Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

DCS World

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#16

Post autor: PL_Mirko » 26 sie 2021, 21:05

PL_Cmd_Jacek pisze:
23 sie 2021, 18:18
Naprawdę ta gierka jest rewelacyjna ...
I to nie jest przesada... Zawsze DCS miał wysokie oceny co do realizmu gry - słusznie traktowany jako symulator z najwyższej półki. A obecnie w wersji 2,7 up dodatkowo doszła doskonała grafika. Nawet mnie gracza, że się tak wyrażę "estetę graficznego" zdołał przyciągnąć i to chyba na dłużej. Szybkie spojrzenie do Logbook'a - mimo braku czasu - :eek 18 godzin w powietrzu DCS World.
Profile Info.jpg

Kolejna misja treningowa zakończona sukcesem i zmontowany na szybko film ...
Drobne problemy z zoom'em - szarpanie. Oś zoom do regulacji, koniecznie zmniejszyć czułość, zwiększyć Dead Zone ...

Zapraszam do obejrzenia filmu (HD 1080, 60 fps, 14:23 min): "Su-25T - Laser Guided Missile Practice"

youtu.be/tWKNw7eIboA
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: DCS World

#17

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 29 sie 2021, 18:45

start - atak rakietowy - lądowanie :piwko:
:punk
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: DCS World

#18

Post autor: janko175 » 02 wrz 2021, 21:05

Ładnie Mirko :piwko: jak profesor na prezentacji . Swego czasu latałem trochę A-10, Migiem 29 a potem P-51 . Zima nadciąga , może znowu się skusze na latanie.
Pozdro .
Szkoda ,że nie wydali łatki aktualizacyjnej do grafy ,bo mam pudełkową wersję Loc -on flaming cliffs .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#19

Post autor: PL_Mirko » 02 wrz 2021, 22:47

Dzięki Panowie! :piwko:
Zdaję sobie sprawę, że jest to zaledwie mniej więcej "żłobek" DCS'a, ale cieszy postęp. A nic nie przychodzi tu łatwo, ot tak. A pewien stopień trudności zawsze mnie dopinguje, a nie zniechęca... Trzeba trochę poczytać, obejrzeć kilka filmików i "lecimy". Obecnie wolę odpalić misję treningową w DCS'ie niż zagrać na SB WT.
janko175 pisze:
02 wrz 2021, 21:05
...
Szkoda ,że nie wydali łatki aktualizacyjnej do grafy ,bo mam pudełkową wersję Loc -on flaming cliffs .
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi... Lock-On to gra wcześniejsza wydana w 2003 roku,. Flaming Cliffs obecnie w wersji 3 jest dostępne jako moduł dodatkowy do DCS' a , płatny - ok 50$.
A osobiście uważam, ze wraz z aktualizacją 2.7, grafika w DCS World znacznie się poprawiła. To są duże zmiany na plus, naprawdę ładnie to wygląda.
city.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#20

Post autor: PL_Mirko » 18 wrz 2021, 23:53

Z braku czasu - szybka, krótka, łatwa i przyjemna misja typu SEAD (Suppression of Enemy Air Defenses) w kooperacji ze skrzydłowym AI.
Standardowa misja DCS'a "INSTANT ACTION - SAM KIller".

Zapraszam do obejrzenia filmu (HD 1080, 60 fps, 6:19): "Su-25T - SAM Killer"

youtu.be/G_lFSIEmPi4
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1077
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: DCS World

#21

Post autor: PL_Andrev » 24 wrz 2021, 13:15

Wygląda to naprawdę olśniewająco...
Aż chce się zagrać
:punk


youtu.be/BaQVkA8C0bU
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#22

Post autor: PL_Mirko » 24 wrz 2021, 22:18

Zagrać nic prostszego:
- ściągamy DCS World (darmowy), wersja min. 2.7.6 - ponad 50 GB, po instalacji na dysku zajmuje obecnie 102 GB,
- pakiet Early access Mosquito FB VI - 47,99 $.
Za taką sumę można "polatać" na darmowych mapach Caucasus lub Marianas Islands w misjach treningowych i może jakaś darmowa kampania w pakiecie.

Jeżeli chciałbyś "polatać" tak jak na filmie dodatkowe wydatki:
- WWII Assets Pack - 29,99 $,
- The Channel Map - 39,99 $,
- i\lub Normandy 1944 Map - 44,99 $.

I rzecz najważniejsza - takie efekty graficzne to tylko na karcie za kilka tysięcy zł - min. NV 1080 Ti.
Moje screen'y i filmy z DCS'a to na pokładzie: karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti, Intel Core i5-3470 CPU @ 3.20GHz i RAM 24 GB.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1077
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: DCS World

#23

Post autor: PL_Andrev » 26 wrz 2021, 9:30

PL_Mirko pisze:
24 wrz 2021, 22:18
I rzecz najważniejsza - takie efekty graficzne to tylko na karcie za kilka tysięcy zł - min. NV 1080 Ti.
Moje screen'y i filmy z DCS'a to na pokładzie: karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti, Intel Core i5-3470 CPU @ 3.20GHz i RAM 24 GB.
No tak, to wszystko tłumaczy.
Jak były sceny ataku statków z tego promo to miałem problemy czy aby to gra, czy pokolorowane ujęcia archiwalne.
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#24

Post autor: PL_Mirko » 04 paź 2021, 0:25

Chyba ostatnia łatwa i przyjemna misja - zaczną się "schody". Tym razem misja typu CAS (Close Air Support) w kooperacji ze skrzydłowym AI.
Przykład zastosowania:
- rakiet kierowanych Kh-29T ("TV"),
- rakiet kierowanych wiązką laserową ATGM "9K121 Vikhr",
- i rakiet niekierowanych S-8M.
Standardowa misja DCS'a "INSTANT ACTION - CAS Easy".
Zapraszam do obejrzenia filmu (Gameplay, HD 1080, 60 fps, 8:31): DCS World: "Su-25T - CAS Easy"

youtu.be/Y9e6fWkrg7Y
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: DCS World

#25

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 07 paź 2021, 13:49

:punk - fajnie :piwko:
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: DCS World

#26

Post autor: janko175 » 08 paź 2021, 20:15

Hejka .
Znowu w powietrzu :jupi . Jak na razie opanowałem odpalenie P 51 , pare startów :-? i londowań juz zaliczyłem . Ale współczuje mojemu instruktorowi . :|| Latanie to z tego wszystkiego jest najłatwiejsze .
Może kiedyś się zgadamy i polecimy razem jakąś lekką misje . :yes
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#27

Post autor: PL_Mirko » 10 paź 2021, 21:15

janko175 pisze:
08 paź 2021, 20:15
Hejka .
Znowu w powietrzu :jupi . Jak na razie opanowałem odpalenie P 51 ,...
Może kiedyś się zgadamy i polecimy razem jakąś lekką misje . :yes
Chętnie, jestem za!!
Jest tylko jeden problem - nie mam wykupionego modułu P-51D (ok. 50$), a jedynie treningową wersje Mustanga, darmową i nieuzbrojoną - TF-51D. Nie bardzo nadaje się do misji - chyba że do treningu startów, lądowań i nawigacji.
Natomiast darmowy Su-25T po opanowaniu podstaw - służę pomocą - już można wykorzystać i odpalić jakąś prostą misję szturmową np. typu CAS - niszczenie naziemek.
Na obrazku poniżej moment odpalenia rakiety S-25L, naprowadzającej się na cel podświetlony promieniem lasera, a cel to GER SPAA "Gepard". Pochodzi z rozegranej następnej standardowej misji DCS'a - "INSTANT MISSION - CAS medium". Zaczynają się "schody" dla gracza-nowicjusza... :drapanie:
C25L.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: DCS World

#28

Post autor: janko175 » 11 paź 2021, 18:57

Chętnie, jestem za!!
Jest tylko jeden problem - nie mam wykupionego modułu P-51D (ok. 50$), a jedynie treningową wersje Mustanga, darmową i nieuzbrojoną - TF-51D.

Szkoda , może na święta będzie jakaś promocja , Z tego co pamiętam tak właśnie kupiłem P 51 D . chyba za jakieś 15- 20 $ rok albo dwa lata temu . Najsensowniejszy wydaje się zakup Modułu FC 3 , nienstety nie ma w nim P51 za to 7 innych latawców w tym A-10 .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: DCS World

#29

Post autor: PL_Mirko » 13 paź 2021, 0:21

Dla mnie DCS to jednak maszyny powojenne. Jak na razie wkręciłem się mocno w stopniowe opanowanie użycia Su-25T.
Kolejny krok to wspomniana powyżej misja "CAS Medium" w kooperacji z AI'kami. Cel misji - powstrzymanie grupy bojowej próbującej przejąć m. Novyy Karachay.
Z odprawy wiem, że grupa bojowa składa z 4 plutonów niem. czołgów Leopard 2A6M - łącznie 24 czołgi i osłaniana jest przez 4 SPAAA "Gepard" i ManPad'y "Stinger".
Teren działania niełatwy - dolina gęsto zalesiona, osłonięta wzgórzami - trzeba uważać przy "odejściach" po ataku. "Żaba" obciążona jest mało zwrotna, zachowuje się jak przysłowiowy kloc.
I tradycyjnie kilka obrazków :)
Zaczynamy w powietrzu (INSTANT MISSION) z moim skrzydłowym kilkanaście km od rejonu ataku. Rozdzielamy się - wydaję skrzydłowemu rozkaz atakowania celów naziemnych.
Wingman.jpg
Ja z kolei postanawiam zaatakować Gepard'y - co by nie skrzywdziły mi skrzydłowego ;) Z dwóch wystrzelonych rakiet anty-radarowych Kh-25MP pierwsza nie trafia bezpośrednio w cel (zasłonięty częściowo drzewami), ale wystarczająco blisko...
Kh-25MP OUT-OK.jpg
... druga trafia idealnie.
Kh-25MP OUT3.jpg
Po nawrocie udaje mi się namierzyć na otwartym terenie jeden z plutonów czołgów (pole 1 na rys.1). Po odpaleniu 2 rakiet Kh-29L, ostrzeżone czołgi na pełnej prędkości "idą w rozsypkę", próbując uniknąć trafienia (pole 2 na rys.1).
Leo-OK.jpg
Na otwartym terenie nie mają szans - pierwsza trafia z "boczku"...
Leo vs Kh-29L.jpg
.. drugi Leoś trafiony czołowo.
Leo vs Kh-29L-2.jpg
Po kolejnym nawrocie 3-ci Leoś trafiony z Vikhr'a.
Leo-Vikhr1.jpg
Mój skrzydłowy też nie próżnuje a dodatkowo zjawia się wsparcie - para Su-25T Gwardyjskiego Pułku z bazy Minealnye Vody (dwa AI'ki skill Ace).
Przybywa płonących wraków, pozostałe próbują opuścić otwarty teren.
Leo-Szkwał-near.jpg
Jednak misja nie zakończyła się sukcesem - ostatni niezniszczony Leoś (cwany AI'k skill Ace) schował się w gęstym lesie. Próbowaliśmy zniszczyć go Vikhr'ami, ale przemieszczając się umiejętnie, osłonięty drzewami przetrwał przez ok. 15 min.
Zniecierpliwiony późna godzina wyszedłem z bitwy trwającej ok.60 min. Trzeba będzie powtórzyć...
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: DCS World

#30

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 13 paź 2021, 12:00

PL_Mirko pisze:
13 paź 2021, 0:21

... druga trafia idealnie.

Precyzyjny atak, w otoczeniu cywili :kawa

@Janko - FC3 polecam. Sporo maszyn (ja wyuczyłem się na F15). Aczkolwiek trzeba pamiętać, że te modele nie mają klikalnych kokpitów, są uproszczone w stosunku do pojedynczych bardziej zaawansowanych dodatków.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

ODPOWIEDZ