Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Obligacje - czyli jak zarobić a nic nie robić

Porady od naszych graczy

Moderatorzy: PL_CMDR Blue R, PL_Andrev

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1091
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Obligacje - czyli jak zarobić a nic nie robić

#1

Post autor: PL_Andrev » 11 sty 2020, 12:52

Grając w WarThunder napewno zauważyliście zadania poboczne, które nijako są realizowanie (bądź nie) podczas zwykłej gry na "randomówkach". Wypełniając zadania otrzymujemy niewielką ilość waluty w grze (lwy) oraz pewną liczbę obligacji.
Miłym gestem ze strony wydawcy jest to, że zadania możemy zmieniać, jeżeli nam wyjątkowo nie podejdzie, no i możemy wybrać rodzaj bitew które preferujemy...

obligi_01.png

Pytanie: po co mi obligacje?

Tu jest ta najlepsza część:
Mając obligacje, mamy dostęp do sklepu, w którym można dostać całkowicie za darmo "różne fajne rzeczy":
  • back-upy pojazdów w grze,
  • decale,
  • bonusy do wyniku bitwy,
  • pojazdy premkowe,
obligacje_02.png

Szczególnie interesujące są back-upy pojazdów: nie kosztuje to dużo czasu (1-szy i 2-gi poziom sklepu), a otrzymujemy jedno dodatkowe odrodzenie się naszym ulubionym pojazdem z gry. Jako że pojazdy są różne i zwykle tylko jeden pojazd z naszego zestawu ma najlepszą załogę oraz najlepszą broń, to dodatkowa gra takim pojazdem potrafi nie tylko zapewnić wyższy wynik na koniec gry, ale często przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

UWAGA
Liczba wykonanych zadań resetuje się z początkiem każdego miesiąca.
Wyposażenie sklepu zmienia się z początkiem każdego miesiąca.
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5537
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Obligacje - czyli jak zarobić a nic nie robić

#2

Post autor: PL_CMDR Blue R » 11 sty 2020, 20:56

To ja wolałbym kartę do badań....
Ja za to skupię się na zadaniu specjalnym....
Kosztuje nas tylko 30 obligacji, a za to daje nam możliwość wykonywania 3 zadania...

Może zacznijmy od tych zadań :)

POZIOMY ZADAŃ

Zadania dzielą się na 3 poziomy
Dzienne I poziomu (wymagają okrętu rangi 2.0 i wyżej), zmieniają się raz dziennie co 23-24h (wydaje mnie się, że 23h). Nagrodą jest 1000 SL i 50 obligacji
Dzienne II poziomu (wymagają okrętu ranki 3.0 i wyższej), zmieniają się raz dziennie. Pojawiają się po wypełnieniu zadania I poziomu. Nagrodą jest 2000 SL i 100 obligacji
Specjalne (III poziomu), które nie zmieniają się.... Pojawiają się po zakupieniu ich. Nagrodą jest TROFEUM WOJENNE

Oczywiście, jak wspomniał Andrev, zadania możemy zmieniać. Pierwsze dziennie za 1000 SL, potem za 5000 SL (chyba 2x), potem za 10 000 SL.... 50 000 SL i tak zdesperowany, aby iść dalej nie byłem (cena zaczyna się od 5 ZŁOTYCH ORŁÓW)

Zadanie I poziomu są najłatwiejsze, III są najtrudniejsze.
Pokażę, to na znanym mnie przykładzie. "Kanonier" (mogę mylić cyfry, bo BR i BZ różnią się)
Poziom I - zadaj okrętom nawodnym 5000 obrażeń, używając okrętu BR 2.0 i wyższego
Poziom II - zadaj okrętom nawodnym 25000 obrażeń, używając okrętu BR 3.0 i wyższego
Poziom III - zadaj okrętom nawodnym 50000 obrażeń, używając okrętu BR 3.0 i wyższego

Albo "na szczycie fali"
Poziom I - rozegraj 1 bitwę i zajmij miejsce 1-7, używając w bitwie okrętu 2.0 i wyższego
Poziom II - rozegraj 4 bitwy, zajmując w każdej miejsca 1-3, używając okrętu BR 2.0 i wyższego
Poziom III - rozegraj 6 bitew, zajmując w każdej miejsca 1-2, używając okrętu BR 2.0 i wyższego

Ale zadanie zadaniu nierówne... Są zadania bardzo proste. Np. ten Kanonier.
50 000 obrażeń... ale nie w 1 bitwie :) one się kumulują... Można nawet popłynąć 100 bitew i w każdej zadać po 500 obrażeń :)
A i bardzo trudne (lub wymagające szczęścia), np. Kapitan ośmiornica.
wygraj bitwę w której zestrzelisz samolot, zatopisz wrogi okręt i zajmiesz punkt strategiczny
zadania poziomu "dla Finka", np. na szczycie fali
zajmij w 6 bitwach miejsce 1-2
Czy też zadania "miej farta, umiejętności i kiepską ekipę po obu stronach", np. główny gracz
Wygraj bitwę i zdobądź odznaczenie "główny rozgrywający*". Dlatego jak ktoś zbiera obligacje... warto wydać te Srebrne Lwy, aby mieć lepsze zadanie.



ZADANIA SPECJALNE

Sklep.jpg

Pierwsza pozycja w sklepie... 15 zadań na miesiąc. 30 obligacji za jedną... Co to jest?

Zadanie specjalne.jpg

Otóż, to bardzo trudne zadanie. Za to bez limitu czasowego. Wydajemy 30 obligacji i dostajemy do wyboru jedno z 6 zadań (dla po 2 dla bitew lotniczych, morskich i lądowych, jedno dla bitwy zręcznościowej i jedno dla bitwy realistycznej). Z tej puli wybieramy zadanie, które chcemy wykonywać. A jak się nam nie podoba, to możemy je wymienić (cennik ten sam dla wszystkich zadań), a wówczas znów wybieramy z tej szóstki.

Zadania widoczne.jpg

Zadania są widoczne w porcie z prawej strony. Jak mamy wykupione zadanie specjalne, możemy je sprawdzić, albo klikając na ikonę zadania specjalnego, albo na zadania i włączając zakładkę zadania... Zadania specjalne i dzienne możemy wykonywać razem.

po bitwie.jpg

W podsumowaniu bitwy, mamy skrócony pogląd zadania, jak uda się nam je wykonać, pojawiają się przyciski odbierz nagrodę. Jakbyśmy je przegapili, zawsze można wejść w pogląd zadań i tam też będą dostępne. Po wykonaniu i odebraniu zadania dziennego I poziomu, dostajemy od razu zdanie numer II. Jak wykonamy zadanie specjalne, możemy kupić kolejne (aż do 15/miesiąc). Nagroda za zadania dzienne trafia bezpośrednio na nasze kontro. W przypadku zadania specjalnego, następuje losowanie karty ponownego użycia, kart jednorazowych do PB lub SL, czy też (dość często) 25 000 SL.

Trofeum.jpg

KILKA PORAD
Jeżeli chcesz kupić okręty premium, czekać cię jednak trochę robienia. Ale jak to sobie ułatwić?

1) zaczynając granie, sprawdź zadania na bitwach realistycznych i zręcznościowych. Może na jednym jest proste zadanie, które wykonasz w moment? np. ostatnio na BR miałem zatopienie gracza torpedą wystrzeloną z samolotu, a na BZ zadanie 5000 obrażeń w dowolnej liczbie bitew
2) jak dostaniemy trudne zadanie, warto wydać srebrne lwy i zmienić zadanie. A może będzie łatwiejsze? Zaczynamy od zadań dziennych. Mamy trudne zadanie specjalne? To możemy je zmienić innego dnia, gdy cena zmiany zadania spadnie. Dopiero jak zrobimy zadania dzienne (lub wiemy, że damy radę), zmieniamy zadania specjalne.
3) pływamy razem i informujemy graczy, jakie mamy zadanie. Mamy zbierać asysty? Pływamy w parze. My uszkadzamy cel i wstrzymujemy ogień, kolega dobija. (wiecie jak to boli, gdy musisz wstrzymać ogień, a nikt nie chce dobić LS co ma końcówkę załogi?)
4) bierzemy zadania specjalne. Po pierwsze, aby móc kupić okręty premium musimy odblokować 12 medali = wykonać 12 zadań specjalnych. Po drugie... będziemy wiedzieć, co mamy robić :) A te zadania mogą u nas wisieć i czekać i jeść nie wołają.
5) Staramy się grać codziennie, aby zrobić w nich te 2 zadania. W miesiącu mamy trochę ponad 30 możliwości wykonania dziennych zadań (wychodzi mnie, że w lutym będzie 29,5 możliwości (pytanie, kiedy nastąpi reset, może jeszcze w styczniu i będzie 30)... W każdej "możliwości" możemy wykonać 2 zadania = 60+ szans.
Aby odblokować sklep 5 poziomu (tam są maszyny premium) musimy wykonać ich 40... Wykonując 40 zadań (np. 30 zadań 1 poziomu i 10 zadań poziomu 2) dostaniemy co najmniej 2500 obligacji, a takie maszyny kosztują około trójki. A jak zagramy tylko 20 dni i w każdym wykonany 2 zadania? To dostaniemy akurat wymagane 3000 obligacji :)
6) Obligacje przechodzą z miesiąca na miesiąc, medale za wykonane zadania i poziom sklepu nie. Więc nie wydajemy obligacji na pierdoły "bo kończy się miesiąc". Moim zdaniem warto kupować tylko karty do punktów badań lub losowanie karty jednorazowej (do +900% w styczniu!)... Dodatkowe maszyny... niby fajnie wejść jeszcze raz, ale... można też walczyć "kolejnego dnia" :)



*Dla niewtajemniczonych... Trzeba zatopić pierwszego i ostatniego wroga... (wymaga to farta... bo skąd wiesz, gdzie będzie ostatni wróg? Pierwszy to jeszcze da się zrobić... wystarczy pędzić na złamanie karku na wroga)... A tu trzeba OBA... ah, i jeszcze bitwa musi zostać wygrana :) (nie przepadam za zadaniami wygraj "bitwę ORAZ"... bo ty się postarasz, a potem drużyna zawali i klops)... Głównego rozgrywającego od kiedy gram... zdobyłem tylko PRZYPADKIEM.... 3 razy.... i zawsze zadanie "zdobądź głównego rozgrywającego" wymieniam na inne. Nawet nie próbuję.

Ps. Finek absolutnie zaprzecza, jakoby się chwalił, czymś na tych screenach. Ale ja mu tam nie wierzę :)
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

ODPOWIEDZ