Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

DW problem z grafiką

Dział dla graczy DW (mody i dodatki, pomoc etc...)
Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

DW problem z grafiką

#1

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 lut 2020, 17:41

Zainstalowałem najnowsze sterowniki Gforce Experience i DW zaczęło mi się sypać.

Do tej pory, gdy grałem w oknie w zasadzie wszystko było stabilne. A teraz po przejściu na inne okno DW się wysypuje. Tutaj nagrałem sprowokowany crash, przy przesuwaniu okna.


youtu.be/98L4qfgJInY

Nie chcę wracać do starych sterowników. Czy ktoś może sprawdzić, czy ustawienia są ok ?

Wersja sterownika
4.PNG

ustawienia karty dla aplikacji DW:
1.PNG
2.PNG
3.PNG
3.PNG (10.28 KiB) Przejrzano 11436 razy
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: DW problem z grafiką

#2

Post autor: pepe » 25 lut 2020, 18:49

Nie mam Nvidi tylko Radeona HD 6970 i profil pod DW wygląda u mnie tak:

Obrazek
Optymalizacja formatu p... (ucięte) = powierzchni

Generalnie wszystko mam pod kontrola aplikacji i tylko dodatkowo, czego nie widać to głębia kolorów 16 BBP. Z tym, że moja karta jest dość leciwa i stary do nie j nie miały aktualizacji od kilku ładnych lat.
U Ciebie wszystko wygląda też na niewymuszone więc powinno być ok.
Pytanie czy takie same ustawienia miałeś przed aktualizacją sterownika?

Mozliwość jest taka by poczekać na poprawkę (kiedyś i mnie się zdarzyło)

Druga opcja: spróbuj pokusić się o dgvoodoo2 - sam sprawdzałem czy to działa i nie miałem najmniejszych problemów. Do tego nie zauważyłem żadnych spadków klatek itp.
Dxwnd za to u mnie nie działało poprawnie ale kierowałem się ustawieniami z filmu FPSchazlego i sam znalazłem u niego mały błąd. Dlatego nie sugerowałbym się, że jego ustawienia były dobre - nawet sekcja komentarzy to potwierdzała.
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: DW problem z grafiką

#3

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 lut 2020, 19:23

Dzięki. Wydaje się, że voodoo pomogło


youtu.be/vLwSuBehU8A
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: DW problem z grafiką

#4

Post autor: pepe » 29 lut 2020, 11:06

Zauważyłeś jakieś problemy podczas wczorajszej (wyjątkowo długiej) sesji z grafiką? Skuteczność DgVoodoo2 potwierdzona?
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: DW problem z grafiką

#5

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 29 lut 2020, 11:12

NIestety problemy miałem cały czas. Musiałem ustawić sobie tak okna, by nie nachodziły na siebie - DW + Adobe + Excel. Dlatego tyle razy wchodziłem i wychodziłem z gry na początku. Potem miałem lagi w grafice gdy dezaktywowałem okna - by obejrzeć manual. Ale najważniejsze że nie miałem CTD.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: DW problem z grafiką

#6

Post autor: pepe » 29 lut 2020, 11:18

Ok, chociaż tyle dobrze, że nie było CTD. Zastanawiające, że na wczesniejszej wersji sterowników wszystko było ok a nagle coś popsuli i trzeba obchodzić problem uzywając innych programów.

Pytałem m.in z uwagi na to wychodzenie przed startem.
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DW problem z grafiką

#7

Post autor: PL_Mirko » 03 mar 2020, 20:32

Najnowsze sterowniki do GeForce GTX 970 to te wydane 27.02.2020 z numerem 442.50. Może będą lepsze :)
GEFORCE GAME READY DRIVER 442_50
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

ODPOWIEDZ