Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

Silent Service w walce z Cesarską Marynarką Japonii w latach 1943-1945

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#61

Post autor: PL_CMDR Blue R » 10 lis 2020, 15:13

Okręt zaczął szerokim kołem opływać dwie odchodzące jednostki, a do wyrzutni dziobowych ładowano torpedy elektryczne, gdy operator radaru SD (powietrzny), zgłosił obecność kolejnego uczestnika wydarzenia:
-Kontakt radarowy. Prawa burta. 6 mil. Zbliża się!
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#62

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 11 lis 2020, 17:12

Schodzimy pod wodę i kontynuujemy obejście pod wodą - przez godzinę
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#63

Post autor: PL_CMDR Blue R » 12 lis 2020, 18:44

Okręt został zanurzony bez wtrącenia się samolotu w rejs, a gdy Snook po godzinie wynurzył się, na radarze samolotu już nie było.

Pościg trwał, a słońce zaczęło chylić się ku zachodowi, gdy wreszcie okręt wyprzedził wroga na tyle, aby móc szykować się do ataku. XO po naniesieniu ostatniej pozycji na mapę skrzywił się, spojrzał na zegar i zameldował:
-Sir. Jak pójdziemy na pełnej mocy teraz, to możemy ich zaatakować przy zachodzącym słońcu, ale musimy się zbliżyć wynurzeni... Przygotować okręt do ataku po zmierzchu, sir?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#64

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 12 lis 2020, 20:02

Tak jest atakujemy po zmierzchu.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#65

Post autor: PL_CMDR Blue R » 13 lis 2020, 10:43

T15 - USS Snook_d.jpg

Wróg starał się zmieniać kurs i zygzakować, ale wraz z zapadnięciem ciemności stał się ślepy. Za to Snook, cały czas śledząc cele na radarze, widział wroga i mógł zająć pozycje do ataku zarówno z dziobu, jak i rufy...

Japończycy zapewne zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa, ale nie mogli nic zrobić, gdy wkrótce po zapadnięciu ciemności oficerowie ze Snooka stanęli przy stanowiskach bojowych, gotowi do kolejnego ataku....

T15 - USS Snook_c.jpg
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#66

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 13 lis 2020, 11:22

Atakujemy ze średniej odległości - 4 torpedy wachlarzem do eskortowca - z rufowych wyrzutni.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#67

Post autor: PL_CMDR Blue R » 13 lis 2020, 12:45

Po wystrzeleniu torped, Snook lekko oddalał się od wroga, a załoga czekała na efekt trafienia. Jedna eksplozja była dla nich wrotami do ostatniego statku. Tylko jedna i aż jedna...

I nagle ciemność nocy rozświetliło jasne światło. Najpierw mniejsza eksplozja oświetlająca dziób eskortowca, a zaraz potem większa, która zdawała się podrzucić okręt w powietrze.
-Torpeda w celu, sir - zameldował XO, podczas gdy w oddali światło eksplozji przygasło, jednak pożar, który wybuchł na dziobie eskortowca, pozwalał z łatwością dostrzec jednostkę, która została storpedowana.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#68

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 13 lis 2020, 12:49

Zataczamy koło starając się skryć w ciemnościach. Szykować się do obsadzenia naszej pięciocalówki, jak tylko zatonie cel.

Wyllie, jak myślisz co to za eskortowiec ? Jaki typ ?
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#69

Post autor: PL_CMDR Blue R » 14 lis 2020, 11:29

Wylie powiedział:
-Nie wiem, sir. Wyglądał jak jakiś zmodernizowany Ukuru... Może to jeden z tych nowych, które zbudowano podczas wojny? Sądząc po wielkości to mógł być jeden z nich. Mają około 750-800 BRT i są podobne do tych starych, sir. Sprawdzę w książce, może rzuci mnie się coś w oczy w tych szkicach, choć one wszystkie są podobne moim zdaniem, sir.

W tym czasie napływały dalsze meldunki. Najpierw zniknął ogień, zaraz potem operator radaru zameldował, że stracił jedno echo. W tym czasie trzeci już przygotował pięcocalówkę do prowadzenia ognia i był gotowy do podjęcia się zadania. Po meldunku o utracie jednego echa powiedział:
-Sądzę, że ten mniejszy okręt nie będzie uzbrojony. Podchodzimy bliżej, aby nie marnować amunicji, sir?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#70

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 14 lis 2020, 15:13

Rozpoczynamy ostrzał ze średniego dystansu. Jak nie odpowie ogniem to się zbliżymy. Oczekuję perfekcyjnego wykonania zadania. Nie często będziemy mieć w przyszłości okazję do takich fajerwerków. :zastrzele:
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#71

Post autor: PL_CMDR Blue R » 14 lis 2020, 17:25

Ze Snooka otworzono ogień i już za 3 pociskiem uzyskano trafienie we frachtowiec. Trzeci nie był jednak zadowolony:
-Dostał w burtę. Obniżyć działo o dwa stopnie. Ognia!
Kolejne pociski mknęły w stronę frachtowca, z którego strony nie było żadnej odpowiedzi, poza zwrotem i pokazaniem Snookowi rufy... Przez chwilę obawiano się, że otworzy ogień z działa na rufie, ale nie. Wróg najwyraźniej liczył na... właściwie nikt nie wiedział na co. Że na Snooku zabraknie amunicji?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#72

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 14 lis 2020, 18:30

Zbliżamy się i kontynuujemy ostrzał. ZATOPIĆ ŻÓŁTKA !!!!
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#73

Post autor: PL_CMDR Blue R » 15 lis 2020, 14:12

Wrogi okręt wydawał się wozić beczki z powietrzem. Choć trafiano go raz za razem, na dziobówce wybuchł pożar, to statek dalej utrzymywał się na wodzie, choć wreszcie zatrzymał się, ułatwiając załodze trafianie w cel.
-Może dobić go z torpedy, sir? - zaproponował trzeci, ale zanim Raymund zdołał odpowiedzieć, operator radaru zameldował:
-Nowy kontakt nawodny, namiar 0-5-2. Odległość 7 mil!
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#74

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 15 lis 2020, 15:09

:cenzura: - nic nie może być proste.

Odpalić torpedę z rufowej wyrzutni.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Snook (SS-279) - Patrol 6 - Żabie Skoki

#75

Post autor: PL_CMDR Blue R » 16 lis 2020, 9:30

Gdy kończono zabezpieczanie działa, torpeda mknęła już do celu. W tym czasie operator radaru meldował dalej o nowym echu.
-Zbliża się w naszą stronę. Dystans 6 mil. Sir.... Nowy kontakt. Namiar 0-5-3... Dystans 6,5 mili. To dwa echa!
W tej samej chwili XO zameldował:
-Sir, okręt gotowy do pływania w zanurzeniu.*



*Czyli, że już wszystko zbędne z pokładu usunięte i w każdej chwili można dać sygnał do zanurzenia.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

ODPOWIEDZ