Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Z GWX3.0 wywala do windy

Moderator: PL_CMDR Blue R

winters506
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2020, 21:03

Z GWX3.0 wywala do windy

#1

Post autor: winters506 » 01 sie 2020, 21:41

OK, sorry że jeden post po drugim, ale wkurza mnie moja niewiedza. Zainstalowałem od nowa SH3 z Kolekcji Klasyki, jest v.1.4. Ładuję GWX3.0. Ładuję spolszczenie v.5j do głównego katalogu gry, bo na takim grałem i mam sejwy sięgające połowy 1943 roku, więc sami wiecie, chciałbym dokończyć. Wchodzę do głównego katalogu gry. Nie ma pliku Hsie options, zatem wychodzę i odpalam JSGME. Aktywuję Hardcore fixes oraz GUI GWX Classics 1360x768. Wracam do katalogu gry, jest Hsie, zaznaczam sobie kilka opcji oraz 4 GB version. Nie pakuje jeszcze swoich sejwów. Odpalam grę, tworze nowy profil, ładuję misję, pasek ładowania staje tuż przed końcem, tak na 20 sek i wywala do windy. Wszystko powtórzyłem juz trzykrotnie i za każdym razem to samo. Po każdym wywaleniu muszę ponownie wchodzić do HSie, bo zaznacza wszystkie opcje. OK, win 10, proca i5 3,4 GHz, RAM 12GB, karta 4GB, więc wszystko powinno śmigać jak należy. Wiecie może, CO SIĘ DZIEJE?

winters506
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2020, 21:03

Re: Z GWX3.0 wywala do windy

#2

Post autor: winters506 » 02 sie 2020, 21:40

OK, rozwiązałem problem. Po prostu JSGME nie toleruje tylu modów. Mogę używać 6 najważniejszych dla mnie, no i zaczynam od początku. Stare sejwy wywala.

MartimoCardoza
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2020, 13:14

Re: Z GWX3.0 wywala do windy

#3

Post autor: MartimoCardoza » 08 sie 2020, 13:34

witam.Niedawno zainteresował mnie Silent Hunter III i postanowiłem dołączyć do społeczności graczy.Grę mam na płycie DVD z kolekcji klasyki. Od razu pojawiły się problemy.Podczas uruchamiania gry pojawiał się komunikat "can not initialize 3D engine" Po jakimś czasie udało mi się znaleźć rozwiązanie:

START-PANEL STEROWANIA-DOPASUJ ROZDZIELCZOŚĆ EKRANU-USTAWIENIA ZAAWANSOWANE-LISTA WSZYSTKICH TRYBÓW-i tutaj trzeba zmienić częstotliwość odświeżania (miałem ustawioną na 59 hz).Zmieniłem na 60 hz. Gra uruchomiła się bezproblemowo.

Następnie pobrałem moda, którego wszyscy tak chwalą i z którego większość korzysta czyli GWX 3 Gold. Napisano, że aby go zainstalować należy posiadać czystą wersję +poprawkę 1.4b .Ponieważ mam grę z kolekcji klasyki więc mam już wersje 1.4.0.1. A więc teoretycznie nic nie muszę robić..Uruchamiam zatem GWX3 i niestety wywala mi komunikat, że nie da się go zainstalować ponieważ mam zmodowaną wersję gry.. zastanawiałem się co może być problemem..jedyne co mi przyszło do głowy, że problem występuje przez tą czołówkę czyli to co mówi Piotr Fronczewski. Dlatego usunąłem z katalogu głównego plik SH3.exe a następnie zmieniłem nazwę pliku _SH3.exe (usunąłem podkreślnik) na SH3.exe. Włączyłem grę i faktycznie okazało się, że pozbyłem się tej czołówki. Jeszcze raz uruchomiłem moda GWX3 Gold i niestety nie ma efektu ponieważ wciąż pojawia się ten sam komunikat, który informuje, że potrzebuję czystej wersji z poprawką 1.4..

W czym może zatem tkwić problem? Co mogę jeszcze zrobić? Może któryś z użytkowników ma jakieś pomysły lub spotkał się już z podobnym problemem?

melis
Posty: 39
Rejestracja: 29 gru 2019, 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Z GWX3.0 wywala do windy

#4

Post autor: melis » 08 sie 2020, 21:53

MartimoCardoza pisze:
08 sie 2020, 13:34
Co mogę jeszcze zrobić?
Zainstalować grę w nie standardowym położeniu. Np C:\SH3 wtedy wszystko pójdzie ok.

MartimoCardoza
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2020, 13:14

Re: Z GWX3.0 wywala do windy

#5

Post autor: MartimoCardoza » 09 sie 2020, 2:35

Melis wielkie dzięki! Faktycznie pomogło i rozwiązało mój problem! Teraz już mogę rozkoszować się SH3 z modem GWX3 :jupi Pozostaje tylko zainstalować dobre spolszczenie GWX3. Jeszcze raz dziękuję za pomocną radę.

ODPOWIEDZ