Nowe forum uruchomione. Proszę się rejestrować.

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Film "Greyhound" - zapowiedz

Książki, zdjęcia i filmy wojenne - co o nich sądzisz?
Awatar użytkownika
PL_tes

Film "Greyhound" - zapowiedz

Post autor: PL_tes » 06 mar 2020, 17:34

Witajcie,

Amerykanie znowu ratuja swiat! :lol Tym razem dzielny amerykanski kapitan walczy (sam? :lol ) ze stadem ubotow:
Tom Hanks wcieli się w tym filmie w rolę kapitana Ernesta Krausego, dowódcy amerykańskiego niszczyciela, którego zadaniem jest eskortowanie 37 alianckich statków przez Północny Atlantyk w stronę Anglii. W trakcie pięciodniowego rejsu aliancki konwój nie może liczyć na żadne wsparcie z powietrza. Wkrótce zostaje osaczony przez niemieckie łodzie podwodne.
Wiecej:
https://www.onet.pl/film/onetfilm/tom-h ... w,681c1dfa

W rolach glownych: Tom Hanks, Elisabeth Shue, Stephen Graham
Scenariusz: Tom Hanks

Zwiastun:
ENG.: https://www.youtube.com/watch?v=eyzxu26-Wqk
PL.: https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/nr+1-53187

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator

Re: Film "Greyhound" - zapowiedz

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 06 mar 2020, 18:14

youtu.be/eyzxu26-Wqk

taaaa. Z przyjemnością zobaczę. Na razie to mnie się nie podoba to strzelanie się uboota z dedekiem na wynurzeniu. Chociaż, jak sobie przypomnę nasze patrole SH3 to w sumie tak było. Może reżyser grał kiedyś z nami :||.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)

Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Kontakt:

Post autor: pepe » 06 mar 2020, 19:35

U-booty bardzo często atakowały na wynurzeniu - ulubiona taktyka Otto Kretchmara :P

Poza tym przy wysokiej fali peryskop nie za bardzo się przydawał. Wg mnie trailer ciekawy i9 dobrze się zapowiada. Znacznie więcej kitu jest w filmach o współczesnych okrętach podwodnych.
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R

Post autor: PL_CMDR Blue R » 07 mar 2020, 0:16

Jak się nie zobaczy całości, nie ma co oceniać po 1 scenie w zwiastunie.

Ja się wybiorę zobaczyć, co tam znów Hanks wymyślił. Choć wolałbym zobaczyć wreszcie Władców Przestworzy... Na razie na 2021 ich odsunięto...
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko

Post autor: PL_Mirko » 07 mar 2020, 21:19

PL_Cmd_Jacek pisze:
06 mar 2020, 18:14
Na razie to mnie się nie podoba to strzelanie się uboota z dedekiem na wynurzeniu. Chociaż, jak sobie przypomnę nasze patrole SH3 to w sumie tak było. Może reżyser grał kiedyś z nami :||.
Taaa? Z tego co pamiętam to była zasada, że nie nie wykorzystujemy błędu gry - chyba > 2,5 km DD-eki AI nie widziały gracza. I Finek tego pilnował. Pamiętam jak musiałeś się tłumaczyć Finkowi, gdy w jednym patrolu (gdzieś koło Australii), zdenerwowany natrętnym kutrem patrolowym, wynurzyłeś się i wdałeś się z nim w artyleryjski pojedynek. Toż to było złamanie świętej zasady - grzmiał Finek ...
Chociaż kuter to nie DD-ek, osobiście uważam, że nie złamałeś tej zasady - wymiana ognia na krótkim dystansie, a nie wykorzystywanie błędów gry.

Wszystko się zmieniło, gdy zjawili się gracze spoza klanu, wykorzystywali błąd gry, wycinali eskortę, a później dorzynali konwój. I nagle okazało się, że to nic zdrożnego, można tak robić...
pepe pisze:
06 mar 2020, 19:35
U-booty bardzo często atakowały na wynurzeniu - ulubiona taktyka Otto Kretchmara :P
...
Tak, ale tylko w nocy, w pierwszych latach wojny, gdy eskorta konwojów była bardzo słaba. Gdy 17 marca 1941 roku w czasie bitwy o konwój HX-112, spróbował tej taktyki źle to się skończyło... Podobnie jak i Schoepke (U-100), a wcześniej zaginął bez wieści Prien na U-47. Zgubiła ich zbytnia pewność siebie - skoro dotychczas to się udawało... W 1941 r. przydzielana do ochrony konwojów eskorta była liczniejsza, doświadczona i wyposażona w nowocześniejszy sprzęt. Walker mógł wtedy powiedzieć - " nie z nami takie numery Brunner" :)

A zresztą co innego wynurzenie się w nocy w środku konwoju, będąc prawie niewidocznym, a co innego wymiana ognia z lepiej uzbrojonym DD-ekiem. Toż to było by szaleństwo...
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_tes

Post autor: PL_tes » 07 mar 2020, 22:06

PL_Cmd_Jacek pisze:
06 mar 2020, 18:14
Na razie to mnie się nie podoba to strzelanie się uboota z dedekiem na wynurzeniu.
Zeby tylko "strzelanie". Ten uboat, na zwiastunie, poszedl na wymiane burta w burte. Normalnie, jak za czasow wielkich zaglowcow. :eek Tylko waga nie ta. :lol

Awatar użytkownika
pepe
Kontakt:

Post autor: pepe » 07 mar 2020, 23:45

PL_Mirko pisze:
07 mar 2020, 21:19
Tak, ale tylko w nocy, w pierwszych latach wojny, gdy eskorta konwojów była bardzo słaba.
Nie tylko w nocy bo praktycznie zawsze kiedy była słaba widoczność np: mgła
PL_Mirko pisze:
A zresztą co innego wynurzenie się w nocy w środku konwoju, będąc prawie niewidocznym, a co innego wymiana ognia z lepiej uzbrojonym DD-ekiem. Toż to było by szaleństwo...
Generalnie mogły być różne powody wynurzenia lub braku możliwości zanurzenia - bez obejrzenia filmu trudno wyrokować. Jednak były takie przypadki w historii:

youtu.be/soELSCW6oMw
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R

Post autor: PL_CMDR Blue R » 08 mar 2020, 12:18

Ten co się wymienia i ten mijany blisko wyglądają na 2 różne sceny (różne oświetlenie (noc/dzień)). I ten blisko to raczej DD wali w U-Boota, a nie U-Boot odpowiada. Wystarczy, że próbowano staranować zaskoczonego U-Boota.
A w realiach przypominam, że raz to nawet "wolny, krowiasty frachtowiec" pod USA z zaskoczenia prawie staranował U-Boota szykującego się do ataku na inny frachtowiec. Bo to nie gra, gdzie wiesz, dokładnie co się dzieje.

W SH to podchodząc do konwoju wiesz, dokładnie co się dzieje. Peryskop ma świetną widoczność. Ba, w zasadzie można było na peryskopie pływać cały czas... Okręt tak pięknie się trymował... A w rzeczywistości? Tu kawał kiosku wyskoczył, tu zaś szli poniżej i trzeba było dać gazu i sterami równoważyć. W grze to prostota, załoga w centrali nie popełnia żadnego błędu.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 08 mar 2020, 19:02

PL_Mirko pisze:

Taaa? Z tego co pamiętam to była zasada, że nie nie wykorzystujemy błędu gry - chyba > 2,5 km DD-eki AI nie widziały gracza. I Finek tego pilnował. Pamiętam jak musiałeś się tłumaczyć Finkowi, gdy w jednym patrolu (gdzieś koło Australii), zdenerwowany natrętnym kutrem patrolowym, wynurzyłeś się i wdałeś się z nim w artyleryjski pojedynek. Toż to było złamanie świętej zasady - grzmiał Finek ...
Chociaż kuter to nie DD-ek, osobiście uważam, że nie złamałeś tej zasady - wymiana ognia na krótkim dystansie, a nie wykorzystywanie błędów gry
Nie pamiętam tego :oops:
Coś mi tam świta ale :sciana: nie pamiętam.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)

Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko

Post autor: PL_Mirko » 08 mar 2020, 20:50

Trochę szukania i proszę - 29 Listopad 2009 : Patrol 61 - Kormoran
Tekst oryginalny :mrgreen:
Jacek:
Trałler rzuca kolejne bomby niebezpiecznie blisko - komenda wynurzenie obsadzić działa i zatopić wroga. Po krótkie wymianie ognia - okręt nieprzyjaciela idzie na dno.
Finek:
A pytanie do Jacusia.... Co ciebie podkusiło do strzelania? Nieładnie wymieniać się ogniem z eskortą :P Narażałeś okręt na niepotrzebne straty :P Widzę, że ten plan zwiększenia siły dział eskorty to chcesz napisać na siebie :D
Jacek:
Chłodna ocena sytuacji, atakował mnie V&W i Armed Trawler. DD-ka zatopiłem torpedą, zaś trałlera ciężko by mi było nią trafić. Dobrze mnie obrzucał bombkami i uznałem, że mam większe szanse w starciu na działa, niż w ucieczce tą wielką krową. On uzbrojony w jedno działo (prawdopodobnie 75mm), ja zaś w 105mm.
Jak ja się cieszę, gdy stwierdzić mogę, że mimo podeszłego wieku mam pamięć lepszą niż o wiele młodsza osoba :D
W poprzednim poście może nie całkiem dokładnie oddałem sens Waszych wypowiedzi (w końcu minęło 10 lat) ale byłem b. blisko. :yes
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 08 mar 2020, 22:34

Ano tak. Internet niczego nie gubi.

Dzięki :piwko:

Obrazek

ODPOWIEDZ