Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

War Thunder: Warplanes

Dział rozmów o grze Warthunder

Moderatorzy: PL_CMDR Blue R, PL_Andrev

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#106

Post autor: PL_Mirko » 05 wrz 2021, 11:22

Tak się bawi tak się bawi .... pseudosymulant na SB Air WT. I to niejeden taki cwaniaczek...
399 fragów, 143761 pkt w jednej bitwie EC SB - trwają do 3 godz. Finek, Qbik potraficie tak na samolotowym RB ?
Obrazek
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplanes

#107

Post autor: PL_CMDR Blue R » 05 wrz 2021, 12:43

Te zera u innych mnie się nie podobają... To brzmi jak wynik na jakiś hackach lub kodach.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#108

Post autor: PL_Mirko » 06 wrz 2021, 16:56

Żadne cheat'y, żadne kody, wszystko zgodnie z zasadami gry. Może tylko moralnie naganne - typowe bezszczelne wykorzystywanie chorych zasad gry.
Kilka lat temu, graczy "myśliwców" bardzo denerwowali gracze "bomberów", którzy nagminnie, po zbombardowaniu bazy, widząc zbliżający się samolot wroga, naciskali klawisz J ("manewr Kombajnisty"). Zdaniem gracza atakującego takiego bombera, tym sposobem został on niesłusznie pozbawiony fraga, a stracił np. kilka minut na dojście na pozycję ataku.
GJN pod wpływem nacisków sfrustrowanych tym graczy, wprowadził zasadę: jeżeli gracz opuści samolot lub rozbije się (nieuszkodzony samolocik) zostaje przydzielone zestrzelenie najbliższemu graczowi.

Napisałem - bitwy EC SB trwają 3 godz. a ten koleś już po niespełna 1 godz. miał ponad 350 kill'i.
Uwaga na staty po stronie przeciwników - 4 graczy ma prawie równe ilości "zgonów" - typowa ustawka, tworzenie "pokoju" z kolegami. I tak na zmianę w następnej bitwie - 1 farmi, latając (lub nawet lądując z braku paliwa) w pobliżu wrogiego lotniska a reszta podkłada się rozbijając po starcie. Samolociki rezerwy - 0 kosztów a zyski - sprzedaż konta.
Więcej szczegółów na polskim subforum w temacie: Farmienie na SB

Od kilku miesięcy gracze zgłaszali ten proceder ale GJN nie reagował - tylko podnosił koszty napraw, BR-y itp. Zareagował zbyt późno - samolotowe SB jest praktycznie niegrywalne. A teraz ankiety, prośba o propozycje graczy co do kształtu bitew EC, rozdziału BR itp.
Jak ktoś słusznie zauważył - samolotowe SB WT w obecnym kształcie jest najlepszą reklamą Iłka B** i DCS'a. Czego i ja jestem najlepszym przykładem :yes
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplanes

#109

Post autor: PL_CMDR Blue R » 06 wrz 2021, 17:52

No, ale te pozostałe zera? Właśnie one mnie nie pasują, bo to nie wygląda jak wynik "z jotki"., może być ustawka, ale raczej to wygląda na wynik jeszcze ustrzelenia z daleka (np. 20km) plus jotka..

350 zestrzeleń z "jotki", rozumiem... Ale zero punktów cała reszta? Ani jednego celu naziemnego, ani jednego bota? (nie liczę wyniku botów, ale widzę, że oprócz "grających na punkty" jest inny gracz... Uszczknąć z wyniku nie mógł?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#110

Post autor: PL_Mirko » 06 wrz 2021, 21:30

PL_CMDR Blue R pisze:
06 wrz 2021, 17:52
... ale raczej to wygląda na wynik jeszcze ustrzelenia z daleka (np. 20km) plus jotka..

350 zestrzeleń z "jotki", rozumiem... Ale zero punktów cała reszta? Ani jednego celu naziemnego, ani jednego bota? (nie liczę wyniku botów, ale widzę, że oprócz "grających na punkty" jest inny gracz... Uszczknąć z wyniku nie mógł?
Ustrzelenie z daleka - 20 km???? Przecież to są maszyny przedwojenne o zasięgu broni kilkuset metrów a nie Su-27. Skąd taki wniosek - jasnowidz czy oglądałeś powtórkę serwerową z tej bitwy: https://warthunder.com/en/tournament/re ... 9974116766

W tej ustawce nikogo nie interesują naziemki, boty - inny był cel tej "bitwy".
Inny gracz? Masz na myśli Uiplkj. Już sam nick jest podejrzany - losowo wybrane litery przez kompa. Może z tej samej ekipy, albo wszedł pod koniec bitwy, może był obserwatorem tak jak MnIcH.
Możesz sprawdzić jak to było - podałem ci powyżej link do powtórki serwerowej.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplanes

#111

Post autor: PL_CMDR Blue R » 07 wrz 2021, 17:58

No właśnie... dlaczego obserwatorem był tylko? Aby zobaczyć, "do czego dojdzie"?
Nie jasnowidz, tylko wynik 0 mnicha mnie się średnio podoba. No, chyba, że bawiło go obserwowanie, albo poszedł coś zjeść.... Bo tak polecieć za gościem i jak go wkurzy, jak nagle nie jemu punkty, a komuś innemu wpadną :)
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#112

Post autor: PL_Mirko » 07 wrz 2021, 23:50

Finek!
Gdybyś zadał sobie trochę trudu i skorzystał z podanego powyżej linku ("Farmienie na SB") to byś wiedział, że:
1. MnIcH był jednym z tych graczy, którzy zgłaszali już w maju przekręty tych cwaniaczków. Wszedł do bitwy był po to tylko aby zrobić screeny na dowód procederu i je pokazać na Forum. Nie interesuje go gra na I tierze.

2. Wkurzanie cwaniaczków - były próby zestrzelenia - po prostu gdy im ktoś próbował przeszkodzić, wychodzili, zakładali następny pokój-farmę.
Były też raporty graczy ale brak odzewu ze strony GJN - proceder dalej kwitł był, walka z wiatrakami... :sciana:
Tu potrzebne były systemowe działania GJN a nie doraźne działania pojedyńczych graczy. Wkurzanie - tak to by wiele dało ...

Wkurzali to się zwykli i uczciwi gracze - średnia z bitwy rosła - wniosek: gracze mają za dobrze, trzeba im przykręcić śrubę.
Jeden z graczy pokazał film/stream - na SB bitwa jakimś topowym odrzutowcem - wygrana, 19 kill'i i strata 100 000 GE :bober
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplanes

#113

Post autor: PL_CMDR Blue R » 08 wrz 2021, 15:30

Mirko, tak. Wszedłbym na link i poświęcił czas to bym wiedział, ale nie mam tyle czasu, aby zagłębiać się w temat.
Ale teraz wszedłem i... nie znalazłem tej odpowiedzi...
Znalazłem tylko, że był w takim pokoju i zameldował.
Wkurzanie cwaniaczków - były próby zestrzelenia - po prostu gdy im ktoś próbował przeszkodzić, wychodzili
A po co zestrzelić? "Skradnięcie killi" wkurzy go bardziej :) Owszem, może wyjść... i właśnie o to chodzi, będzie musiał założyć pokój.
A jakby zastosowano, co jedna osoba proponuje: "Limit pokoi na dzień"... to wtedy by to nawet miało większy efekt, bo taki gość nie mógłby wyjść, ale to inny temat...


No dobra. Gość grinduje. I problemem jest, że wpływa to na ekonomię... Znaczy, że zmniejszają nagrody? Bo na morzu to zmieniają koszty napraw maszyn, którym idzie za dobrze... To jak podrożeją te niskotierowe, to jak to wpływa na górnych graczy?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#114

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 28 wrz 2021, 19:11

Co się podziało z tą grą ???? W łikendzik chciałem sobie znowu polatać i za :cenzura: nie byłem w stanie znaleźć bitwy tematycznej - tylko randomowe. Coś się zmieniło ?
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#115

Post autor: PL_Mirko » 28 wrz 2021, 22:22

Trzeba było "latać" jak było można, a teraz...
Dużo się zmieniło na samolotowym tzw. SB - przyczyna - zacznij od pierwszego mojego wpisu na tej stronie (tego z tabelką z rekordowym wynikiem).
GJN zbyt późno zareagował i jedną z prób ratowania tego "ginącego" trybu było usunięcie pokoi zakładanych przez graczy. Zmniejszono też ilość sesji bo i graczy jest znacznie mniej chętnych.
Za to powstały kompletnie nie-historyczne miksy nacji - aby gracze nacji takich jak SWE, CHN też mogli sobie pograć...

Wczoraj po ponad miesięcznej przerwie z ciekawości "odpaliłem" WT i zauważyłem, że mam w tabeli Dywizjonu 0 pkt-ów.
Przestraszyłem się, że mnie Finek wyleje z Dywizjonu ;) Zagrałem jedną bitwę historyczną (tematyczną?) 2-im tierem Alianci vs Oś - udało się. "Zwinna bestia" F2A-3 znowu pokazał na co go stać :)
A dzisiaj ani jedna bitwa dla tego zastawu nie jest dostępna... Dobrze to już było, wcześniej...
Z-Fire.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#116

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 30 wrz 2021, 11:22

Echh szkoda. W takim razie chyba czas na usunięcie WT z dysku :slabe
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplanes

#117

Post autor: PL_CMDR Blue R » 02 paź 2021, 15:13

A marynareczka? Koledzy zapraszają :)
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#118

Post autor: PL_Mirko » 03 paź 2021, 16:21

PL_CMDR Blue R pisze:
02 paź 2021, 15:13
A marynareczka? Koledzy zapraszają :)
Marynareczka? Na pewno wisi w szafie odprasowana. A nie może przyjść w sweterku na zaproszenie kolegów?
Całe szczęście, że nie w smokingu ...

@PL_Cmd_Jacek
Chciałbym tak jak dotychczas namawiać do dalszej gry. Ale tym razem nie chce mi to przejść przez ... klawiaturę.
Od wtorku do piątku praktycznie żadnej bitwy historycznej Alianci vs Oś na serwerach EU\RU tylko chore miksy. Wczoraj późno w nocy udało się - Ruhr 2-ga era.
I szok - tak zaciętej bitwy to tylko w najlepszym okresie tego trybu pamiętam...
Tak wyglądał teren nierozstrzygniętego starcia o dominacje nad punktem A...
A.jpg
Ponad 2 miesiące temu zniesiono limity punktów odrodzeń, więc w większości spotyka się maszyny topowe na danym tierze.
I ja w US "bąku" F2A-3 przeciw Foczkom, Bf 109F, włoskim C202EC ledwie wyszedłem na 1/1.
C202EC.jpg
Do tego 3 zestrzelenia w P-38E bez straty maszyny - tutaj Bf 109F z dużej odległości...
Bf 109F.jpg
...i zakończyłem z wynikiem K\D 15\10.
Największe straty poniosłem pod koniec bitwy, gdy większość graczy z naszego team'u wyszła z gry (było już po 1.00 :|| ). Z wygranej bitwy zrobiła się porażka..
A najlepsze to podsumowanie: 15 zestrzeleń, 1-sze miejsce w drużynie, medali nadali, ale porażka i debet -3500 :fury Kup Pan premkę? ..|.
Result.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#119

Post autor: PL_Qbik » 06 paź 2021, 17:56

To co, Mirko: rezygnujesz z WT, czy bierzesz na przeczekanie?
:drapanie:
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#120

Post autor: PL_Mirko » 06 paź 2021, 22:02

Ani jedno ani drugie.
Podobnie jak i Jacek, nie znoszę dziwnych miksów nacji, ale w przeciwieństwie do niego nie zamierzam usuwać WT z dysku.
Jest jeszcze sporo miejsca na dysku chociaż zainstalowany jest Iłek BoS, Cliffs of Dover Blitz, ETS2 a ostatnio DCS (ponad 100 GB). To znajdzie się i miejsce na WT.
Po prostu więcej czasu na inne gry a mniej na WT - może w weekend'y? Już pisałem - w tej chwili wolę zagrać misję treningową w DCS'ie.

"... na przeczekanie?" Nie czekam na lepsze czasy na SB Air WT - to se ne vrati. Ten tryb miał już kilka zapaści ale ten wg mojej oceny jest najpoważniejszy.
Tym razem trudno mi wierzyć w dobre intencje GJN czyli próbę ratowanie tego trybu. Może mieli racje Ci którzy twierdzili, że ten tryb będzie stopniowo usuwany jako najmniej dochodowy.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

ODPOWIEDZ