Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Raport - Red Tiger - 2020-01-20

Raporty z rozegranych scenariuszy i kampanii.
Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Raport - Red Tiger - 2020-01-20

#1

Post autor: pepe » 20 sty 2020, 21:13

Rozegraliśmy dziś na szybko krótki scenariusz na 3 osoby.

Główne zadanie to przeprowadzanie LHD Wasp przez Morze Czerwone w kierunku Zatoki Adeńskiej

Obrazek

Eskorta to fregata rakietowa typu O.H.Perry - tutaj dowodzona przez CornFreeGorn.
Wsparcie to pojedynczy okręt Los Angeles Flt I (pod moją komendą)

W wersji na 3 graczy przeciwnikiem jest irańskie Kilo, kóre objął Gryfas oraz okręt podwodny typu Heroj kierowany przez AI


Misja zawiera losowe miejsca startowe:
Grupa z desantowcem została wylosowana na Wschód od wyspy Hanish ja zaś daleko na południu.

Nie czekając długo postanowiłem ruszyć z kopyta wystrzeliwując wcześniej MOSS w kierunku NNW
Miałem w planach wykryć cele za pomocą potężnego sonaru aktywnego.

Tylko co kilkanaście minut zwalniałem na chwilę by sprawdzić pasywnie czy nie ma w pobliżu torped.
W pobliży docelowego punktu sprawdziłem otoczenie sonarem holowanym TB-16. Jakimś fartem wykryłem na Zachodzie w odległości około 8 nmi szybko idącego Heroja.

Przygotowałem torpedę i pingnąłem dla potwierdzenia.
Torpeda poszła a sam zaczałem analizować wypingane obiekty. doszedłem do wniosku, że na północ ode mnie jest duże prawdopodobieństwo znalezienia okrętu Gryfasa.

W tym czasie torpeda dochodziła do Heroja ale z powodu nieuwagi uderzyła w dno. Powód - strzelałem z dużej głębokości a torpeda przed aktywacją idzie na głębokości wystrzelenia. Nie zwróciłem uwagi, że dno na Zachód staje się coraz płytsze.
Ponowiłem atak tym razem strzelając również do Kilo na północy. Zmieniłem kurs na NW i obserwowałem, czy przeciwnik odpowie ogniem.

Chwilę później torpeda dosięgła Heroja a ja mogłem skupić się na Kilo.

Gryfas chwilę przed uderzeniem wystrzelił torpedę ale niezbyt celnie bo ja juz byłem w innym miejscu.
Za moment kilo poszło na dno.

Odczekaliśmy jeszcze aż w jego torpedzie skończy się paliwo i zakończyliśmy sesję.


Film z rozgrywki:


youtu.be/fhYSvtzPfic

Film zawiera replay, który zaczyna się od tego momentu.


To była szybka piłka - oba okręty przeciwnika zostały zniszczone zanim CornFreeGorn zdążył wysłać śmigłowiec w miejsce akcji.
Los Angeles to mój ulubiony okręt podwodny więc trudno się dziwić :zastrzele:

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ