Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

Porady od naszych graczy

Moderatorzy: PL_CMDR Blue R, PL_Andrev

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#1

Post autor: janko175 » 29 gru 2019, 16:20

Ustawić wszystkie możliwe suwaki na "niskie" i wyłączyć wszystkie polepszacze grafiki typu Antyaliasing , anizortopia , SSAA .
W ustawieniach post FX korekcję kolorów na "Sepia" .
Mimo najbardziej wypasionej karty graficznej tylko na takich ustawienia gra jest grywalna . W prawdzie teren wygląda paskudnie ,ale za to zyskujemy dobrą widoczność innych samolotów i jednostek naziemnych , a to jest kluczowym aspektem .
Parę lat temu grałem na wysokich ustawieniach i z wypatrzeniem wroga nie było problemu . Teraz odpaliłem grę i po dwóch dniach miałem ochotę ją odinstalować :evil: . Na szczęście Mirko podpowiedział mi co trzeba zrobić .
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#2

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 29 gru 2019, 18:02

chyba trza znowu wrócić do latania - dzięki za rady
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#3

Post autor: PL_Mirko » 30 gru 2019, 21:55

janko175 pisze:
29 gru 2019, 16:20
Na szczęście Mirko podpowiedział mi co trzeba zrobić .
Trochę muszę wyjaśnić sytuacje. Trafiliśmy z Janko na mapę Sycylia, sceneria jak na załączonych obrazkach z bitwy z Olkiem (Zhengzhou) - zachód Słońca, ciemna faktura Ziemi, trudno dojrzeć wirtualnych przeciwników na jej tyle.
W tej bitwie trafiliśmy na dobrych graczy w drużynie przeciwnej, którzy nisko "latając" widzieli nas na jaśniejszym tle nieba.
Pytanie dlaczego nas widzą, a my ich nie - rzuciłem ot tak sobie - może wykorzystują PostFix'a.
Żeby była jasność - sam gram na ustawieniach filmowych i tylko na ciemnych mapach mam problem.
Kiedyś chciałem atakować naziemki - włączyłem Korekcję kolorów na "Nienasycony" i rzeczywiście troszkę lepiej było widać haubice.
Wg mnie nie da się grać na niskich ustawieniach - dla mnie ważne są również efekty graficzne - nawet kosztem gorszych wyników.
PL_Cmd_Jacek pisze:
29 gru 2019, 18:02
chyba trza znowu wrócić do latania - dzięki za rady
Bo uuuuuwierzę, już to widzę ... Mniej więcej co 2 lata na forum archiwalnym podrzucałem filmiki z WT SB Air. Udawało mi się Cię sprowokować do gry w WT, ale na kilka, kilkanaście bitew?
Może WT SB Air za trudne ;)

@Janko, @Jacku
Można się zniechęcić do gry, po długiej przerwie. Czy można się dziwić, że "dostaje się baty" od graczy którzy grają non-stop, są na bieżąco ze zmianami FM'ów, znają triki?
Sam miałem tego lata przerwy po miesiącu , a nawet dwa i powroty były frustrujące. Są dwa wyjścia - albo zewrzeć pośladki i robić stopniowy postęp w grze, albo dać sobie spokój.
Nie ma sensu się męczyć - gra ma być relaksem, przyjemnością.
Życzę powodzenia!
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_olek0849
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:58

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#4

Post autor: PL_olek0849 » 30 gru 2019, 22:03

Ja musze zmajstrować FT i kupić któregoś iłka ;D
Bo niestety dla mnie WT to porażka.

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#5

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 30 gru 2019, 22:24

Wjechałeś mi na ambicję LOL.

Spoko jeszcze będę zestrzeliwał. Technicznie jestem gotowy. Króliki, które żarły mi kable do pedałów, zostały przeniesione do kojca, zatem można zacząć znowu walczyć.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#6

Post autor: PL_Mirko » 30 gru 2019, 23:46

PL_Cmd_Jacek pisze:
30 gru 2019, 22:24
Spoko jeszcze będę zestrzeliwał. Technicznie jestem gotowy. Króliki, które żarły mi kable do pedałów, zostały przeniesione do kojca, zatem można zacząć znowu walczyć.
To dołącz do nas - od kilku dni wspólnie z Janko próbujemy coś ugrać w WT SB Air.
PL_olek0849 pisze:
30 gru 2019, 22:03
Ja musze zmajstrować FT i kupić któregoś iłka ;D
Bo niestety dla mnie WT to porażka.
Tylko daj jakiś screen czy nawet relacje z IŁ'ka w dziale "Pozostałe gry" .
Chętnie poczytam - sam mam BoS'a i CloD Blitz.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#7

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 31 gru 2019, 9:11

PL_Mirko pisze:
30 gru 2019, 23:46
To dołącz do nas - od kilku dni wspólnie z Janko próbujemy coś ugrać w WT SB Air.
Jasne. Forum już prawie gotowe. Więc można znowu zacząć coś innego działać
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Andrev
Posty: 1077
Rejestracja: 25 gru 2019, 19:24

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#8

Post autor: PL_Andrev » 31 gru 2019, 9:26

PL_olek0849 pisze:
30 gru 2019, 22:03
Bo niestety dla mnie WT to porażka.
Eee... dlaczego?
Nie latam SB więc pytam z ciekawości.
Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi.
I jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to - niestety - mój obowiązek.

Awatar użytkownika
PL_olek0849
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:58

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#9

Post autor: PL_olek0849 » 31 gru 2019, 10:40

Bardzo doskwierają mi sytuacje typu. Lece p47 widze p47 i okazuje sie ze niemieckie premium. Plus bombowce gwiazdy smierci, opl ktora potrafi przekosic nawet jak lecisz w okolicach 1mach, wuesz rozumiem wszystko, ale oni mieli problem trafic bombowiec, a nie mysliwiec krecacy baczki przy np 700. Nie wspomne o sytuacji ze wchodze do gry i mam 1 bitwe w ktorej są 2-3 os w tym br ktory mnie interesuje.
Nie wiem, moze odpale 1946 tam bylo pare fajnych serwerow

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#10

Post autor: janko175 » 31 gru 2019, 19:36

PL_Mirko pisze:
30 gru 2019, 21:55
Wg mnie nie da się grać na niskich ustawieniach - dla mnie ważne są również efekty graficzne - nawet kosztem gorszych wyników.
Być może , że wystarczy zmienić tylko ustawienia postfx i to załatwia sprawę widoczności .
Moim zdaniem im bardziej szczegółowy teren tym przeciwnik jest na jego tle mniej widoczny i często przy nurkowaniu nagle znika nie wiadomo gdzie .

Przytrafiła mi się ostatnio "mroczna" rozgrywka i jeden graczy zapodał fajne pytanie ( w wolnym tłumaczeniu ): " Cz wy gracie w noktowizorach ,czy może jecie dużo marchewki ,bo ja za cholery nic nie widzę" :D
Ktoś mu odpowiedział ,że ma noktowizor ustawiony przed ekranem :)
Za to rozbłyski eksplodujących bomb były fajne .

@ Jacek . Pamiętasz tą adrenalinę jak się kręciliśmy w Spitach II , to były czasy .... :)
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#11

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 01 sty 2020, 14:09

janko175 pisze:
31 gru 2019, 19:36

@ Jacek . Pamiętasz tą adrenalinę jak się kręciliśmy w Spitach II , to były czasy .... :)
Pamiętam :-). A także wspólną walkę na P-40 przeciwko Zero.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#12

Post autor: PL_Mirko » 01 sty 2020, 17:27

PL_olek0849 pisze:
31 gru 2019, 10:40
Nie wspomne o sytuacji ze wchodze do gry i mam 1 bitwe w ktorej są 2-3 os w tym br ktory mnie interesuje.
W WT SB Air najlepiej grać w godzinach 19-22 - największe obłożenie serwerów. Później jest już gorzej, ale na 3 tierze, a nawet 2 można znaleźć ciekawe bitwy.
PL_olek0849 pisze:
31 gru 2019, 10:40
Nie wiem, moze odpale 1946 tam bylo pare fajnych serwerow
Kiedy to było? Obecnie wielu graczy Il-2 przeszło na BoS'a lub CloD Blitz.
Poczytaj troszkę tematów na http://il2forum.pl/index.php#c1 - zdarzają problemy z instalacją Szturmovika 1946 na najnowszych Windach.
Zauważyłem, że grywasz w późnych godzinach wieczornych, więc obecnie i tam możesz mieć problem ze znalezieniem ciekawego serwera.
Kiedyś po 22.00 wbiłem w BoS na serwer TAW (full realizm) Byle-Jakiem - godzina "latania" na wys. 3500 m i jedyne jednostki, które spotkałem to sojusznice Pe-2 i 2 Jaki (chyba AI). Lepiej było na WoL (GPS ON), ale i tak spędziłem sporo czasu na szukaniu przeciwnika. Podziękowałem, wróciłem do WT...

@Janko
Niestety, często również mam wrażenie, że w "mrocznych" bitwach niektórzy gracze nadużywają PostFX'a. Wtedy po prostu wychodzę z takiej gry - niech sami sobie grają.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_olek0849
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2019, 15:58

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#13

Post autor: PL_olek0849 » 01 sty 2020, 21:35

PL_Mirko pisze:
01 sty 2020, 17:27

Zauważyłem, że grywasz w późnych godzinach wieczornych, więc obecnie i tam możesz mieć problem ze znalezieniem ciekawego serwera.
Kiedyś po 22.00 wbiłem w BoS na serwer TAW (full realizm) Byle-Jakiem - godzina "latania" na wys. 3500 m i jedyne jednostki, które spotkałem to sojusznice Pe-2 i 2 Jaki (chyba AI).
Nie wiem, musze sprawdzić, ale jeszcze z 3-4 miechy temu na którymś serwerze było z 30-40os ;)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#14

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 02 sty 2020, 10:24

Dajcie znać jak najlepiej ustawić ten post fix. Wczoraj się tym bawiłem ale jakoś nie widzę różnicy - na tle gruntu samoloty mi znikają.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: Ustawienia grafiki w trybie SB samoloty

#15

Post autor: janko175 » 02 sty 2020, 14:46

To nie jest tak , że ustawienia postfx działają jakieś cuda i samolot będzie widoczny zawsze na każdym tle . Aczkolwiek ustawieniami grafiki można sobie pomóc .Musisz trochę pokombinować i znaleźć to co Ci najbardziej odpowiada .
Kiedyś grałem w Iłka BoSa i tam z nie trzeba było kombinować , samoloty były raczej dobrze widoczne . Nie wiem czym to jest spowodowane , może fizyką gry .
W pewnym sensie jest to trochę jak gra na małych czitach .
A tu masz mały poradnik.
https://www.youtube.com/watch?v=RAwItpV4kOc&t=285s
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

ODPOWIEDZ