Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Najlepsze wyniki

Dział rozmów o grze Warthunder

Moderatorzy: PL_CMDR Blue R, PL_Andrev

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: Najlepsze wyniki

#16

Post autor: janko175 » 02 lut 2020, 17:51

Brawo :ok: . Rzadko się udaje przekroczyć 10 .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsze wyniki

#17

Post autor: PL_Qbik » 02 lut 2020, 19:01

Mirko - chylę czoła. :jupi

Pytanie: gdy piszesz
czas bitwy 2:41
, to chodzi Ci o porę dnia (a właściwie raczej porę nocy), w której rozegrała się bitwa?

P.S.: Czy mógłbyś zamieścić film z tej bitwy?
:yes
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Najlepsze wyniki

#18

Post autor: PL_Mirko » 02 lut 2020, 22:00

@up
Czas bitwy - czas jaki spędziłem w tej jednej bitwie - od wejścia do niej do jej zakończenia. Słownie - dwie godziny, 41 minut. Bitwa w Enduring Confrontation trwa maksymalnie 3 godziny. Może zakończyć się wcześniej i tak bywa często, jeżeli jedna z drużyn zdobędzie 150 tys. punktów. Punkty przyznawane są za aktywność wszystkich graczy team'u - zestrzelenia graczy, AI'ków, zwiadowczych AI przeciwnej drużyny, zniszczenie naziemek (czołgi, haubice), niszczenie baz, obrona własnych i niszczenie obcych samolotów szturmowych itp.

Jest tego tak dużo, że przez to moim zdaniem, system punktowania w EC jest mało "transparentny". Mimo kilkuletniego doświadczenia w EC, często nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego moja drużyna przegrywa mimo przewagi liczebnej i znacznie większej aktywności graczy mojego team'u.
I te kółeczka dominacji Air, których umiejscowienie blisko bazy jednej z drużyn (podobno RNG), może znacznie zniekształcić wynik bitwy. Podobnie z umiejscowieniem bitew jednostek naziemnych.

Film - nagrałem 5 fragmentów po 5 min. z tej bitwy w tym 5 czy 6 fragów. Coś by się wybrało ciekawego - to co lubię walki na niskim pułapie, wręcz nad wierzchołkami drzew i ta sceneria zaśnieżonych Ardenów ...
Korsarz.jpg

Ale brak motywacji... Dla kogo to może być przydatne? Janko i Jacek może i lepiej ode znają te triki - mają większe doświadczenie w grach z serii Il2 sturmovik.
Kiedyś myślałem, żeby zrobić krótkie filmiki instruktażowe z podstaw - start, lądowanie - nie widać chętnych, młodych adeptów członków klanu, którym by to się przydało.
Może jutro coś zmontuje ...
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsze wyniki

#19

Post autor: PL_Qbik » 02 lut 2020, 23:41

@PL_Mirko
Proszę - jeśli tylko znajdziesz czas - zrób ten film!
Ale brak motywacji... Dla kogo to może być przydatne? Janko i Jacek może i lepiej ode znają te triki - mają większe doświadczenie w grach z serii Il2 sturmovik.
Kiedyś myślałem, żeby zrobić krótkie filmiki instruktażowe z podstaw - start, lądowanie - nie widać chętnych, młodych adeptów członków klanu, którym by to się przydało.
Może jutro coś zmontuje ...
I - JAK NAJBARDZIEJ - zrób te filmiki instruktażowe!

Może i ja nie jestem "młodym" adeptem :lol , ale jestem adeptem. I z każdym Twoim filmikiem nabieram większej ochoty, aby zdjąć z półki sprzęt jaki zakupiłem za Twoją i Jacka namową i przesiąść się do "widoku z kokpitu". Nie mogę niczego obiecać (bo okręty mnie dość wciągają) - ale kto wie?!

A jeśli chodzi o motywację... Po prostu pomyśl, że te Twoje loty (cały czas mam przed oczami Twój film o uciekającym nad drzewami "Mirko-Japończyku" :wszystkook: ) są zwyczajnie PIĘKNE. I nigdy nie wiesz kto je obejrzy i kogo porwą. Zaraz tam "przydało"... A wrażenia estetyczno - artystyczne to pies?!
A może się i przyda! Ja na przykład (a myślę, ze nie jestem jedynym takim świrem w Polsce) bardzo bym chciał znaleźć takie filmy instruktażowe PO POLSKU i zrobione przez kogoś, kto - tak jak Ty - dobrze w tym siedzi bo przelatał setki godzin. Jest dużo filmów o lataniu w WT zrobionych kompleksowo, podzielonych na części i opisujących różne aspekty latania i walki. Ale to wszystko po angielsku lub w jeszcze innych językach. Po angielsku to jednak nie to. Znam język, ale nie biegle i nie w fachowej terminologii. Zanim sobie przetłumaczę, zrozumiem, cofnę obejrzę ponownie ze zrozumieniem komentarza... szlag mnie trafia i rzucam to w cholerę. Gdyby było coś po polsku i na poważnie... to byłaby zupełnie inna historia! A wiesz, że w internecie ponoć wszystko zostanie na wieki - więc prędzej, czy później raczej się komuś przyda.

Pomyśl o tym. Oczywiście jeśli znajdziesz czas...
Może coś wspólnie z Jackiem i Janko?
:idea: :drapanie: :yes :idea:
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: Najlepsze wyniki

#20

Post autor: janko175 » 04 lut 2020, 20:04

Wynik może nie powala na kolana , ale pierwsze miejsce w drużynie to też jest coś . :jupi :szampan
Załączniki
nr jeden..jpg
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Najlepsze wyniki

#21

Post autor: PL_Mirko » 04 lut 2020, 20:41

janko175 pisze:
04 lut 2020, 20:04
Wynik może nie powala na kolana , ale pierwsze miejsce w drużynie to też jest coś . :jupi :szampan
Jeżeli weźmiemy pod uwagę to, że w drużynie przeciwnej byli: dyw. =SVIP=, przybysz86, Hake, Furmi i Ponury_Knur, który ostatnio na Forum PL pochwalił się wynikiem 19 zestrzeleń, to wynik można ocenić jako bardzo dobry :ok:
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsze wyniki

#22

Post autor: PL_Qbik » 05 lut 2020, 15:55

Kurczę! "Ponury_Knur" brzmi wyjątkowo złowieszczo! Już go widzę jak z zaciętą miną siedzi za sterami i raz po raz naciska spust broni... Aż dreszcz przechodzi!
:eek :o
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najlepsze wyniki

#23

Post autor: PL_CMDR Blue R » 05 lut 2020, 18:29

A za kompem naprawdę siedzi szczerbaty dzieciak i krzyczy "zaraz mamo idę na obiad, już kończę".*

Nie znam gościa, ale nie zaskoczyłaby mnie taka sytuacja.

*wpis ma tylko opisywać hipotetyczną sytuację, a nie osądzać gracza, który równie dobrze może być statecznym, porządnym gościem.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsze wyniki

#24

Post autor: PL_Qbik » 08 lut 2020, 17:46

No dobra. To i ja coś wstawię. :drapanie:

Na początek ANTYREKORD. Pierwsze miejsce w drużynie. Od końca. :lol
Na usprawiedliwienie mam tylko to, że bitwa była naprawdę ciężka.
Dowodem niech będzie miejsce, jaką zajął Sami-Wiecie-Kto. :zastrzele: Drugie. :||
6.Antyrekord, ale w dobrym towarzystwie..jpg


Ale na pocieszenie: były też i lepsze momenty.
Oto sytuacja z kolejnej w tym dniu (czyli dziś w nocy) bitwy.
Migawka ze środka bitwy:
6.I ten sam dzień-bitwa2  -środek.jpg


I podsumowanie bitwy:
6.I ten sam dzień-bitwa2  -tuż po.jpg
Jak to mówią: raz na wozie, raz pod wozem!
:-]
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Najlepsze wyniki

#25

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 08 lut 2020, 18:19

no i super - grunt to dobrze się bawić
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najlepsze wyniki

#26

Post autor: PL_CMDR Blue R » 08 lut 2020, 19:59

Na usprawiedliwienie mam tylko to, że bitwa była naprawdę ciężka
Tak, tylko toczyła się w zupełnie innym miejscu, niż byliśmy my :P
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Najlepsze wyniki

#27

Post autor: PL_Mirko » 09 lut 2020, 1:57

Finek tak ładnie prosił, żeby coś napisać ...
Właśnie zakończona bitwa z Janko. Był też Jacek, ale wyszedł był wcześnie i nam zniknął z tabeli.
7_8_ z Janko.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: Najlepsze wyniki

#28

Post autor: janko175 » 09 lut 2020, 10:01

Szczerze byłem już trochę zmęczony ,poprzednia grą w której szło mi świetnie , ale bitwa nie została dokończona :fury . Mam tylko raport finansowy za nią .
Pora była już późna ,a Mirko posłał mi zaproszenie do wspólnej gry . Druga era USA . Przyznam ,że nie byłem jakoś zachwycony ,ale co tam Marszałkowi i staremu druhowi się nie odmawia :yes No to polecieliśmy , później dołączył jeszcze Jacek ,ale nie dotrwał do końca ,chyba zmęczenie materiału dało znać o sobie ;)
Mirko już po paru minutach miał trzy zestrzelenia na koncie :zastrzele: -norma :piwko: Ja kręciłem się trochę nie bardzo wiedząc co , jak i gdzie . Później się jednak ogarnąłem i ku mojemu zdziwieniu :eek skończyłem jako NR 1 :mrgreen: Jak zwykle złośliwa gra nie zapisał mi powtórki :fury

Dzięki za wspólne spędzone chwile :piwko:
Załączniki
statystyki.jpg
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Najlepsze wyniki

#29

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 09 lut 2020, 14:09

janko175 pisze:
09 lut 2020, 10:01
No to polecieliśmy , później dołączył jeszcze Jacek ,ale nie dotrwał do końca ,chyba zmęczenie materiału dało znać o sobie ;)
Panowie pierwsza w nocy była :|| :||

ale coś tam postrzelałem
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Najlepsze wyniki

#30

Post autor: PL_Mirko » 09 lut 2020, 19:18

PL_Cmd_Jacek pisze:
09 lut 2020, 14:09
Panowie pierwsza w nocy była :|| :||
To fakt, wczoraj to było przegięcie, grać po nocach, skończyliśmy przed 2 w nocy - jak dzieci :geek:
Myślałem, że żona rano wypisze mnie z rodziny, ale miłe zaskoczenie - było spoko :)
janko175 pisze:
09 lut 2020, 10:01
Jak zwykle złośliwa gra nie zapisał mi powtórki :fury
O ile się nie mylę, system powtórek w WT daje radę zapisać do 1,5 godz. jednej bitwy - ograniczenie wielkości pliku. Dawniej można było chociaż część powtórki długiej bitwy EC obejrzeć, ale ostatnio skasowała mi zapis całej rozgrywki i pozostawiła ok. 1 min. - moment dołączania do bitwy.
Edit
Przed chwilą sprawdziłem, z naszej wczorajszej/dzisiejszej wspólnej bitwy mam powtórkę ok 80 min. ale bez tabeli wyników.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

ODPOWIEDZ