Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

DCS World

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: DCS World

#31

Post autor: janko175 » 22 paź 2021, 10:11

DCS od poczatku był zorirntowany na maszyny współczesne ,choć w ostatnich latach powoli dodaje moduły z samolotaimi z epoki WW II ale , to kosztuje majątek .
Latanie współczesnymi jetami jakoś mnie nie bawi , chć nie uważam , że jest łatwe albo nudne :wszystkook: . W dużej mierze opiera się na systemach elektronicznych , pojedynek wygrywa ,ten kto lepiej zna i umie używać swego uzbrojenia , co też jest ważne . Dla mnie osobiście zbyt skomplokowane :oops: :oops:
Ja wolę prostotę , Znajdz wroga, wymanewruj go , naceluj lufy karabinów , działek i nacisnij spust :zastrzele: :||
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#32

Post autor: PL_Mirko » 24 paź 2021, 21:20

Prostotę to ja mam w War Thunder :studencik: Jak chcę sobie utrudnić wirtualne "latanie" to mogę odpalić IŁ'ka BoS.
Su-25T w DCS'ie to troszkę bardziej skomplikowana obsługa systemów: nawigacji, namierzania jednostek (Shkval), wybór najefektywniejszego uzbrojenia w trakcie ataku i jednocześnie prowadzenie wirtualnej maszyny. Ale jest na tyle w umiarkowanym stopniu skomplikowana, że ja gracz nowicjusz daję radę i to mnie cieszy :) Inne moduły DCS'a są o wiele bardziej skomplikowane w obsłudze.

I co ważne - dla mnie DCS i Su-25T to niejako powrót do przeszłości :yes
Pierwszą moją grą na PC (2001 r.) był symulator z serii „Enemy Engaged: Apache vs Havoc” wydany w 1999 r. A następnie ”RAH-66: Comanche vs Ka-52 Hokum” z 2000 r. Po wydaniu okrzyknięto je trochę na wyrost „symulatorami pola walki”. Ich grafika, a konkretnie tekstury otoczenia obecnie nie zachwycają, ale już modele 2D kokpitów są ładnie wykonane.
Porównanie obrazków: z zapowiedzi (2021) AH-64D "Apache" w DCS'ie:
AH-64 DCS.jpg
i dla porównania obrazek z mojego filmu z 2009 roku:
AH-64 EE.jpg
Po kilku latach przerwy w 2009 r. odkurzyłem EEAH i EECH i umieściłem na moim kanale kilka filmów (4:3) o fatalnej jakości - pierwsze próby z montażem filmów.
W EEAH i EECH było łatwiej - namierzaniem wrogich jednostek (Shkval), ich identyfikacją i lokowaniem celów zajmował się Co-operator (AI) - na obrazku w Ka-52 "Hokum".
Co-operator.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#33

Post autor: PL_Mirko » 28 paź 2021, 16:02

Zakończona sukcesem, wspomniana wyżej standardowa misja DCS'a "INSTANT ACTION - CAS Medium" w kooperacji ze skrzydłowym AI i parą Su-25T (skill AI).
Tym razem byłem bardziej aktywny - zniszczyłem 11 wrogich jednostek: 2x SPAAA "Gepard", 8x "Leopard 2A6M" i 1 haubice samobieżną M109 "Paladin".
Film Gameplay i Replay, a więc widoczki zewnętrzne z zapisanego track'a. 5:34 po ryzykownym ataku - przelot przez zaporę ogniową Leopard'ów metodą "pijany samolot" :)
Zapraszam do obejrzenia filmu (Gameplay i Replay, HD 1080, 60 fps, 17:08): DCS World: "Su-25T - CAS Medium"

youtu.be/_nl_Oz_HrgI
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#34

Post autor: PL_Mirko » 26 lis 2021, 13:53

Wraz z patch'em 2.7.7 do mapy Mariany dodano dla Su-25T kilka prostych misji w tym dość ciekawą misję "Ground Strike".
Historia alternatywna (nie tylko w WT) - wyspa Guam zajęta przez stronę RED.
Alarm!
Baza lotnicza Andersen AFB jest atakowana przez znajdujące się w południowej części wyspy Rota, wyrzutnie rakiet "Scud" osłaniane przez SAM'y.
Para myśliwców Su-25T Algierskich Sił Powietrznych ma za zadanie zlokalizować i zniszczyć wyrzutnie rakiet.
Film zawiera zapis najważniejszych momentów misji od kołowania do synchronicznego lądowania z AI skrzydłowym - mogłoby być lepiej :)
W opisie filmu linki do najważniejszych momentów misji.
Zapraszam do obejrzenia filmu (Gameplay, HD 1080, 60 fps, 20:06) DCS World, Marianas Map: Su-25T "Ground Strike" .

youtu.be/l_DrsLwwOBU
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: DCS World

#35

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 27 lis 2021, 19:21

fajnie się ogląda ten filmik
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#36

Post autor: PL_Mirko » 28 lis 2021, 0:19

Dzięki! :piwko:
Staram się w tym temacie zamieszczać zmontowane przeze mnie filmy z ciekawych i w miarę krótkich misji DCS, tak aby nie zanudzić widza.
A, że przyjemnie się ogląda, to zasługa bardzo ładnej grafiki DCS'a tym razem dla odmiany Marianas Map.
Co do tej misji... Dzięki temu, że autor misji zamienił standardowe dwa zasobniki po 8 ATGM Vikhr, na 4 rakiety niekierowane S-250F misja zamiast prostej, stała bardziej wymagająca.
W drugiej części wymagała znacznej koncentracji - prowadzenie ataków pod ostrzałem art. plot. Tylko błyskawiczne uniki (14:18 i 14:56) uratowały mnie przed "przeszyciem" przez ZSU-23-4 "Szyłka".Ukończenie z sukcesem tej misji sprawiło mi wiele satysfakcji.
Teraz już wiem, że być może lepszym sposobem byłoby zastosowanie rakiet kierowanych Kh-25ML przeciw osłaniających Scud'y ZSU-23-4 i ZSU-57-2. Ale "asekuracja, asekuracja tego nie lubi nasza nacja..." - zadaniem priorytetowym było zniszczenie atakujących naszą bazę Scud'ów.

Wczoraj odpaliłem misję najtrudniejszą "CAS Difficult". Po zmroku, niewiele widać - po lewej 2 moich skrzydłowych AI, trzeba się dobrze przyjrzeć...
CAS Difficult-1.jpg
Pozostaje szperanie w terenie za pomocą kamery nocnej "Mercury"...
CAS Difficult-2.jpg
Udaje mi się zniszczyć Bradley'a, dwóch moich skrzydłowych zostaje zestrzelonych Tak jak i ja przez SAM' Hawk. I skończyło się "rumakowanie", na razie jak dla mnie "za wysokie progi"...
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: DCS World

#37

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 28 lis 2021, 15:25

ciemno jak w ........,

i to też jest z zoom-em ?
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#38

Post autor: PL_Mirko » 28 lis 2021, 20:33

Zoom w DCs'ie jest dostępny cały czas, ale nawet przy dziennym świetle dopiero przy odl. kilku kilometrów jest możliwość lokalizacji z zoom'em sylwetek pojazdów na tle wirtualnej ziemi. Przydaje się przy stosowaniu rakiet niekierowanych, bomb, czy ewentualnie do przydzielaniu celów dla Vikhr'ów. Dla rakiet typu Kh-29 (zasięg 10-12 km), a szczególnie Kh-25ML (zasięg 20 km), przydzielenie celów jest możliwe tylko za pomocą systemu Shkval lub w nocy LLTV Mercury.

W nocnej misji, przy tak ograniczonej widoczności, zoom przydaje się właściwie tylko do przybliżenia wyświetlacza. Wyszukiwanie celów jest możliwe tylko za pomocą LLTV Mercury. I podstawowa trudność - jak znaleźć punkt orientacyjny aby zalokować znacznik celu. Bez tego można stracić wiele czasu na przeszukiwanie pustych rejonów mapy i nie znaleźć celu. A czas płynie, maszyna zbliża się do linii przeciwników, obsługa AI wrogich SAM'ów czeka na nieostrożnego delikwenta :)

W misji Ground Strike tym punktem orientacyjnym był obłoczek spalin po wystrzeleniu rakiet Scud (9:25). Umożliwiło mi to dość precyzyjne zalokowanie znacznika w pobliżu zgrupowania Scud'ów i ułatwiło znacznie lokalizację celów.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: DCS World

#39

Post autor: janko175 » 11 gru 2021, 14:40

https://www.youtube.com/watch?v=aKo_evIOAIo&t=4305s

Polecam ostatni kawałek filmu od 2: 45 min
Ludziska wymiatają :yes to dopiero trzeba miec zacięcie do takiego latania .
Widziałem raz na żywo te Iskry . Zabłądziły chyba i zrobiły pare przelotów nad moim domem . Nie mam piojecia z skąd się tam wzięły :eek ,chyba w Bielsku Białej musiała być jakaś impreza .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#40

Post autor: PL_Mirko » 12 gru 2021, 21:40

Zacny film, idea szlachetna, brawo dla twórcy moda "TS-11 Iskra" Marcina M...
Jedyny minus to moim zdaniem słabsza grafika filmu, rzucająca się w oczy statyczność widowni (to akurat z DCS'a)...

A np. już w modzie "Supercarrier" animacja obsługi pokładowej lotniskowca prawie doskonała...
Można przekonać się o tym oglądając film "DCS World Movie: VIETNAM 2" - niektóre sceny jak z pamiętnego filmu "Czas Apokalipsy". Momentami zastanawiałem się czy to nie są sceny nagrane w realu. Moim zdaniem to obecnie najlepszy film z tematyki DCS World - film arcydzieło! Polecam!
https://youtu.be/GYlzu56ZnWI?t=45
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#41

Post autor: PL_Mirko » 02 sty 2022, 23:24

Zmiana wirtualnej maszyny na Ka-50 "Black Shark"...
BS-OUT.jpg
W przeciwieństwie do darmowego Su-25T ma "klikalny" kokpit.
Po zaliczeniu treningu kilkuminutowej procedury "Cold start" z instruktorem...
Cold-Start Complete.jpg
Czas na krótki lot - po prawej Batumi...
Batumi.jpg
Bezproblemowe podejście i miękkie lądowanie...
Lądowanie.jpg
Z precyzyjnym dżojem i systemem wspomagania sterowania, lot Ka-50 jest naprawdę przyjemnością.
Jednak poznanie i praktyczna obsługa wszystkich systemów tego wirtualnego śmigłowca bojowego zajmie mi sporo czasu...
Panele przyrządów z prawej strony kokpitu...
Right side.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: DCS World

#42

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 04 sty 2022, 20:05

o to wkrótce będą filmy a'la "Enemy Engage" :kawa
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#43

Post autor: PL_Mirko » 11 sty 2022, 18:06

PL_Cmd_Jacek pisze:
04 sty 2022, 20:05
o to wkrótce będą filmy a'la "Enemy Engage" :kawa
Jasnowidz czy co ;)
Znalazłem wreszcie trochę czasu żeby zmontować nagrany materiał z pierwszej mojej misji za sterami wirtualnego śmigłowca bojowego Ka-50 Black Shark. Misja "ATTACK INSURGENT CAMP" w kooperacji ze skrzydłowym AI i parą Mi-24 Hind (AI).
ODPRAWA:
Zwiad wykrył placówkę i skład broni rebeliantów. Otrzymałeś zadanie wyeliminowania tych celów.
Zniszcz bazę rebeliantów oraz składy paliwa i magazyny. Wyszukaj i zniszcz dodatkowe cele.
UWAGA! W okolicy operuje para śmigłowców szturmowych Mi-24. Możesz liczyć na ich pomoc.


Misja typu Instant Action - zaczynamy w powietrzu a kończę lądowaniem na FARP-ie Kalitka. Zakończona sukcesem - wszystkie 22 cele zniszczone (15 przeze mnie) :)
Spokojna 1 faza - przykład użycia rakiet kierowanych Vikhr. Automatyczny zawis i z odl. ok 7 km zniszczone: cysterna Kamaz(ATGM-5), 2x BTR-80, 1x ZU-23 (AAA), UAZ-469 i ręczna wyrzutnia Igla-18.
Po ataku na 3 hangary przy użyciu rakiet niekierowanych S-80, dostałem się pod ogień drugiego ZU-23 (9 minuta filmu). Znowu metoda "pijany" tym razem śmigłowiec sprawdziła się :) Na szczęście Wania wykonał prawidłowo manewr "Kleszcze w prawo" i uratował mi skórę, uciszając agresywną opelotkę. A później to już tylko ćwiczenie z użycia rakiet niekierowanych S-80 i działka 30 mm - zniszczonych kilka pojazdów w tym 2x BM-21 "Grad".

Zapraszam do obejrzenia filmu (Gameplay, HD 1080, 60 fps, 20:45) - "DCS World, Caucassus map: Ka-50 - ATTACK INSURGENT CAMP"

youtu.be/kzdTX8rYlDs
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: DCS World

#44

Post autor: janko175 » 16 sty 2022, 20:11

Masz ładny wyraźny obraz na tym wyświetlaczu do naprowadzania rakiet , W A-10 A to jest reagedia , ale chyba to może wina mojej kiepskiej grafiki ,bo nie jestem w stanie rozpoznać celu . :x Moge strzelać i mieć tylko nadzieję,ze nie rozwale swojego .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#45

Post autor: PL_Mirko » 16 sty 2022, 22:03

Ka-50 "Black Shark" jest modułem płatnym z klikalnym kokpitem. Film 1:45 - za pomocą kółka myszy reguluję jasność i kontrast wyświetlacza dostosowując parametry wyświetlanego obrazu.
W darmowym Su-25T nie miałem takiej możliwości (albo jej nie znalazłem) obraz zwykle był zbyt jasny. To była jazda, kiedy Słońce padało na ekran, nie było praktycznie nic widać. Przy planowaniu kierunku ataku trzeba było brać to pod uwagę.

System opto-elektr. "Shkval" w Ka-50 ma dwa powiększenia x7 (domyślny) i x23. Nawet przy tym większym powiększeniu i przy idealnym ustawieniu obrazu nie podejmuję się na tę chwile rozpoznania jednostki. Tym bardziej, że w misjach na mapie Kaukaz po obu stronach są jednostki ros. i radz. A nadmierne zbliżanie się do pozycji wrogich pozycji to jest pewne zestrzelenie - Szyłki są zabójczo celne. Nie mówiąc już o takich ręcznych wyrzutniach (MANPADS - Igla, Stinger) - nie dają zwykle czasu na reakcję.

Przy wyborze celów kieruję się danymi z odprawy na początku misji - w tej misji charakterystyczne były te 3 hangary. Po zalokowaniu znacznika celu przy pomocy HMS (te podwójne żółte kółka ), dodatkowo mogłem sprawdzić miejsce zalokowania na wyświetlaczu ABRIS - w pobliżu 3-go waypoint'a.
Czasami jednostki naziemne sygnalizują rozgraniczenie sił za pomocą sygnałów dymnych czy flar. Tak było w misji "Su-25T CAS MEDIUM" (niebieskie dymy) - film powyżej.

W DCS-ie są dostępne dwie wersje Gużćca: I cz. A-10C Warthog z pakietu Flaming Cliffs 3 (starsza) i druga poprawiona z ulepszoną grafiką A-10C II Tank Killer.
W drugiej wersji na pewno jest możliwość regulacji parametrów wyświetlacza - jakiś przycisk obok MFD "BRT" czy coś koło tego.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

ODPOWIEDZ