Nowe forum uruchomione. Proszę się rejestrować.

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

Silent Service w walce z Cesarską Marynarką Japonii w latach 1943-1945

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

Post autor: PL_CMDR Blue R » 28 mar 2021, 17:05

I wszystko szło dalej zgodnie z planem. Ze ścigacza na wodę spuszczono motorówkę, którą na pokład Snooka dostarczono pilota.
-Witam komandorze podporuczniku - zasalutował przybyły Raymondowi - Porucznik Morgan. Będę waszym przewodnikiem do atolu.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 30 mar 2021, 9:22

Dziękuję poruczniku. Ruszajmy do portu. Jak sytuacja w bazie ? Czy wszystko jest już zorganizowane ?
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)

Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R

Post autor: PL_CMDR Blue R » 30 mar 2021, 21:18

-W bazie jest wszystko w porządku - powiedział pilot - Gorzej z wysepkami dookoła. Jest ich tyle, a co jakiś czas znajdujemy na nich Japończyków. Wyłażą jak spod ziemi.... Nie możesz pozostawić obserwatora na wysuniętej wyspie, bo okaże się, że choć ją marines przeszukali od krańca do krańca, to jakiś Japończyk tam siedzi w ukryciu i czeka na okazję... Ale ogólnie to lepiej wychodzimy. Na jednego utraconego żołnierza w takiej wojnie, oni tracą z 20. Lokalsi służą za przewodników. Za puszkę wojskowej konserwy, zbiorą ci cały oddział wsparcia... Nawet może się wydawać, że to oni tych Japończyków podrzucają, aby tylko zarobić.... A właśnie... Wasi chłopcy potrafią się zachować? Według lokalnych, jesteśmy tylko ich gośćmi, dzięki łaskawości ich króla.
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 31 mar 2021, 12:51

Powinni się zachować. Jakieś szczególne zasady obowiązują ? Czy po prostu mają nie zaczepiać lokalnych kobiet ?
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)

Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R

Post autor: PL_CMDR Blue R » 04 kwie 2021, 11:37

-Bardziej to, kapitanie - powiedział pilot - Skoro lokalni sami nam pomagają w walce z Japończykami, to nie ma powodów, aby ich wyprowadzać z błędu, że to nie oni tutaj rządzą... A tak to obie strony zadowolone... A skoro o zadowoleniu mowa, to wasi chłopcy na brak rozrywek narzekać nie będą.
PL_CMDR Blue R (Finek)

ODPOWIEDZ