Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Mysz jako joystick, konfiguracja i lot testowy - SB Air.

Porady od naszych graczy

Moderatorzy: PL_CMDR Blue R, PL_Andrev

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Mysz jako joystick, konfiguracja i lot testowy - SB Air.

#1

Post autor: PL_Mirko » 16 lut 2020, 0:38

Ostatnio z ciekawości sprawdziłem jak wygląda sterowanie w trybie symulacyjnym WT za pomocą myszy. No i muszę stwierdzić - da się wystartować, "latać" i wylądować ;)
W locie testowym nawet udało mi się strącić lecące po prostej własne AI'ki. Jednak opanowanie manewrów i walka w bitwie online, wymaga długiego treningu. Pozostaję przy sterowaniu "kijkiem" :yes
Niejako przy okazji powstał film, uproszczony poradnik przeznaczony dla tych, którzy chcieli by spróbować lotu z widoku kokpitu, a nie zamierzają wykosztować się na dżoj - na razie :).

Film HD 1080/60 fps (6:21): War Thunder SB Air - Mysz jako joystick, konfiguracja i lot testowy.

youtu.be/voEfnsatJXY

Dla zainteresowanych - w załączniku archiwum 7z zawierające krótką instrukcję do filmu - jak sterować myszą na SB Air i mój plik konfiguracji "Mousejoystick-20_02_13.blk".
Plik należy skopiować do głównego folderu War Thunder, tego w którym jest launcher.exe i postępować zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w filmie (0:07-0:48).
Ważne! Przed zmianami konfiguracji sterowania zawsze zapisuję bieżącą konfigurację do pliku zapasowego (nazwa dowolna, rozszerzenie .blk). W nazwie umieszczam datę zapisu.

BTW. Sterowanie wirtualnym samolocikiem za pomocą myszy dodano również 3 lata temu do gier z seri Il2 BoX.
Załączniki
MouseJoy.7z
(122.51 KiB) Pobrany 185 razy
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Mysz jako joystick, konfiguracja i lot testowy - SB Air.

#2

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 16 lut 2020, 13:22

:eek

zostaję przy dżoju. Ale to chyba Olek jest weteranem latania na SB przy pomocy myszy :||
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Mysz jako joystick, konfiguracja i lot testowy - SB Air.

#3

Post autor: PL_Mirko » 16 lut 2020, 20:25

PL_Cmd_Jacek pisze:
16 lut 2020, 13:22
:eek
zostaję przy dżoju. Ale to chyba Olek jest weteranem latania na SB przy pomocy myszy :||
Tak ale podejrzewam, że Olek nie ma za bardzo czasu, a ja znalazłem i poszedłem za ciosem ze świeżym dla mnie tematem. Olek najwyżej poprawi mnie, doda coś od siebie :rtfm
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

ODPOWIEDZ