Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Domowy kokpit awionetki

Dział w całości przeznaczony dla pokazania Waszych talentów, tutaj zamieścić możesz swoje opowiadanko, własny filmik i inne rzeczy którymi chcecie się pochwalić.
Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Domowy kokpit awionetki

#61

Post autor: Pawian » 02 sty 2021, 11:52

Zrobiłbyś symulację tej katastrofy z perspektywy pilota?

Ps. stare katastrofy lotnicze są "ciekawsze" od tych współczesnych, gdyż mają klimat tych starych urządzeń itp

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: Domowy kokpit awionetki

#62

Post autor: PL_kanaron » 03 sty 2021, 20:41

Nigdy nie sądziłem, że ktokolwiek napisze o katastrofie, że jest "ciekawsza" od innej... Cóż... Nie mam pytań. Ale ok, odwzorowałem po części...

Przeczytałem, załadowałem Beechcrafta Bonanzę, zrobiłem lot testowy za dnia i zrobiłem potem lot taki jak miał być. Czyli w nocy. I się rozbiłem...


Mając to za sobą wróćmy do bezpieczniejszych kwestii. Wykonałem kolejny lot na Vatsim :D Trasa powrotna EPWA EPKT. Trudne warunki, na mojej trasie była mgła, chmura i generalnie -10*C na zewnątrz to oblodziło mi samolot. Lekkie turbulencje zanim się zorientowałem i włączyłem odladzanie. Potem były drobne problemy z podejściem. Albo kontroler przecenił możliwości King Air do obniżenia lotu albo zapomniał. Podejście było ostre :D Normalnie powinienem odejść na drugi krąg, ale EPKK tower zamykał za parę minut, a nie było innego kontrolera online (poprzedni co mnie "miał" EPWW_S_CTR już zamknął) to zrobiłem to ostre podejście i wylądowałem bezpiecznie :D Vatsim jest super :D
Gdy byłem w pewnej odległości od Katowic już pod kontrolą EPKK_Tower usłyszałem, że dwa samoloty, Cessna 172, pewno dwóch znajomych robiło lot Balice EPKK Pyrzowice EPKT. Zgaduję, że lot zapoznawczy z Vatsim. Wylądowałem przed nimi, potem obserwowałem jak jeden kołował, a drugi gdzieś zniknął jak EPKK_Tower skończył... A szkoda, zrobiłbym screeny jak ląduje :D
Załączniki
Zrzut ekranu (390).png
Zrzut ekranu (389).png
C172 co mnie śledziła :D
C172 co mnie śledziła :D
ręczne podejście do lądowania
ręczne podejście do lądowania
Zrzut ekranu (386).png
ostre podejście do KT537 do Pyrzowic
ostre podejście do KT537 do Pyrzowic
guzik widać
guzik widać
Zrzut ekranu (383).png
i z zewnątrz
i z zewnątrz
Trasa EPWA EPKT Vatsim. Oblodzenie
Trasa EPWA EPKT Vatsim. Oblodzenie
i się rozbiłem
i się rozbiłem
udaję, że nie widzę przyrządów i straciłem orientację
udaję, że nie widzę przyrządów i straciłem orientację
i lot nocny
i lot nocny
lot zapoznawczy
lot zapoznawczy
kokpit
kokpit
Beechcraft Bonanza
Beechcraft Bonanza

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Domowy kokpit awionetki

#63

Post autor: Pawian » 03 sty 2021, 22:25

Nagranie na yt, zdjęcia to nie to samo.

Ubooty też są ciekawe, nie dlatego że służyły do zabijania, lecz że względu na technologię, sposób działania itp. A ten współczesny sprzęt, czarne skrzynki itp nie ma już tego klimatu. Kiedyś to bylo

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: Domowy kokpit awionetki

#64

Post autor: PL_kanaron » 04 sty 2021, 18:51

Nagranie to nie u mnie. Ogarnąć to wszystko, jak dokładnie leciał, itp... Nie. Ale jak chcesz to możesz wziąć i to odtworzyć, nagrać i będzie. Odtwarzanie samemu manewrów lub wydarzeń, które się chce odtworzyć jest fajne. Polecam

A porównanie do UBootów... Katastrofa to katastrofa. Nieważne czy nowa czy stara. Ale to nie ma nic wspólnego z tematem. Ale jak tak lubisz stare czasy to polecam żebyś wziął sobie Bleriot XI do MSFS2020. Jak dobrze kojarzę to jeden z pierwszych samolotów, który jest jeszcze gdzieś na świecie na chodzie. Ponoć dobrze odtworzony i fajnie się lata... Jeśli ktoś lubi stare czasy

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Domowy kokpit awionetki

#65

Post autor: Pawian » 09 sty 2021, 10:52

A jest możliwość by była to realna mapa całego świata?

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: Domowy kokpit awionetki

#66

Post autor: PL_kanaron » 09 sty 2021, 17:07

Ale to jest realna mapa całego świata

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Domowy kokpit awionetki

#67

Post autor: Pawian » 09 sty 2021, 18:01

:bokser:

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Domowy kokpit awionetki

#68

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 10 sty 2021, 19:02

ech mieć więcej czasu na to wszystko :-/
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

PL_kanaron
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:04
Lokalizacja: Katowice

Re: Domowy kokpit awionetki

#69

Post autor: PL_kanaron » 10 sty 2021, 19:51

Ano potwierdzam, z czasem to ciężko jest... Tyle gier czeka, a dzień ma ino 24h...

ODPOWIEDZ