Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Scenariusz - Falkands ver. 2.1

Opisy stworzonych scenariuszy.
Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Scenariusz - Falkands ver. 2.1

#1

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 02 sty 2020, 22:56



Wymagania
Mod RA 1.48 i więcej

Opis
Scenariusz bazuje luźno na bitwach rozegranych w 1982 roku w trakcie trwania konfliktu pomiędzy Wielką Brytanią, a Argentyną o Wyspy Falklandzkie.
Trwa lądowanie desantowych sił brytyjskich, których celem jest odbicie wysp. Flota argentyńska na czele z krążownikiem De Ruyter wypływa by zniszczyś frachtowce. Jest osłaniana przez dwa okręty podwodne typu Sauro (gracze) oraz przez 1-2 fregaty (AI). Z drugiej strony płyną siły brytyjskie z 2 fregatami typu OH Perry (gracze) wspomaganym czasem przez dodatkową fregatę. W pobliżu jest również okręt podwodny typ Sturgeon wspomagający fregaty w osłonie floty desantowej.

Celami są:

dla floty brytyjskiej (BLUE)
  1. Ochrona floty desantowej
  2. Zniszczenie krążownika De Ruyter
dla floty argentyńskiej (RED)
  1. Zatopienie floty desantowej znajdującej się w Choiseul Sound
  2. Ochrona krążownika De Ruyter
Czas gry około 2 godzin

opis w wersji angielskiej
Historical Background:

The Falklands War (Spanish: Guerra de las Malvinas), also known as the Falklands Conflict, Falklands Crisis, and the Guerra del Atlántico Sur (Spanish for "South Atlantic War"), was a ten-week war between Argentina and the United Kingdom over two British overseas territories in the South Atlantic: the Falkland Islands and South Georgia and the South Sandwich Islands. It began on Friday, 2 April 1982, when Argentina invaded and occupied the Falkland Islands (and, the following day, South Georgia and the South Sandwich Islands) in an attempt to establish the sovereignty it had claimed over them. On 5 April, the British government dispatched a naval task force to engage the Argentine Navy and Air Force before making an amphibious assault on the islands. The conflict lasted 74 days and ended with the Argentine surrender on 14 June 1982, returning the islands to British control. In total, 649 Argentine military personnel, 255 British military personnel, and three Falkland Islanders died during the hostilities.

This is hypothetical scenario based on the time of crisis.

RED ORDERS:
1) Sunk landing fleet in Choiseul Sound strait
2) Protect cruiser “De Ruyter” against naval attack

BLUE ORDERS
1) Protect landing fleet at all cost
2) Sunk attacking cruiser “De Ruyter”
Załączniki
FALKLANDS RA 1.48 v2.1.rar
(6.75 KiB) Pobrany 192 razy
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_U-96
Administrator
Posty: 39
Rejestracja: 07 gru 2019, 16:46
Lokalizacja: Sosnowiec / Warszawa
Kontakt:

Re: Scenariusz - Falkands ver. 2.1

#2

Post autor: PL_U-96 » 04 sty 2020, 23:42

O ja to bym sobie taki poplynol
capt. TUPOLOV commanding
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Scenariusz - Falkands ver. 2.1

#3

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 05 sty 2020, 15:05

tylko trzeba zebrać 5 chętnych
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

ODPOWIEDZ