Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

Raporty z rozegranych scenariuszy i kampanii.
Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#16

Post autor: pepe » 01 kwie 2020, 17:31

Niemal wyłącznie za pośrednictwem TMA. Zbliżona prędkość da dość prostą linię - większa/mniejsza nieco ją wykrzywia. Do tego tak naprawdę prędkość nie jest koniecznie potrzebna bo będziesz widział czy "rozwiązanie" wyprzedza czy goni namiar. Jeśli wyprzedza to znaczy że dałeś za dużą. Aczkolwiek sam dość rzadko uzywam blokady prędkości. Najczęściej to robię dla torped bo te mają około 50 węzłów
Do tego zmiana kierunku swojego okrętu względem namiaru pozwala zaobserwować łuki i załamania. Jeśli są to należy przesunąć lub zmienić nieco długość strzałki.

Generalnie jakoś szczególnie sie nad tym nie zastanawiam i trudno mi napisać co dokładnie robię. Działam bardziej intuicyjnie niż metodycznie. Dlatego też właśnie gram całą kampanię z manualnym TMA aby może pod koniec wysunąć jakies konkretne wnioski co do metodyki :)


P.S. Właśnie grałem kolejną misję i znów mi sie wykrzaczyła gra :cenzura:
Jeszcze nie wiem czy nagram od początku czy wykorzystam zapis gry - nie pamietam jak często je robiłem a korzystam tylko z 1
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#17

Post autor: pepe » 01 kwie 2020, 21:58

Misja 9 daje wybór pomiędzy Kilo a Akulą II. Ponieważ wczesniej gra pod koniec zawiesiła mi sie na Kilo, postanowiłem tym razem rozegrać scenariusz Akulą


youtu.be/xjUIGXJ3F68

Sukces ale nie do końca bo:

- Jeden Los Angeles został zatopiony nie przeze mnie a przez śmigłowiec :beksa:
- Oberwał jeden z naszych okrętów - i poszedł na dno :oops:
- W trakcie rozgrywki miałem dośc ważny telefon i musiałem cos sprawdzić. Oczywiście w tym czasie dostałem komunikat TIW :sciana:

Na szczęście jakoś mi się udało wybrnąć z misji. W tym udało mi sie zatopić LA za pomocą SUBROC (chyba Sizzler ASW) co przy manualnym TMA nie jest aż tak proste. Do tego warunki hydroakustyczne były złe i nie udało mi się wykryc nikogo pingnieciem. Czyli strzał był szacując pozycje wroga na podstawie skąd szły torpedy. I to właśnie torpedom przeprowadziłem analizę TMA :bokser:

Juz jestem za połową, zostało jeszcze 5 misji i koniec kampanii
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#18

Post autor: pepe » 02 kwie 2020, 20:25

No i stało się: zostałem zatopiony choć misja już prawie dobiegała końca.


youtu.be/dmwOBht9-H8

Bardzo trudne zadanie z uwagi na płytkie wody, złą hydroakustykę i silną obronę: aż 2 samoloty zwalczania okrętów podwodnych i 2 okręty Los Angeles.
Film na końcu zawiera replay pokazujący jak wiele torped udało mi się uniknąć poprzez zwykłe manewrowanie i wyrzucanie wabików nawet wtedy, gdy się wydaje, że potencjalne zagrożenie minęło :)


No trudno - misja do poprawki :oops:
Obrazek

ODPOWIEDZ