Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Konwój

Książki, zdjęcia i filmy wojenne - co o nich sądzisz?
Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Konwój

#16

Post autor: Pawian » 16 maja 2020, 19:40

"coś" oglądałem z 5 lat temu i dobrze nie pamiętam co to był za "potwór".

Owszem, co drugi horror posiada "potwora", ale w przypadku tych dwóch filmów ten wywodzi sie z kosmosu (dlatego to horrory s-f).

Lecz chyba nie kazdy horror sf posiada "potwora".

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konwój

#17

Post autor: pepe » 16 maja 2020, 19:49

Opinia godna znawcy :D

Wszystkie filmy z potworami z kosmosu są do siebie podobne bo mają potwora z kosmosu :P

Liczyłem że jakos to bardziej rozkminisz. Bo dla mnie to wręcz 2 bieguny tego gatunku.
Obrazek

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Konwój

#18

Post autor: Pawian » 16 maja 2020, 19:58

Są podobne gdyż w obu przypadkach owy "potwór" jest niewiadomo czym....

majamas
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2020, 15:29

Re: Konwój

#19

Post autor: majamas » 17 maja 2020, 12:21

Ten film to film propagandowy, jego realizm jest słaby. Ma swój klimat fajny wojenny bo robili to w Hollywood za duże pieniądze, ale generalnie to historia zmyslona, pełna bujd. Nie słyszałem aby jakis ubot taranował łodzie z amerykańskimi rozbitkami, za to czytałem że amerykanie strzelali do niemieckich marynarzy co chcieli sie poddać po wynurzeniu. Same dramaty ludzi sa mocno przekoloryzowane i stronnicze. Atak wilczego stada gdzie uboty jak na delifadzie pod sznurek ustawione pod wodą jeden przy drugim to tez fantazje. Ot takie kino z fantazji o złym wrogu i naszych dzielnych Amerykanach.

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Konwój

#20

Post autor: Pawian » 17 maja 2020, 18:53

Nie chciałem spoilerować, ale właśnie pod koniec gdy dochodzi do bitwy to głupota niemców poraża.

Też z tego co czytałem to uboot podpływał do rozbitków na szalupie, dawał sekstant i instrukcje gdzie najbliższy ląd. Podobno też jak było miejsce to przejmowali rannych.

Ale efekty specjalne jak na 1943 to chybs fenomenalme

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Konwój

#21

Post autor: Pawian » 18 maja 2020, 14:54

Pepe, jak zwykle zaniemówił

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konwój

#22

Post autor: pepe » 18 maja 2020, 15:20

Nie mówiłem bo jadłem a to niekulturalnie mówić z pełnymi ustami :P

Poza tym czekam na horrory jakie byś polecił.

Sam w ostatnim czasie oglądałem The With i był mocno średni.
Bardziej podobał mi sie przedostatni ale nie pamiętam tytułu, gdzie w pewnym momencie koles zabierra na imprezkę swoją młodszą siorę i ta dostaje uczulenia i się zaczyna dusić. Więc gosc chyba po jakiejś trawce lub innych używkach wsiada do auta i jedą do domu lub szpitala a ta nagle traci głowę :P

No i jeszcze Susperia była niezła.

Niestety mimo, ze filmy mi sie podobały były na tyle miałkie, że mało z nich pamiętam. To co najbardziej utkwiło w pamięci, że wiekszość z nich lub wszystkie miały bardzo przewidywalne lub po prostu głupie zakończenia.

Wracając do S-F było kilka naprawdę niezłych. Zdaje się, że "Ukryty wymiar" The moon czy choćby "Pitch black". Nie cierpię jednak takich gniotów jak The Cube czy "Piła". Dla mnie to scenariusze niespełnionych mistrzów gry z sesji papierowych RPG gdzie narrator bez ładu i składu jedynie chce się popisać chorą wyobraźnia a tak naprawde to popastwić nad graczami. Zlepek pułapek mających wywołać szok - ziew


To podaj cos godnego uwagi bo niestety ja juz od lat nie znalazłem dobrego horroru. Z drugiej strony mało też oglądam a kolejny słaby przyczynia się do pogłębiania tej tendencji.



Edycja

Zapomniałem ale jeszcze uwielbiam klasyki gore jak "Martwica mózgu" i "Zły smak" Petera Jacksona - oba genialne w swej obrzydliwości i kiczowatości. Ubaw po pachy :D
Ostatnio zmieniony 18 maja 2020, 15:27 przez pepe, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Konwój

#23

Post autor: Pawian » 18 maja 2020, 15:26

1. Żadna "susperia" tylko "suspiria".
2. To nie do końca horror, tylko horror baśniowy o klimatach tzw giallo. Jeden z moich ulubionych
3. Film nakręcił Dario Argento w 1977. Soundtrack też jest super, a tvp kultura czasem emituje jego filmy w paśmie "seans kultowy".

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konwój

#24

Post autor: pepe » 18 maja 2020, 15:29

Suspirię widziałem tą późniejszą a oryginału nie i stąd klasyfikacja bardziej jako horror. Mam na myśli ten ze świetną Dakotą Johnson.

Btw dopisałem jeszcze po edycji do wczesniejszego posta 2 filmy.
Obrazek

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Konwój

#25

Post autor: Pawian » 18 maja 2020, 15:36

Cube jako tako, a piła nudna jak diabli. Zamiast tego wolę poczytać o inkwizycji i o tym jak przy okazji sobie gruchali i przejmowali majątki.

A seria filmów "elza" z lat 70?

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konwój

#26

Post autor: pepe » 18 maja 2020, 16:34

Kurna, przez 3 posty proszę Cie o podanie jakiś fajnych NOWYCH horrorów a nie starych. Ty walisz Blobem z 57 i jakąś serią z lat 70 :yay :sciana: :sciana: :sciana:
Obrazek

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Konwój

#27

Post autor: Pawian » 18 maja 2020, 16:50

A no tak.

Może nie jest jakiś super współczesny, ale nowszy niż starszy, z 1999: Blair witch project

"Inni" z 2001

A z takich nowych, to chyba z 2009 warty polecenia jest "przypadek 39".

Thrillery tez lubisz?

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konwój

#28

Post autor: pepe » 18 maja 2020, 17:14

Na "innych" byłem w kinie i serio mi się podobał(a) N. Kidman i reszta filmu.

Blair witch - próbowałem podejść ale jakoń na mnie takie kręcenie z ręki i szajsowa jakośc nie działa. Podchodziłem kilka razy ale nudziło juz po 5 inutach. Kiedyś był taki zdaje się hiszpański horror też z wieloma ujęciami z kamerki z ręki i był tak żałośnie nudny, że w połowie (nawej jak juz się cos zaczęło) po prostu zorientowałem się, że myslę nad nowym scenariuszem do DW i nie skupiam sie na oglądaniu.


Przypadek 39 - tego nie znałem - zorientuje się w temacie to cos napiszę, dzięki


Thrilery lubię byle nie polityczne czy typowo kryminalne.

W zasadzie to trudno mi powiedziec, że jakieś filmy lubie bo mało oglądam. staram się z tym walczyc ale jak podchodzę i po pierwszych minutach widzę, że to nie dla mnie to wolę sobie odpalić jakąś gierkę. Telewizora i telewizji nie mam juz od kilkunastu lat więc nie zdarza mi sie obejrzeć czegoś "przypadkiem". stąd moje spore zaległości w tytułach, które każdy zna jak Rejs, Król Lew itp.
Obrazek

Pawian
Posty: 316
Rejestracja: 06 kwie 2020, 9:17

Re: Konwój

#29

Post autor: Pawian » 18 maja 2020, 17:35

A "lśnienie" kubricka z 1980 to dobry film?

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konwój

#30

Post autor: pepe » 18 maja 2020, 17:45

Serio najnowsze filmy to dla Ciebie te co mają 40 lat?
Obrazek

ODPOWIEDZ