Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

War Thunder: Warplanes

Dział rozmów o grze Warthunder

Moderatorzy: PL_CMDR Blue R, PL_Andrev

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#61

Post autor: PL_Mirko » 17 maja 2020, 21:00

@Majamas
Fakt, nie jest łatwo! W niektóre dni - mniej więcej co drugi dzień :yes - nawet dla takiego weterana WT jak ja. Mamy za przeciwników żywych graczy, a więc i ich reakcje są nieobliczalne - potrzeba instynktownych reakcji, żeby coś trafić. Po zmianach trudniej jest strącić przeciwnika. Wydaje mi się, że od kilku miesięcy zaimplementowano jakieś podstawy energii kinetycznej pocisków. Przy większych odległościach, słychać uderzenia pocisków ale nie czynią one większej szkody. Dawniej łatwiej było "wylosować" zestrzelenie nawet z odległości ponad 500 m. Można by rzec, że jest teraz bardziej realistycznie ...

To że w trybie SB WT są uproszczone FM-y, łatwiej opanować "latanie", nie oznacza, że początkujący gracz ma łatwiej. Gracze przeciwnej drużyny również mają łatwiej, a więc dla nas oznacza, że to my mamy trudniej :) Nieźle pokręcona teoria :lol
Na 2-gim tierze też grają naprawdę świetni gracze, którzy potrafią wysoko postawić poprzeczkę - można się czasami zniechęcić. Ale jutro będzie lepiej ... :)
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#62

Post autor: PL_Mirko » 05 lip 2020, 17:07

Porządkując folder Filmy\War Thunder znalazłem prawie gotowy film z 3 min. walki kołowej w Bf 109 F-4 przeciw UFO-lotowi US XP-55. Wreszcie doczekał się premiery ...
Zaciekła walka kołowa wymagająca koncentracji na najwyższym poziomie. Jak na warunki WT 3 min. to zbyt długo - małe odległości - kończę tak samo jak mój przeciwnik - na Ziemii w pobliżu.
A mój oprawca zostaje zestrzelony w kilkanaście sekund później przez spóźnionego gracza mojej drużyny - dynamika walki jak to w WT.
Zapraszam do obejrzenia filmu (Gameplay + Replay, HD 1080, 60 fps, 5:22 min):

youtu.be/B_X08e_4sds
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#63

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 07 lip 2020, 15:43

Fajna ta walka. W ostatniej chwili ściągnąłeś tego iXPeka na ziemię :-) .
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#64

Post autor: PL_Qbik » 07 lip 2020, 17:41

Walka - KOSMOS!
:jupi
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#65

Post autor: PL_Mirko » 10 lip 2020, 19:49

Ten film pokazuje jak pomocną rzeczą w takich przypadkach jest urządzenie do rozglądania takie jak FT czy TrackIR.
Po walce sprawdziłem w kartach pojazdów dane by GJN dla SB. Szczególnie rzuca się w oczy różnica w Turn time 19,0 s/ 29,2 s na korzyść Bf'ki - różnica 10 s ? :eek
To jakiś żart! Kompletnie nie można się sugerować tymi danymi - wzięte chyba z sufitu.
W czasie tej walki nie widać w ogóle tej różnicy - XP kręcił nie gorzej od Bf'ki. Kilka razy zakręcił tak, że nie mogłem uwierzyć.
Na szczęście trafiłem na mniej doświadczonego gracza. As wykończył by mnie, wykorzystując moje błędy.

I gratis - XP-55 w całej swej okazałości :)
XP55._Gratis.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplanes

#66

Post autor: PL_CMDR Blue R » 12 lip 2020, 1:16

Wolę bombowce, można zawsze widoczki pooglądać.

Nad stacją kolejową i pewnym obiektem.jpg

No i trzy myśliwce już mam na koncie zestrzelone :)
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#67

Post autor: PL_Mirko » 30 sie 2020, 17:25

Tym razem b. krótki (31 sek.) film - 2 kill'e w 15 sekund. Pierwszy kill standardzik, a w drugim przypadku po prostuwykorzystałem duży błąd przeciwnika.
Nie zawahałem się - użyłem tego co Korsarz w. 1C ma na wyposażeniu. 4 działka AN/M2 20 mm zrobiły swoje - masakra.
Wideo (HD 1080, 60 fps, 0:31) - "Good Shot":

youtu.be/12PKUDHT18A

Wideo chyba nawet nadaje się do konkursu "Thunder Show" w kategorii "The Most Epic Video".
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#68

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 30 sie 2020, 17:48

:ok: zadziałała "instant karma" :zastrzele:
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#69

Post autor: PL_Qbik » 01 wrz 2020, 16:28

90% umiejętności i doświadczenia + 10% szczęścia.
:ok:
Jak to mówią - na szczęście trzeba sobie zapracować.
:ok:
Ale jak dostałeś serią po szkle kabiny... Aż mi się zimno zrobiło.
:eek
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#70

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 paź 2020, 18:10

po dłuższej przerwie, znowu w powietrzu. Całkiem dobrze szło.

Tutaj krótki filmik, gdzie próbowałem zdjąć ogon PL_Mirko, lecz się spóźniłem


youtu.be/y6SYSAncg34

ale i tak fajnie się latało
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#71

Post autor: PL_Mirko » 25 paź 2020, 19:22

Wiedziałem - będzie post - jak nie Twój to byłby mój!! Po tak długiej przerwie naprawdę dałeś wczoraj popis. Ty, Spit i pociski "stealth" tworzyliście wczoraj udany tercet.
Musiałem się starać, żeby nadążyć za Tobą z ilością zestrzeleń - a ja mam tylko kilku-dniowe przerwy w graniu.
Potwierdzam, mimo przegranej - w przeciwnej drużynie grało kilku bardzo dobrych graczy - grało się fajnie. W końcu nie solo :)
I ode mnie screen - synchroniczne zestrzelenia.
Alex.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#72

Post autor: PL_Mirko » 25 lis 2020, 0:41

W tym tygodniu (po wprowadzeniu patch'a "New Power") więcej grywałem w Navy - dla uspokojenia zszarpanych nerwów po bitwach na SB Air...
Trzeba było strasznie "lamić" na SB Air przez przez ostatni tydzień - nic nie "wchodziło"... Trzeba było wejść do bitwy w której przewaga drużyny przeciwnej wynosiła ponad 40 tys. pkt., żeby uzyskać taki wynik K/D 9:0
:szampan
Wynik.jpg
To jest chyba mój rekord :geek: i to osiągnięty w dość krótkim czasie ok. 42 min. - dołączyłem w trakcie...

Zaczęło się w chwilę po starcie - w pobliżu lotniska trzech graczy drużyny przeciwnej atakowało nasze dwa AI'ki G.50.
Oba AI'ki zostały strącone, ale zostały pomszczony - 3 fragi zaliczyłem na swoje konto :)
Pilot pierwszego G.50 ratuje się skacząc na spadochronie, a ja jest w dogodnej pozycji do ataku...
G-50.jpg
Nie marnuję takiej okazji...
Spit1-2.jpg
Pozostałych dwóch graczy próbuje mnie skasować, ale dzisiaj gra wprost mnie uwielbia :) wkrótce drugi Spit zalicza glebę...
Spit2.jpg
Pozostał Potez - efekt ten sam ...
Potez.jpg
Przesiadam się do Ju 88 C - jego 3 przednie działka 20 mm MG FF/M tym razem sieją zniszczenie ...
Ju 88-Spit.jpg
I ostatni frag - notoryczny gracz w N.C.223.3, którego AI Snajperzy doprowadzali mnie w ostatnim miesiącu do pasji, prawie "wybił mi z głowy" grę na SB Air...
N.C223.3.jpg

Dziękuje za uwagę!! Idę spać :drapanie:
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#73

Post autor: PL_Qbik » 25 lis 2020, 12:13

BRAWO Mirko!
:ok: :ok: :ok:
:yes
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#74

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 lis 2020, 13:11

:kawa grartuluję :punk
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#75

Post autor: PL_Mirko » 26 lis 2020, 20:01

Dzięki!
@PL_Cmd_Jacek
Pewnie się domyśliłeś, ale tak na wszelki wypadek... Opis nad ostatnim obrazkiem był dedykowany Tobie - co by Ci nie przyszło do głowy wrócić do gry na SB Air.
Nie jest łatwo, AI snajperzy znowu utrudniają życie wirtualnego pilota. A wiem, że Ty tego nie lubisz....
Obrazek
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

ODPOWIEDZ