Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Problemy z radiem

Moderator: PL_CMDR Blue R

majamas
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2020, 15:29

Problemy z radiem

#1

Post autor: majamas » 29 kwie 2020, 19:56

Wyczytałem że powinienem mieć w GWX3 mozliwosc raportowania pogody, ale z nieznanych przyczyn nie mam takiego przycisku, pojawia mi sie za to taki opis na tych opcjach na radiomanie gdy jestem w zanurzeniu, a wtedy oczywiscie radio nie działa wiec w sumie nie moge wysyłac takich raportów. Nie wiem czy cos mam namieszane czy to bug w samym modzie. Wam to działa?

Druga sprawa to problem przy zastosowaniu patcha 1.61B H.sie i dodania wolfpacków. Mało realne w grze obserwowanie konwoju z wynurzenia i nadawanie regularnych komunikatów radiowych o jego predkosci i położeniu. Jak tego próbuje to zaraz zostaje wykryty przez eskortę, bo zazwyczaj widocznośc w grze jest za słaba aby obserwowac cel z wielu kilometrów, a gdy sie podplywa bliżej aby zobaczyc to oni tez widzą (albo mają radary) i lipa.
Powinna być możliwośc meldowania o konwoju bez potrzeby jego widzenia, przeciez każdy z hydrofonu wie że konwój idzie. Kurs możemy oszacowac po pewnym czasie z samych nasłuchów. Pewnie to za trudne do zrobienia, więc zostaje albo opcja nadawania z peryskopowej wysuwając antenę nad powierzchnię, albo opcja zwiekszenia widzialnosci w grze aby dalo sie wyslac komunikat radiowy o zobaczonym celu. i Tu mam pytanie czy ktos wie gdzie edytowac w grze głebokośc uzywania radia albo czy mody na 20km widzialności działaja z GWX i jak one sie maja do pogody?

PL_Olamagato
Posty: 68
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:09

Re: Problemy z radiem

#2

Post autor: PL_Olamagato » 01 maja 2020, 23:47

Sprawdziłeś to w gołym GWX? Ewentualnie z opcją 16 km?
Bo jak ostatnio pływałem, to mi to działało. W misji testowej do wolfpacka też.
Wciśnij M, a tam jest wysłanie raportu pogodowego oraz raportu o konwoju.
W ustawieniach HSie włącz sobie szybsze raportowanie konwoju, to będziesz musiał tylko dwa razy go zaraportować.
Możliwość używania radia spod wody masz dopiero pod koniec wojny gdy antena radiowa jest zamontowana na chrapach. I to też nie we wszystkich typach U-boota.

A co do radaru, to tak właśnie było - radar skutecznie zlikwidował możliwość działania w wilczych stadach podobnie jak złamana Enigma i wysyłane przez Niemców regularne komunikaty pogodowe zaczynające się od obowiązkowego Heil Hitler. :)
Ataki wilczych stad miały miejsce w latach zanim Alianci wprowadzili radar na swoje niszczyciele. Czyli 1939-1940.

ODPOWIEDZ