Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

War Thunder: Warplanes

Dział rozmów o grze Warthunder

Moderatorzy: PL_CMDR Blue R, PL_Andrev

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5480
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplanes

#76

Post autor: PL_CMDR Blue R » 27 lis 2020, 1:03

To na SB strzelcy AI są lepsi niż na RB, czy po prostu moi strzelcy AI są za mało wymaksowani, że im nie idzie?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#77

Post autor: PL_Mirko » 27 lis 2020, 18:49

Poziom wymaksowania strzelców ma duże znaczenie zarówno na AB, RB jak i na SB. Gracz, który gra tylko bomberami maksuje zwykle w pierwszej kolejności celność i precyzję ostrzału. A tym bardziej gracz z ostatniego obrazka, który gra tylko jednym i tym samym bomberem FR. Nie raz byłem świadkiem jak ten gościu w ciągu 2-3 minut oprócz mnie, zestrzelił jeszcze dwóch innych graczy z mojego team'u.

Po osiągnięciu tak dobrego wyniku we wtorek, obawiając się zemsty WT, zrobiłem sobie dzień przerwy, może zapomni... Ale gdzie tam - na serwerze wszystko jest zapisane.
Wczoraj zagrałem dla odmiany USA II tier... W niecałe pół godziny tylko 1 kill i 4 KIA w tym 3 razy przez AI snajperów (2x Dornier i Bf 110 C-7). Krótka seria AI, mój samolocik pali się i gleba... Karabinki 7 mm GER AI strzelców są lepsze niż półcalówki gracza. Zresztą to nie pierwszy raz tak jest. Zależy w którą stronę Ivan przesunie suwak odpowiedzialny za celność danej broni, danej nacji...
Po ostatnim patch'u, gra inną nacją niż GER to pewna przegrana (z małymi wyjątkami)...

Trzeba będzie przeczekać 1-2 tygodnie, może GJN ogarnie i poprawi masę błędów, które zawsze wrzuca w każdym kolejnym większym patch'u.
Wydany został patch 1.39 do ETS2. Ściągnąłem ProMods 2.51 i Poland Rebuilding 2.44. Jeszcze tylko odpowiednio je aktywować, zainstalować kierownicę na biurku i w trasę...
Od czasu do czasu sprawdzę czy w WT już jest w miarę normalnie ;)
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#78

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 27 lis 2020, 20:58

oj nie lubię. Rozumiem, że mogą mnie łatwo trafić, jak lecę na ich 6. Ok. Ale jak atakuję, z boku ?? Albo spadam z góry na pełnej prędkości ????

no nic, oczywiście jeszcze się odkuję :studencik:
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#79

Post autor: PL_Mirko » 25 sty 2021, 22:24

Taki sobie, nawet niezły jak dla mnie po ostatnich zmianach, wynik osiągnięty w czasie wspólnej gry z Finkiem i Qbik'iem...
shot 2021.01.24 00.04.21.jpg
Wspólnej w tym sensie, że przebywaliśmy razem na kanale "W powietrzu" - ja grałem na SB EC a oni na samolotowym RB.
No ale wspólnej, jakby nie było :)

Oto jeden obrazek z tej bitwy - efekt celnego trafienia z 20-tki...
Spit1.jpg
Nadal większość bitew wygrywają GER, gra Aliantami to prawie masochizm. Można wypruć sobie żyły, stawać dosłownie na głowie...
G2.jpg
... G-dwójka dosłownie zmasakrowana celną serią półcalówek mojego F6F-5. Po upływie 10-ciu - dosłownie dziesięciu sekund, rozbija się - efekt uszkodzeń, a gra nie zalicza mi fraga :sciana:
Ostatnio nagminne przypadki i zdziwione wpisy na czacie gry: " **** GJN - crashed ???" Nie zmieniam zdania - ostatnie dwa patch'e to jedne z najgorszych w historii tej gry...
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1015
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#80

Post autor: PL_Qbik » 26 sty 2021, 14:33

PL_Mirko pisze:
25 sty 2021, 22:24
Taki sobie, nawet niezły jak dla mnie po ostatnich zmianach, wynik osiągnięty w czasie wspólnej gry z Finkiem i Qbik'iem...
...
Wspólnej w tym sensie, że przebywaliśmy razem na kanale "W powietrzu" - ja grałem na SB EC a oni na samolotowym RB.
No ale wspólnej, jakby nie było :)
:lol
Ubawiłeś mnie, Mirko, tą "wspólną grą z Finkiem i Qbikiem..."
To tak jakby powiedzieć, że "Ferrari zawzięcie walczył z Maluchem..." - tylko dlatego, że przemieszczali się po tym samym parkingu...
:jupi
Ale tak, czy siak - miło było się usłyszeć.
:ok: :yes
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#81

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 27 sty 2021, 12:28

Patrzę na te screeny i patrzę. Może w końcu znowu odpalę sprzęt.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#82

Post autor: PL_Mirko » 27 sty 2021, 20:50

PL_Cmd_Jacek pisze:
27 sty 2021, 12:28
Patrzę na te screeny i patrzę. Może w końcu znowu odpalę sprzęt.
:o Jacku - nie rób tego, jak Cię proszę - NIEEEE :sciana:
Gra w WT na SB EC jest momentami nudna, "lata" się i "lata", hałas pracującego silnika...Trzeba się rozglądać, można przy tym nabawić się schorzenia kręgów szyjnych. Po co Ci to.... :||
A za kilka chwil, zanim się obejrzysz już kilku graczy z drużyny przeciwnej siedzi Ci na 6-tej z okrzykiem "Dawaj fraga..." - gorycz porażki, zbyt wysoki poziom adrenaliny, nerwówka,.. Po co Ci to.... :||
Pozostań przy programowaniu w EMU ZX Spectrum - jeszcze masz wiele do zbadania i osiągnięcia w tym temacie ... A przy tym spokój, cisza, prosta droga do Nirwany... Pozostań przy tym, daj sobie spokój z WT :mrgreen:
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1070
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: War Thunder: Warplanes

#83

Post autor: PL_Andrev » 28 sty 2021, 16:35

PL_Cmd_Jacek pisze:
27 sty 2021, 12:28
Patrzę na te screeny i patrzę. Może w końcu znowu odpalę sprzęt.
Z drugiej strony patrząc, to w tą sobotę organizowany jest event SB "Operation Seelowe".

Gra w tego typu eventy ma to do siebie, że co prawda nie dostajemy nic w zamian (nic, oprócz adrenaliny, rozkazów i komentarzy kolegów lecących w skrzydle), ale za to nie ma presji na łapanie fragów i współzawodnictwo. Liczy się wypatrzenie wroga, zaraportowanie jego obecności, i - o ile dowództwo zezwoli - posłanie go w kierunku ziemi.
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#84

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 29 sty 2021, 21:33

PL_Mirko pisze:
27 sty 2021, 20:50
PL_Cmd_Jacek pisze:
27 sty 2021, 12:28
Patrzę na te screeny i patrzę. Może w końcu znowu odpalę sprzęt.
:o Jacku - nie rób tego, jak Cię proszę - NIEEEE :sciana:
Gra w WT na SB EC jest momentami nudna, "lata" się i "lata", hałas pracującego silnika...Trzeba się rozglądać, można przy tym nabawić się schorzenia kręgów szyjnych. Po co Ci to.... :||
A za kilka chwil, zanim się obejrzysz już kilku graczy z drużyny przeciwnej siedzi Ci na 6-tej z okrzykiem "Dawaj fraga..." - gorycz porażki, zbyt wysoki poziom adrenaliny, nerwówka,.. Po co Ci to.... :||
Pozostań przy programowaniu w EMU ZX Spectrum - jeszcze masz wiele do zbadania i osiągnięcia w tym temacie ... A przy tym spokój, cisza, prosta droga do Nirwany... Pozostań przy tym, daj sobie spokój z WT :mrgreen:
tak droga do Nirvany, masz rację :||
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5480
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplanes

#85

Post autor: PL_CMDR Blue R » 30 sty 2021, 10:21

To warto dozować adrenalinkę... Kilka lotów, kilka czołgań, kilka pluskań na niszczycielach, kilka szybkich akcji na kutrach...

Czysty relaks ;)
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#86

Post autor: PL_Mirko » 30 sty 2021, 21:37

PL_CMDR Blue R pisze:
30 sty 2021, 10:21
To warto dozować adrenalinkę... Kilka lotów, kilka czołgań, kilka pluskań na niszczycielach, kilka szybkich akcji na kutrach...

Czysty relaks ;)
Tak też robię ja - kilka lotów na SB EC to niecała jedna bitwa - 1,5-3 godz. w zależności od różnicy poziomów drużyn i czasu dołączenia do bitwy.
Później "kilka szybkich akcji na kutrach" ... Niestety "na niszczycielach" - nie jestem masochistą - nie rajcuje mnie łomot jaki dostaje od różnych leader'ów czy innych OP-Cowell'ów.
Czołgania wyleczyłem się na samym początku - ULQ ...
A w przypadku Jacka jest jeszcze gorzej - on w WT "trawi" tylko samolotowy tryb SB...
A jakby ktoś nie domyślił się - bo adresat to na pewno załapał - tekst był z założenia przekorny. Choć nie sądzę. żeby jak rok temu, udało mi się namówić tym sposobem Jacka na wspólną grę :( Ale próbować można...
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5480
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplanes

#87

Post autor: PL_CMDR Blue R » 30 sty 2021, 21:55

PL_Mirko pisze:
30 sty 2021, 21:37
Później "kilka szybkich akcji na kutrach" ...
I dlaczego nas wtedy nie zapraszasz :( Przecież my zawsze chętni.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#88

Post autor: PL_Mirko » 31 sty 2021, 0:35

PL_CMDR Blue R pisze:
30 sty 2021, 21:55
I dlaczego nas wtedy nie zapraszasz :( Przecież my zawsze chętni.
Bo jak bym grał z Wami to mógłbym liczyć tylko asysty :)
A poważnie to impuls - po zakończeniu bitwy SB EC sprawdzam godzinę. - późna ale może jeszcze zagram RB Navy. A potem jeszcze jedna i druga...

A teraz świeże wrażenia po bardzo emocjonującej bitwie SB Air EC - mapa Maginot Line. Tym razem drużyna aliancka bardzo aktywna i przede wszystkim efektywna a i tak przegrywa różnicą ponad 40 tys. pkt.
Kilka naprawdę zaciekłych walk o przejęcie punktu A. I te łańcuszki wirtualnych samolocików - na przedzie Foczka za nią Francuz w F6F-5, ja na jego 6-tej a mnie na ogonie siedzą 2 Korsarze. I tańczymy, wirujemy...
Foczka spada trafiona, ja z kolei kasuję "Francuza" - wszystko niziutko nad Ziemią...
FR-F6F-5.jpg

Za moment dostaję celną serię - pilot czyli ja wrzeszczy coś z bólu po niemiecku ... I zaczyna się walka o przeżycie - to co lubię - taniec niziutko, dosłownie czeszę korony drzew - przepustnica mojego T 16000M Hotas dostaje po ... skrzydełkach. W takich sytuacjach jako rudder sprawdzają się doskonale. Pociski śmigają dookoła, ale dzikimi manewrami utrudniam wręcz uniemożliwiam zadanie przeciwnikom.
Harce.jpg
Po kilku minutach zwariowanej gonitwy udaje mi się bezpiecznie wylądować - uff...
W tej bitwie było wiele tak emojonujących sytuacji - nie zawsze z tak szczęśliwym dla mnie zakończeniem...
Na dzisiejszy wieczór dość emocji - kończę na jednej zaledwie rozegranej bitwie na SB EC...
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1015
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#89

Post autor: PL_Qbik » 01 lut 2021, 12:13

xxx

Wyobrażam sobie co to za emocje, skoro od samego czytania Twego sprawozdania zaczynam się wkręcać....
:eek :bokser: :ok:
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#90

Post autor: PL_Mirko » 02 lut 2021, 0:06

PL_Qbik pisze:
01 lut 2021, 12:13
Wyobrażam sobie co to za emocje, skoro od samego czytania Twego sprawozdania zaczynam się wkręcać....
Ty się tak już od ponad roku wkręcasz i bez rezultatu. Sprzęt zakupiony, leży w szafie, rdzewieje...
To już Finek wczoraj mnie zadziwił stwierdzając, że chyba spróbuje na SB. Oczywiście na początek bomberem co by poznać klimat SB Air...
Można by utworzyć formację 3 bomberów w bitwie, albo ja jako Wasza osłona może bym coś pomógł...

Miesiąc temu namawiał bym gorąco na wspólną grę na SB ale po zmianach w ostatnim tygodniu - no nie wiem...
Otóż nie tylko ja zauważyłem to, że głównie Niemcy wygrywają na 2-gim i 3-cim tierze. GJN również i dla zbalansowania zmniejszył radykalnie cele dla bomberów - ilość bitew naziemnych (do zniszczenia czołgi, haubice, bunkry) oraz częstotliwość pojawiania się baz (czerwone kóleczka) a dodatkowo umiejscowił je blisko lotnisk z groźną artylerią AA. Tak więc możliwość zarabiania bomberami jest teraz mniejsza na SB Air. GJN tym sposobem przedłużył również czas rozgrywki bitew EC.

Poprzednio gdy w jednym czasie na mapie były 2-3 bitwy naziemne i 3 bazy i to oddalone od lotnisk była idealna sytuacja dla bomberów GER.
Sztukasy, Bf 110, (nawet Bf 109 z 1x250 kg) tłukły naziemki a taki He 111 H-3 w jednym przelocie niszczył 2 bazy (4x 250 kg na jedną wystarczało). Ticket'y po stronie aliantów szybko spadały, bitwy pod nazwą Nieskończona Konfrontacja trwały 1,5 godziny zamiast trzech.

W każdym razie jestem chętny do wspólnej gry jeżeli tylko macie ochotę zaszaleć na SB Air.
I gratis obrazek - jeden z nielicznych w WT, w miarę realistycznie (nie licząc tych kółeczek pośrodku) odwzorowany kokpit tylnego strzelca w Bf 110 G-2.
Strzelec.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

ODPOWIEDZ