Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

Silent Service w walce z Cesarską Marynarką Japonii w latach 1943-1945

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#16

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 10 lip 2020, 9:50

Na szczęście dla mnie nie. Wynika z tego że co najmniej jeszcze jeden patrol popłyniecie ze mną Wylie.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#17

Post autor: PL_CMDR Blue R » 10 lip 2020, 10:09

-Aye, sir - odpowiedział XO - Najlepiej by było, jakby urlop zgrał się z remontem generalnym. Jakby nie było wojny, to Snooka by zatrzymano w porcie do czasu wymiany połowy wyposażenia chyba. Chief coraz więcej narzeka na sypiący się sprzęt. Obawia się, że wreszcie trafi się awaria, której nie uda mu się naprawić w warunkach polowych, gdy będziemy daleko na wodach wroga... Właśnie, sir, dokąd płyniemy?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#18

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 10 lip 2020, 11:06

Znowu pod Truk, mamy mniejszy rejon ale też celów będzie prawdopodobnie mniej. Zobaczymy. Najbardziej mnie irytują ostatnie zalecenia dowództwa o zmianie priorytetów dla naszych torped. Wyobraź sobie, że atakując konwój, naszym głównym celem są niszczyciele.

Z drugiej strony, może się to okazać ciekawą alternatywą. Topiąc wszystkie niszczyciele, będziemy mogli bezkarnie zatopić resztę i wrócić z miotłą do domu.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#19

Post autor: PL_CMDR Blue R » 10 lip 2020, 15:39

-Niszczyciele, sir? - zapytał XO - Przecież jak zaczniemy od atakowania eskorty, to zanim się jej całej pozbędziemy, to albo przybędą posiłki, albo braknie nam torped, albo nas odpędzą od konwoju. Takie coś wymagałoby kilku ataków... albo ataku grupowego.... Sir, kiedy mamy wyruszyć?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#20

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 11 lip 2020, 12:20

Echh rozkazy i pomysły sztabowców ... .

Szykujemy się na wyjście rano 3 kwietnia.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#21

Post autor: PL_CMDR Blue R » 11 lip 2020, 13:21

-Aye aye, sir - odpowiedział XO - Będziemy gotowi na czas.

[ciąg dalszy w następnej turze]
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#22

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 11 lip 2020, 19:11

:kawa
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#23

Post autor: PL_CMDR Blue R » 19 paź 2020, 16:06

1 kwietnia 1944, wieczór
Dni wlokły się jak miesiące. W zasadzie Raymond miał niewiele roboty, gdyż wszystko szło swoim normalnym rytmem. Na okręt ładowano kolejne torpedy i zapasy, ale nareszcie lista rzeczy do przyszykowania zbliżała się do końca... Jutro, 2 kwietnia, planowano zakończyć szykowanie okrętu do wyjścia w morze, więc na lądzie Raymonda czekały jeszcze dwa wieczory.... I ten już zbliżał się do końca... W zasadzie już większość osób opuszczała powoli klub oficerski... Zostali tylko ci, którzy czekali, jak Raymond i Wylie, na ogłoszenie najnowszych wiadomości FOX, które transmitowano późno w nocy dla okrętów podwodnych, a wcześniej zawsze przedstawiano w klubie. Dziś jednak niektórzy rezygnowali, czekając na "bardziej wiarygodny dzień", zarzucając, że dziennikarze w tym dniu lubią podawać dla żartu fałszywe informacje, a ktoś mógł o tym zapomnieć i niechcący podać taką informację jako prawdziwą.... Gdy stojący za barem marynarz dał znać, że będą odczytywane informacje, Wylie powiedział do Raymonda:
-Jak powie, że admirał Koga* się utopił podczas ćwiczeń, to znaczy, że żartują sobie
Tymczasem jeden z obsługujących wcześniej klub marynarzy stanął przy mikrofonie i odczytał:
-W dniu dzisiejszym wojska USA wylądowały na wyspie Saipan i Tinnan na Marianach, nieopodal wyspy Guam.... Na Wyspie Bougainville od dwóch tygodni nie natrafiono na żaden ślad aktywności Japończyków.... USS Whale operujący na początku roku pod Marianami, jak i USS Wahoo operujący pod Japonią zostały uznane za zaginione...
Wylie odezwał się do Raymonda, zagłuszając coś o jakimś 1000 bombowców
-Whale? Przecież to Burrows, ten od trzech lotniskowców!** Dopadli go? Przecież zawsze pchał się w najgorsze i wiedział, jak uciec!



*Dowódca połączonej floty, dop. Finka
**W KP2 Albert Burrows zgłosił zatopienie 3 lotniskowców Japońskich. Podobno przekroczył 100 000 BRT zatopionego tonażu.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#24

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 22 paź 2020, 18:52

Nie brzmi to zbyt optymistycznie. O ile sobie dobrze przypominam Wahoo także miał na swym koncie sukcesy. My patrolujemy obszar na południe od Marianów. Musimy się mieć na baczności i nie dać się zwieść pozorom, że żółtki osłabły.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#25

Post autor: PL_CMDR Blue R » 23 paź 2020, 16:12

Tymczasem marynarz kończył czytać wiadomości, zakańczając informacją o upadku Japońskiego oporu na wyspach Admiralicji (CF20, dop.Finka).

T13 - USS Snook_a.jpg

Następnego dnia rano, Wylie i Raymond siedli ostatni raz nad mapą, na której Wylie naniósł najnowsze aktualizacje zdobyczy USA.
-Sir, przyznam, że wygląda to coraz lepiej.... W zasadzie drogę mamy otwartą... Ani Wake, ani Marcus nie stanowią większego zagrożenia po ostatnich atakach.... Wyspy Marshalla w zasadzie też zostały porządnie sprowadzone do poziomu. W zasadzie dopiero pod Truk spodziewałbym się jakiegoś oporu. Może popłyniemy po prostej do celu, sir?

T13 - USS Snook.jpg
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#26

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 23 paź 2020, 20:44

To dobry pomysł - popłyńmy tak:

Przechwytywanie.JPG
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#27

Post autor: PL_CMDR Blue R » 24 paź 2020, 16:02

-Aye, Aye, sir - powiedział Wylie przykładając cyrkiel do mapy - Trzeci... w zasadzie czwarty, jak przekraczamy linię.... piąty, szósty - liczył, skacząc po mapie - Czternasty - powiedział, gdy cyrkiel przeskoczył ostatni punkt - Minus.... - powiedział podnosząc cyrkiel i sprawdzając rozwarcie - I jeszcze przesunięcie... Będziemy na miejscu planowo czternastego zaraz po zmroku, sir. Oczywiście na ekonomicznej prędkości.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#28

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 24 paź 2020, 18:34

Dobry plan - wykonać.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#29

Post autor: PL_CMDR Blue R » 24 paź 2020, 21:13

Następnego dnia ścigacz wyprowadził Snooka z Midway, jako ostatni okręt, który z tej bazy zaczynał swój patrol. Zamykało to epokę rozpoczętą na początku 1943, gdy była to najbardziej wysunięta baza US Navy.

Okręt nie upłynał daleko, gdy 4 kwietnia, w dniu wyjścia w morze, odebrano nowe wiadomości FOX. Jedna z nich wzbudziła ciekawość oficerów
-Słuchajcie - powiedział Wylie - Te włoskie okręty, które poddały się nam, nie będą obsadzane włoskimi załogami, do walki z Niemcami. Prezydent z pozostałymi z Trójki zdecydowali, że trzecia część włoskich okrętów ma zostać oddana Rosjanom... Jak weźmiemy jeszcze okręty dla Brytyjczyków i ich sojuszników, to wiele nie zostanie.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#30

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 paź 2020, 14:22

Makaroniarze, nie pokazali się z najlepszej stronie. Angole nieźle przetrzepali im skórę, więc chyba raczej dobrze, że nie będą z nami pływać w zespołach. Ale Rosjanie ? A oni mieli jakąś flotę ? Przecież pod Cuszimą, żółtki wszystko im potopili, a Niemcy dokończyli dzieła na Morzu Czarnym i Bałtyckim.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

ODPOWIEDZ