Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Nemesis

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1077
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Nemesis

#1

Post autor: PL_Andrev » 09 sty 2021, 23:16

... w czasie eksploracji pozostałości wraku odnaleziono również dziennik prowadzony przez jednego z ocalałych.
Fragmenty dołączono do raportu.

Obrazek
Obudziliśmy się niemal równocześnie - ja i profesor. Pierwsze co zobaczyłem po przebudzeniu to kolba Lilly, mojej ukochanej strzelby szturmowej. Zaraz po tym jednego z chyba naszych... z dziurą w brzuchu. W głowie mam mętlik... nic nie pamiętam... wokół cisza. Sadzam profesora na wózek, upewniamy się że karabiny działają i ruszamy w przeciwne strony na rekonesans.

To Nostromo - chyba nasz transportowiec. Praktycznie każdy przedział uszkodzony, wiele pożarów. Kontakt! Rozwalamy obcego! Obrzydliwa kreatura - jak pełza to chyba pełzacz?.

Obcy nie atakują zbyt mocno, przebijamy się w głąb statku. Poszukujemy generatora samozniszczenia lub systemów gaśniczych. Trafiamy na dorosłe osobniki jak i na małe skaczące... larwy? Nie wiem gdzie jest zbrojownia, amunicja się kończy. Dopada do mnie profesor - kółka jeszcze się dymią. Blady że aż zielony. Został zaatakowany - opatruję go i ruszamy już razem wspierając się ogniem.

Trafiamy na generator, zaraz tego na... gniazdo. Szybka decyzja - wysadzamy statek uciekając z jajem obcych. Profesor dokonuje analizy obcych trucheł - podatne są na ogień.

Procedura samozniszczenia uruchomiona, docieramy do kapsuł. Nie wysłaliśmy sygnału ratunkowego?! Jestem poważnie ranny, więc profesor na wózku wyrusza na poszukiwania centrum komunikacyjnego, ja jako żołnierz - odpoczywam.

Profesor przebija się do centrum komunikacyjnego, nadaje sygnał. Montujemy obronę w śluzie kapsuł. Szmery... szmery w systemach wentylacyjnych, korytarzach... ze wszystkich stron...

Otwieramy kapsuły ratunkowe, za profesorem pojawiają się obcy. Z korytarza którym wróciłem również. Bronimy się. Amunicji ubywa w zastraszającym czasie.

Obcy przebijają się do nas, do samozniszczenia pozostało 10 minut... OD ugryzienia coraz bardziej boli mnie brzuch. Szybkie badanie - profesor nie patrzy mi w oczy... Czyżby zakażenie?

Obcy w pomieszczeniu... nie jesteśmy w stanie skorzystać z kapsuł... jeszcze minuta...
Podczas eksploracji pozostałości wraku obcych form życia nie odnaleziono.

xeno.jpg
Załączniki
xeno.jpg
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Nemesis

#2

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 10 sty 2021, 19:01

szkoda że figurki nie pomalowane.

ale wygląda ekstra
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nemesis

#3

Post autor: PL_CMDR Blue R » 11 sty 2021, 15:17

Bo malowanie figurek to zabawa sama w sobie :)
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

ODPOWIEDZ