Strona 1 z 1

Ogólnie o Wolfpack

: 10 sty 2020, 0:45
autor: jaromaz
Dla miłośników Silent Huntera, Wolfpack to "must have". Ma potencjał na wiele godzin zabawy z dużo bardziej realistycznym podejściem do symulacji U-Boota.

Polecam lekturę manuala - jest dostępny bezpłatnie OnLine:
http://wolfpackgame.com/resources/manual.pdf

oraz tutoriale wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=5UYxhpb ... w-9OsLYtyH

Mam już blisko 100 godzin w grze i z każdą godziną Wolfpack wydaje się być jeszcze lepszy :)

Założyłem polską grupę Wolfpacka na Steam - jest nas już czterdziestu. Korzystamy z komunikacji głosowej za pomocą Discorda. Symulacje rozpoczynamy w piątki o godzinie 21:00, ale członków grupy można spotkać o każdej porze również w tygodniu. W grupie jest miejsce dla hard-simmerów, jak i dla pochodzących nieco luźniej do symulacji.

W Discord dobrze jest włączyć nakładkę (overlay) dla Wolfpacka - wtedy w grze będą się wyświetlały nicki aktualnie podłączonych głosowo graczy. Tutaj opis aktywacji tej funkcji. Wygląd nakładki w Wolfpacku, podczas naszej rozgrywki, można obejrzeć na poniższych zrzutach:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1704334265
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1704334305
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1685250029
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1687076751
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1703343130
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1704331621
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1703343205
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1692021875
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1687113292
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1687076599
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1685208049

W tym miesiącu udostępniony zostanie film z rozgrywki Wolfpack w wykonaniu naszej grupy.

Re: Wolfpack

: 11 sty 2020, 13:19
autor: PL_Andrev
Osobiście to czekam na jakiś update, bo grafiki statków, fizyka ognia i dymów na razie odrzuca mnie od gry.

Ależ ten screen jest klimatyczny...

sub.jpg

Czekamy na zapowiadany film!

Re: Wolfpack

: 04 lut 2020, 21:43
autor: jaromaz
Film gotowy i dostępny poniżej. Część informacji opisowych jest kierowana do początkujących użytkowników, ponieważ od początku planowałem wrzucić film dodatkowo na Wykop. Poniżej zapis dwóch naszych sesji, złączony w jedną, spójną historię. Po pięciu graczy na okręt, w użyciu dwa U-Booty, kooperacja, komunikacja głosowa, średnia wieku w grupie: 40 lat. Na początek jednak kilka zachęcających do obejrzenia filmu ujęć, a niżej już sam film.

Obrazek


youtu.be/6A8qiaKdzlc

Wrzuciłem go przedwczoraj na Wykop i zdobył ponad 500 wykopów, co jest chyba niezłym wynikiem jak na subsimową niszę :)
https://www.wykop.pl/link/5322519

Zapraszamy do naszej grupy:
https://steamcommunity.com/groups/wolfpack-polska

Re: Ogólnie o Wolfpack

: 07 mar 2020, 23:55
autor: jaromaz
Po dłuższej przerwie ponownie czytam wspomnienia kolejnego dowódcy U-Boota - tym razem Josta Metzlera i po doświadczeniach w Wolfpacku odbiór tej książki jest zupełnie inny, niż przy wcześniejszych tytułach i po doświadczeniach z serią Silent Hunter. Teraz wszystko wydaje się dużo bardziej znajome - jakbym uczestniczył we wcześniejszych patrolach opisywanego okrętu :) Zapewne przez sytuacje wynikające z interakcji między graczami w multiplayerowym trybie pierwszej osoby w Wolfpacku.

Dzisiaj pojawiła się informacja o Wolfpacku, o powyższy filmie i o naszej grupie na stronie głównej Interia.pl - poniżej treść właściwego wpisu:

https://gry.interia.pl/newsy/news-grupa ... Id,4360193

.

Re: Ogólnie o Wolfpack

: 08 mar 2020, 14:25
autor: PL_Andrev
Notka z cotygodniowego raportu z rozwoju gry:
(Autor nawiązuje do misji Scapa Flow, która miała się pierwotnie znaleźć w grze)
But why haven’t we finished making the Scapa flow mission yet?
What’s taking so long?
Instead of just making a single mission, we have decided to build a general purpose mission editor.
This mission editor will be made available to players, and missions will be shareable via Steam workshop.
To that end, we are making a global world map (2D and height map), so that we can make missions everywhere in the world.
This is what’s taking so long.
:piwko:
Jeszcze tylko edytor statków, grywalna eskorta i będzie wszystko co człowiekowi do szczęścia potrzeba.

Re: Ogólnie o Wolfpack

: 29 mar 2020, 21:44
autor: jaromaz
Nowa aktualizacja urealnia obsługę klucza telegraficznego. Teraz można (opcja) korzystać z niego tak, jak z realnego odpowiednika :)


youtu.be/7lhtIujKHbI

Re: Ogólnie o Wolfpack

: 09 maja 2020, 1:28
autor: jaromaz
Ważna aktualizacja Wolfpacka:

This patch includes in-game voice chat. Voices are hindered by walls. The direction of the voice is calculated. You can also use the voice tube on the bridge.

Settings for the microphone and voice volume can be found in the options menu under Audio options. The push to talk key button can be bound in the key bindings menu.