Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

War Thunder: Warplanes

Dział rozmów o grze Warthunder

Moderatorzy: PL_CMDR Blue R, PL_Andrev

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1015
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#31

Post autor: PL_Qbik » 16 lut 2020, 22:37

@ janko175

Fajne!
Aż mi się w głowie zakręciło!
:ok: :yes
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#32

Post autor: PL_Mirko » 18 lut 2020, 20:31

@PL_Qbik - proponuje zażyć AvioCośtam - przed Tobą następna porcja momentów ...
Drugi film z serii "PolishSeamen w powietrzu" - tym razem wspólna bitwa z Jackiem, mapa Sycylia, 2-gi tier US o której już pisałem wcześniej.
Starałem się wybrać fragmenty dynamiczne, najciekawsze z bitwy, momenty pokazujące współpracę w walce. Widać to w 3:27 filmu - synchroniczne zestrzelenie :)

W poprzednim filmie byłem zbyt głośny, tym razem znowu mnie nie słychać :( Muszę jeszcze nad tym elementem popracować!

Film niepubliczny - "PolishSemen w powietrzu #2", 8:59, HD 1080, 60 fps.

youtu.be/jFfgXE-z-8A
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#33

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 18 lut 2020, 20:57

:ok: dzięki. fajnie się oglądało
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1015
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#34

Post autor: PL_Qbik » 19 lut 2020, 12:58

No i super!
Avio coś tam pomogło... :D
No i nareszcie zaobserwowałem do czego (nie)służy lunetka w kokpicie. Nie mogłem jej opanować w moim F3F-2, a to takie proste... wystarczy nie używać! :lol
Dzięki!

P.S. Stanowczo lepiej się ogląda, gdy Cię słychać, Mirko. Nie jest tak drętwo. Dobrze, że na tym filmie choć Jacek coś gada.
:ok: :bye
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: War Thunder: Warplanes

#35

Post autor: janko175 » 23 lut 2020, 14:05

Tym razem troszkę dłuższy film . Zbiór zestrzeleń z różnych bitew .
https://www.youtube.com/watch?v=Abo6lfk7xLY
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#36

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 23 lut 2020, 19:18

Jak mnie w tej grze wkurzają strzelcy snajperzy - jeden strzał i :cenzura:


youtu.be/aY_CxC9yJc0


potem się zemściłem, ale i tak poziom frustracji był wysoki


youtu.be/l6Plgu4gZaA
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: War Thunder: Warplanes

#37

Post autor: janko175 » 23 lut 2020, 21:14

Znam ten ból . Parę razy próbowałem zestrzelić niemiecką "gwiazdę śmierci" Me 264 . Co to był za koszmar :sciana: Miłem cobre z 37mm działkiem , ale cóż z tego jak nawet nie byłem się w stanie do niego zbliżyć . Z kilometra strzelcy rozwalali mi silnik , albo obcinali skrzydła . Totalna masakra :beksa:
Mój patent na inne bombowce to atak od dołu . Jak jestem centralnie pod nim , wtedy raczej strzelcy nie mają możliwości mnie trafić , robię świece w górę i naciskam spust :zastrzele: . Jak dobrze trafię ,to jedna seria wystarcza . A jak nie to robię obrót na plecy i atakuje z góry . Jest to dość niebezpieczny manewr ,bo wystawiasz się na ostrzał ,ale co można innego zrobić ?
Może kiedyś to nagram .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#38

Post autor: PL_Mirko » 27 kwie 2020, 21:25

Kilka screen'ów z wczorajszej wspólnej bitwy Majamasem. Niezbyt przekonany do pomysłu, zgodziłem się na grę na 1-szej erze EC SB Air - mapa Tunisia. Nie pamiętam kiedy ostatnio grałem dwupłatem...
Wbrew obawom, okazało się, że GER He 51 C-1 jest dość przyjemnym w pilotażu dwupłatem. Jak na 1-szą erę, stosunkowo szybko uzyskałem zestrzelenie...
He 51_0.jpg

A tutaj Majamas już ma ciepło - trzeba ratować kolegę...
Majamas ma ciepło.jpg

I tak myśliwy staje się zwierzyną...
Majamas 2.jpg

Po długim pościgu, niedoszły oprawca kończy w piachu...
He 51_1.jpg

Uzbierałem 650 SP, więc wyciągam Sztukasa z hangaru. Nalot na wrogą bazę, a w drodze powrotnej kolejne zestrzelenie z przednich km'ów...
Ju_0.jpg

Po wylądowaniu przesiadka do Bf 109 E-1...
Bf-109.jpg

Przyjemnie się grało i w efekcie wygrana bitwa...
Tak, że ten tego - Majama dołącz do naszego dywizjonu, nadajesz się, nie wstydź się :)
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1070
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: War Thunder: Warplanes

#39

Post autor: PL_Andrev » 27 kwie 2020, 21:53

Chwilę popatrzyłem na stream.

Kurcze, jak się tak ogląda to niby to takie proste się wydaje to latanie, hehe
:lol
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#40

Post autor: PL_Mirko » 28 kwie 2020, 19:55

@Up
Oczywiście, masz całkowitą rację - "latanie" w tzw. Trybie Symulacyjnym WT jest proste. To jest naprawdę relaks - jest łatwiejsze niż na AB czy RB. :geek:
Już wielokrotnie Jacek, Janko i ja osobiście pisaliśmy - model lotu w WT jest bardzo uproszczony.
Niestety tę przyjemność latania psują gracze drużyny przeciwnej... :zastrzele:

Dla mnie najbardziej przyjemny jest lot nisko nad ziemią, pomiędzy drzewami... A tego wrażenia nie znalazłem w IL2 BoS, który jest słusznie ceniony za bardziej realistyczny model lotu.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#41

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 28 kwie 2020, 20:10

PL_Mirko pisze:
28 kwie 2020, 19:55
Już wielokrotnie Jacek, Janko i ja osobiście pisaliśmy - model lotu w WT jest bardzo uproszczony.
Niestety tę przyjemność latania psują gracze drużyny przeciwnej... :zastrzele:
nawet nie gracze, tylko AI snajperzy :fool
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: War Thunder: Warplanes

#42

Post autor: janko175 » 28 kwie 2020, 20:40

Jeżeli w trybie SB samolotem można sterować za pomocą myszki i klawiatury ,to co to za symulacja . :slabe
Od czasu jak poskładałem 3/4 nowego kompa jeszcze nawet nie odpaliłem WT , Miłem zamiar kręcić filmiki ,ale jakoś mi przeszło . Tryb SB w WT nie ma nic wspólnego z tym co jest w Iłku albo CoD'e ,to nie powinno się tak nawet nazywać . A o fizyce lotu to też szkoda gadać . Tą grę ratuje jedynie grafika i że jest za darmo .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#43

Post autor: PL_Mirko » 28 kwie 2020, 21:13

@Janko!
W IL2 BoX kilku lat wstecz (3?) również dodano możliwość sterowanie samolotami za pomocą myszki i nadal przez wielu uznawany za najlepszy symulator lotniczy. Więc to nie jest żaden argument.
Już pisałem - wystarczy wejść w panel MP IL BoS, aby przekonać, że są 2-3 serwery i to nie zawsze czynne, które są ustawione na full-real, a reszta to mieszanka GPS ON, Labels ON i widoku zewnętrznego. Również nie mają nic wspólnego z symulacją.
Nawet na forum PL IL2 zadawane są pytania - dlaczego tak mało graczy jest serwerach. Bo żeby grać z powodzeniem, to trzeba stracić więcej czasu dla osiągnięcia jakiegoś poziomu, a nie każdy ma tyle czasu i cierpliwości. Albo po prostu być weteranem Sturmovik'a. A znam osobiście takich weteranów, którzy grywają w SB WT...

Nikt kto myśli obiektywnie, nawet chyba sam GJN nie traktował tzw. Trybu Symulacyjnego WT za symulację.
To miała być gra łatwiejsza niż seria IL2, aby ściągnąć więcej graczy, gra dla relaksu. I tak ją traktuję...
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#44

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 01 maja 2020, 14:57

Ale przyjemnie się wczoraj grało.

Dzięki PL_Mirko i Majama :piwko:

Przechwytywanie.JPG

i mały prosty kill - chyba trafiłem torpedę :-)



youtu.be/vOonWQ2r-uc
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#45

Post autor: PL_Mirko » 01 maja 2020, 21:37

PL_Cmd_Jacek pisze:
01 maja 2020, 14:57
Ale przyjemnie się wczoraj grało.
Dzięki PL_Mirko i Majama :piwko:
Naprawdę? Przyjemnie się grał? Mimo mojego zrzędzenia :) Byłem wczoraj b. zmęczony...
I ode mnie obrazek z tej samej bitwy - trafienie JAP "super kręcioła" A6M2-N:
A6M2-N_2.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

ODPOWIEDZ