Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

DCS World

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: DCS World

#46

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 19 sty 2022, 11:24

@Janko, albo przerzuć się na MIG-21 - tam nie ma problemu z wyświetlaczem ... po prostu go nie ma :lol .

@Mirko - fajnie się ogląda te Twoje filmiki :piwko: , a co do
... że w misjach na mapie Kaukaz po obu stronach są jednostki ros. i radz. ...
strzelaj, strzelaj ... jak odpowiedzą ogniem To wróg :D
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#47

Post autor: PL_Mirko » 20 sty 2022, 23:42

Pierwsze udane lądowania na pokładzie płynącego okrętu - USS Rentz (FFG-46) - fregaty rakietowej Oliver Hazard Perry.
Co prawdy dopiero w 3-ciej próbie ale jak widać na obrazkach poniżej, przy silnym wietrze i wysokiej fali zalewającej lądowisko.

Grecki Ka-50 w malowaniu morskim niedaleko wyspy Tinian...
Ka-OUT1.jpg
Podejście do lądowania - po lewej Krążownik rakietowy Ticonderoga.
T&P.jpg
Wymagana precyzja sterowania, koniecznie trzeba utrzymać kurs i prędkość okrętu.
2.jpg
Już na pokładzie...
IN.jpg
... O.H Perry
OUT-3.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: DCS World

#48

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 22 sty 2022, 19:39

uuu ładnie.

Wpuścili ruski sprzęt ? CIWS się nie wykazał :lol
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#49

Post autor: PL_Mirko » 23 sty 2022, 21:59

PL_Cmd_Jacek pisze:
22 sty 2022, 19:39
Wpuścili ruski sprzęt ? CIWS się nie wykazał :lol
Ależ Jacku - CIWS wcale nie musiał się wykazać! Sprzęt rosyjski, ale transponder IFF NATO-wski. Grecki czyli SWÓJ... Myślę, że nie muszę szczegółowo relacjonować co się stało z maszyną po wylądowaniu. W każdym razie grecki Ka-50 był przez pewien czas uziemiony. Mechanikom pokładowym zajęło trochę czasu znalezienie miejsc do wkręcenia tych kilkunastu śrubek, które zostały im po "operacji" :D
Powtarzam się - historie alternatywne to nie tylko War Thunder.
PL_Cmd_Jacek pisze:
19 sty 2022, 11:24
strzelaj, strzelaj ... jak odpowiedzą ogniem To wróg :D
:zastrzele:
Jeden z przykładów, że jest to taktyka ryzykowna: Ka-50 nad Marianami - po zniszczeniu stanowisk moździerzy atakujących lotnisko na wyspie Rota i trzech ZU-23
postanowiłem dokończyć dzieło demolki przy pomocy rakiet niekierowanych S-80.
No i niestety odpowiedzieli - została jeszcze jedna niezniszczona ZU-23...
wróg.jpg
Info z AŁMAZ'a - na szczęście tylko drobne uszkodzenia hydrauliki. Tym razem wszystko skończyło się dla mnie szczęśliwie - zniszczyłem ostatnią plotkę S-80-tkami i szczęśliwie wylądowałem w bazie.
ZU-23.jpg
A bywało już gorzej... Pewnego razu ZU-23 celną serią odcięło ogon mojemu wirtualnemu Ka-50. Po zamknięciu kranu tylnego zbiornika, udało mi się dolecieć do bazy (nie bez problemu) i wylądować na brzuchu - podwozie nie wysunęło się.
Według mnie jest to jeden z dowodów na to, że DCS jest symulatorem z najwyższej półki - bo jeżeli wierzyć, jak podaje Wikipedia:
Z racji posiadania dwóch przeciwbieżnych wirników głównych, śmigłowiec ten nie potrzebuje śmigła ogonowego, które w tradycyjnych konstrukcjach równoważy moment obrotowy pojedynczego wirnika głównego. Powoduje to, że ogon jest niezwykle krótki, a po odstrzeleniu go, śmigłowiec może nadal lecieć, choć z poważnymi problemami.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#50

Post autor: PL_Mirko » 29 sty 2022, 9:14

Tym razem "посадка правильная" - lądowanie na pokładzie krążownika rakietowego "Moskwa" - misja "Parade.miz" mojego autorstwa.
Odprawa:
13 maja to Dzień Floty Czarnomorskiej. Co roku organizowane są uroczystości poświęcone rocznicy powstania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.
W tym roku rozkazem Admiralicji Floty została zorganizowana parada okrętów Floty. Z Noworosyjska wypłynął zespół w składzie: Okręt Flagowy Floty Czarnomorskiej - Krążownik Rakietowy „Moskwa”, Fregata "Neustrashimy" (Pr.1154.0), Fregata "Rezky" (Krivak II), korwety "Molnyia" (Pr. 1241.1M) i "Albatros" (Pr. 1241) oraz okręt podw. SSK 636 Kilo Improved.
Jednym z punktów parady była prezentacja możliwości lądowania śmigłowca bojowego Ka-50 na pokładzie płynącego okrętu.
Do tego zadania zostali wyznaczeni: kpt. pilot G. I. Markov (AI skill Ace) i por. pilot M. B. Mirkov.
:)

Zapraszam do obejrzenia filmu (Gameplay, HD 1080, 60 fps, 8:02) - "DCS World: Ka-50 - Landing at deck"
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#51

Post autor: PL_Mirko » 29 sty 2022, 11:17

Nie mogę edytować postu powyżej a brakuje linka do filmu. To jeszcze raz...
Zapraszam do obejrzenia filmu (Gameplay, HD 1080, 60 fps, 8:02) - "DCS World: Ka-50 - Landing at deck"
youtu.be/NMMtGGBQ8I8
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#52

Post autor: PL_Mirko » 23 lut 2022, 11:11

Dalej Ka-50 "Black Shark", film - przykład współpracy ze skrzydłowym - wymiana danych o celach poprzez łącze danych (Data Link Control Panel).
AI w DCS-ie to chyba najsłabszy element tej gry. Skrzydłowym trzeba ręcznie sterować, żeby nie "wlazł" prosto pod lufy czy rakiety wrogich jednostek.

Natomiast skrzydłowy AI doskonale sprawdza się w roli zwiadowcy - 4:50, bez problemu odnajduje w trudnym, zalesionym terenie dwa wrogie cele - "Sokole Oko" :)
Standardowa misja DCs'a "Convoy Hunt" - cała misja od startu do lądowania (lotnisko Kobuleti).
Zapraszam do obejrzenia filmu (Gameplay, HD 1080, 60 fps, 18:00) - DCS World: "Black Shark" - Convoy Hunt

youtu.be/3BiRt06LCmU

Słabość jedhnostek naziemnych AI widać również w filmie - 8:20 - po trafieniu jednej z jednostek konwoju, pojazdy co prawda prawidłowo przyspieszają i rozjeżdżają się. Po czym miast schować się w pobliskich laskach zatrzymują się na otwartej przestrzeni, ułatwiając zadanie zniszczenia konwoju. Jednostopniowy algorytm reakcji?
Jak na grę, która słusznie zaliczana jest do symulatorów górnej półki to :slabe
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

majamas
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2020, 15:29

Re: DCS World

#53

Post autor: majamas » 21 mar 2022, 21:02

Przelot smigłowcem pod linia wysokiego napiecia to niepotrzebna brawura i hazard :)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#54

Post autor: PL_Mirko » 06 kwie 2022, 23:53

To tylko gra, można testować przed misją takie manewry... Wystarczyła jedna próba sprawdzenia przy jakiej wysokości następuje obcięcie końcówek łopat wirników przez liny trakcyjne.

Hazardem to jest atakowanie pozycji npla gdy nie są zniszczone wszystkie jednostki plot (Sziłki, Igla, Stinger)...
Without tail.jpg
Przy dobrym wietrze i bliskiej odległości od bazy, uda się nawet wylądować maszyną w tak tragicznym stanie technicznym.
Without tail-Land.jpg
A bywało gorzej, konieczność katapultowania... Poniżej - po celnym trafieniu przez Vulkan'a test systemu katapultowania Zwiezda K-37-800. Widoczny wybuch ładunku systemu odstrzeliwującego łopaty wirników tuż przed wystrzeleniem fotela pilota.
Obrazek GIF - kliknij aby obejrzeć animację
5.gif
I do tego nie zdązyć na ostatni pociąg :lol
Parachut-train.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

ODPOWIEDZ