Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Raport - Trap for Leopard - 2020-01-17

Raporty z rozegranych scenariuszy i kampanii.
Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Raport - Trap for Leopard - 2020-01-17

#1

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 17 sty 2020, 23:08

Zagraliśmy dzisiaj scenariusz "Trap for Leopard". Celem strony RED było zapewnieni by Akula "Leopard" wymknął się na głębokie wody.



Płynąłem na Kilo i budował obraz sytuacyjny.



Wrogie Perry płynęło w moim kierunku, a dodatkowo ujawnił się Los Angeles. Podałem namiary na fregatę i Lys odpalił swoje zabójcze torpedy typu 65-76.
Ja także powoli podchodziłem do OH Perry by można było wykorzystać torpedy TEST-71



W międzyczasie wrogie LA poszło na dno zniszczone torpedą Beefa, zaś on został zatopiony udanym kotratakiem śmigłowca z pokładu OH Perry.
Puściłem swoje torpedy do fregaty i już miały uderzyć .....



gdy skończyło sie im paliwo :fury :fury

No tak świetnie. Potwierdziłem pozycję celu obserwacją przez peryskop



i odpaliłem kolejną salwę. Pięknie poszły :punk , lecz ... zanim dotarły, to wystrzelone godzinę wcześnie 65-76 trafiły Perry-ego



a moje testy tylko poharatały wrak :cenzura:



chwilę później Akula osiągnęła pozycję docelową



i grę zakończyliśmy.

poniżej filmik z pozycji LA (by Pepe)


youtu.be/Agc3fFjc0HY
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Raport - Trap for Leopard - 2020-01-17

#2

Post autor: pepe » 18 sty 2020, 0:26

Bitwa wyszła bardzo ciekawie - stronie Blue brakowało istotnego komponentu jakim jest S-3 Viking w rękach gracza:

Obrazek

Niemniej jednak Blue nadal miała duże szansę na wygraną.

Zasiadłem za sterami jednej z moich ulubionych maszyn - najpiękniejszego okrętu podwodnego na świecie:

Los Angeles Flt II (VLS)

Obrazek

Z początku misji przeprowadziłem atak Tomahawkami na instalacje naziemne przeciwnika - głównie baterie rakiet przeciwlotniczych.
Miało to umożliwić swobodne operowanie śmigłowców z pokładu Perrego pod komendą gracza CornFreeGorn. Te mogły wystartować dopiero po godzinie ale wcześniejsze przygotowanie było kluczowe gdyby Akula uciekała na wschód (ten obszar był kryty baterią SAM o większym zasięgu.

Atak ściągnął na mnie uwagę przeciwnika co było poniekąd moim celem. Dodatkowo mogło sugerować zmianę kierunku ucieczki tytułowego Leoparda na wschód - gdzie miał się spotkać z drugim LA
Mimo to gracz Lysander na uciekającym "Leopardzie" zdecydował się skierować na Zachód ale tuż przy linii brzegowej.


Pod ciężkim ostrzałem nie byłem w stanie aktualizować kontaktów na bieżąco - to też odpaliłem ADCAP'a w stronę skąd startowały zabójcze rakietotorpedy.
Dalsza część gry to ciągłe unikanie kilkunastu torped przeciwnika. Moje ADCAPy łykały wabie jak gęś na foie gras karmę. To z uwagi na mało korzystne dla atakujących rozmieszczenie warstw termicznych. Termoklina niestety zaczynała się niewiele ponad dnem (w moim obszarze) co ograniczało skuteczność torped mających na celu względnie niewielkie okręty klasy Kilo

Po pewnym czasie zostałem w końcu trafiony torpedą. Odczekałem do końca paliwa wystrzelonych wcześniej ADCAPów i zakończyłem nagrywanie sesji bo i tak nic nie było wiadać.

Padłem ofiarą TEST-71 wystrzelonej przez gracza BeefySub :||

Dzięki Jackowi można obejrzeć wideo z mojej perspektywy.
Dodaję krótki film z replaya - pokazujący w jakim piekle się znalazłem ale też wyśmienitą grę strony RED :)


youtu.be/lZ90yr6s7AE


Podsumowując gra wyszła bardzo ciekawie. Dobry plan strony RED przyniósł in zdecydowane zwycięstwo.
Takie trudne rozgrywki to ja lubię :piwko:



P.S. Tak duża liczba edycji bo nie doczytałem jak wstawiać filmy z YT i sprawdzałem na czuja :)
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Raport - Trap for Leopard - 2020-01-17

#3

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 18 sty 2020, 14:47

Akurat warstwa była bardzo korzystna :|| :|| :|| .
...
dla mojej strony :punk
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

ODPOWIEDZ