Nowe forum uruchomione. Proszę się rejestrować.

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Ogólnie o Wolfpack

Dział ogólny do rozmów o Wolfpack
Awatar użytkownika
jaromaz
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2020, 0:30

Ogólnie o Wolfpack

#1

Post autor: jaromaz » 10 sty 2020, 0:45

Dla miłośników Silent Huntera, Wolfpack to "must have". Ma potencjał na wiele godzin zabawy z dużo bardziej realistycznym podejściem do symulacji U-Boota.

Polecam lekturę manuala - jest dostępny bezpłatnie OnLine:
http://wolfpackgame.com/resources/manual.pdf

oraz tutoriale wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=5UYxhpb ... w-9OsLYtyH

Mam już blisko 100 godzin w grze i z każdą godziną Wolfpack wydaje się być jeszcze lepszy :)

Założyłem polską grupę Wolfpacka na Steam - jest nas już czterdziestu. Korzystamy z komunikacji głosowej za pomocą Discorda. Symulacje rozpoczynamy w piątki o godzinie 21:00, ale członków grupy można spotkać o każdej porze również w tygodniu. W grupie jest miejsce dla hard-simmerów, jak i dla pochodzących nieco luźniej do symulacji.

W Discord dobrze jest włączyć nakładkę (overlay) dla Wolfpacka - wtedy w grze będą się wyświetlały nicki aktualnie podłączonych głosowo graczy. Tutaj opis aktywacji tej funkcji. Wygląd nakładki w Wolfpacku, podczas naszej rozgrywki, można obejrzeć na poniższych zrzutach:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1704334265
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1704334305
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1685250029
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1687076751
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1703343130
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1704331621
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1703343205
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1692021875
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1687113292
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1687076599
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1685208049

W tym miesiącu udostępniony zostanie film z rozgrywki Wolfpack w wykonaniu naszej grupy.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2020, 11:34 przez jaromaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Od Aces of the Deep, poprzez SH3, SH4 U-Boat Missions i SH5 Wolves of Steel ... do Wolfpack.
Grupa Steam Wolfpack Polska:

Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: Wolfpack

#2

Post autor: PL_Andrev » 11 sty 2020, 13:19

Osobiście to czekam na jakiś update, bo grafiki statków, fizyka ognia i dymów na razie odrzuca mnie od gry.

Ależ ten screen jest klimatyczny...

sub.jpg

Czekamy na zapowiadany film!
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
jaromaz
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2020, 0:30

Re: Wolfpack

#3

Post autor: jaromaz » 04 lut 2020, 21:43

Film gotowy i dostępny poniżej. Część informacji opisowych jest kierowana do początkujących użytkowników, ponieważ od początku planowałem wrzucić film dodatkowo na Wykop. Poniżej zapis dwóch naszych sesji, złączony w jedną, spójną historię. Po pięciu graczy na okręt, w użyciu dwa U-Booty, kooperacja, komunikacja głosowa, średnia wieku w grupie: 40 lat. Na początek jednak kilka zachęcających do obejrzenia filmu ujęć, a niżej już sam film.

Obrazek


youtu.be/6A8qiaKdzlc

Wrzuciłem go przedwczoraj na Wykop i zdobył ponad 500 wykopów, co jest chyba niezłym wynikiem jak na subsimową niszę :)
https://www.wykop.pl/link/5322519

Zapraszamy do naszej grupy:
https://steamcommunity.com/groups/wolfpack-polska
Od Aces of the Deep, poprzez SH3, SH4 U-Boat Missions i SH5 Wolves of Steel ... do Wolfpack.
Grupa Steam Wolfpack Polska:

Obrazek

Awatar użytkownika
jaromaz
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2020, 0:30

Re: Ogólnie o Wolfpack

#4

Post autor: jaromaz » 07 mar 2020, 23:55

Po dłuższej przerwie ponownie czytam wspomnienia kolejnego dowódcy U-Boota - tym razem Josta Metzlera i po doświadczeniach w Wolfpacku odbiór tej książki jest zupełnie inny, niż przy wcześniejszych tytułach i po doświadczeniach z serią Silent Hunter. Teraz wszystko wydaje się dużo bardziej znajome - jakbym uczestniczył we wcześniejszych patrolach opisywanego okrętu :) Zapewne przez sytuacje wynikające z interakcji między graczami w multiplayerowym trybie pierwszej osoby w Wolfpacku.

Dzisiaj pojawiła się informacja o Wolfpacku, o powyższy filmie i o naszej grupie na stronie głównej Interia.pl - poniżej treść właściwego wpisu:

https://gry.interia.pl/newsy/news-grupa ... Id,4360193

.
Od Aces of the Deep, poprzez SH3, SH4 U-Boat Missions i SH5 Wolves of Steel ... do Wolfpack.
Grupa Steam Wolfpack Polska:

Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: Ogólnie o Wolfpack

#5

Post autor: PL_Andrev » 08 mar 2020, 14:25

Notka z cotygodniowego raportu z rozwoju gry:
(Autor nawiązuje do misji Scapa Flow, która miała się pierwotnie znaleźć w grze)
But why haven’t we finished making the Scapa flow mission yet?
What’s taking so long?
Instead of just making a single mission, we have decided to build a general purpose mission editor.
This mission editor will be made available to players, and missions will be shareable via Steam workshop.
To that end, we are making a global world map (2D and height map), so that we can make missions everywhere in the world.
This is what’s taking so long.
:piwko:
Jeszcze tylko edytor statków, grywalna eskorta i będzie wszystko co człowiekowi do szczęścia potrzeba.
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
jaromaz
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2020, 0:30

Re: Ogólnie o Wolfpack

#6

Post autor: jaromaz » 29 mar 2020, 21:44

Nowa aktualizacja urealnia obsługę klucza telegraficznego. Teraz można (opcja) korzystać z niego tak, jak z realnego odpowiednika :)


youtu.be/7lhtIujKHbI
Od Aces of the Deep, poprzez SH3, SH4 U-Boat Missions i SH5 Wolves of Steel ... do Wolfpack.
Grupa Steam Wolfpack Polska:

Obrazek

ODPOWIEDZ