Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

Silent Service w walce z Cesarską Marynarką Japonii w latach 1943-1945

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#166

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 10:08

-I wojsko zajmowałoby linie, jakby się dogadali, sir? - odpowiedział XO - Wtedy pociągi by normalnie jeździły i problemu by nie było.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#167

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 kwie 2020, 13:39

XO, jeszcze wiele musisz się nauczyć.

To była ironia, XO, ironia.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#168

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 14:13

-Aye, sir... Tylko kto teraz ustąpi i będzie musiał dogadać się? Linie kolejowe, czy kolejarze? Nie wiem, czy na kilka miesięcy przed wyborami prezydent chce konfliktu z robotnikami, o zmuszanie ich do pracy... Niektórzy uważają, że Nowy Porządek nie służy klasie robotniczej tak jak powinien...
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#169

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 kwie 2020, 17:57

Jest wojna, więc prezydent uspokoi sytuację, nawet wojskiem. Nie możemy mieć na zapleczu tego co Cesarz Wilhelm miał w 18 roku.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#170

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 18:28

-Prawda, sir... - odpowiedział XO i dalej rozmowa zeszła na typowe rozmowy o polityce. Czy Roosevelt wystartuje w kolejnych wyborach, czy może Demokraci wystawią jednak Trumana ze względu na stan zdrowia prezydenta... Czy w trakcie wojny w ogóle powinno się dokonywać wyborów i tak zszedł czas...

30 grudnia odbyło się zebranie... ale nie takie jak w 18 roku w Cesarstwie, a dotyczące bardziej przyziemnych spraw.
Inżynier opisywał:
-Mamy paliwa na około 3000 mil, sir. Wracając tą samą trasą, mamy do pokonania 2400 mil. Możemy w strefie pozostać jeszcze 2, góra 3 dni, sir.
Załączniki
T12 - USS Snook_i.jpg
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#171

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 kwie 2020, 18:58

Zostajemy jeszcze 2 dni.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#172

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 19:19

31 grudnia 1943, wieczór
Brak kontaktu z wrogiem nie psuł atmosfery na pokładzie. W zasadzie fakt, że będą jednocześnie świętować nowy rok, jak i ostatnią noc patrolu, który uznawano za udany (w końcu dwa razy uniemożliwiono wrogowi transport żołnierzy), tylko dodawał radości. Nie była co prawda to radość czasu pokoju, ale nawet drobne radości były ważne. Tego dnia w wiadomościach FOX spodziewano się życzeń... choć o to były zakłady. W końcu w Pearl Harbor był jeszcze 30 grudnia. Gdy odkodowano wiadomość, XO wziął ją, aby rozstrzygnąć, nagle jego uśmiech przygasł i zaczął czytać ją poważniej.
-Nie ma życzeń? - zapytał trzeci
-Nie... znaczy nie o to chodzi... - opuścił kartkę i powiedział - Nasi wylądowali na Majuro i Kwajalein na Marshallach.

T12 - USS Snook_j.jpg

Większa liczba flag japońskich nie oznacza zwiększenia sił wroga, a po prostu teraz trzeba rozdzielić kilka wysp.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#173

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 kwie 2020, 20:08

Hmm, nasi się zbliżają. Zatem zgodnie z planem czekamy na pozycji jeszcze przez 1 dzień. Potem płyniemy do bazy przez CE14, CE13.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#174

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 20:57

Niestety, nie licząc dwóch samolotów, które zmusiły ich do zanurzenia (ale raczej nie wykryły) nie spotkali nikogo. Okręt zaczął powrót do bazy, a radio przynosiło same dobre wiadomości. 3 stycznia wiadomości były wyjątkowo krótkie, a to dlatego, że znalazło się wśród nich wiele rozkazów. ULTRA informowała o wyjściu w morze pancernika Yamato wraz z flotą z atolu Truk... I ComSubPac nakazywał kolejnym okrętom na przygotowanie się "na przyjęcie gości". Żaden rozkaz nie dotyczył jednak ich, ale strefy operacyjne wskazywały, że wroga flota nie rusza do ataku, a raczej ucieka z Truk na Palau, potem do wysp Ryukiu, a następnie do Japonii.

T01 - USS Snook.jpg
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#175

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 kwie 2020, 21:03

Te kąski już nie dla nas niestety. Wracamy najkrótszą drogą do bazy.

Radio - wyślij informację o naszym powrocie i ETA.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#176

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 21:28

Przez resztę drogi, ich jedynym kontaktem z wojną były wiadomości. Tu bombardowano Berlin, tu wyzwalano Kijów, tu znów Brytyjczycy zajęli Poggiofiorito ("Muszą być Włochy, nie ma innej opcji - jak ocenił XO), czy też Maungdaw w Brumie. Także i dwie wyspy na Marshallach, które zaatakowano pod koniec zeszłego roku, padły po niecałym tygodniu. Wyglądało, że tylko na Papui i Salomonach Japończycy jeszcze trzymają się z jakimś oporem... Choć wycofanie floty świadczyło, że raczej i tą barierę zamierzają porzucić... No i przechwycono meldunek z USS Haddock... Meldował, że pod Palau zatopił lotniskowiec i niszczyciel.... Wyglądało na to, że meldunek ULTRY przynosił obfite żniwo.

[ps. powrót planowany jest do Midway 10 stycznia [11 stycznia czasu mariańskiego]
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#177

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 kwie 2020, 23:55

Udało im się. Szczęściarze.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#178

Post autor: PL_CMDR Blue R » 26 kwie 2020, 0:39

T01 - USS Snook_a.jpg

10 stycznia 1943, około godziny 10:00.
Snook wpłynął na Midway prowadzony przez patrolowiec, po czym zadokował do okrętu klasy Gato, stojącego przy Sperrym. Okrętem tym okazał się rzeczywiście Gato, a dokładniej USS Gato komandora podporucznika Foley'a. Z okrętu przełożono trap i na pokład wszedł komandor Styer:
-Witamy z powrotem na skałkach, komandorze podporuczniku - powiedział i zapytał- Jak stan okrętu? Tylko tankowanie i do doku w Pearl, czy na odpoczynek?*



*Jak okręt nie musi przechodzić napraw w Pearl, to zostaje na Midway, gdzie uzupełniona zostanie ropa, zapasy i torpedy, a załoga odpocznie.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#179

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 26 kwie 2020, 13:13

Raczej na odpoczynek. Okręt raczej nie wymaga specjalnego remontu.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 4 - Nowa Broń

#180

Post autor: PL_CMDR Blue R » 26 kwie 2020, 13:17

-A jak patrol, komandorze podporuczniku Blood? Udany? - zapytał komandor
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

ODPOWIEDZ