Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

War Thunder: Warplanes

Dział rozmów o grze Warthunder

Moderatorzy: PL_CMDR Blue R, PL_Andrev

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#121

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 07 paź 2021, 13:47

A szkoda, bo fajne wieczorki bywały, przy śpiewie wirtualnych karabinów i działek.

Ale może jeszcze ktoś coś ulepszy.

PS. WT jeszcze nie skasowałem :wszystkook:
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#122

Post autor: PL_Qbik » 07 paź 2021, 20:40

Mirko ma rację: póki miejsce na dysku, może nie kasować...
:yes
A nuż zmienią tendencje?
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#123

Post autor: PL_Mirko » 19 paź 2021, 22:09

W nawiązaniu do "Odlotowe Opowieści: Niespodzianka!" - autor Finek...
W ostatnią niedziele udało mi się trafić na całkiem udaną bitwę historyczną: Mapa Ruhr, 3 era. I wyjątkowo w jednej bitwie zaliczyłem 2x Surprise - w obu przypadkach to nie był przypadek :). A kiedy indziej tygodniami próbowałem i nic...

W kilka minut po dołączeniu do bitwy, trafiam na furball. Ratując kolegę z Team'u, "ściągam" z przednich działek P-38J. "A taki był ładny, taki hamerykański..."
P-38J-0.jpg
Za chwilę próbuje to samo z XP-50 (wszystko to z podwieszkami 2xSC500) ale się nie udaje. Przeciwnik bez problemu wchodzi mi na 6-tą. To co robić? Liczyć na strzelców AI?
Jest lepszy sposób - ściągam "klienta" nisko nad Ziemię i zrzut 2 x SC 500 (opóźnienie 2 sek.).
Surprise0.jpg
Bombki wybuchają idealnie pod... "A taki był..."
Surprise2.jpg
Pod koniec wygranej bitwy powtórka z Typhoon'em - moment zrzutu...
SurpriseT1.jpg
Wybuchy...
SurpriseT3.jpg
I efekty graficzne by GJN.
SurpriseT5Out.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplanes

#124

Post autor: PL_CMDR Blue R » 29 paź 2021, 19:41

No :) Niespodziankę zrobiłeś :)
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#125

Post autor: PL_Qbik » 01 lis 2021, 11:22

Mirko! To jest ŚWIETNE!!!
:jupi :yay :ok:
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#126

Post autor: PL_Mirko » 08 lis 2021, 21:10

Takie numery to tylko z mało doświadczonymi graczami...
Następnym razem nauczeni doświadczeniem, będą obserwować nie tylko celownik i cel...

Jeszcze jeden przykład "Niespodzianki" - sobotnia bitwa, tzw. SB EC, US 2 tier, mapa Linia Maginota - ja w B-34, przeciwnik w Bf 110 C-7 ściga mnie do samego lotniska...
Bf near runway.jpg
Ląduje pospiesznie na "brzuchu", z palącym się prawym silnikiem, który szorując po podłożu gaśnie zasypany piaskiem :)
B-34-Landing-OK.jpg

Mimo tak znacznych uszkodzeń, po 20 sek. naprawiona B-34 stoi gotowa do startu - w WT to jest możliwe :)
Spodziewając się, że przeciwnik jest jeszcze gdzieś w pobliżu, przesiadam do P-38E z planem przechwycenia go.
Ruszam z miejsca i widzę, że przeciwnik jest bliżej niż myślałem :eek
Front attack-0.jpg
Nie zamierzam tanio sprzedać skóry - gaz do dechy, orczyk w prawo, przeciwnik wlatuję mi idealnie w celownik, otwieram ogień, trafiam...
Front attack.jpg
I widok z perspektywy przeciwnika - "Pojedynek w słońcu". Widoczne uszkodzenia na skrzydłach niezbyt grożne.
Przeciwnik w tym momencie otwierając ogień z przednich działek mógłby mnie zniszczyć bez problemu...
Bf OUT-2.jpg
Na szczęście dla mnie postanowił zaliczyć "Surprise"...
Moment zrzutu 2 bomb SC500 - wygląda na idealne trafienie. Już po mnie?
Front attack-1A.jpg
Przeciwnik źle odłożył poprawkę, zapomniał o jednym - przy kursach przeciwnych mamy sumę prędkości a nie różnicę.
Bombki przelatują nade mną, jednocześnie goniąc właściciela...
2x SC500.jpg
W momencie wybuchu mam prędkość ponad 100 km/h, oddaliłem się na ponad 100 m. Uszkodzenia nie są zbyt groźne, ściągam przepustnicę do siebie.
Bomb0.jpg
Atakujący nie ma tyle szczęścia, przy opóźnienie wybuchu 0 sek. zbyt późno podrywa maszynę - wybuch 1-szej bombki...
Bomb1.jpg
... i drugiej - tu już poważne uszkodzenia.
Bomb2.jpg
Przeciwnik rozbija się, mnie gra przydziela fraga - 10 sek. wstecz trafiłem go.
BF-down.jpg


Miał być "Surprise", a wyszedł "Surprise myself" :)
Przy "bombieniu" lotem koszącym należy ustawić opóźnienie wybuchu bomb minimum: 250 kg - 1,5 sek., 500 kg - 2 sek. a dla 1 tony 3 sek.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#127

Post autor: PL_Qbik » 19 lis 2021, 21:06

SUPER!!!
Proszę o więcej!
:ok:
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#128

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 21 lis 2021, 16:14

czytam i obserwuję :bye
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#129

Post autor: PL_Mirko » 21 lis 2021, 19:35

Nie obserwuj tylko dołącz do gry - potrzebujemy trzeciego do pary :mrgreen:
W tym tygodniu, po ponad rocznej przerwie, wrócił do WT Janko. Doszedł do słusznego wniosku, że tzw. SB Air WT jest najmniej wymagającą a tym samym dla relaksu najlepszą grą.
Dołącza nawet do tych mieszanych bitew i w efekcie i ja do nich dołączam. Janko poćwiczył w DCS-ie i Ił'ku 2 to teraz przoduje w tabeli w WT a my wygrywamy. No chyba, że trafimy na RUS w Jak'ach 1B - mam wrażenie ostatnio jest b. OP.
Tak więc nie czekaj, dołącz, bo wiesz jak jest z Janko - za tydzień czy za miesiąc stwierdzi, że SB WT jest zbyt łatwe dla niego i zniknie na kolejny rok :bye
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: War Thunder: Warplanes

#130

Post autor: janko175 » 24 lis 2021, 18:49

Z ciekawości chciłem sprwadzić w czym tkwi fenomen Jaka -1B . :drapanie: No to zrobiłem sobie nim lot testowy i szłu nie było .Ciężko sie nim latało , niestabilny w zakrętach , bez ostrzeżenia kład się na skrzydło . No to myśle sobie pewnie amo jest OP . Wszedłem do bitwy i przeżyłem szok :eek normalnie nie ten samolot . Zakręcał jak Zero bez żadnych problemów , wspinał się jak BF stbilny przy kazdej prędkośći . Za to co do amunicji to moje przypuszvczenia się sprawdziły . Za jednym podejśćiem skasowałem 3 Aiki BF 110 . Inne boty BF czy FW 190 padały po krótkiej seri z 12- ki :bum . I to pojdynczej , strach pomyśleć co takie amo robiło by w F6f albo Thanderbolcie z ośmioma lufami .
Bitwe zakończyłem z 16 kilami ( 10 Aików i 6 graczy ) . Jedyna słabość to wytrzymałość w locie nurkowym . Przy 680 km/m uległ rozczłonkowaniu :||
Przyznam , że irytują mnie te zmiany w mechanice gry . :fury Nie wspominając o czasami absurdalnych celach do wykonania , typu zniszcz wrogi konwój na koncu mapy za liną lotnisk wroga. Albo moje ulubione :bober : zdobądz przewagę powietrzną w kwadracie w którym jest lotnisko przeciwnika :lol . Dla niewtajemniczonych
wyjasniam , że to jest DEATH ZONE ze zględu na laserową obronę przeciwlotniczą .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: War Thunder: Warplanes

#131

Post autor: janko175 » 27 lis 2021, 22:55

Jak to mówią :"Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" czy jakoś tak :drapanie:
Teraz to już definitywnie WT wylatuje z dysku . :evil: Darmowy dostęp i ładna grafika nie wystarczą .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#132

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 28 lis 2021, 15:26

:zastrzele:

echh a jednak
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: War Thunder: Warplanes

#133

Post autor: janko175 » 28 lis 2021, 18:43

Tak . Bedzie więcej miejsca dla Ił - ka tym bardziej ,że mają teraz duże promocje .
Poczatki WT były naprawdę fajne . Lataliśmy nawet w czwórkę . Było fajnie , mimo gorszej grafiki , niedopracowanego moldelu lotu wielu samolotów . To jednak miało swój urok i klimat . :yes Teraz to jest totalne poplątanie z pomieszaniem :slabe no i te premkowe ufoloty :cenzura: Dwóch graczy w takich samolotach rozwala całą bitwę .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#134

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 12 gru 2021, 16:45

Wczoraj odpaliłem i polatałem na Zeke - nie było źle :bye


youtu.be/Zv1r09MCQnI


youtu.be/mLEP93bwafs
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#135

Post autor: PL_Mirko » 12 gru 2021, 21:08

No i ładnie :ok:
W weekend można trafić na emocjonującą rozgrywkę - tak jak i wczoraj 2-ga era wygrana stroną GER. Wzorowa współpraca zespołu, kilku doświadczonych graczy...
Niestety Aliantami zwykle przegrana, trudniej trafić na współpracujący zespół. I niestety większość to bitwy mieszane, a historyczne to zwykle RUS vs Axis i wspomniany Jak-1b.
A najgorszy scenariusz gdy połowa drużyny wychodzi przed zakończeniem bitwy - również strona Axis .
A-36.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

ODPOWIEDZ