Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

Raporty z rozegranych scenariuszy i kampanii.
Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#1

Post autor: pepe » 22 mar 2020, 16:55

Obrazek

Postanowiłem przejść kampanię z Sub Command po stronie rosyjskiej z manualnym TMA.
Oczywiście tak jak poprzednio nie zamierzam "maksować" misji. Będę przechodził kolejne nawet nie zaliczając wszystkich zadań. To znaczy o ile kampania na to pozwoli. Natomiast wszelkie bzdury typu "pozostań niewykryty" sobie oleję :)

Oto pierwsza misja na Akuli II - czyli wysadzenie komandosów!


youtu.be/MYu6ys6XM3g

W sumie scenariusz dosc ciekawy bo z północnego wschodu idzie na gracza pingający "burek". To sprawia, że trzeba wykombinować inną drogę ucieczki niz podejścia. A tam trafia się na Los Angeles - i to na niewielkim dystansie. W sumie nie wiem jakim cudem zaliczyło mi misję jako niewykryty ale ważne, że mozna zagrać kolejną.
Trzeba kilka misji przejść żeby móc powalczyć. Teoretycznie im bardziej się zawali te pierwsze scenariusze tym później może być ciekawiej. Kusiło ale jednak postanowiłem przejść misje bez specjalnych udziwnień.

Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do kampanii US uda mi się ją ukończyć. W tamtej natrafiałem na błąd uniemożliwiający przeskoczenie do kolejnej misji.
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#2

Post autor: pepe » 22 mar 2020, 19:40


youtu.be/1YdHl-d8r9k

Kolejny scenariusz polegający na śledzeniu wychodzącego z portu amerykańskiego okrętu podwodnego.
Niestety po długim czasie śledzenia drań gdzieś mi zniknał i musiałem gonić. Wtedy mnie wykrył.
Sprawę utrudniała zła propagacja (bottom limited+ mud) ograniczająca skuteczność sonarów o połowę ale jest i dobra strona takiej wpadki. Mianowicie zapowiedziano w kolejnej misji większą liczebność wroga - jak dla mnie bomba!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#3

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 23 mar 2020, 13:46

Fajnie się przygląda postępom. Manualne TMA :wszystkook: . Można się uczyć.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#4

Post autor: pepe » 23 mar 2020, 14:36

Dzisiaj zagram kolejne - 1 może 2 misje w zależności od długości. Ta druga była dość nudna ale fakt, że można się podszkolić w TMA.
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#5

Post autor: pepe » 23 mar 2020, 16:39


youtu.be/06a7btHYoLM

Misja trzecia okazała się całkiem ciekawa. Polegała na odstraszaniu nieprzyjacielskich okrętów obserwujących test nowego uzbrojenia SAM.
Warunku hydroakystyczne fatalne bo tylko 25% skuteczności sonarów w detekcji. Ponieważ samemu nie musiałem być niewykryty, postanowiłem zagrać vabank i przeczesywać skokowo poszczególne sektory metoda sprint & drift. Tak własnie jakimś fartem znalazłem na HF wroga. Zgodnie z zaleceniami zbliżyłem sie na 2 nmi i....
Zew krwi wygrał - jako że jednostki nawodne przygotowywały się do własnych testów uzbrojenia, sam postanowiłem "przetestować" moje szkwały :P

Gra zaliczyła mi "odstraszenie na śmierć" - co mam nadzieję będzie miało późniejsze konsekwencje w bardziej agresywnej postawie wroga.

Druga część misji (mniej więcej od połowy) to próba obejrzenie testu SAM na własne oczy. Niestety wysoki stan morza bardzo utrudniał obserwację z wynurzonego okrętu. Spędziłem tak kilkanaście minut, w końcu nie wytrzymałem i poszedłem pod wodę a wtedy - jak na złość test się odbył.
To znaczy prawdopodobnie się odbył bo jednego zadania mi nie zaliczyło - jakoby nie ochroniłem Udaloya - dziwne :drapanie:
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#6

Post autor: pepe » 23 mar 2020, 18:01

Kolejna misja zaliczona.
Najlepiej całość podsumowuje ten znany film :eek


youtu.be/TFznnk6EguI

Ale bardziej szczegłowy obraz poniżej :D


youtu.be/lIwdp5p4G_k

Zdradzę jedynie, że Seawolf został przemielony na pokarm dla rybek.
drugi intruz tez szalał ale ja niestety tego nie zaobserwowałem. Film zawiera na końcu replay - wart obejrzenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#7

Post autor: pepe » 23 mar 2020, 19:49


youtu.be/3TEn3Rao-8c

Misja piąta - nudy na pudy

Wyjście z portu ale zakaz używania broni - ech szkoda bo LA wykryte HF. No ale trudno - rozkaz to rozkaz.
Generalnie takie misje z mocno ograniczoną detekcją są tak naprawdę ułatwieniem dla gracza - zwłaszcza na rosyjskich okrętach z dużym zasięgiem HF i szkwałami.
Pamietam ten sam scenariusz po stronie US - to było coś - Akula waliła do mnie torpedami z małej odległości - trudno było uciec :)


Edit:

Kurcze, wydawało się, że ukończyłem misję (pojawił się stosowny komunikat) ale jednak nie zaliczyło mi jej na tyle by przejść do kolejnej. Przeoczyłem przepłyniecie przez obszar, gdzie należało się zanurzyć na peryskopową. Przepłynąłem bardzo blisko jednak trigger nie zaskoczył. Trochę zmylił mnie komunikat, że zblizyłem sie do obszaru zanurzenia.
No trudno, zagram jeszcze raz :sciana:

Mam nadzieję na jakąś losowośc pojawienia się Los Angeles bo teraz wiem, gdzie sie jej spodziewać.
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#8

Post autor: pepe » 24 mar 2020, 8:09

Powtórzona misja nr 5


youtu.be/dkanUGEbPac


Tym razem wszystko poszło dośc nieoczekiwanie bo wrogi okręt podwodny został wykryty i szybko zatopiony zanim tak naprawdę miałem okazję się zbliżyć w jego rejon detekcji. Z jednej strony niezły "kwas" a z drugiej pozwoliło mi to szybciej przebrnąć przez w zasadzie całkowicie rozegrana wcześniej tą samą misję.
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#9

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 24 mar 2020, 14:38

Używasz pełnej kompresji czasu. Gdzieś czytałem, że nie jest to zalecane, bo gra nie nadąża za obliczeniami - czy coś takiego.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#10

Post autor: pepe » 24 mar 2020, 15:32

PL_Cmd_Jacek pisze:
24 mar 2020, 14:38
Używasz pełnej kompresji czasu. Gdzieś czytałem, że nie jest to zalecane, bo gra nie nadąża za obliczeniami - czy coś takiego.
No niby nie jest - zwłaszcza dla ADCAPów ale nie przyspieszam jak jest walka. Bo tam chodzi o to, że głowica ADCAP używa tak naprawdę nie 1 a aż 5 sonarów sekwencyjnie i przyspieszenie czasu może spowodować, że torpeda nie wykryje celu. Natomiast te scenariusze nie są jakieś bardzo złożone - były pisane pod Sub Command a i komputery sa lepsze niż w 2005 roku.
Druga sprawa, że maksymalne przyspieszenie zalezy od tego co masz wpisane w dangerouswaters.ini

.MaxTimeScale 16

I można to dowolnie zmieniać. Kiedyś ręcznie ustawiałem na 8 i wtedy wszystkie paski dadzą własnie ustawienie 8 zamiast 16
Za to przy testowniu długich scenariuszy zdarzało mi sie zwiększać do 32 - i wtedy podczas wymiany ognia lepiej nie dawać na maks bo gra może się wysypać :)



youtu.be/CZbqQAKGlhI

Misja szósta i znowu LA na dnie. Tym razem jednak chybiłem szkwałami i musiałem poprawić Stalionami i ponownie szkwałem. Później już tylko czekanie na koniec misji. To znaczy sam jeszcze szperałem ale grupa nawodna przyspieszyła do 24 węzłów i trudno mi było ich wyprzedzać i jednocześnie sprawdzać czy jest bezpiecznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#11

Post autor: pepe » 31 mar 2020, 0:39


youtu.be/sxDYey9vNg8

Teoretycznie prosta misja. W praktyce 5 godzin czasu gry podchodów z pojedynczym LA. Przy kompresji czasu wyszło nieco ponad 2 godziny.

Pod filmem link do oddzielnie nagranego replay


Walka niezmiernie trudna bo odległości nie tak wielkie ale wystarczające by gubić ślad atakowanego okrętu. Praktycznie nie udało mi się po dotarciu moich torped na miejsce wykrycia potwierdzić pingnieciem pozycji LA, które za każdym razem dość daleko uciekało.
Śledzenie podczas ataku nie wchodziło w grę bo nieprzyjaciel za każdym razem odpowiadał ADCAP'ami

Finalnie uciekający okręt wykryłem przypadkiem w miejscu, gdzie się go nie spodziewałem ale na tyle blisko, że złapałem go na HF
Od razu poszły 2 szkwały - jeden z nich uszkodził nieznacznie LA
Następnie UGST dokończyło dzieła.
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#12

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 31 mar 2020, 14:10

:ok:
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#13

Post autor: pepe » 31 mar 2020, 22:58

Crazy Ivan mi podpowiedział, że sam dodał do misji 7 ostatnią sekwencję, gdzie smigłowiec dolatuje do wynurzonego okrętu i pojawia sie stosowny komunikat :)


youtu.be/7-Fynos6wXs

Na moje szczeście/nięszczeście miałem zapisaną grę własnie w tamtym momencie i wystarczyło poczekać. Stąd "dograłem" ten moment jako bonus.

Dlaczego nieszczęście? Ano bo już rozegrałem właściwie całą kolejną misję nr 7 tylko gra na sam koniec mi sie wysypała. Okazało się, że podczas dzisiejszej rozgrywki kompletnie zapomniałem zapisywać stanu gry i 1.5 godziny poszło na marne.


youtu.be/lqOh2cJh9oI

Misję będę musiał powtórzyć :||
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#14

Post autor: pepe » 01 kwie 2020, 3:52

Powtórzona misja nr 8

Tym razem nieco inaczej ustawiałem torpedy - programowałem UGST w tryb wake-homing i wtedy są one śmiertelnie niebezpieczne dla okrętów nawodnych. Dodatkowo nadal można je prowadzić po kabelku. Niemniej jednak za drugim razem uciekło mi Los Angeles. Wykonałem tylko jeden ponowny (ale nieudany) atak na okręt podwodny ale byłem juz zbyt zmęczony na kolejny. Dałem drapaka w przeciwną stronę bo juz się korundy kończyły.


youtu.be/JEy2Um-X2qQ

Myślę, że ten film dośc dobrze pokazuje pracę z TMA w stosunku do kilku celów nawodnych:
- łączenie kontaktów
- szybkie korekcje wypracowanych rozwiązań
- operowanie skalą czasu TMA

Oczywiście główna "robota" to podejście do celu bo później zakrada się chaos i trudno cokolwiek śledzić kiedy trzeba samemu uciekać.


Coraz większą chrapkę mam na zagranie z manualnym TMA jakiejś sesyjki MP.
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Singlowe granie - Rosyjska kampania z Sub Command w RA 1.49

#15

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 01 kwie 2020, 17:13

Zastanawiam się jak określasz prędkość, nie zauważyłem być DEMON-a używał.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

ODPOWIEDZ