Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

#16

Post autor: PL_Mirko » 26 sty 2020, 19:05

PL_Andrev pisze:
26 sty 2020, 18:16
Właściwie to bym się tylko doczepił do małego natężenia ruchu: z filmiku który zapodałeś nie ma takich sytuacji że przeciwny pas stoi albo jest zapchany sznurem aut. No i brak zaparkowanych samochodów - może i sjesta, ale ilość aut na poboczach jest porażająca.
Taki idylliczny świat, gdzie każdy ma auto, ale nie ma problemów z jego parkowaniem.
:lol
To jest tylko gra, jest wiele uproszczeń dot. ruchu drogowego. Nie ma pieszych przechodzących na pasach, mała ilość zaparkowanych aut.
Natężenie ruchu - po wpisaniu g_traffic "4.0" - zbyt wysoka wartość może powodować problemy - AI pojazdy głupieją.
Przed chwilą zaliczona trasa Sofia-Stambuł, przy wyjeździe z bazy w Sofii musiałem czekać kilka minut na wyjazd, taki był ruch.
Na rondzie w Stambule, noc 2.00, miałem problem, żeby przejechać przez rondo.
Stambuł rondo.jpg

Ostatnie DLC "Road to Black Sea" dodało ważenie pojazdów (ominięcie wagi to 700 euro kary), zaprzęgi konne (jeszcze nie spotkałem) oraz X-Ray pojazdów (b. uproszczone w grze).
Rentgen.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

#17

Post autor: PL_CMDR Blue R » 26 sty 2020, 19:39

Ojej. We Francji się wlokłem za traktorem, czy kombajnem, to tu za wozem konnym będę?
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1077
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

#18

Post autor: PL_Andrev » 26 sty 2020, 21:11

PL_Mirko pisze:
26 sty 2020, 19:05
Przed chwilą zaliczona trasa Sofia-Stambuł, przy wyjeździe z bazy w Sofii musiałem czekać kilka minut na wyjazd, taki był ruch.
O, to to...
:ok:
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

#19

Post autor: PL_Mirko » 10 lut 2020, 12:26

Zgodnie z zapowiedzią kilka obrazków z tras najnowszego DLC "Road to black Sea".
PL_Andrev pisze:
26 sty 2020, 21:11
O, to to... :ok:
Wyjazd z bazy położonej w odl. kilkunastu km od Sofii (uset g_traffic "4.0")
Wyjazd.jpg
Wjazd na most graniczny na Dunaju od strony Giurgiu (RO) - w prawym dolnym rogu jak to wygląda w real'u - ale od strony Ruse (BG ),
Most-Ruse_WjazdReal.jpg
Na moście - widok na port rzeczny przeładunkowy Ruse,
Most-Ruse.2jpg.jpg
Plewen, zachód Słońca
Plewen zachód.jpg
Turcja wita mnie deszczem,
Turkiye.jpg
Kontrola "osobista" na granicy tureckiej,
Kontrola osobista.jpg
Wjazd do Stambułu - kontrola wagi.
Waga.jpg
Podsumowując - z DirectX 11.0 grafika wygląda dużo lepiej.
Jednak granie na czystym ETS2 szybko się znudzi, trasy głównie szybkiego ruchu. To co wszyscy gracze ETS2 wiedzą - zakup najnowszego DLC ma sens po przystosowaniu ProMods do niego.
ProMods 2.43 ściągnięty.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

#20

Post autor: PL_Mirko » 29 lis 2020, 22:42

Wydany został patch 1.39 do ETS2, "zasiorbałem"... Ściągnąłem ProMods 2.51 i Poland Rebuilding 2.44. Do tego dorzuciłem ProMods Trailer & Company Pack v1.27 - większa ilość firm a co za tym idzie większa różnorodność naczep na trasach.
Pozostało tylko sprawdzić czy gra i sprzęt działa, przypomnieć sobie przyciski, i klawisze w grze. Krótki kurs z mojej bazy ulicami Wrocka, Sky Tower po lewej...
Sky tower.jpg
Pierwszy raz dorzucam jeszcze dodatek ProMods Middle-East Add-on, mapę zawierającą Bliski Wschód - Syria, Jordania, Liban, Izrael, po 2 miasta w Egipcie, Turcji (przy granicy z Syrią) i odcinek drogi w Iraku.
ME Map.jpg
Wybieram dostępne zlecenie - ładunek 18 ton mleka - z Tikerdag TR do Iskenderun TR (przy granicy z Syrią). Ponieważ azjatycka część Turcji nie jest jeszcze "zrobiona" przez ProMods Team, droga okrężna prowadzi przez Saloniki, Cypr i Latakię w Syrii.
Znaczna część drogi to przeprawy promowe - trudno, jedyny sposób żeby zwiedzić Bliski Wschód w ETS2.
Wyruszam późnym popołudniem z farmy - w tle słychać porykiwanie krów i cieląt...
RIMAF.jpg
Dwie godziny jestem na granicy - Grecja wita mnie deszczem...
Hellas.jpg
Przez całą drogę do Salonik deszcz, centrum Salonik, scena oświetlona błyskawicą...
Przeciwny pas jezdni zapełniony osobówkami - 3:34 - tak wcześnie do pracy?
Saloniki1.jpg
Ładuję się na prom do Limassol (Cypr)...
Saloniki-prom.jpg
Z Limassol do Larnaki na kołach - ważne - ruch lewostronny, trzeba się przestawić...
Limassol-Larnaka.jpg
Centrum Larnaki - niedaleko już przystań promowa, chyba zdążę na prom do Lataki (Syria)...
Larnaka-centrum.jpg
Po 7-miu godzinach odpoczynku, wyjeżdżam z promu - Latakia - "Welcome to Syria"...
Latakia1.jpg
Latakia - w centrum duży ruch, głównie TIR'y, osobówki na poboczu...
Latakia Centrum.jpg
5 godzin później parkuję na bazie Baltrak Lojistik w Iskenderun, koniec trasy...
Iskenderun.jpg
Po krótkim odpoczynku czeka mnie następna trasa, prawdopodobnie do Nazaretu (Izrael).
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1077
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

#21

Post autor: PL_Andrev » 02 gru 2020, 17:02

PL_Mirko pisze:
29 lis 2020, 22:42
Przez całą drogę do Salonik deszcz, centrum Salonik, scena oświetlona błyskawicą...
Przeciwny pas jezdni zapełniony osobówkami - 3:34 - tak wcześnie do pracy?
Ale tłok...
Jak by to było polskie wybrzeże to bym zgadywał że "zniechęceni pogodą turyści opuszczają nadmorskie kurorty".
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

#22

Post autor: PL_Mirko » 06 gru 2020, 16:12

@up :yes
Reportaż z drugiego kursu na Bliskim Wschodzie..
Po kilkugodzinnym odpoczynku, skoro świt, wyruszam z Iskenderun (TR), ze stoczni Marina w trasę do Nazareth (IL). Na naczepie cenny, ładunek specjalny - jacht "Queen V9".

Obrazek
W Latakii jestem przed południem, piękna pogoda - ruch w Centrum duży...
Obrazek
GPS uporczywie kieruje mnie do przystani promowej, w bezpieczną i łatwą trasę (dwie długie przeprawy promowe) prowadzącą przez Cypr. Nie po to instalowałem ProMods Middle-East Add-on... Wybieram kierunek Bejrut (Liban) - "Ale tam mieliśmy... Nieważne, znajdę nową trasę".
Trasa prowadzi drogą nadmorską przez Trypolis...
Obrazek
Mijam kolejny Checkpoint przed Dżabajl (Byblos staroż. miasto fenickie)...
Obrazek
Mijam Bejrut od wschodu, kierunek Damaszek (Syria) - rezygnuje znowu z najkrótszej drogi, nadmorskiej prowadzącej do Tyru ...
Przy wjeździe do Syrii pierwsze oznaki działań wojennych...
Obrazek
Na terenie Syrii wzrasta ilość posterunków kontrolnych, oraz zburzonych budynków...
Obrazek
I znowu...
Obrazek
A tutaj wśród ruin zniszczony (chyba) czołg ...
Obrazek
Przed Damaszkiem przykład niezwykłej skuteczności znaku "Stop".
Obrazek
Obwodnicą mijam Damaszek, nie czas na zwiedzanie, jestem już i tak spóźniony...
Ostatni checkpoint przed Izrą - płonący czołg - znajoma sylwetka.
Obrazek
Drogę do Izry oświetlają oryginalne "lampy"...
Obrazek
Z Izry przez Darę kieruję się do Jordanii. Kilkanaście minut czekam na możliwość wjazdu na główną trasę nr 10 łączącą Irdib z Irakiem.
Niekończący się sznur TIR'ów...
Obrazek
Za Irdib'em przekraczam granicę Izraela - zdziwienie, nie wierzę - krótka odprawa, obyło się bez kontroli osobistej.
Drogą przez Afulę spóźniony, docieram wreszcie do Nazareth - baza "DSV".
Obrazek

Podsumowanie - zainstalowałem Middle-East Add-on, nadrobiłem kilometrów, żeby sprawdzić jak Promods Team potraktuje wydarzenia w Syrii.
Nie zawiodłem się - choć to tylko gra - zespół PM zasygnalizował, spróbował chociaż symbolicznie pokazać to co się dzieje w Syrii.

Po tym kursie postanowiłem - wracam do kraju - tutaj jest zbyt niebezpiecznie.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1077
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

#23

Post autor: PL_Andrev » 08 gru 2020, 23:32

To w Syrii padają deszcze?
:o

Z jednym czołgiem to miałem zabawną sytuację - u nas, jak to Mirko pisze, można czasem jeszcze spotkać "znajoma sylwetkę".

Aby zwiedzić Strasburg, dojechałem DB do Kehl, tam zdecydowałem się przekroczyć granicę na Renie na piechotę, i już po francuskiej stronie złapać jakiś tramwaj do centrum. Dziarsko idę, patrzę... a tam "znajoma" - ale i "nieznajoma" sylwetka...
:mrgreen:

Obrazek


BTW. Mam nadzieję Mirko że nie masz mi za złe z wklejanie wstawek z moich wspominków?
:piwko:
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

#24

Post autor: PL_Mirko » 09 gru 2020, 21:59

PL_Andrev pisze:
08 gru 2020, 23:32
To w Syrii padają deszcze?
:o
Dane ze strony allmetsat.com - średnie, miesięczne opady atmosferyczne - Damaszek.
Obrazek

Jak widać, deszcz nie pada w Syrii w miesiącach letnich, a mamy grudzień a więc mogłem akurat trafić na opad deszczu :)
A tak na poważnie - mam w opcjach ETS2, suwak "Prawdopodobieństwo spadnięcia deszczu" (pisownia oryginalna) :) ustawiony tak na 50 %. Opady deszczu zdarzają się więc często. W ETS2 lubię deszcz, moim zdaniem jest bardzo realistycznie odwzorowany .
Podobnie chmury (gdzieś na trasie Legnica- Wrocław) - takie widuję w realu :
Mała baza.png
BTW. Mam nadzieję Mirko że nie masz mi za złe z wklejanie wstawek z moich wspominków? :piwko:
Ależ oczywiście, chyba, prawie, że na pewno NIE :) Myślę, że również admin nie uzna tego za offtopic ;)
Ja podróżuje wirtualnie, bo jak już wspominałem jestem zatwardziałym domatorem, a Ty w realu i bardzo ładnie. Osobiście traktuję to jako udane urozmaicenie tematu.
Tak teraz zajarzyłem - założyłem ten temat, większość materiałów jest moich - rzeczywiście można odnieść wrażenie przywłaszczenia tematu. Ale zapewniam, nie było to moim celem - po prostu lubię od czasu do czasu odpalić ETS2 i podzielić się ładnymi widoczkami.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1077
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: Euro Truck Simulator 2 - TIR'em po Europie

#25

Post autor: PL_Andrev » 09 gru 2020, 22:45

Obrazek

Rzeczywiście... świetne!
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

ODPOWIEDZ