Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

Silent Service w walce z Cesarską Marynarką Japonii w latach 1943-1945

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#406

Post autor: PL_CMDR Blue R » 24 kwie 2020, 18:59

-Na przykład takiego, który nie utraci kontroli nad okrętem, Kaboom? - Peterson podniósł raport - Trzy razy w trakcie patrolu podczas kontaktu z wrogiem tracicie kontrolę nad okrętem. Raz, uznałbym za wypadek... dwa... może wróg naprawdę się starał, ale trzy razy? To trochę dużo...
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#407

Post autor: PL_kanaron » 24 kwie 2020, 19:24

Za pierwszym razem przeciek był spory dość i dno blisko to ciężko by było. Za drugim jak nas wbiło w dno to sytuacja generalnie była dość kiepska. A trzeci, sir? Który to trzeci? Te wyrzucenie na powierzchnię? To byliśmy płytko bo dopiero się zanurzaliśmy i dostaliśmy bombę pod dziób. Wyrzuciło nam dziób prawie pionowo do góry a reszta poszła potem. Tu bym nie powiedział, że Kowalski stracił kontrolę, to bardziej zasługa wroga była, we wszystkich opisanych sytuacjach. Od kiedy pływam z Kowalskim były trudne sytuacje w których Kowalski się bardzo dobrze spisywał

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#408

Post autor: PL_CMDR Blue R » 24 kwie 2020, 20:26

-Skoro tak uważacie, zamykam temat.... Ale jak John znów zobaczy "Pogy'ego na linie", to któryś z was zapewne wyleci.... No to samolot... Nie mam żadnej informacji z Midway o tym incydencie.... a skoro raportujecie, to raczej nie jest załatwiony polubownie. Jak to zakończyliście?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#409

Post autor: PL_kanaron » 24 kwie 2020, 21:02

Ciężko będzie na wojnie uniknąć uszkodzeń. Nawet unikanie walki nie gwarantuje braku uszkodzeń czy strat więc nie jestem w stanie zagwarantować tego. Równocześnie stosunek strat i uszkodzeń Pogyego i załogi do zatopień wroga jest chyba całkiem dobry. Kilka razy uszkodzony okręt, kilku rannych i niemal brak strat w ludziach, poza zabitymi przez atak sojuszniczego samolotu. Pan pozwoli, że zacytuję: "Jakby każda walka z wrogiem kończyła się tylko na rannych, wojna nie byłaby taka zła." Okręt jest jedynie ranny. Nie zaprzeczę, że na naprawy do Pearl trafia nierzadko, ale gwarantuję, że nigdy nie był narażany na zagrożenie, którego dało się uniknąć prowadząc jednocześnie działania bojowe.
Co do samolotu to nie podnosiłem tematu w Midway. Zawrócenie i podejście od słońca w pozycji do ataku uznałem za bardzo niebezpieczne i postanowiłem umieścić je w raporcie. Jeśli wcześniej nie zidentyfikowano by samolotu jako sojuszniczego byłoby ryzyko otwarcia ognia. Pilot być może też nie zidentyfikował okręty początkowo i nie reagował na sygnały identyfikacyjne i mógłby zaatakować okręt... Co się już zdarzyło mnie. Uważam, że ta kwestia musi być dokładnie poruszona aby nie zdarzały się w przyszłości takie sytuacje. Przetrwać cały patrol i obawiać się ataku ze strony sojuszniczych samolotów, sądzę, że tak być nie powinno... Choć w sumie mogłem to też poruszyć w Midway jak tak teraz myślę... I w raporcie oczywiście też

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#410

Post autor: PL_CMDR Blue R » 24 kwie 2020, 21:49

-Nie wiem, czy John będzie zgodny, że wyrzucenie okrętu na powierzchnię, ostrzelanie z dział, a zaraz potem uderzenie w dno, to uszkodzenia "których można było uniknąć". W raporcie to brzmi, jakby wasz XO nie radził sobie z okrętem.... - powiedział Peterson - A co do samolotu... Znaczy nie identyfikował się i ruszył od słońca, aby was zaatakować? To dlaczego was nie zaatakował?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#411

Post autor: PL_kanaron » 25 kwie 2020, 9:56

Bomba głębinowa pod dziobem na płytkim zanurzeniu wyrzuciłaby chyba każdy okręt. Zanurzanie potem trwa, a wróg nie czeka tylko strzela, kolejne uderzenie w dno było po praktycznie obróceniu okrętu do góry kilem po bliskich bombach. Mocno nami rzucało na wszystkie strony. Też dość trudna sytuacja. Mogę coś w tej kwestii zasugerować co może rozwiązać tą sprawę?

Co do samolotu to myśmy widzieli samolot, zidentyfikowałem się, on poleciał dalej a gdy był już daleko za nami zawrócił, okrążył nas tak aby podejść od słońca, my kolejny raz się zidentyfikowaliśmy, dalej podchodził jak do ataku i przeleciał nisko nad nami. Albo w końcu się zorientował, że nie jesteśmy wrogiem albo chciał nas nastraszyć. Tak czy siak to nie powinno mieć miejsca. Jeśli chciał nas nastraszyć a w okolicy pojawiłby się wrogi samolot to pewnie on by został zestrzelony a my zaatakowani. Z drugiej strony jeśliby oddalił się dalej przed wykonaniem zwrotu tak że znalazłby się poza naszym zasięgiem widzenia to moglibyśmy pomyśleć, że samolot zbliżający się od słońca to inny samolot prawdopodobnie wrogi skoro atakuje i moglibyśmy go ostrzelać za co pewnie by się nam oberwało

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#412

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 10:02

Bomba głębinowa pod dziobem na płytkim zanurzeniu wyrzuciłaby chyba każdy okręt. Zanurzanie potem trwa, a.... - Kanaron zdążył powiedzieć, gdy Peterson wyskoczył z fotela i krzyknął:
-RZUCIŁ NA WAS BOMBĘ?! I TERAZ O TYM MÓWICIE?!


[Kanaron, mówiłem o tym już 10, czy 20 razy. Nie odpisuj na post, "cytując fragmenty", a kontynuuj rozmowę]
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#413

Post autor: PL_kanaron » 25 kwie 2020, 12:06

Nie nie, to jeszcze o wrogim niszczycielu. Miałbym potem w tej sprawie jeszcze sugestię jedną. A teraz o samolocie to samolot nie zrzucił. Myśmy widzieli samolot, zidentyfikowałem się, on poleciał dalej a gdy był już daleko za nami zawrócił, okrążył nas tak aby podejść od słońca, my kolejny raz się zidentyfikowaliśmy, dalej podchodził jak do ataku i przeleciał nisko nad nami. Albo w końcu się zorientował, że nie jesteśmy wrogiem albo chciał nas nastraszyć. Tak czy siak to nie powinno mieć miejsca. Jeśli chciał nas nastraszyć a w okolicy pojawiłby się wrogi samolot to pewnie on by został zestrzelony a my zaatakowani. Z drugiej strony jeśliby oddalił się dalej przed wykonaniem zwrotu tak że znalazłby się poza naszym zasięgiem widzenia to moglibyśmy pomyśleć, że samolot zbliżający się od słońca to inny samolot prawdopodobnie wrogi skoro atakuje i moglibyśmy go ostrzelać za co pewnie by się nam oberwało

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#414

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 12:26

Peterson skrzywił się siadając:
-Jakby uziemić wszystkie samoloty, świat byłby lepszy. Dobrze. Spiszcie to wszystko na osobnym raporcie... Mam wkrótce udać się na Midway, to wezmę też kogoś, kto zajmie się tą sprawą, jak wcześniej zajmował się kapitan Dodge.... To w zasadzie wszystko, jak patrzę.... Przedstawię was do odznaczenia, ale to chyba było do przewidzenia... No to ostatnia sprawa.... Załoga... Ale najpierw... mówicie, że jakąś sugestię macie? Coś lepszego od kółek na kilu?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#415

Post autor: PL_kanaron » 25 kwie 2020, 12:33

Jeśli są wątpliwości co do Kowalskiego to jeśli jest czas, możliwości i potrzeba to myślę, że można go wysłać na szybko na ponowne sprawdzenie jego umiejętności opanowania okrętu. Jestem pewien, że to rozwieje wszelkie wątpliwości w sprawie jego umiejętności. Taki luźny pomysł

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#416

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 12:46

-Nie trzeba, Kaboom. Jak to rzeczywiście były wypadki i potwierdzacie to, to wy jesteście kapitanem jednostki. Mnie tam nie było. Ja tylko widzę raport, po którym przechodzą dreszcze. Chyba, że to będzie się nagminnie powtarzać, to będzie znaczyło, że to ty nie umiecie ocenić swoich podwładnych. Na razie nic nie ruszamy, jak uważacie, że wszystko jest w porządku.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#417

Post autor: PL_kanaron » 25 kwie 2020, 12:54

Tak jest

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#418

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 13:04

No to została jeszcze kwestia odznaczeń... - powiedział Peterson - Ja przedstawiam was do Srebrnej Gwiazdy. Tak do 3 Brązowych Gwiazd możecie zaproponować. Tylko z uzasadnieniem... No i mamy jeszcze baretkę pochwalną marynarki, dla tych, co nie zasługują na Brązową Gwiazdę, ale zasługują na wyróżnienie. Kojarzycie? To nowe odznaczenie wprowadzone w listopadzie... W każdym razie, czy macie jakieś propozycje?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#419

Post autor: PL_kanaron » 25 kwie 2020, 14:24

Brązowe gwiazdy bym widział dla Kowalskiego za bardzo dobrą służbę jako XO przez tyle patroli i utrzymanie okrętu gdy było to możliwe na ostatnim patrolu. Chyba, że jemu nie mogę to baretkę pochwalną chociaż
To samo dla medyka za skuteczne łatanie rannych przez ostatnie patrole
I jeśli jest taka możliwość to dla inżyniera za rany odniesione w walce podczas napraw okrętu... Choć tu chyba bardziej purpurowe serce, ale to wtedy choć baretka
I baretkę dla trzeciego za dużą pomoc w utrzymaniu wyższego morale i ducha bojowego załogi
I to chyba tyle

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: USS Pogy (SS-266) - patrol 3 - Nowa broń

#420

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 kwie 2020, 14:27

Peterson wysłuchał i powiedział:
-XO... jak uważacie... Trzeci... jasne...I chcecie medyka przedstawić do brązowej gwiazdy? W zasadzie, co takiego zrobił, ponad swoje obowiązki? Łatał was pod ogniem, czy coś w ten deseń?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

ODPOWIEDZ