Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

American Tank Ace: 1944-1945 - Jak przeżyłem Czerwiec 1944

Opisy naszych rozgrywek.

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

American Tank Ace: 1944-1945 - Jak przeżyłem Czerwiec 1944

#1

Post autor: PL_CMDR Blue R » 22 lis 2022, 20:18

00 Okładka.jpg

Starszy sierżant Ralf Finek, Dowódca czołgu Zielony.
2 Kompania 69 Batalion Czołgów, Combat Command B, 6 Dywizja Pancerna USARMY

14 Czerwca 1944 - Lądowanie
Wylądowaliśmy na plaży Utah, po czym skierowano nas do punktu koncentracji w Isigny-sur-Mer pod Carentan
01 Zielony.jpg

16 Czerwca 1944 - Pierwsza bitwa
Nasza kompania ma wesprzeć atak piechoty w kierunku Le Bellaie.
Misja: Atak
Pogoda: Deszcz
Typ terenu: Otwarty
02 Pierwsza bitwa.jpg

Atak zwolnił przed wioską, gdzie natrafiono na umocnione pozycje Wehrmachtu. Kompania zbliżyła się do zabudowań, wspierając atak ogniem. Atakujemy na prawej flance. Po godzinie Niemcy (podobno to byli Czesi) wycofali się. Po ataku kompania została wycofana do Isigny-sur-Mer, gdzie oczekujemy na przybycie reszty batalionu. Za udział w walce zostałem później odznaczony Medalem Europejskiego Teatru Działań.
03 Pierwsza wygrana.jpg

22 Czerwca 1944
Misja: Marsz na spotkanie
Pogoda: Deszcz
Typ terenu: Otwarty
04 Druga bitwa.jpg
Zostajemy na prawą flankę ataku na Le Doulet. Pod Calette natrafiamy na niemieckie ciężarówki kierujące się w stronę Le Doulet. Otwieramy ogień. Ciężarówki chowają się pomiędzy zabudowaniami. Pojazdy opuszcza piechota, które przygotowuje obronę. Wsparci batalionem piechoty przystępujemy do ataku. Przeciwnik oddaje po krótkiej walce Calette. Zostajemy wycofani pod Le Bellaie, gdzie działamy jako odwód. Piechociarze przysłali nam w podzięce za wsparcie zdobyczne racje Niemieckie. Wyglądają obrzydliwie. Zachowujemy je jako żelazną rezerwę na wypadek braku żelaznych rezerw.


26 Czerwca 1944
Misja: Marsz na spotkanie
Pogoda: Pogodnie
Typ terenu: Bocage
05 Trzecia bitwa.jpg

06 Pierwsza runda.jpg
Atakujemy w kierunku Chateu de Voilly. Około ćwierć mili od zamku natrafiamy na pozycje niemieckiej piechoty. Nasz Zielony osłania atak pierwszego plutonu. Z zasadzki pod zamkiem odzywa się niemieckie działo p-panc.

Odpowiadamy ognień z pocisków odłamkowych. Ostatnie co pamiętam, to błysk...
07 Trafienie.jpg

Raport po bitwie:
Czołg M4 #35-348 "Zielony" podczas ataku na Chateu de Voilly wdał się w pojedynek z ukrytymi działami p-panc (Pak40), które zatrzymały atak. Podczas walki pocisk przeciwpancerny 75mm trafił czołg w wieżę tuż ponad przyrządami celowniczymi doprowadzając do penetracji pancerza. Starszy Sierżant Finek oraz działonowy kapral Johns zostali poważnie ranni odłamkami. Cała załoga opuściła czołg. Starszy sierżant Finek został odesłany na tyły w stanie ciężkim.
Czołg M4 #35-348 "Zielony" pozostał na polu bitwy.
08 Ocaleni.jpg
(umiejętność jednorazowa "Stamina" pozwala zamienić wynik KIA->Ciężko ranny)

15 Lipiec 1944

Opuszczam szpital. Mam zgłosić się do dowództwa batalionu, aby objąć dowództwo nad nowym czołgiem
09 Finek.jpg

16-18 Lipiec 1944
Nowa załoga powitała mnie jako "doświadczonego weterana". Podobno słyszeli, że walczyłem z Tygrysami. Nie jest to jednak prawda. Wyeliminowało nas pierwsze realne zagrożenie, które napotkaliśmy. Przez miesiąc front nie posunął się zbyt daleko. Wciąż trwają walki w okolicach St. Lo. Zastanawiamy się, gdzie nas teraz wyślą. Załoga popisuje się swoimi zdolnościami. Kierowca uważa, że byłby w stanie czołgiem jeździć po cienkiej linie... Ci chłopcy wkrótce staną przed wrogiem... I to ode mnie zależy teraz ich życie... Nasz nowy czołg jest gotowy do boju. Mam nadzieję, że my też...
10 Nowy czołg.jpg

Bo bitwa o Francję dopiero się zaczyna...
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: American Tank Ace: 1944-1945 - Jak przeżyłem Czerwiec 1944

#2

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 23 lis 2022, 6:45

Fajne to to :book
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: American Tank Ace: 1944-1945 - Jak przeżyłem Czerwiec 1944

#3

Post autor: PL_CMDR Blue R » 23 lis 2022, 14:16

Epilog z wyścigu do Paryża
Wniosek o nadanie Srebrnej Gwiazdy Starszemu Sierżantowi Ralfowi Finek
(...)
Podczas pościgu za wrogiem w lesie w pobliżu miejscowości Le Grez 07.08.1944 atakująca kompania spotkała się z umocnioną pozycją piechoty, wspieraną przez pojazdy opancerzone. Podczas walki w strugach deszczu doszło do kontrataku na prawej flance w którym uczestniczyły czołgi Panzer IV oraz niszczyciele czołgów Marder III. Załoga czołg M4A1 #42-747 dowodzonego przez starszego sierżanta Ralfa Finek stanęła na drodze ataku i pomimo otrzymania kilku trafień, które uszkodziły czołg, wyeliminowała z walki 4 pojazdy nieprzyjaciela.
(...)
Postawa załogi czołgu pozwoliła reszcie kompanii na zatrzymanie kontrataku wroga i kontynuację pościgu.
(...)
16 sierpnia 1944
Raport ze starcia pod Breval 19.08.1944
(...) Napotkano umocnioną pozycję nieprzyjaciela, wspieraną działami przeciwpancernymi (...) Czołg #42-747 podczas ostrzału pozycji dział przeciwpancernych dostał się pod ostrzał karabinu maszynowego. Pociski nieprzyjaciela trafiły w dowódcę czołgu starszego sierżanta Ralfa Finek, koordynującego atak z otwartego włazu, zabijając go na miejscu (...)
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: American Tank Ace: 1944-1945 - Jak przeżyłem Czerwiec 1944

#4

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 23 lis 2022, 16:47

Długo się nie nacieszył z tej Srebrnej Gwiazdy.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: American Tank Ace: 1944-1945 - Jak przeżyłem Czerwiec 1944

#5

Post autor: PL_CMDR Blue R » 23 lis 2022, 19:34

O ile zdążył ją dostać :)
To Niemcy mieli Ordnung i system punktowy XD

Ale druga gra już czerwiec 1944 kończy z 1 utraconym czołgiem (Panzerfaust), ale bez zgonów
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

ODPOWIEDZ