Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

ZX Spectrum - podróż w przeszłość

Dział w całości przeznaczony dla pokazania Waszych talentów, tutaj zamieścić możesz swoje opowiadanko, własny filmik i inne rzeczy którymi chcecie się pochwalić.
Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: ZX Spectrum - podróż w przeszłość

#16

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 18 wrz 2020, 22:36

No i stało się. Odpaliłem mego Spektruma :jupi . Działa, buczy i gra. Problem z wgrywaniem programów rozwiązałem za pomocą telefonu, który emuluje magnetofon.

IMG_4983.jpg

Można kodować dalej :type
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: ZX Spectrum - podróż w przeszłość

#17

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 19 wrz 2020, 17:08

Dzisiaj Trumna była w klinice. Wymieniłem 13 kondensatorów, założyłem bajpasy na modulator, dokonałem transfuzji cyny na niektórych elementach. Wszystko dzięki jednemu krajanowi z Będzina. I teraz komp działa rewelacyjnie. Ładuję soft z tableta, który emuluje magnetofon. Wszystko gra i bucy. :bober


youtu.be/P3fFFy2Rm4c
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: ZX Spectrum - podróż w przeszłość

#18

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 10 paź 2020, 17:30

uczę się dalej asemblera i piszę gierkę "centipede" bazując na świetnym blogu. Ale w międzyczasie, kumpel dostarczył mi swego C-64 więc w ramach odskoczni bawię się teraz "komodorkiem"


youtu.be/UtHcqehPPJA
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: ZX Spectrum - podróż w przeszłość

#19

Post autor: Pawian » 25 gru 2020, 14:56

Ja też swojego czasu programowałem w turbo Pascalu 5.0 bordeland 1992 (czy jakoś tak, specjalnie najstarszy jaki się dało, a podobno jest jeszcze z 1983) Ma to swój klimat w odróżnieniu do współczesnego programowania.

Ta wielka czcionka, wygląd itp. Podobnie, niektórzy wolą stare horrory w jakości vhs aniżeli HD remastered, gdyż ma to swój niepowtarzalmy klimat i urok

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: ZX Spectrum - podróż w przeszłość

#20

Post autor: Pawian » 29 sty 2021, 20:11

"robisz funkcję z licznikiem, każdy stopień rekurencji wchodzi do wszystkich innych możliwych dróg"

Czy w assemblerze można następujący problem rozwiązać?

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: ZX Spectrum - podróż w przeszłość

#21

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 30 sty 2021, 10:41

Pewnie da się. Wszystko można zaprogramować, no może oprócz "problemu trzech ciał".
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: ZX Spectrum - podróż w przeszłość

#22

Post autor: Pawian » 30 sty 2021, 11:47

Kiedyś Rafał główkował ale nie dał rady.. :lol

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: ZX Spectrum - podróż w przeszłość

#23

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 07 lut 2021, 14:51

Może nie ZX Spectrum, ale powrót do przeszłości jest. W końcu skończyłem gierkę z 1991 roku - Another World.


youtu.be/P2kYUiHguDQ
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

ODPOWIEDZ