Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Raport - Oil for Japan - 2020-01-24

Raporty z rozegranych scenariuszy i kampanii.
Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Raport - Oil for Japan - 2020-01-24

#1

Post autor: pepe » 25 sty 2020, 0:23

Tego wieczora rozegraliśmy jeszcze jedna sesję.

Lista graczy:

Gryfas - Sierra
BeefySub - Kilo
vs
CornFreeGorn - O.H.Perry
Pepe - Harushio


Stosunkowo szybko wykryłem Sierrę na Północ - Północny Wschód. Jednak nie byłem pewien na ile oszacowana pozycja jest dobra.
Po sprawdzeniu zasięgu torped zdecydowałem się odpalić je na zmniejszonej prędkości.

Perry wysłał mniej więcej w tym czasie śmigłowiec ale nie byłem w stanie go obserwować.

Chwilę później wykryłem nadchodzące torpedy z zachodu. CornFreeGorn zdaje się skierował tam śmigłowiec a ja 2 dodatkowe torpedy.
Wykrył Kilo i podał pozycję do skorygowania ataku - okazało się, że pierwsza z torped była około 2.7 nmi od celu.

Kilo zostało zniszczone ze śmigłowca kiedy już moja torpeda namierzyła i podążała za celem.


Tymczasem większym wyzwaniem było ubicie Sierry. Niestety niedokładna lokacja Sierry nie pozwalała mi odpowiednio nakierować węgorze.
W międzyczasie odpalone z Kilo torpedy ugodziły jeden z tankowców.

Ja polowałem na Sierrę. Musiałem wykonać kilka uników gdyż BeefySub zaatakował przed śmiercią także mojego Harushio.

Obrazek


Późniejsza gra to naprowadzanie torped na Sierrą, unikanie przed torpedami, potwierdzanie celu sonarem aktywnym. Niestety nie byłem dość szybki i oba tankowce zostały zatopione: jeden przez Kilo a drugi przez Sierrę.
Ostatecznie udało mi sie posłać Gryfasa na dno przed końcem czasu (misja ma automatyczne powiadomienie) a samemu przetrwać.

Gra wyszła bardzo ciekawie. Mój samuraj mimo że ubił wrogą sierrą nie wykonał zadania - dowódca był zmuszony popełnić rytualne sudoku :||


Film z rozgrywki:


youtu.be/n6eVSQB2FR0
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Raport - Oil for Japan - 2020-01-24

#2

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 25 sty 2020, 15:31

Na zdjęciu, okręt wygląda jakby miał pęknięty kadłub. :drapanie:
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Raport - Oil for Japan - 2020-01-24

#3

Post autor: pepe » 25 sty 2020, 16:17

Godzilla drapnęła pazurem :D

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ