Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Polyarny Morning Tea 2020-04-11

Raporty z rozegranych scenariuszy i kampanii.
Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Polyarny Morning Tea 2020-04-11

#1

Post autor: pepe » 12 kwie 2020, 19:06

Scenariusz gdzie strona RED ma umożliwić i ochronić wychodzącego w morze giganta - okręt typu Typhoon

Składy:

CornFreeGorn - Amethyste
BeefySub - Kilo PL

vs

Lysander - Typhoon
PL_Cmd_Jacek - Sierra
Pepe - Grisha


Na początku ustaliliśmy, że Typhoon pójdzie na NNW tak, by znaleźć się w bliższej odległości Sierry startującej zawsze bardziej na zachód od ującia tytułowego fiordu.
Dla niepoznaki Typhoon miał posłać korunda na NE. "Maskirowki" miało dopełnic moje udawanie, że chronię Grishą właśnie sektor wschodni wyjścia na pełne morze.

Po niedługim czasie udało mi się wypingać ORP Orzeł. Podałem jego lokacje i rozpoczałem odejście z duża prędkością na wschód.
Jeszcze przed zwrotem posłałem w tamtym kierunku 2 torpedy. Sierra odpaliła kilka starfishy.

W tym czasie zlokalizowaliśmy najprawdopodobniej nieudane wystrzelenie exocet'ów z Amethyste. Wrogi okręt gnał w kierunku ESE.
Po dłuższej ucieczce przed torpedami postanowiłem przeciąć mu drogę idąc na północ. Na sonarze pasywnym znalazłem w spodziewanym namiarze dwa slady - to mogły byc torpedy. Pingnałem tam kilka razy i wydawało się, że znalazłem Amethysta. Jak się póxniej okazało to była torpeda choc okręt podwodny znajdował się bardzo blisko. Jacek skorygował ustawienia i posłał tam kolejne SUBROC'ki.

Amethyste padł.
Typhoon w zasadzie nie był jakoś szczególnie zagrożony, jednak wróg równiez posłał w jego stronę torpedę. Ta jednak nie była na tyle blisko by móc zalokowac się na celu.

Gra bardzo sprawna i udana.
Film zawiera na końcu replay


youtu.be/eiYuqunJMjI
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Polyarny Morning Tea 2020-04-11

#2

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 13 kwie 2020, 9:34

Ja się generalnie nastawiłem na to że będę robił dym i odciągnę atakujące suby od wychodzacego w morze Typhona. Pingalem sonarem, wykrywając krewetki :bober , ale potem złapałem Kilo, potwierdzając pozyskane dane na LF. Stalliony działały dobrze topiąc Kilo. Kolejne pociski poszły na skrosowane namiary.

Dzięki za grę. :piwko:
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

ODPOWIEDZ