Nowe forum uruchomione. Proszę się rejestrować.

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

ZX Spectrum - podróż w przeszłość

Dział w całości przeznaczony dla pokazania Waszych talentów, tutaj zamieścić możesz swoje opowiadanko, własny filmik i inne rzeczy którymi chcecie się pochwalić.
Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator

Re: ZX Spectrum - podróż w przeszłość

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 18 wrz 2020, 22:36

No i stało się. Odpaliłem mego Spektruma :jupi . Działa, buczy i gra. Problem z wgrywaniem programów rozwiązałem za pomocą telefonu, który emuluje magnetofon.

IMG_4983.jpg

Można kodować dalej :type
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)

Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 19 wrz 2020, 17:08

Dzisiaj Trumna była w klinice. Wymieniłem 13 kondensatorów, założyłem bajpasy na modulator, dokonałem transfuzji cyny na niektórych elementach. Wszystko dzięki jednemu krajanowi z Będzina. I teraz komp działa rewelacyjnie. Ładuję soft z tableta, który emuluje magnetofon. Wszystko gra i bucy. :bober

youtu.be/P3fFFy2Rm4c
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)

Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 10 paź 2020, 17:30

uczę się dalej asemblera i piszę gierkę "centipede" bazując na świetnym blogu. Ale w międzyczasie, kumpel dostarczył mi swego C-64 więc w ramach odskoczni bawię się teraz "komodorkiem"

youtu.be/UtHcqehPPJA

Obrazek

ODPOWIEDZ