Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Problemy początkującego gracza SH3

Moderator: PL_CMDR Blue R

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#16

Post autor: Pawian » 13 maja 2020, 11:55

TREŚĆ USUNIĘTA
Treść była niezgodna z polityką forum i ogólnymi zasadami kultury wypowiedzi.
Udzielono ostrzeżenia


ps. nigdzie w tym folderze nie ma screenów, przejrzałem wszystkie foldery: a screeny robiłem f11, f12, alt+f11, ctrl+f11, prtscr

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#17

Post autor: PL_CMDR Blue R » 13 maja 2020, 12:27

Pawian.
Aż mam ochotę włączyć zdalną kontrolę na twoim komputerze i sam zobaczyć, czy to ty sobie tak nie radzisz, czy coś na rzeczy... Bo nie działają ci rzeczy, które powinny działać normalnie.
Jaką masz klawiaturę ustawioną w Windows?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#18

Post autor: Pawian » 13 maja 2020, 13:16

Nie wiem jak to sprawdzić nawet. To nie mój laptop, ogólnie jest do dupy:

Wiem z ejakosc do kitu, ale inaczej sie nie da:

https://prnt.sc/sfy79u na peryskopie jest 0, ale kąt żyroskopu 009

https://prnt.sc/sfy8a1

Wygląda to tak, że gdy najadę peryskopem na wroga to kąt żyroskopu to jest bieżący namiar peryskopu + 8/9/10 itp. Ok, mam to "autoobliczanie", ale gdy przesunę peryskop na jakiś inny namiar gdzie nie ma żadnej jednostki to nadal jest o te kilka stopni więcej.

Czyli jeśli dobrze rozumiem to: mam środek wroga w namiarze 335. Pokazuje mi kąt żyroskopu: 344 (gdyż są te autoobliczenia). Czyli jeśli odpalę torpedę pod kątem żyroskopu 0, gdy środek wroga będzie w namiarze 351 to powinna go trafić pod kątem prostym? (prędkośc ciągle ta sama).

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#19

Post autor: PL_CMDR Blue R » 13 maja 2020, 13:38

Zdjęcie jest wystarczające.

Spójrz na zegary. Zegar prędkości jest niewyzerowany.
Zegar.png

Więc celując peryskopem na inny namiar,kalkulator dalej uznaje, że właśnie tam jest cel, gdzie wskazujesz peryskopem i odpowiednio zmienia kąt żyroskopu. Aby strzelić 'z peryskopu", musisz ten zegar wyzerować.

Bo to nie tak, że to jest dopisane do jednostki... Logowanie celu służy tylko do "śledzenia" celu peryskopem.


A co do trygonometrii, to musiałbyś to rozrysować i podać też inne parametry.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#20

Post autor: Pawian » 13 maja 2020, 13:41

W jaki sposób wyzerować? Tym małym guzikiem co jest po prawej od strzałki którą narysowałeś?

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#21

Post autor: PL_CMDR Blue R » 13 maja 2020, 13:43

Tym guzikiem włączasz ręczną kontrolę... Wtedy możesz dowolnie poobracać te pokrętła.. Tylko potem musisz go znów włączyć, aby obrót peryskopu zmieniał namiar.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#22

Post autor: Pawian » 13 maja 2020, 13:52

I właśnie tak robię: klikam ten guzik dwa razy by był na czerwono - czyli nie mogę tymi pokrętłami obracać. I wtedy owszem, jest jakby "reset" i kąt żyroskopu = namiar na peryskopie. Sęk w tym, ze gdy najadę na wrogą jednostkę to znowu do kątu żyroskopu dodaje się kilka stopni, a gdy zjadę z tej jednostki na obszar gdzie wgl nic nie ma, to nadal jest kąt żyroskopu o te kilka stopni więcej niż namiar na peryskopie. CZy da radę zrobić by jedynie automatycznie było: nazwa wrogiej jednostki, odległość i jej prędkość??

ps. w jaki sposób załadować pustą wyrzutnię torpedową?

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#23

Post autor: Pawian » 13 maja 2020, 14:18

Dobra, ogarnąłem.

Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie tej zależności: tangens(prędkosć celu/prędkość torpedy).

Robię narazie tak: ustawiam ręcznie pokrętłami kąt żyroskopu na 0, potem 360 - tangens(prędkosć celu/prędkość torpedy) i gdy środek wroga jest w tym namiarze, to odpalam torpedy. Trafiłem z odległości 3,9 km prawie idealnie.

Tylko, że to jest w sytuacji jak kurs wroga przecina kurs uboota pod kątem około 90 stopni, po prostu się odległość zmniejsza.

ps. swoją drogą śmieszne, że biorą 20 zł za grę, kopiując po prostu gotowiec z 2005. Nic nie zmodyfikowali by działało na steamie poprawnie, nawet okna (shift+tab) nie da sie uruchomic

PL_Olamagato
Posty: 68
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:09

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#24

Post autor: PL_Olamagato » 14 maja 2020, 12:15

Bo Steam, Origin, Uplay to tylko crap. Taki nowoczesny sieciowy sklep+coś jak Starforce w jednym dla nowszych gier. Chyba jedyne normalne sklepy które pozostały i są tylko sklepami, który się nie wcinają w kwestie uruchamiania i zabezpieczania przed kopiowaniem gier, to nasz polski GOG.com, czyli tak naprawdę odnoga cdprojektu oraz inne typu Cenega, GOL, itp.

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#25

Post autor: Pawian » 15 maja 2020, 11:11

https://prnt.sc/sh7zob
https://prnt.sc/sh8099

1. Co zrobić by automatycznie przeładowywało torpedy?? Mam ludzi w przedziale, "koniec cichej pracy", naciskam enter (tak jakbym chciał odpalić torpedę) i pisze "załadunek wyrzutni". Mija jakieś 30 godzin i nic....
2. Jak przyznać medale albo rangę w trybie kariery? Pisze "przeciągnij medal nad członka załogi"....choć oczywiscie tak robię
3. W trybie kariery jest opcja (jak się się w bazie) budowy uboota: można wybrać model, kiosk, torpedy itp. No i właśnie te torpedy, są dwa modele (jest rok 1940): jedna z prędkościami do wyboru: 30 w, 40 w i 44 w. I z tą jest wszystko ok. Ale z kolei druga ma tylko 30 w.
https://prnt.sc/sh86or

Ale gdy jest się w grze w TDC to ta druga torpeda ma prędkość 27 albo 28. Tam gdzie zaznaczyłem cienką niebieską strzałką jest mniejwięcej środek pomiędzy 25w a 30w. W przypadku pierwszej jest ok: 30w.

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#26

Post autor: PL_CMDR Blue R » 15 maja 2020, 11:48

1) W ekranie torped (włączany przez oficera), masz na zaciemnioną torpedę w wyrzutni? Może masz wyłączony automatyczny załadunek tam? A jak nie, to najedź na torpedę i sprawdź, co za informacja się ukaże o załadunku.

2) Klikasz na marynarza, pojawiają się jego dane i pole medali. Bierzesz medale, które możesz przyznać i przeciągasz na marynarza/oficera (to pole z imieniem i paskami)

3) Masz rację...
Nie wiem. Może twórcy chcieli oddać to, że torpeda elektryczna teoretycznie miała prędkość "wolną", a w rzeczywistości, tylko na próbach taką osiągała ze względu na to, że na okręcie nie dało się utrzymać tak wymaganych warunków? Jak tak to fajnie :) Kolejny smaczek historyczny ukryli...

EDIT
Sprawdziłem. Najpierw elektryczna, potem parogazowa... Tak. Elektryczna idzie wolniej.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#27

Post autor: Pawian » 15 maja 2020, 11:50

3. Czyli prędkosc torpedy to będzie tak jak pokazane w tdc?

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#28

Post autor: PL_CMDR Blue R » 15 maja 2020, 11:57

Tak, sprawdziłem.

Puściłem najpierw elektryczną, potem parogazową na 30w... Parogazowa wyprzedziła po pewnym czasie elektryczną.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#29

Post autor: Pawian » 15 maja 2020, 12:06

Po tej samej linii je pusciles i na tej samej głębokości?

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Problemy początkującego gracza SH3

#30

Post autor: PL_CMDR Blue R » 15 maja 2020, 13:00

Inaczej by test nie miał sensu.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

ODPOWIEDZ