Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

Opisy naszych rozgrywek.

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5657
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#1

Post autor: PL_CMDR Blue R » 07 sty 2024, 17:26

Okładka.png
Prolog - Drugi Pierwszy Kontakt
Tuż przed zniszczeniem bazy Obcych na Marsie, Cydonii, z bazy tej wysłano sygnał w kierunku Ziemi. Tutaj, zatopiony 65 milionów lat temu w głębi oceanów, spoczywał statek kolonizacyjny Obcych, który po odebraniu sygnału budzi swoją załogę. 30 lat po pierwszej wojnie X-COM staje przed nowym zagrożeniem – tym razem z głębin.
02 - Inwazja.jpg
Świat zmienił się przez ostatnie 30 lat od inwazji. Rzadkość występowania i niemożliwość produkcji obcych stopów, czy Elementu-115 doprowadziło do wielu tarć. Organizacja X-COM, została rozwiązana, a jej pozostałości zajęły się badaniami oceanów... Głównie dlatego, że na dnie spoczywać mogło jeszcze wiele technologii obcych, o które toczono zażarte walki...
01 - Ziemia 2040.jpg

Tymczasem w Nowy Rok 2040 doszło do pierwszego aktu agresji spod wody. W pobliżu bazy X-COM przepływał liniowiec Hyperion w rejsie z Europy do Ameryki...
W 2039 roku zaginęło już wiele statków, a państwa oskarżały się wzajemnie...
03 Hyperion.jpg

Tym razem jednak było inaczej. W Bazie X-COM odebrano sygnał S.O.S z Hyperiona
04 SOS.jpg

Barracuda 01 została wysłana na ratunek.
05 Barakuda.jpg

Statek zatonął jednak tak szybko, że Barracuda mogła tylko być świadkiem jego tragedii...
06 Barakuda przy Hyperionie.jpg

Ale udało się też nagrać oddalającego się agresora. Stawiając rzucające się do gardeł państwa do wspólnego frontu przeciwko nowemu zagrożeniu, które przybyło spod wody....

Nie będzie to historia o dzielnych aquanautach, czy naukowcach... ale o często zapominanych bohaterach wojny podwodnej.
O dowódcach Barracud, statków przechwytujących, które w pierwszych miesiącach konfliktu były podstawą działalności X-COM
07 Barakuda w Leksykonie.jpg
Koniec prologu

Część 1 - "Pierwsze patrole - Styczeń 2040


2 Stycznia 2040 Piątek
2:00
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) wracała właśnie z patrolu Falklandy - 0NOE - Morze Śródziemne, gdy na sonarze wykryto dziwną transmisję. Sensory wykazały, że w pobliżu Lizbony pod wodą znajduje się obiekt podobny do tego, który zatopił Hyperiona. Kapitan zameldował do bazy X-COM, że nie ma energii, aby sprawdzić ten kontakt.
08 - Patrol 1.jpg
4:50
Barracuda 02 (ex HMS Anson) została wysłana w kierunku Hiszpanii o 2:05, poruszając się z naddźwiękową prędkością zbliżyła się do celu około 4:50. Wówczas cel, USO-1 (Niezidentyfikowany obiekt podwodny) zaczął uciekać. Jego kształt przypominał ten zarejestrowany poprzedniego dnia przez Barracudę 1 i uzyskawszy
pozwolenie z bazy Barracuda 02 odpalił torpedę w kierunku celu. Barracuda 2 nie była uzbrojona jak Barracuda 1 w torpedy Ajax i działko gazowe (w Brytyjskich Siłach Podwodnych służące do obrony przed torpedami), a w wyrzutnie torped ze zubożonym uranem D.U.P. Kapitan polecił odpalić pierwszą z torped i obserwował na ekranie, jak torpeda zmierza do celu.
-Trafiony! Cel trafiony! - rozległ się wiwat operatora sensorów, ale po chwili zameldował - Cel dalej się porusza.
Kapitan był zaskoczony. Spudłował? Barracuda nie przetrwałaby takiego trafienia, mimo kadłuba wzmocnionego obcymi stopami.
-Odpalić torpedę numer 2.
Ta również pomknęła do celu, eksplodując jak pokazał sonar "na celu"
-Trafiony! - rozległ się głos operatora sensorów, tym razem jednak ostrożniejszy. Po chwili dodał - Jest, opada na dno. Cel zatopiony!
-Powiadomcie bazę o zatopieniu. - powiedział kapitan - Niech Tryton sprawdzi, wrak.
09 Bitwa pod Lizboną.jpg
8:00
Tryton, łódź transportowa X-COM dotarła nad ranem w pobliże miejsca zatopienia, gdzie wdała się w walkę z obcymi. Dieter Hofner dostał zaszczyt bycia pierwszym Aquanautą, który zabił obcego, a Stefan Berger zdobył niechlubny zaszczyt bycia pierwszą ofiarą reaktywowanego projektu X-COM...
10 - Lądowanie przy USO1.jpg

Raport z misji trafił do wszystkich znaczących rządów Ziemi, potwierdzając, że atak nie był dziełem człowieka, a obcej rasy, której jeszcze nie spotkano. Czyżby podczas inwazji obcy uderzyli też pod wodę i ich przegapiliśmy? Jeszcze tego samego dnia wieczorem projekt X-COM został oficjalnie wznowiony pod nadzorem Komitetu Obrony Ziemi.
11 - Podsumowanie misji.jpg

7 stycznia 2040, Środa 21:30
U wybrzeży Afryki dostrzeżono kolejny statek, który zaatakował rybaków. Barracuda 01 została wysłana na rozpoznanie. Załodze Barracudy nie udało się potwierdzić zgłoszenia
11 - Zgłoszenie z południa.jpg

8 stycznia 2040, Czwartek
2:00
Barracuda 01 wracała spod Afryki, gdy sensory w bazie wykryły zanurzony obiekt obcego pochodzenia. W pościg za USO-2 wysłano Barracudę 02
13 - Wykryto statek.jpg
3:00
Gdy USO-02 dotarł na Karaiby zniknął z sensorów. Barracuda 02 przeszukiwała Karaiby, a nawet poleciała na zachodnie wybrzeże, ale statek zniknął. Jakby zapadł się pod ziemię*
14 - Cokolwiek robili - zwiali.jpg

12 stycznia 2040, Poniedziałek
17:00
Z południowego Atlantyku znów napływają informacje o USO. Barracudy 1 i 2 ruszyły na południe.
15 - Zgłoszenie z południa.jpg

18:00
Barracuda 01 wykrywał USO-3 o 18:03 ruszając w pościg. Kapitan okrętu była zdeterminowana dopaść nieprzyjaciela. Już dwa razy gdy Barracuda była na patrolu i była zmuszona wracać obcy zagrali jej na nosie.
16 - USO3 wykryte.jpg

18:40
Barracuda 01 zbliżała się do obcego okrętu podwodnego, gdy wtem operator czuników zameldował:
-Nowy kontakt od strony USO-3...zaraz.... coś nie tak... - zająknął się operator
-Co jest nie tak? - zapytała zniecierpliwiona kapitan
-Brzmiało jak torpeda, ale już nas minęło.
Ponieważ do USO-3 nie mogły jeszcze dopłynąć Ajaxy, a na broń gazową było zbyt daleko kapitan zignorowała ten sygnał i otrzymawszy potwierdzenie zasięgu torped Ajax rozkazała otworzyć ogień, cały czas zbliżając się do celu. Wtem operator czujników potwierdził:
-Kolejny sygnał... Nie ma wątpliwości. To coś jak działko gazowe.
USO-3 był poza zasięgiem działka gazowego, co wywołało w kapitan uczucie walki z silniejszym przeciwnikiem. Czyżby przeciwnik dysponował lepszymi działkami?
Na dodatek cel okazał się odporny na trafienia torpedami. Trzecia torpeda Ajax trafiła w cel, który wydawał się tylko "chwiać" pod ciosami, a na dodatek jeden z ataków nieprzyjaciela trafił w Barracudę. Szybko okazało się, że obrażenia są powierzchowne. Chyba tylko ogromna prędkość ataku powodowała jakieś efekty. Cel znalazł się w zasięgu działka gazowego i kapitan chwyciła za stery biorąc obcy okręt na celownik.
Kto by pomyślał 100 lat temu, że okręty podwodne będą walczyć jak samoloty pod wodą - pomyślała kapitan i nacisnęła spust. Masa pocisków przebijała się przez wodę. W gruncie rzeczy były to malutkie torpedy, przeznaczone pierwotnie do niszczenia nadciągających torped i ataków z bliska... Kolejne pociski zaczęły trafiać w obcy okręt, większy od tych, które wcześniej napotkano. Tymczasem on nagle... przyspieszył. Wyrwał się do przodu, uchodząc z zasięgu działka gazowego, ale nie czwartej torpedy Ajax, która trafiła w cel, nim ten oddalił się poza zasięg broni.
-Cholera! Nie możemy szybciej?
-Robimy 2356 węzłów. - zameldował inżynier. To była maksymalna prędkość Barracudy.
17 - Bitwa na południu.jpg

19:00
Atak nie okazał się jednak nieskuteczny. USO-3 zanurzało się głębiej i głębiej, aż w końcu osiadło na dnie. Kapitan spodziewała się, że raczej cel nie jest zniszczony,a lądowanie ma na celu dokonanie napraw i zawiadomiła bazę X-COM z której natychmiast wysłano Trytona.
18 - Tryton na ratunek.jpg

22:30
Kapitan Barracudy-01 pozostawała w obszarze do 22:30, gdy przybył Tryton, następnie odchodząc ze względu na brak paliwa. Aquanauci zdobyli USO, choć zginął marynarz Dieter Hofner. Po tej misji chorążego Stephena Whyte awansowano na porucznika i dowódcę oddziału uderzeniowego X-COM.
Kapitan Barracudy uznano jedynie uszkodzenie USO. Oddział szturmowy po zabezpieczeniu USO znalazł w nim tylko niewielkie uszkodzenia. Jednak pewne jest, że lądowanie na dnie było spowodowane przynajmniej awariami od ataków..
19 - Misja udana'.jpg

19 stycznia 2040, Poniedziałek
8:00
Pani kapitan oglądała wystawiony przed laboratorium zbiornik w środku którego znajdowała się dziwna istota. Przypominała humanoidalnego płaza, a naukowiec przedstawiał dowódcom wyniki raportu. Nie był to obcy! Skrzelak, jak go określono był gadem, którego pochodzenia można dopatrywać się na Ziemi! Znaleziono w nim wiele powiązań z epoką dinozaurów. Wszystko wskazuje, że przetrwali nawet ich zagładę, schodząc zapewne do głębin. Czyżbyśmy nie byli jedyną inteligentną rasą na planecie?
Wątpliwości naukowców budził tylko cybernetyczny wszczep na głowie Skrzelaka. Czy mogliśmy tak długo pozostawać bez kontaktu? Czy może obcy, którzy podobne rzeczy robili innym rasom po prostu nawiązali z nimi kontakty i zwrócili przeciw nam? Tyle pytań, zero odpowiedzi...
20 - Gillman.jpg

21 stycznia 2040, Środa
3:30
Z wielu miejsc Atlantyku zaczęły napływać raporty o USO. Barracudy wysłano na poszukiwania, gdy o 4:00 sensory z bazy wykryły USO płynące na południe po wschodniej stronie Atlantyku. Zanim Barracudy zdążyły się zbliżyć, utracono kontakt z USO.
21 - Polowanie 21 stycznia.jpg

9:00
Barracudy powróciły do bazy z pustymi zbiornikami. Tryton, wysłany również na poszukiwania, płynął u brzegów Brazylii, wracając do bazy, gdy wykryto na sensorach USO, próbujący wrócić na środkowy Atlantyk. Nie będąc uzbrojonym Tryton ruszył za USO, którego załoga chyba uznała go za zagrożenie i zaczęła uciekać na południowy Atlantyk.
22 - Pościg Trytona.jpg

13:00
Ku zaskoczeniu USO wylądowało w pobliżu miejsca, gdzie 12 stycznia lądowało USO zestrzelone przez Barracudę 1. Czyżby obcy szukali swojego zaginionego okrętu? Była to najcięższa bitwa jaką stoczyli Aquanauci. Oddział został praktycznie zmasakrowany podczas ataku. To była pułapka...
23 - Masakra.jpg

Tylko kilku Aquanatów przeżyło. Porucznik Whyte zginął podczas szturmu na wroga USO, a w walkach na pokładzie zginął jego zastępca Nick Shill.
Chorąży Marc Marcelle zebrał pozostałych akwanautów i w decydującym uderzeniu zdobył USO.
Teraz on został dowódcą oddziału w stopniu porucznika, a Guido McLoud został jego zastępcą.
Ważne było jednak coś innego. Nie walczyli ze Skrzelakami... A istotami, które przypominały Sektoidy!
24 Po masakrze.jpg

25 stycznia 2040, Sobota
O 4:00 znów napłynęły sygnały o ruchach USO na południu Atlantyku. Na poszukiwania wysłano wszystkie okręty. O 7:00 Barracudy zawróciły, a o 12:00 również i Tryton. USO nie odnaleziono...
25 - Misja 25.jpg

30 stycznia 2040, Piątek
Tego dnia oddano do użytku nową bazę patrolową, zlokalizowaną na Oceanie Indyjskim.
26 - Oddano do użytku nową bazę.jpg

Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) dołączyła do operacji. Okręt został uzbrojony podobnie jak Barracuda 02, a i o przezbrojeniu Barradudy 01 mówiono coraz głośniej.
27 - Barracuda 3.jpg

31 stycznia 2040, Sobota
Naukowcy znów zaprosili najważniejsze osoby na prezentację sekcji. Aquatoid, jak nazwano nową istotę, był rzeczywiście krewnym Sektoida, ale zmienionym chirurgicznie, aby był istotą wodną. Czyżby to oni podczas inwazji z początku wieku zeszli pod wodę i nawiązali kontakt ze Skrzelakami? Najgorsze naukowcy zostawili jednak na koniec. W odróżnieniu od Sektoidów, każdy Aquatoid jest identyczny. To są prawdopodobnie klony... Więc jak to są klony... to kto stoi za nimi? Czyżby jakiś "Przedwieczny" ocalał z Cydonii?
28 - Aquatoid.jpg

Minął zaledwie miesiąc działalności X-COM jako organizacji walczącej (znów) z Obcymi, a już w Komitecie Obrony Ziemi doszło do tarć. Sekretarz Stanu USA wystąpił z krytyką innych członków, że dają zbyt mało pieniędzy na projekt, co spotkało się z opozycją, że X-COM głównie broni Atlantyku. Sekretarz tak bronił swojego stanowiska i podkreślał nieskuteczność obrony wód USA, że udało mu się skłonić kilka państw do przyznania większej dotacji, sam jednak na koniec rzucił bombę. Kongres USA nie zgodził się na finansowanie X-COM powyżej 900 000 dolarów miesięcznie. Ogólnie jednak finansowanie X-COM zwiększono o prawie ćwierć miliona dolarów miesięcznie... Z największym zwiększeniem wkładu od strony Australii i Federacji Korei, przed którymi dowódca X-COM zobowiązał się do postawienia kolejnej bazy X-COM na Pacyfiku, aby ochronić także interesy tych państw...
29 - Podsumowanie stycznia.jpg

A wojna dopiero się zaczynała... Terror z Głębin miał wkrótce się rozpocząć.

Podsumowanie:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 1 USO uszkodzone (2 patrole bojowe)
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 1 USO zatopione (4 patrole bojowe)
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon)

Koniec części I


*czy to przypadek, że zniknął tutaj? - pytanie do osób, które skończyły grę i wiedzą co jest w tej okolicy. Mały spoiler

====
Dodano 08.01.2024

Część II: Terror z Głębin

1 luty 2040, Niedziela
19:00
Z Wolnych Chin do X-COM napłynęły informacje, że na Morzu Południowo-Chińskim zaobserwowano aktywność obcych. Barracuda 03 została wysłana w ten rejon
201 - Barracuda 3 na Morze Chińskie.jpg

21:30
Barracuda 03 minęła wyspę Tajwan, gdy operatorka sensorów zameldowała:
-Aktywny obiekt na sensorach. Namiar 150, odległość 600 mil. Spoczywa na dnie . Aktywność wskazuje na USO.
Kapitan Barracudy skręcił na południe, nadając do bazy:
-Tu Barracuda zero-trzy. USO zero-pieć odnaleziony. Zbliżam się.
Barracuda zakręciła ostro, wciskając załogę w fotele i przyspieszyła do 2400 węzłów. W ciągu 15 minut okręt powinien osiągnąć pozycję obcych.
Dużo można mówić o zaletach Barracudy, ale na pełnej prędkości nie należała do okrętów "stealth". Gdy do USO pozostało jeszcze 200 mil operatorka zameldowała:
-Zwiększona aktywność USO. Podniósł się z dna. Przyspiesza. Kurs na południe.
Kapitan nie chciał pozwolić nieprzyjacielowi uciec, jednak USO rozpędziło się do większej od Barracudy szybkości. Kapitan był zdeterminowany przechwycić USO. Nie raz USO zwalniało po krótkim biegu, jednak o 23:00 gdy USO mijało Jawę, kontakt został utracony.
Pościg na Ocean Indyjski nic nie dał. USO uciekło..
202 - Barracuda 3 nieudany pościg.jpg
6 luty 2040
0:30
W bazie ogłoszono alarm. Na północnym Atlantyku pojawił się nowy USO. Ten był jednak znacznie większy od wcześniejszych. Komandor X-COM nakazał wysłać w pościg obie Barracudy z głównej bazy.
203 - UFO duże.jpg
1:30
Dwie Barracudy opuściły bazę rozpędzając się do prędkości maksymalnej w godzinę pokonując dystans, który jeszcze wiek temu był ogromną dla okrętów przestrzenią. Minęła 1:30, gdy oba okręty znalazły się w pobliżu Lizbony, gdzie zbliżyły się do USO-06.

-Wielki skurczysyn - powiedział kapitan Barracudy 02 - Tamte mogłyby w nim dokować.
-Myślisz, że to statek-matka? - zapytała kapitan Barracudy 01
-Ja myślę, że atakujemy - powiedział kapitan Barracudy 02 i zaczął zbliżać się do celu. Kapitan Barracudy 01 miała dalszą drogę, gdyż jej torpedy Ajax miały mniejszy zasięg.
204 - Przed bitwą.jpg
Przy okazji zauważyłem, że pod ekranem bitwy podaje odległość... w "125 metrach"... Co to za jednostka?]

Barracuda 01 znalazła się w odległości 60 000 jardów od celu, gdy operator sensorów zameldował:
-Sygnał naddźwiękowy! Strzelają do Barracudy dwa!
Kapitan spojrzała na wyświetlacz. Płynęli zaledwie kilka tysięcy jardów za Barracudą 02. Czyżby USO miało aż taki zasięg swojej broni?
-To niech strzelają - powiedziała zmierzając dalej do celu. Odległość malała i zbliżała się do 40 000 jardów, Barracudą zatrzęsło, jakby trafiła w ścianę, ale silniki znów pchnęły okręt podwodny do przodu. Zawył alarm informując o uszkodzeniu kadłuba, a inżynier wykrzyknął:
-Prawy płat odpada! Uderzyliśmy w coś!
Operator sensorów dołączył się do meldunku:
-To USO! Trafili nas!
Kapitan Barracudy 01 spojrzała na wyświetlacz... Prawy płat był zniszczony, a okręt już tylko przez ograniczony czas mógł utrzymywać pełną prędkość... A wyglądało na to, że USO spudłował. Kapitan musiała przyznać się do porażki.
-Tu Barracuda 01. Mamy uszkodzenia, odłączam się od walki - i zwalniając prędkość zmieniła kierunek

Barracuda 02 odpaliła drugą torpedę z głowicą z zubożonego uranu, gdy kolejny atak USO uderzył w kadłub, wstrząsając okrętem, jak przy kolizji. Prędkość Barracudy zaczęła gwałtownie spadać, a kapitan jednostki nie czekając na raporty zmienił kurs. Czerwone alarmy na całym pulpicie były wystarczającym sygnałem, że oto mierzyli się z przeciwnikiem, który był od nich o wiele lepszy.
-Barracuda 02! Trafili nas! Okręt poważnie uszkodzony! Wracamy do bazy!
205 - Pobite Barracudy.jpg

Bitwa pod Lizboną stanowiła cios dla kapitanów Barracud. Ledwo byli w stanie zbliżyć się do nieprzyjaciela, a ten wydawał się móc jednym trafieniem zatopić okręty X-COMu. Tymczasem komandor z niepokojem oglądał na ekranie, jak USO skierowało się pod Wielką Brytanię, po czym ruszyło trasą Titanica w kierunku Nowego Yorku. Trasę, którą Titanic miał pokonać w 4-5 dni, USO pokonało w 5 godzin...USO wynurzył się w Nowojorskim Porcie, a obcy otworzyli ogień do cywilów.
206 - Terror.jpg

Natychmiast w stronę Nowego Jorku wysłano oddział Tryton 1, który dotarł po 11 godzinach i wspierając Gwardię Narodową i wojska USA, zepchnięto Skrzelaków do morza...
207 - Udana misja.jpg

Na oddział porucznika Marcelle spłynęła masa pochwał, za prawidłowo przeprowadzoną akcję. Był to dzień chwały X-COM, choć wcześniej siły podwodne doznały porażki.
208 - Bohater.jpg
208 - Bohater.jpg (20.56 KiB) Przejrzano 11046 razy

Podczas napraw Barracud podjęto decyzję o rezygnacji z użycia działek gazowych. Tylko raz Barracudzie 01 udało się zbliżyć na zasięg skutecznego ognia, a ponieważ przeciwnik nie używał przeciw nim torped, działka jako broń obronna nie były potrzebne. Barracudę 01 postanowiono również uzbroić w wyrzutnie torped D.U.P.*
209 - Przezbrojenie Barracudy.jpg

17 luty 2040
Naukowcy i osadnicy na Antarktydzie meldowali o coraz większej aktywności obcych w rejonie, co skutkowało wysyłaniem Barracudy 03 w te rejony. Prowadzone do końca miesiąca patrole nie napotkały ani jednego USO i tylko jeden raz, gdy Barracuda 03 uzupełniała paliwo 27 lutego, sensory bazy numer 2 wykryły USO poruszające się wzdłuż lodu...
210 - Patrole Barracudy 3.jpg

25 luty 2040
Tego dnia naukowcy zaprezentowali w bazie X-COM wyniki badań nad Zrbitem. Obcym minerałem, który pierwotnie brano za Elerium-115. Jego konstrukcja była jednak inna i zamiast wytwarzać pole antygrawitacyjne, Zrbit potrafił wytwarzać ogromne ilości energii... o wiele większe od reaktorów nuklearnych... Jednak wszystko wskazywało, ze podobnie jak Elerium jest to minerał obcego pochodzenia i nie mamy możliwości jego produkcji. Na razie ta wiedza nie prowadziła nas nigdzie do przodu, ale ruszała nowe światło na toczącą się wojnę.
211 - Zrbit.jpg

27 luty 2040
15:00
Do bazy X-COM spłynął nowy meldunek o aktywności obcych. Obcy dokonali inwazji na Wyspę Świętego Wawrzyńca. Tryton 1 natychmiast został wysłany na pomoc
212 - Drugi terror.jpg

28 luty 2040
2:15
Odbicie wyspy z rąk obcych zajęło kilka godzin i była to jedna z cięższych bitew oddziału Tryton-01. Pięciu Aquanatów zginęło, dwóch zostało poważnie rannych, a i straty ludności były duże. W początkowym momencie bitwy wydawało się nawet, że to obcy będą górą, ale porucznik Marcelle poprowadził oddział do zwycięstwa...
213 - Bitwa wygrana.jpg

Bohaterem obu terrorów została jednak marynarz Uma Scotney, która w obu bitwach zabiła po dwóch obcych, a rana odniesiona przez nią w tej bitwie od wybuchu obcego granatu, który zabił połowę jej drużyny nie powstrzymała jej od wspierania szturmujących pozycje obcych oddziałów.
214 - Bohaterka 2 terrorów.jpg

W bitwie zginęła chorąży Uta Steinbach. Na stopnie chorążych awansowano dwóch marynarzy Henri Gressiera oraz Virgila Remingtona. Henri miał pełnić obowiązki teraz, a Virgil po powrocie ze szpitala, w którym leczył poparzenie ciała. Jego bujna fryzura miała być już tylko snem przeszłości. Tymczasem Aquanauci zastanawiali się, po co awansowano aż dwóch marynarzy... Czyżby spodziewano się, że chorążowie nie dożyją do czasu powrotu Virgila?
215 - Oddział 1.jpg

29 luty
Na posiedzeniu Komitetu Obrony Ziemi przedstawiciele sponsorów X-COM byli generalnie zadowoleni z działalności X-COM, co przedłożyło się na zwiększenie finansowania projektu.
Komandor X-COM podsumował, że trzecia baza X-COM założona nieopodal Pearl Harbor, nazwana X-COM Pearl 01, zacznie zaraz działalność, a Barracuda HMAS Waller płynęła już z Australii, aby dołączyć do projektu. Wiele osób zastanawiało się, czy nazwanie bazy Pearl nie było próbą wkupienia się w łaski USA, na których finansowanie tak mocno X-COM liczył.
Na następny miesiąc Komandor X-COM przedstawił plan powołania drugiego oddziału uderzeniowego, aby skrócić czas reakcji na działalność obcych oraz uruchomienia drugiego laboratorium badawczego w bazie X-COM 02, którego głównym celem będzie rozwój broni.
Na dowódcę drugiego oddziału uderzeniowego, nazwanego Tryton 02, Komandor wyznaczył chorążego Guido McLouda. Ponieważ był to Amerykanin, wielu sponsorów kręciło głowami na amerykanofilię, ale zadowoleni z działalności X-COM zaaprobowali plan na następny miesiąc...
216 - Podsumowanie.jpg

Podsumowanie miesiąca:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 1 USO uszkodzone (3 patrole bojowe)
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 1 USO zatopione (5 patroli bojowych)
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) (1 patrol bojowy)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller)

Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

*Po Polsku fajnie ten skrót brzmi :)


Koniec części II


====
dodano 11.01.2024


Część 3 "Dwa Trytony"


1 marca
Inauguracja bazy X-COM Pearl 01 przebiegła z udziałem przedstawicieli marynarki USA. Baza oficjalnie rozpoczęła działalność, choć system sensorów nie został jeszcze wykończony.
301 - Nowa baza.jpg
5:00
Tymczasem na Atlantyku sensory z Bazy Głównej X-COM wykryły nowe USO płynące w kierunku Hiszpanii. W pościg wysłano Barracudę 01
302 - Nowe USO.jpg
6:00
500 mil na zachód od przylądka Finisterre Barracuda 01 weszła w kontakt z USO. Tym razem Barracuda była przygotowana do walki z większym przeciwnikiem, ale i ten, mniejszy przeciwnik nie był kimś kogo należało lekceważyć.
-Odległość 80 000 jardów - zameldował operator sensorów, a opertor uzbrojenia zameldował gotowość torped.
-Przystępujemy do ataku - nakazała kapitan - Strzelać, gdy tylko będą w zasięgu.
303 - Bitwa pod Hiszpania.jpg

Pierwsza torpeda D.U.P szarpnęła Barracudą, gdy opuściła wyrzutnię, ale kapitan dalej zmniejszała odległość... 60 000 jardów.... 55 000 jardów.... 50 000 jardów..
-Trafiony! - zameldował operator uzbrojenia, ale nikt nie spodziewał się, że trafienie, które zatopiłoby każdy okręt podwodny zbudowany ludzką ręką, zatopi USO. Operator natychmiast wcisnął przycisk i do wyrzutni wprowadzono nową torpedę, wypychając z niej resztki przewodów sterujących.
Dystans tymczasem zmniejszył się do 40 000 jardów, a USO dalej nie strzelało.
-Przygotować torpedę Ajax! - rozkazała kapitan, gdy druga torpeda D.U.P. opuściła wyrzutnię i zanim jeszcze osiągnięto trafienie, dystans spadł do 35 000 jardów i trzecia torpeda pomknęła za torpedą D.U.P. I dopiero trzecie trafienie, torpedą Ajax, doprowadziło do zatopienia celu.
-Baza tu Barracuda 0-1 - zameldowała kapitan - USO 0-6 zatopione.
Wreszcie udało się jej zatopić USO.
304 - Bitwa pod Hiszpanią - zatopienie.jpg
304 - Bitwa pod Hiszpanią - zatopienie.jpg (20.22 KiB) Przejrzano 10948 razy

7:00
Barracuda 01 wróciła do bazy X-COM wkrótce po wyruszeniu Trytona 01. A kapitan mogła być dumna z pierwszego dużego sukcesu. USO nie miały prawa bezkarnie krążyć po Atlantyku.
305 - Wymiana.jpg

9:30
Obcy zażarcie bronili swojego wraku, ale X-COMowi udało się przełamać ich obronę. Niemniej ceną było życie dwóch kolejnych aquanautów
306 - Misja udana.jpg

12:00
Gdy Tryton 0-1 wrócił do bazy przystąpiono do reorganizacji oddziałów uderzeniowych. Guido McLoud został awansowany do porucznika i dowódcy oddziału Tryton 0-2, natomiast Marc Marcelle został awansowany na komandora podporucznika i mianowany głównodowodzącym oddziałów aquanautów X-COM. Jego zastępcą został Virgil Remmington, a dowódcą oddziału Tryton 01 został Henri Gressier. Oczywiście pociągnęło to za sobą także i inne awanse.
307 Awanse.jpg

Henri Gressier po spakowaniu się wyruszył w podróż na Pacyfik, gdzie dotarł już następnego dnia, zanim jeszcze aquanauci z jego oddziału dotarli do bazy kilka dni później, wraz z ekipą naukowców.
308 - Oddział Tryton 2.jpg

2 marca
Tymczasem Barracudy 03 i 04 wyruszały na patrole na południowym Pacyfiku i Oceanie Indyjskim, jednak pomimo kilku zgłoszeń, nie odnaleziono żadnego USO
309 - Patrole na południu.jpg

7 marca
0:00
"Spokój" trwał tylko do 7 marca. Tuż po północy GMT do X-COM dotarły informacje o USO widzianym w pobliżu Japonii. Natychmiast wypuszczono Barracudy 03 i 04, aby przechwyciły obcych.
Pół godziny później, notabene wkrótce po uruchomieniu sensorów w bazie Pearl, wykryto USO, zmierzający w kierunku cieśniny Beringa
310 - Polowanie na USO.jpg

Jednak gdy tylko minął Alaskę kontakt został zerwany i pomimo skierowania na przechwycenie zarówno Barracudy 04, jak i Barracudy 02 kontakt został utracony. Barracuda 04 do 3:00 patrolowała wody Arktyki na północ od Alaski, a Barracuda 02 opływała Grenlandię do 5:00, ale kontaktu nie odzyskano.
311 - USO uciekło.jpg

8 marca
Tego dnia naukowcy przedstawili wyniki badań nad Głębionami. Dowódca X-COM z niepokojem wysłuchał raportu, że nie jest to kilka ras, ale wynik genetycznych manipulacji i mutacji prowadzonych przez Aquatoidy. Możliwe, że niektórzy z nich byli ludźmi, co jeszcze bardziej przeraziło wysłuchujących raportu...
312 - Deep One.jpg

11 marca
14:00
Rutynę patroli przerwało wykrycie kolejnego USO przemierzającego Atlantyk i kierującego się ku Europie. Znów Barracuda 01 została wysłana na przechwycenie...
313 - Nowy cel.jpg

...około 15:00 doganiając USO przy Wyspach Kanaryjskich.
Kapitan Barracudy spojrzała na sensory. Tym razem USO było większe. To był ten niewielki patrolowiec, który kilka razy spotkano. Bezpiecznie byłoby się trzymać zasięgu torped D.U.P, jednak możliwość użycia Ajaxów zwiększała siłę bojową Barracudy.
-Zbliżamy się do celu - rozkazała kapitan - Atak torpedami D.U.P i Ajax, gdy tylko cel będzie w zasięgu!
-Tak jest, pani kapitan! - zameldowali członkowie załogi
314 - Barracuda 01 w akcji.jpg

Walka przebiegła podobnie do poprzedniej. Znów trzy torpedy były potrzebne aby zatopić USO, trzecie zaatakowane USO na koncie Barracudy 01, z czego drugie zatopione.
315 - Barracuda 01 zwycięska.jpg
315 - Barracuda 01 zwycięska.jpg (21.26 KiB) Przejrzano 10948 razy

Natychmiast do wraku wysłano oddział uderzeniowy Tryton 01, osiągający wrak przed 17:00
316 - Tryton rusza.jpg

Komandor podporucznik Marcelle poprowadził swój oddział wśród raf i w skoordynowanym ataku uderzył na rozbite USO i znajdujących się w środku Aquatoidów
317 - Bitwa pod wyspami Kanaryjskimi.jpg

Bitwa zakończyła się sukcesem, mimo śmierci jednego aquanauty.
318 - Bitwa pod wyspami Kanaryjskimi - podsumowanie.jpg

Niemniej była podstawą do awansowania Marca Marcelle do pełnego komandora. Z 7 zabitymi obcymi, Marc uchodził za prawdziwego weterana i coraz głośniej mówiono o wycofaniu go z linii. Marc nie chciał o tym nawet słyszeć.
319 - Kapitan X-COM.jpg

15 marca
W bazie na oceanie indyjskim otworzono nowy zestaw sensorów, gdy napłynęły meldunki, że na Morzu Jawajskim zauważono USO. Dowództwo ponownie nakazało wysłać Barracudy 03 i 04 na przechwycenie. O 17:30 sensory dalekiego zasięgu z bazy X-COM numer 2 wykryły USO, gdy to wzbiło się w powietrze, aby przelecieć nad Indonezją. Barracuda 03, jako znajdująca się najbliżej miała największe szanse na przechwycenie nieprzyjaciela.
320 - Nowa misja.jpg

18:15
Barracuda 03 zbliżyła się na 100 000 jardów do USO 09, gdy kapitan potwierdził:
-Widzę cel na sensorach.
-To mniejsze USO - zameldowała operatorka sensorów.
Kapitan uśmiechnął się. USO nie powinno stanowić zagrożenia. I rzeczywiście. Dwa trafienia torpedami D.U.P. spoza zasięgu ognia USO wystarczyło, aby załoga Barracudy 03 mogła cieszyć się z pierwszego zatopienia.
321 - Pierwszy sukces Barracudy 03.jpg

Dowództwo dało zielone światło do operacji Trytona 02, pierwszej operacji bojowej drugiego oddziału.
322 - Wrak.jpg

Porucznik Guido McLoud opóźnił start, aby młodzi aquanauci pierwszą walkę stoczyli w świetle dnia. 5 godzin później Tryton 02 wylądował obok wraku. Tu obcy stawili jednak ostry opór, obrzucając aquanautów granatami i zabijając czterech z nich.
323 - Akcja Trytona 2 zapowiada się na katastrofę.jpg

Porucznik McLoud początkowo nie był w stanie opanować sytuacji, ale udało mu się zebrać aquanautów i złamać opór obcych.
Emile Gautier, który pomógł opanować sytuację został po bitwie mianowany zastępcą porucznika i awansowany do stopnia chorążego.
324 - Po pierwszej akcji.jpg

16 marca
10:00
Naukowcy przedstawili dosyć ciekawy raport. Za pomocą języka poznanego podczas wojny pierwszego kontaktu udało się nawiązać rozmowę z jednym ze Skrzelaków, który okazał się dowódcą ataku na Nowy Jork. Dzięki temu udało się poznać historię podmorskiego ludu żyjącego w głębinie oceanów, choć nie zdradził dokładnej miejscowości. Wychodzi na to, że obcy rzeczywiście weszli we współpracę z tą rasą, nie potrzebując żadnych zmian genetycznych, czy chirurgicznych. Przez tyle lat myśleliśmy, że jesteśmy sami, a tu okazuje się, że na naszej planecie żyła kolejne, inteligentna rasa o której przez wieki nie wiedzieliśmy.
Bardziej ciekawy był jednak raport odnośnie planów obcych. Obcy próbują skontaktować się z przywódcami korporacji i organizacji, aby osiągnąć porozumienie i zaprzestanie działań bojowych i podzielenie się wiedzą o ich wyższej technologii w zamian za wycofanie z projektu X-COM. Po raz drugi X-COM stanął przed wielkim zagrożeniem... Ale fakt, że obcy uważają nas za zagrożenie było dobrą wiadomością.
325 - Skrzelak dowódca.jpg

16:30
Sensory bazy wykryły USO na północnym Atlantyku. Znów to był duży USO, który raz prawie pokonał obie Barracudy. Tym razem obie były potężnie uzbrojone i gotowe do bitwy...
326 - Polowanie na duży USO.jpg

17:30
Po godzinie pościgu USO-10 zniknęło z sensorów w okolicy Morza Labradorskiego. Admirał X-COM (świeżo awansowany) polecił kontynuować pościg
327 - Zgubiony.jpg

18:00
Barracudy przelatywały właśnie nad Nunavut, gdy udało się odzyskać kontakt z USO, które wróciło na Atlantyk, kierując się w stronę Europy
328 - Odnaleziony.jpg

19:00
USO znów znikło z sensorów, gdy znikło w wodach Morza Śródziemnego. Barracudy dalej prowadziły pościg.
329 - Znów zgubiony.jpg

20:30
Barrcudy przeszukiwały Morze Śródziemne do nocy, ale kontaktu nie uzyskano. Admirała bardziej martwiło jednak, że nie zaobserwowano żadnej działalności obcych. W związku z wcześniejszymi informacjami admirał zaczął martwić się, czy przypadkiem obcy nie nawiązywali kontaktu z USA.
330 - Teraz na dobre.jpg

27 marca
16:30
Tydzień niepokoju przerwał meldunek z Bazy X-COM numer 2. Sensory wykryły USO przelatujące nad Indonezją. Barracuda 03 została wysłana w pościg.
331 - USO nad Indochinami.jpg

17:30
Kapitan Barracudy 03 spoglądał na sensory, na których pojawiło się USO. Był to większy okręt podwodny obcych, który był w stanie atakować dalej, niż zasięg torped Ajax.
-Ruszamy do ataku - powiedział do załogi.
Pierwszą torpedę D.U.P. wystrzelono na maksymalnym zasięgu. Operatorka sensorów zameldowała:
-USO skręca w naszą stronę!
Operator uzbrojenia próbował naprowadzić torpedę na zmieniający kurs cel, jednak torpeda spudłowała i zanim zawróciła, skończyła się jej energia. Operator przeładował torpedę i kapitan odpalił dwie torpedy w kierunku USO, które odpowiedziało ogniem.
Jeden z ataków nieprzyjaciela trafił w Barracudę, która zatrzęsła się od trafienia, jednak atak wydawał się rykoszetować od pancerza. Ten USO podjął walkę. Barracuda i USO zaczęły podmorski taniec.
-USO ponownie atakuje - zameldowała operatorka sensorów, gdy operator uzbrojenia potwierdził trafienie drugą torpedą D.U.P.
-Odległość 20 000 jardów - zameldowała operatorka sensorów - Torpeda Ajax mineła cel.
Operator uzbrojenia starał się naprowadzić torpedę, ale USO znów się wywinęło. Kolejny cios znów wstrząsnął Barracudą. Inżynier zameldowała:
-Przeciek w komorze uzbrojenia. Wytrzymamy!
Operator uzbrojenia zameldował przeładowanie wyrzutni i kapitan odpalił ostatnią torpedę D.U.P i kolejną torpedę Ajax. Odległość spadła do 10 000 jardów, gdy najpierw torpeda D.U.P, a potem Ajax trafiły w USO, który zaczął opadać na dno.
Operatorka sonarów zameldowała:
-USO zatopione. Dystans 9500 jardów!
Kapitan odetchnął. Ten obcy podjął walkę i przez chwilę wydawało się, że może być niebezpiecznie.
332 - Bitwa pod Australią.jpg

28 marca
Dowództwo znów nakazało wysłać Trytona 02, ale porucznik McLoud był nieugięty. Jego aquanauci nie byli gotowi do nocnej akcji i dopiero następnego dnia wyruszyli do wraku spoczywającego pod Timorem.
333 - Wrak.jpg

Misja na rafie zakończyła się sukcesem i oddział pod dowództwem porucznika McLouda i chorążego Gautiera ze stratą 1 aquanauty zdobyli wrak USO.
334 - Tryton 2 rozkręca się.jpg

29 marca
8:00
Naukowcy po przebadaniu implantów opracowali możliwość wspomożenia naszych aquanautów z wykorzystaniem technologii obcych przeciw nim, wspomajac implanty, które mogą pomóc pokonać strach, który czasami paraliżuje aquanatów. Admirał X-COM wydał się przejęty tą możliwością... Czy broniąc ludzkości aquanauci sami przestaną być ludźmi?
335 - Laboratorium.jpg

8:30
Spotkanie z działem badawczym przerwała jednak inna informacja. Skrzelaki zaaatakowały Reykjavik.
336 - Reykiavik.jpg

12:30
Oddział Tryton 1 udał się natychmiast na Islandię i z pomocą lokalnych sił odparł atak obcych, co było ostatnim starciem z obcymi w marcu.
337 - Terror opanowany.jpg

31 marca
Na spotkaniu Komitetu Obrony Ziemii, admirał X-COM przedstawił raport dotyczący działalności X-COM oraz obcych. Obcy każdego miesiąca udawali się na inny akwen, jakby badali w którym miejscu mogą zadać cios. Jednak ich aktywność została ograniczona w marcu...
338 - Aktywność UFO spada.jpg

...wskutek kontrdziałania X-COM na akwenach. Do tej pory największą aktywność X-COM przejawiał na Północnym Atlantyku, ale skuteczne działanie w okolicy Chin zyskało pochwały komitetu.
339 - Aktywność X-COM.jpg

Cała rada jednoznacznie pochwaliła skuteczne działanie X-COM zwiększając finansowanie projektu. Nawet USA, tak oporne w finansowaniu projektu postanowiły zwiększyć finansowanie ponad Koalicję Azjatycką, ale Koalicja również postanowiła zwiększyć finansowanie, co prowadziło do zwiększenia finansowania o ponad 600 000 $.
340 - Podsumowanie Marca.jpg

Admirał X-COM zapowiedział na spotkaniu o planie wzmocnienia aquanautów przez instalacje implantów, które mają pomóc im zwiększyć swoje możliwości bojowe. Rada wyraziła zgodę i w bazach X-COM 1 i 2 przystąpiono do budowy laboratoriów MD.


Podsumowanie miesiąca:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 2 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 2 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) (2 patrole bojowe)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 2 USO zatopione, 1 USO uszkodzone (6 patroli bojowych )
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 1 USO zatopione (7 patroli bojowych)
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 2 USO zatopione (4 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) (2 patrole bojowe)

Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części III


LINK DO CZEŚCI 4
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#2

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 10 sty 2024, 9:10

:kawa :wszystkook:
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

majamas
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2020, 15:29

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#3

Post autor: majamas » 18 sty 2024, 11:12

:wszystkook:

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5657
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#4

Post autor: PL_CMDR Blue R » 18 sty 2024, 20:45

Część 4 - "Upadki i wzloty" - 1-20 Kwiecień 2040

1 kwietnia
Kwiecień zaczął się z przytupem. Obcy już pierwszego kwietnia postanowili zrobić krwawy prima aprilis na kontenerowcu płynącym przez Pacyfik. W jego stronę został wysłany Tryton 1

401 Statek.jpg

Bitwa zakończyła się jednak porażką. Choć na papierze nie wyglądała tak źle, to jednak był to początek upadku Trytona 1

402 Straty.jpg

Na statku oprócz Aquatoidów pojawiły się dziwne gady, coś jak dinozaury, latające dyski... Bitwa była ciężka i krwawa. Komandor podporucznik Virgil Remmington w swojej 4 misji prowadził atak na mostek, który udało się zdobyć. Tym samym stał się pierwszym Aquanatą, który zabił 10 obcych. Wtedy jednak pojawiły się omamy, a dyski przystąpiły do kontrataku. Rozkazano odwrót. Z Virgilem tracono i odzyskiwano kontakt. Coś krzyczał o obcych dookoła, innym razem mamrotał bez sensu...I wreszcie kontakt się urwał...

403 Ofiara.jpg

Komandor Marcelle czekał na powrót zastępcy, ale wśród kontrataku obcych pozostało tylko ewakuować się z pojmanymi obcymi, których wkrótce nazwano Tastoshami... Była to pierwsza, ale nie ostatnia klęska Trytona 1...

404 Ewakuacja.jpg

Nastąpił znów tygodniowy spokój, kiedy naukowcy zakończyli badania nad Głębionami (których wyniki były porażające), aby skupić się na nowych obcych...

405 Głębion.jpg

10 kwietnia
2:30
Sensory bazy wykryły USO, które poruszało się w powietrzu nad Afryką. Barracuda 02 została wysłana na przechwycenie...

406 - USO.jpg

3:30
Barracuda 02 przechwyciła USO, gdy to tylko zanurzyło się przy brzegu Wybrzeża Kości Słoniowej. Jedna torpeda D.U.P. wystarczyła, aby wrogi okręt podwodny rozpadł się.

407 Bój pod Afryką.jpg

10:00
Kilka godzin później sensory Bazy X-COM 2 wykryły USO-13 na Morzu Banda. Barracuda 03 została wysłana na przechwycenie...

408 Kolejne USO.jpg

10:30
Ledwo jednak USO dotarło na Morze Timor, gdy wylądowało na dnie. To była okazja na którą Tryton 02 czekał. Choć porucznik McLoud miał obiekcje wyraził zgodę na nocny atak. Zdobycz była zbyt cenna...

409 Wylądował.jpg

14:00
Wśród ciemności oddział Trytona 02 wylądował w pobliżu USO

410 Pierwsza nocna misja Trytona 2.jpg

Choć poległo kilku marynarzy, misja zakończyła się sukcesem.

411 Misja zakończona sukcesem.jpg

12 kwietnia
9:30
Sensory bazy X-COM wykryły USO, gdy to wynurzało się przy brzegu Hiszpanii, aby skierować się ku Afryce. Barracuda 01 została wysłana w kierunku celu.

10:30
Barracuda 01 leciała nad piaskami Sahary, gdy operator sensorów zameldował:
-Widzę USO... Czy UFO, pani kapitan.
-Namiar 82, Mike? - zapytała kapitan
-Tak jest, pani kapitan - odpowiedział operator
-Nie mamy uzbrojenia do walki w powietrzu - zameldował operator uzbrojenia, ale kapitan dobrze o tym wiedziała.
-Baza X-COM 01, tu Barracuda 0-1. Cel w zasięgu widzenia. Kontynujemy śledzenie.

412 Przechwycenie.jpg

12:00
Przez kolejne 90 minut Barracuda 01 śledziła obcy okręt, który znów kierował się na południe. Kapitan odczekała, gdy minęli brzeg Afryki i USO zanurzyło się.
-Przygotować się do zanurzenia! - rozkazała i skierowała nos Barracudy w kierunku wody. Okręt z gracją wbił się w wodę i wyrównał na głębokości 50 stóp.
-Cel przed nami. Namiar 182, pani kapitan - zameldował operator sensorów
-Torpedy uzbrojone.. - zaczął meldować operator, gdy pani kapitan przerwała mu słowami "Jest nasz!"
I przyspieszając zaczęła zbliżać się do USO. Wystrzeliła torpedę D.U.P. mówiąc do siebie "To za Jake'a!" USO znów po jednym trafieniu obróciło się w stertę złomu. To było trzecie zwycięstwo Barracudy 01.

413 - Zniszczony.jpg

15 kwietnia z Wolnych Chin zaczęły napływać meldunki o aktywności obcych w ich regionie...

414 - Aktywność pod Chinami.jpg

Jednak ani patrole pod Chinami, Japonią, ani na południowym Pacyfiku nie pozwoliły odnaleźć żadnego USO.

415 - Nieskuteczne patrole.jpg

17 kwietnia
17:00
Sensory bazy wykryły USO, gdy to zmierzało z kierunku Ameryki do Europy. Barracuda 01 została wysłana w pościg, ale już po 30 minutach cel zniknął z sensorów, gdzieś pod Norwegią...

416 - USO ucieka.jpg

W pościg wysłano także Barracudę 02, a aby uzupełnić patrol Trytona 01, jednak ani w Arktyce, ani na Morzu Śródziemnym, ani na Bałtyku nie było śladu USO.

417 - Poszukiwania.jpg

23:30
Zbliżał się 18 kwietnia, gdy sensory bazy X-COM 2 wykryły kolejne USO. To było zdecydowanie większe od poprzedniego, a usiadło na dnie w pobliżu miejsca, gdzie poprzednio lądowało USO. Obcy czegoś tu szukali...

418 - Duże USO wylądowało.jpg

18 kwietnia
I gdy na półkuli północnej okręty wracały do bazy z patroli...

419 - Główna baza kończy poszukiwania.jpg

Na pułkuli południowej zaczęło się robić gorąco. W pobliżu USO, do którego wysłano już dwie Barracudy, pojawiło się kolejne, ogromne USO.

420 - Wzrost zainteresowania pacyfikiem.jpg

Które jakby patrolowało okolice strefy lądowania. Barracuda 03 pilnowała, czy USO, które wylądowało na dnie, czekając na przybycie Trytona oraz wsparcia Barracudy 04, która leciała na granicę zasięgu...

421 - Duże USO.jpg

2:00
USO-17 patrolowało okolice Indii wschodnich, gdy Barracudy 03 i 04 spotkały się gotowe do starcia, jednak po 30 minutach, wskutek nieaktywności nieprzyjaciela i limitu paliwa, Barracuda 04 musiała zawrócić...

422 - Zamieszanie.jpg

Szczęśliwie wystarczyło to, aby utrzymać USO na ziemi, aż o 3:00 przybył Tryton 02. Podczas walki doszło do mrożącego krew w żyłach incydentu. Starszy Marynarz Marti Estavez dostał się pod kontrolę obcych. Zaczął mamrotać tak jak komandor podporucznik Virgil Remmington tuż przed śmiercią, ale zastrzelenie jednego z Aquatoidów położyło kres kontroli nad biednym marynarzem... A więc obcy próbowali kontrolować naszych umysłowo!

423 - Pierwszy potwierdzony kontrolowany.jpg

Choć dwóch marynarzy zginęło podczas szturmu na USO, udało się je zabezpieczyć i nawet pojmać cennych jeńców. Bitwa zakończyła się sukcesem.

424 - Misja zakończona zwycięstwem.jpg

I wtedy, jak za uderzeniem magicznej różdżki, ogromne USO zniknęło... Jakby obserwowało tylko działania X-COM

425 - Wielkolud się rozpłynął.jpg

Tymczasem w Bazie X-COM 01 naukowcy podzieli się wynikami badań nad pojmanymi na statku Tasothami. Okazało się, że mamy do czynienia z hodowanymi do walki gadami, które prowadzą natarcie obcych... I nie znają strachu... Aż strach się bać...

426 - Tastoshe.jpg

18 kwietnia
18:00
Niespodziewanie spod Islandii w kierunku Karaibów na sensorach pojawił się obiekt o charakterystyce podobnej do USO, który zniknął dzień wcześniej z sensorów. Barracuda 02 została wysłana na przechwycenie obcych, jednak pod Karaibami znów utracono kontakt... Kolejny raz blisko brzegów Meksyku.
Barracuda 02 kolejny raz przeszukiwała ten rejon, ale tutaj, jakby USO się rozpływały pod wodą...

427 - Kolejny przepadł w Zatoce Meksykańskiej.jpg

20 kwietnia
3:30
-Barracuda 0-1 do bazy. Opuszczono śluzę - zameldowała kapitan.
-Tu baza. Przyjąłem. USO kieruje się na południowy Atlantyk.
Kapitan przytaknęła, choć w bazie tego nie widzieli. USO opuściło brzegu Ameryki Południowej, kierując się na południe i trzeba było jak najszybciej je dopaść, zanim zniknie z sensorów...

428 - USO.jpg

4:30
USO było koło 40 równoleżnika, gdy baza utraciła kontakt z obcymi.
-Barracuda 0-1, kierujcie się dalej na południe. Wysyłamy Barracudę 0-2 na pomoc.

429 - Stracony.jpg

6:00
Kapitan była niepocieszona. Dotarli już prawie do Antarktydy i wkrótce musieli zawracać. Barracuda 02 patrolowała bliżej Argentyny, jednak USO rozpłynęło się...

430 - Poszukiwania.jpg

6:30
Gdy obie Barracudy były na południu, na sensorach bazy X-COM 01 wykryto USO zmierzające w kierunku Karaibów. Oddział Tryton 01 skierował się w pościg, a z bazy Peral wysłano Barracudę 04 licząc, że przechwyci USO bliżej Meksyku.

431 - A tymczasem na północy.jpg

7:30
USO znów jednak rozpłynęło się pod Meksykiem wskazując, że coś złego dzieje się w tym sektorze. Niestety, wszelkie patrole nie wykrywały nic... Czyżby trójkąt Bermudzki przesunął się na południe? - zadawano sobie pytanie, gdy pościgi prowadzone tego dnia trzeba było odwołać.

432 - Kolejny znika.jpg

24 kwietnia
Ten dzień stał się zapowiedzią wielkich zmian z uzbrojeniu X-COM. Naukowcy z bazy X-COM 2 zaprezentowali eksperymentalną broń zwaną "Ciężkim Gaussem". Trzy akceleratory cząstek strumienia anty-protonów w pocisku z Arsenku Galu powodują implozję przy uderzeniu, wyzwalając antymaterię. Choć broń wyglądała nieporęcznie, miała zastąpić działka gazowe i stać się główną bronią oddziałów X-COM podczas ciężkich starć następnych miesięcy...

433 - Gauss.jpg

A tymczasem obcy wyciągali z rękawa kolejnego Asa.
Zapowiadał się ciężki tydzień dla X-COMu...

Koniec części IV
====
dodano 19.01.2024


Część 5 - "Upadek Trytona 1" - 21-30 Kwiecień 2040


24 kwietnia
22:00
Gdy o 22:00 sensory wykryły USO lecące nad piaskami Sahary w kierunku wszystko postępowało według standardowej prodcedury. Barracuda 02 została wysłana w kierunku zatoki Gwinejskiej, a oddział Tryton 01 zaczął szykować się do rozkazu wylotu.

23:00
USO poruszało się jednak szybciej, niż poprzednie i gdy Barracuda 02 zacząła zbliżać się do Afryki, USO zanurkowało w wodach Zatoki Gwinejskiej, kierując się nadal z dużą prędkością na południe. Barracuda 02 ścigała cały czas, aż o 23:06 odebrała zapytanie z bazy:
-Baza X-COM do Barracudy 0-2. Utraciliśmy kontakt z USO 2-0. Czy macie cel na sensorach?
Kapitan zaprzeczył.
-Tu Baza X-COM. Przyjąłem. Wysyłamy Barracudę 0-1 na poszukiwania. Trzymajcie się bliżej Afryki.
Kapitan potwierdził odbiór wiadomości.

434 - USO nad Afryką.jpg

23:38
-Kapitanie. Mamy kontakt. Namiar 1-6-7. Odległość 600 [mil] - zameldował operator sensorów.
-Czy to nasz cel? - zapytał kapitan
-Potwierdzam. - zameldował operator - Sygnatura się zgadza.
Więc było to USO 2-0 albo podobny cel. Zwolnił, odległość zmniejsza się. - operator sprawdzał wskazania czujników - Tak. Prędkość 1600 węzłów i zwalnia. Kierunek południe.
Kapitan włączył nadawanie do bazy.
-Tu Barracuda 0-2. Uzyskano kontakt z celem. 600 na 1-6-7. Cel zwalnia. Zbliżam się!

435 - Odnaleziony.jpg

15 minut później
Operator sensorów zameldował:
-Odległosć do celu 80. Namiar 1-7-7. Kurs celu 1-8-0, prędkość 300.
Wydawało się to jakby USO stanęło w miejscu. A jeszcze 100 lat temu samolot poruszający się z taką prędkością był traktowany jako bardzo szybki.
-Mac, uzbroić torpedy - rozkazał kapitan.
Operator uzbrojenia potwierdził:
-Wyrzutnia D.U.P gotowa na DUP kapitanie. Cel namierzony. Ajaxy uzbrojone.
Odległość malała w zastraszajcym tempie. 140 000 jardów.... 120 000... 100 000....80 000... 60 000.. Kapitan nacisnął spust i torpeda DUP pomknęła do celu. Barracuda 0-2 zbliżyła się na 40 000 mil, gdy torpeda zbliżała się do celu, który nagle skoczył niczym kangur. Torpeda nie powtórzyła tego manewru i pomimo prób uchwycenia kontaktu wygasła zanim znalazła cel.
-Pudło - zameldował Mac
-Melduj, jak kolejna gotowa - powiedział kapitan biorąc na celownik na wyświetlaczu USO i odbezpieczając spust torped Ajax i D.U.P.
-Torpeda gotowa - zameldował Mac i kapitan wcisnął spust. Dwie torpedy pomknęły w kierunku USO, gdy operator sensorów zameldował:
-Obcy odpowiadają ogniem!

436 - Bitwa.jpg

Barracuda 02 i USO toczyły taniec w głębinach. Ledwo torpeda Ajax nie osiągnęła celu, czego nie można było powiedzieć o D.U.P, która uszkodziła USO. Kapitan zmieniał kurs nie pozwalając USO na trafienie Barracudy i wysyłał kolejne torpedy. ostatnia torpeda D.U.P spudłowała, ale kolejny Ajax trafił w cel, który wciąż tańczył w śmiertelnej walce. Zbliżała się północ, gdy trzecia torpeda Ajax, prowadzona tak, aby ewentualny skok USO nie mógł jej zmylić trafiła w cel, który zaczął odpadać na dno. Operator sensorów zameldował:
-USO zatopione!
Kapitan jeszcze przez kilka minut obserwował USO, zastanwiając się, czy to nie jest jakiś trik, po czym porzed samą północą zameldował:
-Baza X-COM, tu Barracuda 0-2. USO 2-0 zatopione. Powtarzam USO 2-0 zatopione.

437 - Zestrzelony.jpg

25 kwietnia
Tryton 01 nad ranem dotarł do USO, gdzie napotkano nowy gatunek obcych...Homaroidy

438 - Homaroludzie.jpg
Homaroid ma 70% redukcji obrażeń na większość broni, których używam. Na praktycznie wszystkie pozostałe ma 80% redukcji, więc nie lepiej

Obcy wydał się zupełnie ignorować ogień Aquanautów i padł dopiero po zmasowanym ostrzale, zabierając ze sobą aż 9 aquanautów. Marc Marcelle nakazał przerwać misję. Jeżeli jeden z nich był taki groźny to co dopiero ich oddział.

439 - Masakra.jpg

Przetrzebiony oddział Tryton 01 wrócił do bazy, przywożąc ciała 9 poległych Aquanautów i ciało Homaroida do badań...

440 - Zmasakrowany Tryton 01.jpg

27 kwietnia
Naukowcy pracujący przy pojmanych obcych zakończyli przesłuchiwania jednego z techników obcych, który zdradził informacje, które pozwoliły na sprecyzowanie parametrów "Łowcy". Ten USO wysyłany z zadaniem porywania ludzi był poza zasięgiem Barracud. Naszą szansą były tylko momenty, gdy USO musiało oszczędzać Zrbit lub poszukiwało celu... Najgorsze było jednak to co obcy robili z pojmanymi, którzy wkrótce mieli zostać Głębionami...

441 - A co nam obcy szykują.jpg

29 kwietnia
4:30
Kapitan Barracudy 0-1 sprawdziła gotowość statku i zameldowała:
-Baza, tu Barracuda 0-1. Gotowa do oddokowania.
USO-21 pojawiło się na sensorach lecąc z Afryki na południe. Wyglądało na to, że była to ich jakaś sprawdzona trasa...

442 - Barracuda 01 ściga USO.jpg

6:00
Po niecałej godzinie zgubiono USO i z bazy na patrol wysłano także Barracudę 02. Poprzednio USO zwolniło na południu Atlantyku i na to samo liczyła kapitan.
-Pani kapitan. Mamy kontakt. Namiar 1-1-2. Odległość 80... To nie jest nasze USO. To coś bardzo dużego!
-Jak dużego? - zapytała kapitan, ale odpowiedź nie była satysfakcjonująca. To było kolejne USO i to na dodatek tego rodzaju, które ostatnio prawie zatopiło Barracudy

443 - Barracudy znajdują duże USO.jpg

Admirał X-COM podjął decyzję. Barracudy miały dalej płynąć na południe, aż do Antarktydy. W pościg za ogromnym USO wysłano uzupełniony oddział Tryton 01, który miał podjąć działanie, gdyby obcy wylądowali.
USO-22 kręciło się tymczasem po zatoce gwinejskiej, a Barracudy 01 i 02 zbliżały się do kresu zasięgu.
Admirał nakazał dołączyć do poszukiwań Barracudzie 03 z bazy na oceanie Indyjskim.

444 - Wielkie zamieszanie.jpg
444 - Wielkie zamieszanie.jpg (27.54 KiB) Przejrzano 11067 razy

9:30
USO-22 zniknęło. Barracudy 01 i 02 wracały do bazy, gdy sensory wykryły pod Irlandią, ślad lądowania ogromnego USO. Admirał natychmiast rozkazał skierować Trytona 01 pod Irlandię przerywając pościg za USO-21.

445 - I trzeci naraz.jpg

11:01
-Kapitanie. Mamy kontakt. Małe USO, namiar 1-8-0. Odległość 80. - zameldowała operatorka sonarów Barracudy 03.
Kapitan spojrzał na wskazania sensorów. Mieli paliwa najwyżej na 15 minut walki, po czym musieli wracać.
-Baza, tu Barracuda 0-3. Mamy kontakt z USO 2-1. Przystępuję do ataku

446 - Barracuda 03 odnajduje USO.jpg

11:13
Odległość do USO 2-1 zmalała do 42 000 jardów, gdy pierwsza torpeda D.U.P. trafiła w cel. Operatorka sensorów zameldowała:
-Obcy okręt trafiony.

447 - Atak.jpg
447 - Atak.jpg (14.34 KiB) Przejrzano 11067 razy

Gdy sub znalazł się w zasięgu Ajaxów, Barracuda 03 również znalazła się w zasięgu broni USO. Rozpoczął się taniec w głębinach, przypominający pojedynki lotnicze sprzed 100 lat. Zwinne USO unikało kolejnych torped, a operator uzbrojenia z zatroskaniem spoglądał na spadającą liczbę torped. Zostały im już tylko 3 Ajaxy, a trafili USO tylko dwoma torpedami. Na dodatek kilka trafień z USO naruszyło pancerz Barracudy do środka której przy każdym ostrzejszym skręcie wciekała woda... Tylko solidna praca Brytyjskich stoczni powodowała, że nie rozpadali się przy tej walce.
-Ajax gotowy - zameldował operator uzbrojenia i od razu poczuł, jak kapitan wystrzelił torpedę.
-Zmiana kursu USO - zameldowała operatorka sensorów. Skręcił na południe... przyspiesza! 1200...2000...2800!
USO nie próbowało uniknąć torpedy. Po prostu przed nią uciekało, aż na skraj zasięgu. Ajax wygasł, zanim udało mu się dotrzeć do USO, które odrywało się od walki z Barracudą...

448 - Obcy ucieka.jpg

Kapitan zagryzł zęby. Wydawało się, że mają przed sobą rannego łosia, a okazało się, że przeciwnik wciąż był żwawy. Tego nie można było powiedzieć o Barracudzie, a na dodatek poziom paliwa był przekroczony i pozostało liczyć, że na resztkach energii jakoś dotrą do bazy.
-Baza, tu Barracuda 0-3. USO uciekło. Kończy się nam energia. Wracamy do bazy...

449 - Koniec paliwa.jpg

14:30
Gdy wszystkie Barracudy szczęśliwie powróciły do baz, Tryton 01 zbliżał się do Europy. Mieli jeszcze 500 mil do celu, gdy USO 24 wystartowało, kierując się na Atlantyk. Jednak chwilę później wykryto, że w Kanale Północnym wylądowało kolejne, mniejsze USO. Tam został skierowany Tryton 01.

450 - Dwa USO.jpg

15:30
Wsparty podmorskim czołgiem typu Celakant Tryton 01 zmierzył się ponownie z Homaroidami.

451 - Czolg kontra Krab.jpg

Była to długa i ciężka walka,ostatecznie zakończona zdobyciem USO oraz pojmaniem dwóch żywych Homaroidów, ale cena była wysoka.

452 - Masakra Trytona 2.jpg

Komandor Marc Marcelle zginął pod czas swojej 10 misji zastrzelony przez Homaroida, a trzeci oficer, komandor podporucznik Rodreigo Alcala zginął podczas szturmy na USO, pozwalając jednocześnie innym Aquanautom obezwładnić obcych.

453 - Polegli dowódcy.jpg

W ciągu tygodnia z oddziału Tryton 01 przy życiu pozostała tylko dwójka. Przechodzący rekonwalescencję podporucznik Viktor Korkia oraz awansowany na jego zastępocę Pierre Marcelle. W ciągu kilku dni zginęło wielu najważniejszych dowódców X-COM i na nowego dowódcę Aquanautów awansowano Guido McLouda z Trytona 02

454 - Zmiana władzy.jpg

16:30
W bazie X-COM morale spadło. Takich strat Aquanauci długo wytrzymać nie mogli... A na dodatek kolejne duże USO pojawiło się na sensorach kierując się pod Irlandię. A w Barracudach wciąż uzupełniano generatory.

455 - Ruch w interesie.jpg

19:30
Tryton 01 wciąż nie był gotowy do operacji, a kolejne USO wylądowało pomiędzy Irlandią, a Islandią. Nawet jeżeli X-COM nie był gotowy do szturmu, zawsze pozostało zniszczenie USO. O 19:30 Barracudy 01 i 02 zostały wysłane na przechwycenie USO.

456 - Start Barracud.jpg

20:40
100 mil na zachód od Irlandii
Tak jak oczekiwano, USO wystartowało, gdy tylko obie Barracudy zbliżyły się do niego, ale nie zdołało uciec. Oba statki zbliżyły się do USO.
Kapitan Barracudy 01 rozkazała.
-Podchodzę od strony oceanu. Odetnijcie im drogę na południe!
Kapitan Barracudy 02 potwierdził przyjęcie rozkazu.

457 - Przechwycenie dużego.jpg

Kapitan poczuła ulgę, gdy trzymając się na skraju torped D.U.P. USO nie odpowiadało ogniem. Wystrzelono 6 torped z których cztery trafiły w cel, ten jednak wciąż płynął dalej.
Kapitan nie była zadowolona z efektu. Zbliżenie się stanowiło ryzyko. Ale czy inaczej nie byłoby to marnowanie 6 drogich torped? Na dodatek USO przechodziło właśnie między nimi, a Barracudą 02.
-Barracuda 0-2. Tu Barracuda 0-1. Atakujemy Ajaxami.
Kapitan przesunęła suwak i Barracuda przyspieszyła. Dwójka potwierdziła rozkaz i statki zacząły się zbliżać. Gdy zbliżali się do zasięgu torped, operator sensorów zameldował:
-USO odpowiada ogniem!
Kapitan wzięła je na cel i odpaliła torpedę Ajax, która pomknęła do celu. Chwilę później to samo zrobiła Barracuda 02. Do trafienia torpedą zostały sekundy, gdy potężne uderzenie wstrząsnęło Barracudą. Statek wpadł w podmorski korkociąg nurkując w kierunku dna. Alarm wył, a inżynier meldował uszkodzenie prawego silnika, przeciek w komorze generatora oraz uszkodzenia kadłuba. Kapitan opanowała Barracudę i wyprowadziła ją na płyciznę. Dopiero teraz obraz uszkodzeń stawał się coraz bardziej klarowny. Czymkolwiek obcy strzelali, prawie rozcięli Barracudę na dwie części. Niemniej kapitan cały czas trzymała się za USO, trzymając kciuki za Barracudę 02.

Druga Barracuda miała więcej szczęścia, trafiona tylko dwa razy powierzchownie przez USO prowadziła ostrzał, uzyskując kolejne trafienia. Niemniej ostatnia torpeda okazała się spudłowana.
-Nie mam więcej torped. Oddalam się poza zasięg USO - zameldował kapitan Barracudy 02. Kapitan Barracudy 01 poczuła jak wzbiera w niej złość. To wszystko na nic? Ryzykowali życie, wystrzelili warte ogromne pieniądze torpedy i nic?
Jej wzrok spoczął na zielonej cyfrze 5 wyświetlającej ilość torped pozostałych w wyrzutni Ajax Barracudy 01...

458 - Barracudzie 02 brakło amunicji.jpg
458 - Barracudzie 02 brakło amunicji.jpg (37.24 KiB) Przejrzano 11067 razy

Kapitan zapytała o status jednostki. Uzbrojenie było sprawne, okręt mógł atakować, jednak inżynier przedstawił sprawę jasno.
-Jeszcze jedno takie trafienie i kadłub się załamie. A jak trafią w generator nie będzie co z nas zbierać.
W kapitan zbierała złość... Czuła się taka bezradna... Jej spojrzenie spadło na fotografię, która znajdowała się z boku kabiny. Przedstawiała ona załogę Barracudy 01 latem 2039 roku, przy ich okręcie... Dowódca, Jake, śmiał się ze zdjęcia. Wówczas nie widziała, że ulubiany kapitan stanie stał się wkrótce pierwszą ofiarą wojny X-COM z obcymi.*
-Jake! To za ciebie! - wykrzyknęła kapitan, ruszając do ataku na USO

Kapitan Barracudy 02 spoglądał, jak Barracuda 01 zbliża się do celu, jak omija ataki z broni obcych i odpadala Ajaxy. Pierwszy spudłował, drugi trafił w cel.. I wówczas na sensorach pojawił się błysk ataku obych, a sygnał Barracudy 01 zniknął. Operatorka sensorów zameldowała:
-Brak kontaktu z Barracudą 0-1. Wygląda na to, że... - nie skończyła, wszyscy wiedzieli, co to oznaczało...

459 - Barracuda 01 zniszczona.jpg
459 - Barracuda 01 zniszczona.jpg (40.15 KiB) Przejrzano 11067 razy

22:00
Barracuda 02 powróciła do bazy w ciszy. Wymieniono tylko najpotrzebniejsze komunikaty. Wszyscy milczeli. Świadomość klęski zajrzała także i w Barracudy...


30 kwietnia
Admirał X-COM odwiedził laboratorium X-COM przed spotkaniem z radą. Nie miał dobrych raportów. Nie udało się odeprzeć ataków na statek handlowy, Tryton 01 został zmasakrowany w bitwach z Homaroidami, a Barracudy poniosły klęskę w bitwie pod Irlandią. Potrzebował czegokolwiek, światełka w tunelu.
Szef naukowców miał tylko jedną dobrą wiadomość. Wszystko wskazywało, że obcy są kontrolowani zdalnie przez coś w rodzaju sieci. Główny ośrodek X-COM skupiał całe prace nad sposobami odczytania tej sieci, w czym szukano możliwości sukcesu, jak przed ponad 100 laty w złamaniu Enigmy. To było jedyne światełko w tunelu.

460 - Nowy projekt.jpg

Jeszcze tego samego dnia na patrol pod Irlandię wysłano Trytona 01. Nie miał tym razem atakować, a spróbować zlokalizować, czego obcy tutaj szukali...

461 - Tryton na patrolu.jpg

Sensory wykryły coś, czego nikt w bazie X-COM nie chciał usłyszeć. U brzegów Norwegii Obcy założyli bazę, a luka GIUK była najwyraźniej ich punktem tranzytowym... Admirał X-COM rozważył możliwość ataku, ale ją skreślił. Jak nie mogli zdobyć małych okrętów, to co dopiero całej bazy. Musiał przedstawić radzie rapoort i podkreślić, że złamanie kodów obcych odmieni los wojny...

462 - Kolonia.jpg

Komitet Rady Obrony Ziemi był raczej zadowolony z postępów X-COM, choć jednocześnie dostrzegał zagrożenie. USA, Euro-Syndykat i Skandynawowie musieli jednak przekierować część środków na zabezpieczenie się przed inwazją od strony nowej bazy Obcych (przy USA była to raczej tylko wymówka), a i Korpus Afrykański i Kartel Egipski zmniejszyły finansowanie, które przekierowali na zwalczanie USO, które latały nad Afryką.
Rada bez entuzjazmu podeszła do zapewnień, że złamanie kodów obcych obróci bieg wojny, uznając, że trzeba skupić się na uzbrojeniu, ale ostatecznie dała zielone światło na ten kierunek.
"Obyście mieli rację" - powiedział przedstawiciel Alaski - "Bo jak się mylicie, będzie to największa pomyłka ludzkości"

463 - Podsumowanie.jpg
Spadki do zer ana wykresie są z maja... Bo Maj dopiero zaczyna się i wszystko jest na zero.

Maj zapowiadał się na nie łatwiejszy miesiąc od kwietnia...*Jak to? To nie Stefan Berger?

Nie do końcaPodsumowanie miesiąca:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 1 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (6 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 2 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (7 patroli bojowych)
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 1 USO uszkodzone (3 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) (2 patrole bojowe)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (14 patroli bojowych)
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 2 USO zatopione, 1 USO uszkodzone (7 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) (4 patrole bojowe)

Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części V


====
dodano 20.01.2024

Część 6 - "Poznaj wroga swego" - 1-16 maj 2040


1 maja

Jeszcze Rada nie skończyła swojego zebrania, gdy do X-COM napłynęły wezwania o pomoc. Obcy zaatakowali liniowiec na Oceanie Indyjskim

501 - Nowy atak na statek pasażerski.jpg

Tryton 02 został wysłany na misję, ale po pierwszym starciu z Tasothami musiał się wycofać.

502 - Klęska obrony liniowca.jpg

Tymczasem w Trytonach dokonano zmian. To Tryton 02 został głównym, z Guido McLoudem jako dowódcą Aquanautów. Jego zastępcami, a jednocześnie dowódcami Trytonów zostali Victor Korkia (Tryton 01) i Tatyana Andianov (Tryton 02)

503 - Tryton 1 staje się drugim.jpg

2 maja
22:00
Sensory bazy X-COM 01 wykryły kolejne małe USO zmierzające nad Saharą na południe. Natychmiast wypuszczono Barracudę 02, aby przehcywciła USO

504 - B2 vs U25.jpg

23:40
Barracuda 02 dotarła do zatoki Gwinejskiej, jednak USO oddalało się dalej na południe, znikając z sensorów. Z bazy nakazano kontynuować pościg, licząc, że do walki dojdzie na południowym Atlantyku.

505 - Ucieczka.jpg

3 maja
0:30
Barracuda 02 po długim pościgu odnalazła ślad USO 25, jednak pomimo zwolnienia USO dalej poruszało się ku Antarktydzie... Świadomi, że Barracuda 02 operatorzy wydali zgodę na wysłanie w pościg także Barracudy 03 z Bazy numer 2.

506 - Odnaleziony.jpg

1:00
Barracuda 02 ścigała cel jeszcze przez pół godziny, ale ten dalej oddalał się na południe. Kapitan Barracudy 02 zameldował, że musi wracać do bazy.

507 - Barracuda zawraca.jpg

Kapitan Barracudy 03 sprawdził pozycje na mapie i dokonał szybkich kalkulacji.
-Potwierdź proszę szacunki. Jak utrzymają kurs uzyskamy kontakt za półtorej godziny?
Operatorka sensorów spojrzała na ekran komputera i powiedziała:
-Tak, ale wówczas dotrą do bieguna. Jak zostaną na Atlantyku możemy złapać ich szybciej.
-Barracuda 03 do bazy. - odezwał się kapitan - Potrzebuję informacji, gdy USO zmieni kurs.
Do rozmowy wtrącił się kapitan Barracudy 02.
-USO 25 zmieniło kurs na północny. Prędkość 800
Kapitan włączył interkom:
-Sensory, jak wyglądają szanse na przechwycenie?
-Jak utrzyma kurs, przechwycimy ich za godzinę. - odpowiedziała operatorka


1:30
-Barracuda 02 do Barracudy 03. Cel jest zbyt daleko. Utracilismy kontakt.
Kapitan Barracudy 03 potwierdził przyjęcie i zapytał:
-Ile czasu do szacunkowego odzuskania kontaktu?
-Około 30 minut. - odpowiedziała operatorka - Jak do 2:10 nie odzyskamy kontaktu, znaczy, że zmienili kurs i prędkość.
Kapitan spojrzał na wyświetlaną mapę. USO jakby odciągnęło Barracudę, a gdy ta zawróciła z braku paliwa, zaczęło wracać na obszar, gdzie Barracuda 02 mogłaby go przechwycić... Pytanie tylko, czy obcy spodziewali się drugiej Barracudy.

508 - B3 musi szukać wroga.jpg

2:00
-Kontakt na sensorach - zameldowała operatorka sensorów - Sygnatura zgadza się z szukanym USO
Kapitan uśmiechnął się. Obcy nie spodziewali się go tutaj.
-Baza, tu Barracuda 0-3. Cel w zasięgu sensorów. Zbliżam się

509 - Odnaleziony.jpg

Pościg trwał jeszcze ponad 20 minut, aż Barracuda 0-3 zbliżyła się do USO.
-Systemy torpedowe uzbrojone - zameldował operator, gdy zielone światło zapaliło się na konsolecie dowódcy.
-Sensory! - rozkaza kapitan - Meldujcie odległość.
Co prawda wyświetlacz pokazywał odległość, ale świadomość, że ktoś jeszcze weryfikuje odległość pozwalała kapitanowi skupić się na zadaniu.
-80 000 jardów... - meldowała operatorka - 70 000 jardów...

510 - Bitwa.jpg

2:30
To była długa walka. USO skutecznie unikało torped i do zatopienia tego statku potrzebowali aż 5 torped. Wreszcie operatorka zameldowała:
-Obcy okręt podwodny zatopiony!
Kapitan odetchnął i włączył nadawanie:
-Baza, tu Barracuda 03. Cel zatopiony. Brak uszkodzeń okrętu. Wracam do bazy.

511 - Wygrana.jpg

9:00
Sukces jednak był chwilowy. Tryton 01 osiągnął cel tuż przed 9:00

512 - Tryton 01 nadciąga.jpg

Tylko po to, aby Homaroidy zepchnęły oddział do obrony.

513 - Masakra.jpg

Zostawiając za sobą 11 poległych Aquanautów (i jednego Homaroida), komandor McLoud nakazał odwrót...

514 - Niezły wynik....jpg

20:00
Wieczorem do bazy X-COM 1 dotarł HMCS Victoria, otrzymujący oznaczenie Barracuda 05. Okręt uzbrojono w podwójne wyrzutnie D.U.P. z przeznaczeniem do zwalczania ciężkich celów. Admirałowie X-COM dochodzili chyba do wniosku, że torpedy Ajax nie stanowiły wyzwania dla obcych...

515 - Barracuda 05.jpg

5 maja
Podsumowanie badań nad Aquatoidami. Tu znaleźliśmy źródło naszych problemów. To właśnie ta rasa stoi za terrorem spod wody. Ta rasa klonów rozwijała się dzięki kontroli molekularnej i modyfikacjom genetycznym, a najwyraźniej my jesteśmy ich następnym celem jako dawcy obiektów badawczych... Jakby Eteryczni nie byli wystarczająco szaleni. Czyżby wszyscy obcy w całym wszechświecie chcieli naszej zagłady?

516 - Aquatoid.jpg

17:00
U brzegów Maroka sensory wychwyciły ogromne USO, poruszające się na skraju szelfu kontynentalnego. Admirał X-COM wiedział zbyt dobrze, gdzie okręt się kieruje. Do bazy obcych.
Barracudy 02 i 05 zostały wysłane w pościg, licząc, że Barracuda 05 przechyli szalę zwycięstwa

517 - Bardzo duże USO.jpg

18:30
USO dotarło do bazy, spędziło w niej niewiele czasu i wystartowało. Gdy rozpędzało się w kierunku Atlantyku, Barracudy znalazły się w pobliżu.

518 - Przechwycenie.jpg

-To chyba jakiś podwodny pancernik... - powiedział kapitan Barracudy 05, spoglądając na pulsujący kształt na wyświetlaczu. Okręt obcych był ogromny
-Barracuda 05, tu Barracuda 02 - odezwał się kapitan Barracudy 02 - Cel w ogległości 75 000 jardów. Atakujemy tylko torpedami D.U.P. i utrzymujemy dystans
-Przyjąłem - odpowiedział kapitan uśmiechając się. Jego łódź latająca nie miała inneg uzbrojenia

519 - Bitwa.jpg

Zbliżyli się ledwo na 60 000 jardów, gdy od strony USO wystrzelono w stronę Barracudy 05, trafiajac okręt. Kapitan wypadłby z fotela, gdyby nie pasy, gdy okręt po wyrwaniu się z czegoś, co zatrzymało okręt, puściło i Barracuda znów ruszyła do przodu. Wyły wszystkie alarmy, a inżynier zameldowała:
-Pęknięcie kadłuba przy komorze amunicyjnej! Musimy zwolnić!
Kapitan spojrzał na dystans. Wciąż byli poza zasięgiem torped D.U.P., a przeciwnik do nich strzelał:
-Barracuda 05 do 02! Dostaliśmy! Przerywamy atak!
Operator sensorów zameldował:
-Utracono kontakt z Barraducą 02! ... Czekajcie... Nie, to szczątki! Barracuda 02 zniszczona!
Kapitan zwolnił prędkość, zawracając okręt, po czym przyspieszył oddalając się od USO.
-Baza! Tu Barracuda 05! Wycofujemy się! Barracuda 02 zniszczona!
USO nie ruszyło w pościg, kończąc bitwę.

520 - Wycofanie.jpg

8 maja
Raport naukowców na temat pojmanych Homaroidów nie napawał optymizmem. To kolejne dzieło Aquatoiód, prawdziwy demon podwodny. Potężnie opancerzony, silnie uzbrojony. Nasza broń jest nieskuteczna, niczym uderzanie wściekłego psa gazetą... Co potwierdzały też raporty ze strat w ostatnich bitwach... Całą nadzieją X-COM była kontrola molekularna...

521 - Homaroid.jpg

Co gorsza, jednostka na której byli pojmani, "Eskortowiec" jak określili, była szybsza od Barracud. Chyba tylko te najmniejsze USO były wolniejsze. Ale groźniejsze było to, co powiedział ten technik obcych... "ma poprzedzać większe jednostki"... Więc to raczej taki zwiadowca...

522 - Eskortowiec.jpg

10 maja
Tuż po północy wykryto malutkie USO płynące na południu Oceanu Indyjskiego. Barracuda 03 została wysłana w pościg

523 - Pod Antarktydę.jpg

W ciągu godziny rozwiązując problem. Ten jeden rodzaj okrętów podwodnych był całkowicie pod naszą kontrolą... Ale co gorzej, był to ten najmniejszy...

524 - Zniszczony.jpg

13 maja
Ranek
Do baz X-COM Pearl i X-COM Ex.01 przybyły dwa nowe okręty. Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) oraz Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook). Oba okręty uzbrojone zostały w podwójne wyrzutnie torped D.U.P.. Wciąż jednak siły podwodne czekały na coś, co pomoże im przechylić szalę zwycięstwa, choć jak na razie głównym problemem była prędkość Barracud. Niemniej i tak radziły sobie one obecnie lepiej od Trytonów...

525 - Nowa Barracuda.jpg

Tymczasem naukowcy szukali rozwiązania niepokonanych homaroidów. Niestety, wszystko wskazywało, że kontrola molekularna to jedyny sposób, aby ich zatrzymać...

526 - Autopsja.jpg

16:30
Sensory bazy X-COM 02 znów wykryły malutkie USO płynące z Atlantyku na zachód.

527 - Kolejny maluch.jpg

17:30
Jedna torpeda D.U.P. znów wystarczyła, aby pozbyć się nieprzyjaciela. Obcy czegoś tu szukali, skoro tak sondowali te okolice.

528 - B3 idzie na rekord.jpg

18:30
Powrót Barracudy 03 był świętem bazy X-COM 02, tak potrzebnym w chwilach słabości. Oto pierwsza Barracuda i to na dodatek działająca samotnie,jako pierwsza zatopiła 5 obcych okrętów podwodnych, stawiając kapitana w roli pierwszego asa Barracud.

Było to jedno z niewielu światełek w tunelu, podczas gdy zarząd X-COM rozważał, skąd w ogóle pochodzą obcy. Przez lata żyli w ukryciu z Głębionami, którzy żyli na Ziemi od czasu dinozaurów. Tysiąclecia żyliśmy obok siebie nawet o tym nie wiedząc. Wszystko wskazywało, że zagrożenia pochodzą z największych głębin.
Co gorzej, przesłuchiwani obcy zdradzili, że obcy posiadają 12 miejsc na dnie, skąd kontaktowali się z gwiezdnymi kuzynami. Gdy my bezskutecznie szukaliśmy życia w kosmosie, obok nas obcy sobie urządzali regularne pogaduchy... Niemniej w tych miejscach znajdują się urządzenia Synomoum, potężna technologia obcych, która może rozwinąć ich sieć Molekularnej Kontroli... Jakby tej, która jest teraz było mało.
W X-COM zdecydowano, że w razie wykrycia trzeba te miejsca zniszczyć za wszelką cenę... Tylko jak tego dokonać, jeżeli w ich obronie staną niepokonane Homaroidy?

529 - Obcy.jpg

Przyszłość ludzkości malowała się w czarnych barwach.... A światełka w tunelu wciąż nie było widać...Podsumowanie miesiąca (dane do 15 maja 2040):
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - (2 patrole bojowe) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 3 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) -
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) -
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) -

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 5 USO zatopione, 1 USO uszkodzone (10 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (4 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) -
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) -


Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części VI
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5657
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#5

Post autor: PL_CMDR Blue R » 21 sty 2024, 20:24

Część 7 - "Koniec Trytona 2" - 17-31 maj 2040

19 maja
O 2:30 sensory bazy X-COM 2 wykryły USO pływające pod Antarktydą. Nie było to zaskoczeniem. Od pewnego czasu obserwowano sygnały o aktywności obcych w tym regionie. Po drugiej stronie Antarktydy był nawet statek X-COM (Barracuda 04), ale ilość energii nie pozwalała na przechwycenie.
Barracuda 03 dostała zielone światło na start.

530 - USO.jpg

Barracuda 03 dopadła USO tuż po 3:30. Dwie torpedy DUP (w tym jedna spudłowana) i jedna Ajax wystarczyły, aby posłać na dno to małe USO.

531 - Zestrzelony.jpg

A niedługo później Tryton 02 osiągnął miejsce zestrzelenia.

532 - Bitwa.jpg

Uzbrojenie oddziału pochodziło jeszcze z początku wojny...

533 - Uzbrojenie.jpg
533 - Uzbrojenie.jpg (22.61 KiB) Przejrzano 10987 razy

A musieli zmierzyć się z Homaroidami. Wyjście z Trytona stanowiło problem, a i tak oddział musiał wycofać się, gdy ranny Homaroid uciekł.

534 - Klęska.jpg

Podczas walk ranny został komandor Guido McLoud, co wyeliminowało go z walk do końca miesiąca... I być może uratowało mu życie...

535 - Ranny dowódca.jpg

Przesłuchania obcych trwały dalej, pozwalając trochę lepiej poznać wroga. Kolonie, które zakładali blisko powierzchni nie były samowystarczalne, co dawało szanse na zagłodzenie ich Barracudami. Niemniej na razie na to się nie zanosiło, gdyż Barracudy miały problem ze zwalczaniem większych okrętów.

536 - Nowe misje.jpg

22 maja
O godzinie 14:00 sensory bazy X-COM 2 znów wykryły małe USO pod Antarktydą, gdzie ponownie wysłano Barracudę 03.

537 - Kolejna misja B3.jpg

Tym razem walka była cięższa, gdy USO uniknęło aż dwóch torped D.U.P. i jednego Ajaxa. Barracuda 03 mimo wszystko zaczynała uchodzić za szczęśliwy okręt, choć do tej pory walczył głównie z małymi USO

538 - Zestrzelony.jpg

O 5:00 Tryton 02 dotarł na miejsce rozbicia USO, wyposażony min. w ostrzymaną z bazy numer 1 ciężką broń Gaussa. Okazało się, że USO rozbiło się na terenie podmorskich ruin, które znajdowały się na dnie...

539 - Atlantyda.jpg

Tu również pojawiły się Homaroidy, które nic sobie nie robiły z broni Aquanautów...

540 - Ja sem homar.jpg

Pokonancie jednego z nich kosztowało X-COM cały zespół. Komandor podporucznik Tatyana Andianov jako jedyna przetrwała tą masakrę i sprowadziła Trytona 02 do bazy...

541 - Jedyny ocalały.jpg

Była to ostatnia misja Trytona 02. Admirał X-COM zdecydował, że utrzymanie dwóch zespołów w obliczu inwazji Homaroidów stanowiło zbyt duże obciążenie finansowe i logistyczne. Z dniem 24 maja Tryton 02 został rozwiązany, a załoga po wyleczeniu ran miała być kierowana do głównej bazy.

542 - Likwidacja Trytona 2.jpg

Tego samego dnia naukowcy przedstawili wreszcie przełomowe odkrycie. Byliśmy w stanie czytać dane z sieci kontroli molekularnej. Miało jednak kilka wad. Działało tylko na bliski dystans. Niemniej, był to pierwszy krok do złamania tej sieci. Skoro wysyłają przeciw nam "zdanie sterowane zombie", to obróćmy to przeciw nim!

543 - MC Reader.jpg

27 maja
17:30
Sensory bazy X-COM wykryły USO płynące od strony Australii na Ocean Indyjski. Barracuda 03 została ponownie wysłana na przechwycenie...

544 - Przydennik.jpg

Tym razem jednak sytuacja okazała się kłopotliwa. Gdy Barracuda 03 zbliżyła się do USO okazało się, że porusza się przy samym dnie. Głębiej, niż była w stanie operować Barracuda. Tak głęboko był w stanie zejść tylko Tryton...

545 - Kłopot z głębokością.jpg
Gra zawraca suba nie pozwalając użyć opcji "śledź". Trzeba go ponownie wysyłać na USO


Barracuda śledziła cel przez 2,5 godziny, gdy ten wreszcie postanowił wyjść na płytsze wody...

546 - Wynurza się.jpg

Tutaj Barracuda 03 pokazała obcym, gdzie raki zimują, dopisując szóste USO w tym miesiącu na swoje konto.

547 - B3 to As.jpg

Co jednak dawało poświęcenie załóg Barracud, gdy każda próba ataku na Homaroidów kończyła się klęską. Czołg z działkiem gazowym na pokonanie jednego z nich musiał zużyć całą zabieraną amunicję.

548 - Bitwa gdzie czołg wystrzelał wszystko.jpg
Na 30 pocisków czołg zużył 28, aby zabić Homaroida


Morale Aquanautów było niezwykle niskie. Wszyscy z niepokojem spoglądali na laboratoria, gdzie najwybitniejsze umysły ludzkości pracowały nad złamaniem kodów obcych...

549 - Nowe badanie.jpg

30 maja czterej ostatni członkowie byłego Trytona 02 dotarli do bazy X-COM 01 kończąc ten okres operacji...

550 - Dowództwo dociera.jpg

31 maja Barracuda 03 znów została wysłana przeciwko USO...

551 - Ostatnie USO tego miesiąca.jpg

I choć Barracuda znów triumfowała...

552 - Co z tego, że Barracuda sobie radzi.jpg

Atak Trytona 01 był inną historią...

553 - Tryton 1 nadciąga.jpg

Pomimo znacznej przewagi ilościowej, Aquanauci musieli walczyć o przetrwanie już od chwili wyjścia z Trytona...

554 - Otwarcie.jpg

Dowódca Trytona 01, Victori Korkia i ostatni "weteran Trytona 01" (jak określono osoby, które służyły w Trytonie 01 1 kwietnia 2040 roku) zginął podczas walki, czym Obcy rozwiązali spór, co zrobić z ex-dowódcą Trytona 02, Tatyaną.

555 - Śmierć ostatniego weterana Trytona 1.jpg

Nikt jednak nie chciał widzieć takiego zakończenia. A szturm, choć zakoczył się po raz pierwszy zdobyciem wraku USO okazał się zbyt kosztowny... A rozwiązania wciąż nie było...

556 - Czy było warto.jpg

Spotkanie z Radą nie należało do najłatwiejszych. Aktywność Obcych cały czas wzrastała, natomiast skuteczność X-COM spadała. Wszystkie organizacje zaczęły rozważać, czy wojna z obcymi prowadzona przez X-COM ma sens, co przedkładało się na ucinanie finansowania pod różnymi pretekstami. Potrzeba wzmocnienia własnych sił i działań ratowniczych, czy też inne wydatki na rzecz oduzależenienia się od oceanów stawały się pilniejsze. Finansowanie X-COM spadło o prawie milion dolarów do poziomu 6 milionów miesięcznie...

557 - Podsumowanie maja.jpg

Admirał X-COM przedstawił radzie jednak światełko w tunelu. W warunkach laboratoryjnych udało się włamać do systemu kontroli molekularnej obcych i przejąć jednego z jeńców. Produkcja urządzeń zakłócających oraz szkolenie załóg X-COM trwało...
Rada dała admirałowi szansę, niemniej domagali się pełnego raportu ze skuteczności kontroli za miesiąc...

558 - As w rękawie.jpg

Zegar zaczął tykać. Siły X-COM musiały w czerwcu osiągnąć sukces...Podsumowanie miesiąca:
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - (2 patrole bojowe) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 7 USO zatopione (7 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) -
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) -
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) -

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 9 USO zatopione, 1 USO uszkodzone (14 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (4 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) -
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) -


Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części VII


====
dodano 23.01.2024

Część 8 - "Bitwa o Antarktydę" -

1 czerwca
Jeszcze spotkanie z Radą Obrony Ziemi nie skończyło się, gdy z Pacyfiku nadszedł meldunek, że jeden liniowiec został zaatakowany przez obcych. W tym wypadku X-COM nie stanął do walki, gdyż oddział Tryton 01 jeszcze leczył rany po ostatniej walce.

601 - Misja której się nie podjęliśmy.jpg

Przesłuchania obcych trwały nadal. I każdy poznany okręt był taki sam. Słabiej uzbrojony od Barracud, ale szybszy w biegu... Wszystko wskazywało, że w celu zwiększenia skuteczności Barracud należy opracować nowy napę.

602 - Jak tu walczyć z tą technologią.jpg

6 czerwca
Zbliżał się świt w bazie X-COM 02, gdy pod Antarktydą wykryto kolejne małe USO. Barracuda 03 ponownie została wysłana na przechwycenie...

603 - Kolejna misja Barracudy 03.jpg

Było to jedenaste udane przechwycenie i 10 zatopienie USO w wykonaniu Barracudy 03.

604 - 10 USO.jpg

7 czerwca
Kilkanaście godzin później przybył oddział Tryton 01. Wyposażony w ciężkie Gaussy, ładunki wybuchowe i czytniki Molekularne szturmował USO i po raz pierwszy od dłuższego czasu, straty obcych były większe.
Największą tragedią była jednak śmierć komandora Guido McLouda. Dowództwo na Aquanautami przejęła Tatyana Andianov.

605 - Skoncentrowany ogień ciężkich Gaussów i obrzucanie granatami przy czytaniu MC działa.jpg

10 czerwca
3:00
W środku nocy sensory bazy X-COM Ex.1 wykryły malutkie USO w pobliżu Jamajki. Barracuda 05 została wysłana w pościg za "łatwym łupem"...

606 - Małe USO.jpg

... jednak USO zniknęło w Zatoce Meksykańskiej. W tym samym czasie Tryton 01 został wysłany na Ocean Indyjski.

607 - Uciekło.jpg

Na Oceanie pojawiło się ogromne USO. Dowództwo uznało, że wysyłanie Barracud jest pozbawione sensu i liczyło, że USO wyląduje i wówczas Tryton uderzy. Niestety okazało się, że USO tylko patrolowało okolicę i Tryton zawrócił...

608 - Tryton ściga. Barracuda 03 nawet nie wypływa.jpg

19:30
W środku nocy na Oceanie Indyjskim znów wykryto małe USO. Barracuda 03 znów została poderwana do boju...

609 - Cel dla Barracudy 03.jpg

W ciągu godziny Barracuda dorobiła się jedenastego USO na koncie...

610 - 11 cel.jpg

11 czerwca
10:00
Następnego dnia Tryton 01 zbliżał się do wraku USO, gdy sensory wykryły duże USO zmierzające w jego stronę. Trytonowi polecono lądować, natomiast z bazy X-COM 02 wysłano Barracudę 03 w pierwszą próbę zestrzelenia dużego USO. Ponieważ nie było pewne, czy USO nie odleci na Atlantyk lub Pacyfik z bazy Pearl wysłano Barracudy 04, i 06. Rozpoczęła się bitwa...

611 - Duże USO.jpg

11:00
Barracuda 03 zbliżała się do miejsca lądowania Trytona 01, gdzie trwała bitwa "denna". Kapitan Barracudy 03 zapytał na interkomie:
-Co robi wielkolud?
-Trzyma dystans. Chyba obserwuje walkę - odpowiedziała operatorka sensorów.
Kapitan spojrzał na wyświetlany obraz. Czyżby czekali na lepszą okazję?
-Musimy to przerwać! - powiedział i rozkazał - Uzbroić torpedy!

Barracuda ruszyła w stronę krążącego po okolicy USO. Operatorka sensorów meldowała odległości i gdy odległość spadła do 55 000 jardów, kapitan odpalił pierwszą torpedę D.U.P. i zwolnił do prędkości celu. Operatorka sensorów zameldowała:
-Nie strzelają, kapitanie.
Kapitan uśmiechnął się. USO miało mniejszy zasięg, niż torpedy D.U.P.
-Obcy okręt trafiony! - zameldowała po chwili, operatorka sensorów, gdy torpeda zniknęła z sensorów, pokrywając się z USO.

612 - Bitwa przy Trytonie 01.jpg
612 - Bitwa przy Trytonie 01.jpg (17.02 KiB) Przejrzano 10877 razy

Trzy trafienia torpedami D.U.P. nie wystarczyły jednak na zatopienie celu. Kapitan spojrzał na szóstkę przy torpedach Ajax... Te 6 torped mogło uziemić USO, jednak wymagało po raz pierwszy od dłuższego czasu, aby Barracuda 03 znalazła się w niebezpieczeństwie. Kapitan rozkazał:
-Uzbroić Ajaxy! - i przesunął ręką po ekranie zwiększając prędkość Barracudy.
Statek przyspieszał, a odległość zaczęła maleć.
-50 000 jardów.... 40 000 jardów... - meldowała operatorka, gdy nagle przyspieszyła meldunek - USO strzela!
Do zasięgu torped Ajax pozostało jeszcze kilka tysięcy jardów. Kapitan zaczął płynąć zakosami, aby obcym nie ułatwić celowania.
-35 000 jardów! - zameldowała operatorka sensorów i kapitan odpalił pierwszą torpedę.
Kilka sekund później potężny cios spadł na Barracudę, wytrącając ją z uników w kierunku powierzchni. Alarm zaczął wyć, a kapitan nawet nie słuchał inżyniera, który meldował o uszkodzeniach. Pociągnął ostro sterem, aby oddalić się od USO. Dopiero, gdy oddalił się na 50 000 jardów, zaczął słuchać meldunków. Barracuda była uszkodzona, ale trzymała się w całości, niemniej kolejne trafienie mogło zatopić okręt. Kapitan połączył się z bazą:
-Baza, tu Barracuda 0-3. Statek uszkodzony. Wracam do bazy!

613 - Bitwa przy Trytonie 02.jpg
613 - Bitwa przy Trytonie 02.jpg (20.03 KiB) Przejrzano 10877 razy

Tymczasem na dnie oddział Tryton 01 toczył walkę z Homaroidami. Tego dnia operatorzy kontroli kolekularnej (a konkretniej marynarz Maria Aguila) po raz pierwszy zdobyli kontrolę nad obcym. Słynne polecenie: Rzuć broń i szczypce do góry! - stało się zawołaniem operatorów

614 - Pierwszy pod MC.jpg

Kontrola przydała się zwłaszcza do zwiadu, znacznie ułatwiajac szturm...

615 - Zwiad.jpg

I choć w bitwie poniesione pewne straty, a komandor podporucznik Tatyana Andianov została ranna, misja pokazała, że kontrola molekularna jest jednym z kluczy do zwycięstwa...

616 - Nawet, nawet.jpg

Tymczasem duże USO wciąż kręciło się po okolicy, pozostając poza zasięgiem Barracud zarówno z Atlantyku, jak i Pacyfiku.

617 - Barracuda 06 nie dosięga uszkodzonego.jpg

Wieczorem sensory bazy wykryłyt kolejny ogromny okręt obcych, kierujący się na Atlantyk. Barracudy 05 i 07 ruszyły przeciwko nieprzyjacielowi, a ich śladem podążył Tryton 01.

618 - Bardzo duży.jpg

Tuż po 19:20 doszło do starcia...

619 - Prawie.jpg

W którym prawie utracono Barracudy 05 i 07, które nawet nie zbliżyły się na zasięg ognia. Po potężnym ciosie, który prawie zatopił Barracudę 05 oba okręty się wycofały, po czym utracono kontakt z USO.

620 - Po bitwie.jpg
95% uszkodzeń... trochę czasu spędzi w doku

14 czerwca
Tuż po 1:30 sensory bazy wykryły duże USO zmierzające w kierunku kolonii obcych. Barracuda 07 ruszyła w kierunku USO, które o 2:30 wylądowało w bazie obcych...

621 - Zaopatrzenie.jpg

Barracuda przycupnęła na dnie Morza Północnego, gdy Tryton 01 zmierzał w stronę Anglii, jednak o 5:30 USO wystartowało i z dużą prędkością uciekło w kierunku Arktyki.

622 - Ucieka.jpg

15 czerwca
Ledwo skończono naprawy na Barracudzie 03, gdy okazało się, że kolejne duże USO pojawiło się pod Antarktydą. Admirał X-COM rozkazał ściągnąć wszytstkie Barracudy. Barracuda 07 miała blokować ucieczkę w kierunku Arktyki, Barracudy 04 i 06 zaatakować od strony Australii, a Barracuda 03 miała ścigać cel i uszkodzić go...

623 - Wszyscy do dużego.jpg


W ciągu godziny USO jednak zniknęło z sensorów, kierując się w kierunku południowego Pacyfiku...

624 - Poszukiwania.jpg

11:10
Kapitan Barracudy 03 znów zbliżał się do powolnego USO. Operator sensorów meldowała odległość.
-60 000 jardów.... 58 000 jardów...
Kapitan spojrzał na kontrolkę torped D.U.P.. Torpedy były uzbrojone. Musiał tylko utrzymać okręt w odległości 55 000 jardów od USO i mógł bezpiecznie posłać cztery torpedy w stronę wroga. Potem miała przyjść kolej na atak z torpedami Ajax...

625 -Barracuda 03 w ataku.jpg

Po trzech trafieniach kapitan znów zdecydował się na atak Ajaxami. USO otworzyło ogień do zygzakującego statku, pozwalając kapitanowi na odpalenie dwóch torped Ajax, gdy kolejny raz USO trafiło Barracudę 03.
Alarmy wyły, gdy kapitan odrywał się od nieprzyjaciela i meldował:
-Barracuda 03 do Bazy. Latajacy Okręt uszkodzony! Powtarzam. Okręt uszkodzony!

626 - Wycofanie.jpg

Barracudy 04 i 06 też musiały się wycofać z braku paliwa, gdyż USO płyneło zbyt blisko Antarktydy, poza zasięgiem okrętów X-COM. W tej bitwie obie strony miały po uszkodzonym okręcie.

627 - Pacyficzne wycofują się.jpg

Wieczorem na oceanie Indyjskim pojawiło się także ogromne USO, ale siły X-COM nie interweniowały, lecząc rany po poprzedniej bitwie. Szala zwycięstwa w bitwie o Antarktydę obcy wydawali się mieć przewagę. Admirał zaczął nawet rozważać przenosiny Barradudy 06 do bazy X-COM 02, ale ostatecznie nie zrobił tego, za co później był krytykowany przez załogi z Bazy Pearl, które nie miały szans na spotkanie z nieprzyjacielem.

628 - VL tylko brakowało.jpg

16 czerwca
Ledo o 15:30 zakończono naprawy na Barracudzie 05, gdy z Oceanu Indyjskiego nadciągnął meldunek o dużym USO poruszającym się wzdłuż Antarktydy. Z baz X-COM Ex.01 i Pearl wysłano Barracudy 04, 05, 06 i 07 w nadziei, że na skraju zasięgu dogonią przeciwnika...

629 - Kolejne duże.jpg

USO jednak uciekło Atlantyckim Barracudom i wylądowało poza zasięgiem Barracud z Pacyfiku. Okręty ludzkości musiały się wycofać...

630 - Uso wylądowało.jpg

I dopiero 20 czerwca, gdy Barracuda 03 wznowiła patrole okazało się, że obcy założyli kolejną kolonię w pobliżu Antarktydy. Bitwa o Antarktydę została przegrana przez Barracudy, które pomimo wielu patroli były w stanie tylko zatopić lekkich zwiadowców, nie zatrzymując sił obcych, które założyły kolonię...

637 - Tymczasem Barracuda 03.jpg
Jak ktoś sprawdza nazwy, zobaczy pewną lukę... dlatego, że to epilog bitwy, a jeszcze coś działo się w międzyczasie, ale o tym później

Ludzkość wciąż była w odwrocie w obronie swojej planety...


Podsumowanie miesiąca [1-16 czerwca 2040]:
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 2 USO zatopione, 2 USO uszkodzone (4 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - (3 patrole bojowe)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 11 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (18 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (6 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - (3 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - (3 patrole bojowe)

Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części VIII
====
dodano 25.01.2024
Część 9 - "Zmiana frontu" -

20 czerwca
Siły X-COM leczyły rany po ostatniej walce, a naukowcy pracowali nad użyciem broni i materiałów obcych....

631 - Badania.jpg

...gdy o poranku sensory bazy X-COM Ex.1 wykryły USO w pobliżu Dominikany.

632 - Kubańskie USO.jpg

Barracuda 05 została wysłana na przechwycenie i dwiema salwami torped zatopiła USO w wodach Karaibów...

633 - Barracuda 05 wygrywa.jpg

Było to pierwsze zatopienie Barracudy 04.

634 - Wrak.jpg

Nad ranem Tryton 01 osiągnął wrak i ku uldze Tatyany okazało się, że załogę stanowiły Skrzelaki, które były dość podatne na kontrolę molekularną...

635 - Skrzelaki.jpg

Jedyny Aquanauta zginął w zasadzce Skrzelaków i wrak USO został zdobyty...

636 - Wygrana.jpg

W tym samym dniu pod Arktyką wykryto bazę Obcych, jednak ku zaskoczeniu dowództwa X-COM aktywność obcych spadła...

637 - Tymczasem Barracuda 03.jpg

22 czerwca
Tego dnia pierwszą krew obcych zaliczono też Barracudzie 07, gdy przechwyciła pod Jamajką malutkie USO zmierzające od strony USA. Po trafieniu dwiema torpedami D.U.P. nie było co zbierać...

638 - Sukces Barracudy 07.jpg

24 czerwca
Tego dnia Aquanauci z radością powitali prace naukowców. Wreszcie powstał projekt czegoś, co mogło zwiększyć ich szanse przeżycia. Pancerz z Aqua-Plastiku, który mógł przynajmniej cześciowo powstrzymać broń obcych...

639 - Nowy pancerz.jpg

25 czerwca
1:00
Alarm obudził załogi Barracud, które pobiegły natychmiast w kierunku swoich łodzi latających. Gdy tylko zameldowały gotowość, otworzono śluzy i wypuszczono Barracudy meldując wykrycie w pobliżu dużego USO kierującego się ku bazie obcych. Dowódca miał nadzieję, że Barracudy zajmą pozycje przed USO i zaatakują...

640 - Duże USO.jpg

Gdy za Barracudami wypuszczano Trytona okazało się, że szacunki są błędne. Gdyby Barracudy pędziły z pełną szybkością, byłyby w stanie przechwycić obcych pod Wyspami Kanaryjskimi, jednak USO minęło punkt przechwycenia. Dowództwo nakazało trójce okrętów gonić USO, mając nadzieję, że uda się je przechwycić.

641 - Pościg.jpg

2:00
Kurs USO-45 był bardzo przewidywalny. Obcy kierowali się do bazy, wioząc zapewne zaopatrzenie. Rozkazy pozostawały bez zmian. Barracudy miały ścigać USO i czatować na nie, gdy opuści bazę, a oddział Tryton 01 miał być gotowy do abordażu...

642 - Zbliża się do bazy.jpg

5:00
Trzy godziny później dwie Barracudy czatowały u brzegów Norwegii, a Tryton wykonywał "skok" nad Szkocją. Jeżeli obcy byli ospali w rozładunku, mogło się udać...

643 - Tryton prawie u celu.jpg

-Barracuda 05 do bazy! USO wystartowało, powtarzam, USO wystartowało! - zameldował kapitan Barracudy i wówczas cały plan zaczął się sypać.

644 - Wystartował.jpg

USO było szybsze od Barracud i dość szybko zaczęło zyskiwać przewagę przecinając Atlantyk...

645 - Ucieka.jpg

Kierując się ku Zatoce Meksykańskiej, gdzie znów przepadło...

646 - Do Zatoki.jpg

27 czerwca
6:00
Meldunek o wykryciu USO na Pacyfiku zelektryzował załogi Barracud. Oto tytle czasu czekali na okazję do działania i wreszcie się trafiła. Barracuda 04 została wyznaczona do przechwycenia obcych

647 - USO na Pacyfiku.jpg

USO kierowało się jednak szybko ku brzegom Ameryki Południowej i wątpiąc w skuteczne przechwycenie z bazy X-COM Ex.1 wysłano także Barracudę 05.

O 7:30 USO zniknęło z sensorów...

648 - Utracono kontakt.jpg

8:30
Barracuda 04 pilnowała brzegów Ameryki Południowej, a Barracuda 05 brzegów Meksyku, gdy sensory bazy X-COM Ex.1 wykryły USO w pobliżu Dominikany. Dwie Atlantyckie Barracudy skierowano na przechwycenie, biorąc obcych w kleszcze...

649 - W kleszcze.jpg

9:00
USO najpierw poleciało na Atlantyk, ale w pewnym momencie zawróciło kierując się w kierunku Jamajki...

650 - Pościg.jpg

9:15
Kapitan Barracudy 05 zbliżał się do Haitiy, sunąc po płytkich wodach Karaibów, gdy operator sensorów zameldował:
-USO wynurza się.... Będzie lecieć nad lądem.
Kapitan spojrzał na mapę. Zbliżali się do południowo-zachodniego cypla Dominikany, a USO kierowało się prosto nad Pic Macaya.
-Chcą widoków? To je będą mieli! - powiedział do siebie kapitan po czym rozkazał - Przygotować okręt do wynurzenia!
Inżynier przełączała zasilanie łodzi latającej i gdy tylko Barracuda wzniosła się w powietrze zameldowała:
-Barracuda w stanie do lotu.
Kapitan spojrzał na wprost przez pancerne szkło. Zwykle widział na nim tylko dane HUD, teraz jednak mógł dostrzec silniki USO lecącego przed nimi... Niektóre Barracudy uzbrajano także w broń do walki na powierzchni. Kapitan żałował, że mieli na pokładzie tylko torpedy...
-Atakujemy zaraz po zanurzeniu! - rozkazał...

651 - Przechwycenie.jpg

USO przeleciało nad cyplem i zanurkowało w wodach Karaibów, a zaraz potem Barracuda lotem ślizgowym przemknęła nad tropikalnymi plażami, po czym niczym wodolot zaczeła mknąć na wodzie. Inżynier przełączała systemy i zameldowała:
-Okręt gotowy do zanurzenia.
Kapitan przełączył tryb i pchnął stery. Barracuda zanurkowała w wodzie, znów otoczona mrocznym żywiołem. Operator sensorów zameldował:
-Odległość do celu 50 000 jardów!
Gdy kończył swój meldunek okrętem szarpnęło, gdy dwie torpedy opuściły wyrzutnie. Operator sensorów śledził je, aż do USO, które na płytkich wodach nie miało gdzie uciec. Błysk na sensorach był świadectwem trafienia.
-Trafiony. Dwa razy, skipper - zameldował operator, a po chwili dodał - USO rozbiło się o dno!
Kapitan podziękował i włączył nadawnie:
-Barracuda 0-5 do bazy. USO zestrzelone.

652 - Wysłanie Trytona 01.jpg

11:30
Dwie godziny później Tryton 01 wylądował przy wraku nawiązując walkę ze Skrzelakami. Była to pierwsza bitwa w której pierwsi Aquanauci użyli pancerzzy z Aqua-plastiku. Bitwa zakończyła się zwycięstwem Aquanautów.

653 - Wygrana ze Skrzelakami.jpg

Do końca miesiąca obcy nie wykazali więcej aktywności.

30 czerwca
Na spotkaniu Rady Obrony Ziemi, komisja podsumowała pierwsze pół roku walki. Działaność obcych była znacznie rozproszona i większe skupienie ich działalności wykryto tylko na Antarktydzie i w mniejszym stopniu w obszarze Morza Północnego. Jednak znaczną krytyką spotkał się brak reakcji na atak na frachtowiec na Pacyfiku.
Główna krytyka spadła na działania X-COM z USA, którego interesy najmocniej uderzali obcy, a sekretarz stanu podkreślił, że do ataku na Pacyfiku doszło w pobliżu bazy X-COM.

Działania X-COM charakteryzowała znaczna zmienność, co wiązało się z działalnością obcych. W czerwcu główny ciężar działalności spadł na Antarktydę (gdzie X-COM przegrało bitwę i pozwoliło obcym założyć bazę) oraz Karaiby, gdzie X-COM mógł pokazać skuteczność kontroli molekularnej, co najmocniej zadowoliło rząd Nowego Meksyku.

654 - Wykresy.jpg

Komisja negatywnie odniosła się do finansów X-COM. Ogromna ilość naukowców, techników i obsług łodzi latających (nie wspominając o kosztach rekrutacji nowych aquanautów) doprowadziła do sytuacji, gdzie X-COM wylądował pod kreską.
O ile finansowanie X-COM uległo zwiększeniu, głównie ku wsparciu Koalicji Azjatyckiej, to wspacie finansowe USA znów zostało zmniejszone...

655 - Spotkanie.jpg

Komisja z zainteresowaniem przyglądała się skuteczności kontroli molekularnej. Admirał podkreśłał, że trzech aquanautów jest dobrymi specjalistami w zakresie kontroli, a dwóch kolejnych dobrze rokuje... Ci aquanauci mieli wkrótce stać się jednym z filarów zwrotu w wojnie o oceany...

656 - Przegląd MC.jpg

Admirał zobowiązał się podczas spotkania do uzyskania dodatkowych funduszy, otwierając swoje magazyny dla członków komitetu, aby uzyskać brakujące fundusze. Pomimo ogromnergo finansowania, funduszy wystarczało tylko dla dwóch z trzech baz... I choć udało się zadowolić komisję, Admirał musiał zobowiązać się, aby na początku sierpnia takie akcje "wietrzenia magazynów nie były potrzebne...

657 - Podsumowanie finansów.jpg

Zapytany o plany X-COM na lipiec, admirał odpowiedział, że chce sprawdzić kontrolę molekularną na Homaroidach i Tasothach i jeżeli ta kontrola okaże się skuteczna, uderzyć na bazy obcych...
Plany admirała jednak miały się nie sprawdzić...


Podsumowanie miesiąca:
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 2 USO zatopione, 2 USO uszkodzone (4 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (3 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 1 USO zatopione (5 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 1 USO zatopione (6 patroli bojowych)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 11 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (18 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (7 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 1 USO zatopione (6 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 1 USO zatopione (6 patroli bojowych)


Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części IX
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5657
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#6

Post autor: PL_CMDR Blue R » 27 sty 2024, 22:09

Część 10 - "Bitwa o Karaiby - prolog" - 1-20 lipca 2040

1 lipca
Zaraz po północy pierwszego lipca bazy X-COM wykryły dziwne zaburzenia, których źródło szybko zlokalizowano. Obcy przejawiali jakaś dziwną aktywność pod Antarktydą...

701 - Aktywność obcych.jpg

Tryton 01 dotarł na miejsce lądując w pobliżu dziwnych piramid, w których jak okazało się obcy aktywowali centrum kontroli molekularnej.

702 - Lądowanie.jpg

Z pomocą X-COMowiskiej ekipy kontroli molekularnej (która jak okazało się, potrafi kontrolować zarówno Tasothy, jak i Aquatoidy, oddział przeprowadził szturm...

703 - Atak w głąb.jpg

Który mimo dużych strat pokonał przeważające siły obcych i zniszczył urządzenie kontrolne.

704 - Misja udana.jpg

Krwawe walki zniechęciły jednak admirała do planu ataku na bazę obcych w tym miesiącu, czekając na lepsze wyszkolenie aquanautów, którzy wciąż nie osiągnęli poziomu sprzed wiosennej masakry, a także na prowadzenie badań nad obcą technologią

705 - Badania.jpg

7 lipca
W pobliżu półwyspu Arabskiego o poranku wykryto niewielkie USO. Barracuda 03 wywiązała się z zadania idealnie.

706 - Barracuda 03.jpg

8 lipca
22:00
Tuż po 22:00 na sensorach bazy X-COM Ex.1 wykryto małe USO kierujące się w kierunku bazy X-COM. Barracuda 05 została wyznaczona do przechwycenia obcych...

707 - Nowe USO.jpg

W ciągu trzech kwadransów Barracuda zbliżyła się do USO, jednak ku niezadowoleniu kapitana jednostki, USO zmieniło kurs przyspieszając....

708 - Przechwycenie Barracudy 5.jpg

Przez kolejną godzinę Barracuda ścigała USO, które ślizgiem wpadło na Morze Śródziemne. Tutaj blisko północy Barracuda utraciła kontakt...

709 - Pościg na Morze Śródziemne.jpg

9 lipca
5:30
Przez kolejne 5,5 godziny Barracuda przeszukiwała wody Morza Śródziemnego, aż wreszcie zameldowano do bazy, że statek musi wracać. USO uciekło...

710 - Powrót.jpg

10 lipca
1:00
Sensory bazy X-COM Ex.1 wykryły małe USO zmierzające na Karaiby. W pościg została wysłana Barracuda 07

711 - USO 49.jpg

Po godzinie pościgu Barracuda zaczęła zbliżać się do USO...

712 - PogońBarracudy 07.jpg

Pół godziny później Barracuda 07 zbliżyła się do USO...

713 - Przechwycenie.jpg

Dwoma salwami torped D.U.P. posyłając USO na dno, zanim dotarło na Morze Kraibskie

714 - Zestrzelony.jpg

Do wraku wysłano oddział Tryton 01, a po raz pierwszy cały oddział szturmowy (nie licząc sekcji kontroli molekularnej) był wyposażony w pancerze z Aqua-Plastiku.

715 - Tylko MC bez pancerza.jpg

Misja przeciw Głębionom zakończyła się sukcesem. Żaden Aquanauta nie zginął...

716 - Wygrana.jpg

... Choć starszy marynarz Conner Tarantino był bliski śmierci, gdy podczas szturmu na USO został trafiony z karabinu obcych. Dzięki pancerzowi przeżył i nawet pokonał atakującego go obcego, choć wymagał potem długiego leczenia...

717 - Jedyny ranny, został trafiony i przeżył.jpg

11 lipca
Następnego dnia kolejne USO pojawiło się w regionie Karaibów...

718 - USO dla B5.jpg

Szybko zatopione przez Barracudę 05

719 - Zestrzelony.jpg

I w sprawnej akcji zdobyte przez oddział Tryton 01.

720 - Po misji.jpg

12 lipca
Kolejnego dnia na Karaibach Barracuda 07 zniszczyła kolejnego USO...

721 - Sukces B7.jpg

14 lipca
14 lipca w Bazie X-COM Ex.1 uruchomiono generator, który miał ukryć obecność bazy przed obcymi...

722 - Generator MC.jpg

Tym bardziej, że badania okazów zdobytych w instalacjach obcych, jak np. Mackowca, który podczas ataku na obiekt był powodem większości strat, nie napawały optymizmem..

723 - Mackowce.jpg

O 16:00 sensory bazy X-COM 02 wykryły małe USO zmierzające w kierunku Półwyspu Arabskiego...

724 - Zgubiony.jpg

Dowództwo X-COM wiedząc, że przechwycenie przez Barracudę 03 może nie być udane, wysłało z bazy X-COM Ex.1 także Barracudę 05, aby wziąć obcych w kleszcze... I rzeczywiście po 30 minutach utracono kontakt.

724 - USO na Bliskim Wschodzie.jpg

Barracuda 03 pozostała na Morzu Czerwonym, podczas gdy Barracuda 05 po przelocie nad Sacharą, została skierowana do Zatoki Gwinejskiej...

725 - B3 i B5.jpg

Niespodziewanie, gdy Barracudy 03 i 05 wracały do baz, sensory bazy X-COM Ex.1 wykryły zaginione USO... zmierzające na Atlantyk od strony Karaibów. Barracuda 07 została wysłana na przechwycenie...

726 - B7 na ratunek.jpg

Zatapiając USO na północ od Haiti, gdzie oddział Tryton 01 zdobył wrak

727 - Sukces.jpg

15 lipca
Tego dnia Barracuda 03 zaatakowała malutkie USO. Ku zaskoczeniu kapitana, po trafieniu torpedą D.U.P. to nie uległo zniszczeniu, a rozbiło się na dnie.

728 - Maleńki zestrzelony na bliskim wschodzie.jpg

Tryton 01 został wysłany do USO, a na miejscu okazało się, że załoga USO była nieprzytomna i bez żadnej walki udało się zdobyć wrak.

729 - Po uzbrojeniu.jpg

17 lipca
Baza X-COM Ex.1 zaczynała panować na okolicznymi wodami. Gdy 17 lipca wykryto malutkie USO na południowym Atlantyku, Barracuda 05 skutecznie je przechwyciła...

730 - USO Atlantyckie.jpg

Tego samego dnia naukowcy zakończyli prace nad Mackowcami. Potworne twory obcych nie były naturalnymi istotami, a kolejnym dziełem Aquatoidów..

731 - Z czym walczymy.jpg

20 lipca
15:30
Dział sensorów bazy X-COM Ex.01 podniósł alarm. Na sensorach pojawiło się dość duże USO, sunące z kierunku Islandii ku Karaibom. Dowództwo natychmiast poleciło wysłać dwie Barracudy w pogoń, za którymi w ślad wyruszył Tryton 01...

732 - Większe USO.jpg

16:00
Kapitan Barracudy 05 rozpędził okręt do 2400 węzłów, kierując się na północny-zachód. Informacje, że USO porusza się dwa razy szybciej niż Barracudy nie napawało go optymizmem, zwłaszcza, że komputer nie potrafił wyznaczyć kursu na przechwycenie. Przeciwnik był zbyt szybki. Jeżeli nie zmieni kursu - pomyślał kapitan - To stracimy go...

733 - Pościg.jpg

16:30
USO przeskoczyło nad Haiti i ku uldze kapitana zwolniło, zbliżając się do brzegów Ameryki Południowej.
-Baza do Barracudy 0-5 i 0-7. USO zwolniło do 300 węzłów. - zameldowano z bazy. Kapitan spojrzał na wyświetlaną mapę. Czyżby obcy chcieli zatrzymać się przed plażami?
Odległość między dwima Barracudami i USO malała, ale kapitana martwił fakt, że jak USO wzniesie się w powietrze, to nie będą mogli go zaatakować. Gdy wreszcie USO pojawiło się na czujnikach bliskiego zasięgu kapitan odetchnął... Byli w stanie zaatakować USO na płytkich wodach.
Odległość malała szybko i kapitan ustalił, że po odpaleniu torped będzie odbijał na sterburtę, a Barracuda 07 na bakburtę. Podchodzili do celu, niczym samoloty szturmowe.
-100 000 jardów... 80 000 jardów.... 60 000 jardów - meldował operator sensorów, gdy kapitan odbezpieczył broń.
Celownik zaświecił na zielono wskazując, że cel jest w zasięgu, ale kapitan odczekał jeszcze dwie sekundy i nacisnął spust, wyspuszczając dwie torpedy D.U.P. Chwilę później to samo zrobiła Barracuda 07.
Kapitan położył Barracudę w płaski skręt i wytracał prędkość. Nie chciał znaleźć się zbyt blisko USO, ani też oddalić zbyt daleko.
-Trafiony! Drugi! Wszystkie cztery! - wykrzyknął operator sensorów - O cholera! USO spada na dno!
Kapitan Barracudy uśmiechnął się. To było największe USO jakie zatopiono

734 - Największe zestrzelenie.jpg

Godzinę później Tryton 01 lądował przy wraku USO.

735 - Tryton nadciąga.jpg

Zdobywając wrak w brawurowym szturmie.

736 - Udana misja.jpg

Dostarczenie fundatorom X-COM niepotrzebnych w badaniach rzeczy zdobytych na wraku poprawiło finanse X-COM tak, że kryzys finansowey podobny do tego z początku miesiąca wydawał się oddalać.

737 - Wychodzimy na prostą.jpg

Choć natychmiast pojawiły się nowe wydatki, gdy naukowcom udało się złamać łączność obcych i opracować czytnik molekularny pracujący na znacznych dystansach, pozwalając na stwojenie sieci nasłuchu i odkodowania łączności obcych w bazach X-COM. Koszt projektu we wszystkich bazach wyniósł jednak 4 miliony dolarów, co znów postawiło finanse X-COM blisko zera...

738 - Podsłuchiwanie.jpg

Tymczasem walki w obszarze Nowego Meksyku dopiero się zaczynały...


Podsumowanie miesiąca: [1-20 lipca 2040]
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 2 USO zatopione (4 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) -
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 2,5 USO zatopione (5 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) -
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 2,5 USO zatopione (4 patrole bojowe)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 13 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (21 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (7 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 3,5 USO zatopione (11 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 3,5 USO zatopione (10 patroli bojowych)


Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części X


===
dodano 29.01.2024


Część 11 - "Bitwa o Karaiby - uderzenie" - 21-31 lipiec 2040

22 lipca
Przesłuchania obcych trwały dalej i kawałek po kawałku poznawaliśmy technikę obcych. Ważną informacją był fakt, że obcy mieli okręty do zaopatrywania kolonii, co oznaczało, że kolonie nie są samowystarczalne i zagłodzić się je także da... Niestety, nawet te statki były szybsze od Barracud.

739 - Poznawanie wroga.jpg

Popołuidniem sensory wykryły kolejne małe USO zmierzające od strony Afryki w kierunku Ameryk. Na pościg wysłano Barracudę 05.

740 - USO do ścigania.jpg

Pościg trwał prawie godzinę, zaprowadzając Barracudę aż na Karaiby...

741 - Pościg na Karaiby.jpg

USO skierowało się na Jamajkę wzbijając się w powietrze, ścigane przez Barracudę. O 16:00 celną salwą Barracuda dopadła obcych, gdy tylko zanurkowali po skoku nad Jamajką...

742 - Zestrzelony.jpg

23 lipca
Następnego dnia swoją szansę miała także Barracuda 07...

743 - Nowe USO.jpg

Przechwytując USO u brzegów Brazylii...

744 - Zestrzelony.jpg

I po powrocie do bazy okazało się, że nie dotarły jeszcze torpedy. Czekano na dostawę do 25 lipca, a gdy dotarła i otworzono skrzynie... okazało się, że zamiast torped, ktoś zamówił 20 wyrzutni... I nikt w Komitecie nie zastanowił się, że to pomyłka...

745 - Problem z torpedami.jpg

Po ostatniej akcji na szczęście nastąpiło kilka dni spokoju, które pozwoliły rozwiązać problemy, jak i posunąć się do przodu w badaniach. Broń obcych była potężna, ich statki szybsze, ale powoli poznawaliśmy ich sekrety. Najgorszy był jednak fakt potwierdzający, że obcy klonowali siebie i "wgrywali" swoim klonom wiedzę, której potrzebowali... Gdy my traciliśmy doświadczone osoby, obcy mogli zastąpić straty nieskończoną liczbą identycznych istot...

746 - Badania.jpg

29 lipca
16:00
Obie Barracudy zostały zaalarmowane. Sensory bazy X-COM Ex.1 wykryły średniej wielkości USO, które pojawiło się nad Karaibami. Ponieważ już raz udało się takie przechwycić, admirał X-COM liczył na sukces...

747 - Start Barracud.jpg

16:45
USO zbliżyło się do brzegów Ameryki Południowej i skręciło na południe. Wówczas sensory bazy wykryły kolejne średnie USO wynurzające się z głębin oceanu Atlantyckiego kierujące się na Karaiby. Obcy mogli zmierzać wszędzie, a admirał wolał się zabezpieczyć. Tryton 01 został wysłany na wypadek lądowania obcych, natomiast z bazy Pearl wysłano Barracudy 04 i 06, aby pilnowały drugiego wybrzeża USA, jakby tam skierowali się obcy...

748 - Start Trytona.jpg

17:00
Drugie USO z dużą prędkością pędziło w kierunku Karaibów i wzniosło się w powietrze tuż przed Ameryką, jakby ruszając w pościg za drugim USO i Barracudami. Wówczas w pobliżu bazy X-COM wykryto bardzo duże USO. Przez chwilę na dowództwo spadł strach. A co jeżeli obcy chcieli tylko wyciągnąć nasze okręty i zaatakować bazę X-COM Ex.1?

749 - Dużego tylko brakowało.jpg

Szczęśliwie po kwadransie sytuacja się klarowała. Ogromne USO pędziło na Karaiby, podczas gdy mniejsze (ale wciąż duże USO) dotarły na Pacyfik. Jeszcze nigdy tyle łodzi latających i USO nie pływało na raz... a przynajmniej nie na sensorach baz X-COM.

750 - Pościg na Pacyfik.jpg

17:30
Barracudy dogoniły USO u brzegów Peru. Para USO zwolniła i kapitan Barracudy 05 zdecydował, że najpierw wspólnie zaatakują jedno USO, a następnie drugie... 10 torped D.U.P. było w gotowości (nowa dostawa torped dotarła do bazy X-COM, gdy Barracudy były już na morzu)

751 - Pierwszy zestrzelony.jpg

Kapitan Barracudy 04 spojrzał na ekran celownika. Przeciwnik był w zasięgu torped D.U.P. i zwolnił. Nie można było czekać, zwłaszcza, że Barracudy były wystarczająco daleko od bazy...
W szybkim ataku dwie Barracudy zatopiły jedno USO wystrzeliwując łącznie 7 torped i ruszyły w pościg za drugim obcym...

752 - Zmiana celu.jpg

USO zaczęło uciekać, kierując się z powrotem na Karaiby. Barracudy kontynuowały pościg, wykorzystując fakt, że coraz mniej paliwa potrzebowały na powrót...

753 - Pościg na Karaiby.jpg

18:30
USO przypłynęło na Karaiby, dopłynęło pod Jamajkę i skoczyło nad wyspą. Te skoki wytraciły jednak wystarczająco dużo energii i Barracudy znów znalazły się w pobliżu. Problemem był fakt, że tylko w trzech wyrzutniach torped znajdowało po jednej głowicy... Było to zbyt mało siły ognia do zatopienia takiej jednostki, ale kapitanowie Barracud uderzyli osiągając trzy trafienia.

754 - Brakło torped.jpg

Barracudy pozbawione uzbrojenia musiały zawrócić do bazy i wtedy operator sensorów Barracudy 05 zameldował:
-USO zwalnia! Będzie lądować!
Okręt obcych został prawdopodobnie uszkodzony i musiał lądować...
Nieszczęśliwie w pobliżu wciąż kręcił się ogromny okręt obcych... ale z dobrych wiadomości Tryton 01 już zbliżał się do Karaibów...

755 - Wylądował.jpg

W ciągu 24 godzin Tryton 01 uderzył na oba okręty i za cenę tylko jednego poległego udało się zdobyć obydwa okręty...

756 - Dwa przechwycenia.jpg

Główną rolę w szturmach odegrał starszy marynarz Paul Lemarchand, który zawsze pierwszy wychodził z Trytona, a potem był jednym z głównych szturmujących i w 9 misjach zabił aż 14 obcych.


757 - Pierwszy szturmowiec.jpg

31 lipca
Przesłuchania obcych zdradzały kolejne fakty o ich flocie. Okręty wojenne miały zasięg "400" "miar obcych", czyli porównywalny z naszymi torpedami D.U.P.. Aby nawiązać walkę musieliśmy nie tylko poprawić szybkość Barracud, ale też i zasięg naszego głównego uzbrojenia...

758 - 50km zasięgu.jpg

16:00
Ostatni zatopiony okręt obcych w tym miesiącu przypadł Barracudzie 03, gdy wykryo USO nieopodal bazy X-COM 02.

759 - Ostatni w miesiącu na Indyjskim.jpg

19:00
Nie było to jednak ostatnie USO. Ogromne USO wynurzyło się spod wody na Karaibach, powoli zmierzając w kierunku wschodnim, jakby chciało wciągnąć Barracudy w walkę... Dowództwo X-COM zabroniło jednak podejmowania walki...

760 - Ogromne USO.jpg

20:30
Po godzinie USO zmieniło kierunek i z dużą prędkością ruszyło na Pacyfik...

761 - Leci na Pacyfik.jpg

Zmierzając w kierunku Hawajów. W dowództwie obawiano się, czy celem ataku nie jest baza Pearl, ale rozkazy były bardzo dokładne. Nie startować i nie podejmować walki. Po pół godzinnym rejsie przez Pacyfik USO minęło Hawaje i popłynęło dalej na zachód, w ciągu godziny oddalając się z zasięgu sensorów...

762 - Czy nie zaatakuje bazy.jpg

Tymczasem admirał X-COM przedstawiał Komitetowi Obrony Ziemi rezultaty miesięcznych wysiłków. Działalność obcych w tym miesiącu została znacząco ograniczona, tak, że można było powiedzieć, że ich jedynym sukcesem było utrzymanie baz. Tymczasem oddziały X-COM nie pozwoliły na zdobycie panowania obcych na Karaibach i zniszczyły centrum kontroli pod Antarktydą. W zasadzie działania obcych były mocno odczuwalne tylko dla Stanów Zjednoczonych, a większość sukcesów X-COM odbyła się na wodach Karaibów i otoczeniu Nowego Meksyku

763 - Podsumowanie.jpg

Sukces X-COM zatarł niepowodzenia sprzed miesięcy. Wszystcy sponsorzy zwiększyli swoje wsparcie, choć znów wsparcie USa wydawało się zbyt małe, gdyż nawet Alaska już zaczynała ich przeganiać.

764 - Spotkanie.jpg

Niemniej inansowanie projektu X-COM znów wzrosło od początkowych 6 000 000$ miesięcznie, a i ocena działalności X-COM pozwoliła na zatarcie wiosennych klęsk.

765 - Podsumowanie.jpg

Zapytany o dalsze działania, admirał zapowiedział kontynuację działań, wspominając, że Tryton 01 leci właśnie na ocean Indyjski, a także podkreślając, że o ile w tym miesiącu nie udało się zaatakować baz obcych, to ma nadzieję, na osiągnięcie sukcesu w tym miesiącu. Najpierw jednak czeka na uderzenie obcych, aby móc je odeprzeć i potem pójść do kontrataku...

766 - A walki nadal trwają.jpg

Kontrofensywa ludzkości miała wkrótce nastąpić...
Podsumowanie miesiąca:
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 3 USO zatopione (5 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 4,5 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (7 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 4,5 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (6 patroli bojowych)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 14 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (22 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (8 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 5,5 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (13 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (3 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 5,5 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych)

Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części XI=====
Dodano 04.02.2024
Część 12 - "Wielki tydzień Trytona 01" - 1-15 sierpień 2040


1 sierpień
5:38
Gdy lecący w kierunku oceanu Indyjskiego Tryton 01 był nad Afryką, sensory bazy X-COM Ex.01 wykryły małe USO zmierzające ku Karaibom. Na pościg wysłano Barracudę 07...

701 - Nowe USO.jpg

Jednak USO wylądowało na dnie i pomimo patroli Barracud nie udało się go przechwycić, gdyż gdy obie Barracudy wróciły do bazy, USO po prostu odleciało.

702 - Sukces obcych, czy poszukiwania wraku.jpg

16:00
Jednocześnie kłopoty zaczęły się pod Australią, gdzie wykryto aktywność obcych i nowy nadajnik MC.

703 - Tryton 03 zmienia kurs.jpg

Tryton 01 został przekierowany do nowego celu. Podczas misji Mackowce zamieniły chorążego Paula Lemarchanda, głównego szturmowca Aquanautów w chodzącego zombie i była to największa strata tej wygranej bitwy.

704 - Jak zginął Paul, a błąd zabił 2 aquanautów.jpg
Zaginieni to błąd gry... Nieprzytomni nie opuścili obszaru


3 sierpnia
Przesłuchania obcych dawały rezultaty. Poznawaliśmy naszego wroga coraz lepiej, a najważniejsze było poznanie celu tworzenia kolonii. Te badania ostatecznie przekonały admirała do uderzenia.

705 - Po co obcym kolonie.jpg

Niemniej najpierw oddział X-COM musiał "posprzątać" wraki obcych, których dzięki staraniu Barracud wciąż przybywało..

706 - Wraków co nie miara.jpg

4 sierpnia
W ciągu 2 dni wraki zostgały zabezpieczone, a admirał wydał zgodę na przeprowadzenie akcji przeciwko kolonii obcych pod Norwegią.

707 - Bezstratne wraki.jpg

Oddział Tryton 01 wyruszył 5 sierpnia w najważniejszą do tej pory swoją misję...

708 - Pierwszy szturm.jpg

I tuż po 9:00 rozpoczął się szturm.

709 - Do ataku.jpg

Którego głównym celem było zniszczenie kolonii

710 - Jak tu wykonać misje.jpg

Misja zakończyła się wielkim sukcesem oraz ogromną liczbą obcych konstrukcji, które przeznaczono do badań.

711 - Misja zakończona wielkim sukcesem.jpg

Ośmielony sukcesem admirał kazał następnego dnia przeprowadzić kolejny szturm i 7 sierpnia Tryton 01 uderzył na drugą kolonię obcych, zlokalizowaną pod Antarktydą.

712 - Na drugą bazę.jpg

Ten szturm zakończył się jeszcze większym sukcesem i tym razem wszyscy Aquanauci wrócili. Bitwa została uznana za najlepiej przeprowadzoną akcję Aquanatów do tej pory. Tydzień określono "Wielkim Tygodniem Aquanatów", a na dowódczynię posypała się masa pochwał.

713 - Totalny sukces.jpg

Niemniej wynik badań wciąż potwierdzały tezę, że jesteśmy w tyle za obcymi... Starając się cały czas ich dogonić... Jednak ich skuteczność wydawała się nie do przegonienia... Ich okręty wojenne miały większy zasięg i dwa razy większą prędkość. Jak tu walczyć z takim wrogiem?

714 - 60 kilometrów zasięgu i dwa razy większa prędkość.jpg

9 sierpnia
Była 21:30, gdy sensory bazy X-COM 02 wykryły niewielkie USO kierujące się ku Pacyfikowi. Natychmiast w pościg wysłano Barracudę 03.

715 - Mały zwiadowca.jpg

Choć USO poruszało się wolniej od Barracudy 03, Admirał nie miał pewności, czy uda się je namierzyć, gdy zniknie z senorów za Filipinami i rozkazał wysłać z bazy Pearl Barracudę 04.

716 - Barracuda 04 dołącza.jpg

Niedługo później zgodnie z przypuszczeniami USO zniknęło z sensorów

717 - Malutnie USO ucieka.jpg

Barracudy bezskutecznie przeszukiwały ocean. USO zniknęło.

718 - Poszukiwania nieudane.jpg

10 sierpnia
O gdzinie 14:30 sensory bazy X-COM Ex.01 wykryły małe USO na południowym Atlantyku. Barracuda 05 została wysłana do przechwycenia USO.

719 - Kolejne USO.jpg

W prawidłowo przeprowadzonym ataku zestrzeliwując USO.

720 - Zestrzelenie.jpg

Tą bitwę można by było uznać za "rutynową", gdy nie pewien fakt. Podczas tej bitwy główną bronią Aquanautów nie była już broń Gaussa, a ostatni karabin był używany przez dowódcę z zaznaczeniem, że gdy zużyjemy ostatni magazynek broń zostanie sprzedana.

721 - Gaussy już tylko do ochrony MC.jpg

Jednocześnie po tej bitwie nastąpił szereg awansów związany ze zwiększeniem ilości Aquanatów. Admirał X-COM podjął decyzję o reaktywacji Trytona 02, co pociągnęło za sobą szereg awansów. Tatyana Andianov została awansowana do spotkania komandora oraz jako głównego dowódcę aquanautów, a Henri Dreyfus, awansowany do komandora podporucznika został dowódcą Trytona 01. Aquanauci podnosili się po wiosennej klęsce...

722 - Awanse.jpg

14 sierpnia
Tego dnia tuż po północy w bazie X-COM 02 wykryto małe USO przemierzające morze pomiędzy półwyspem Arabskim, a Indiami. Barracuda 03 została wysłana przeciwko USO.

723 - USO pod Indiami.jpg

Barracuda przechwyciła USO w powietrzu nad Indiami i zatopiła, gdy tylko obcy zanurzyli się w wodzie.

724 - zestrzelony.jpg

Nie byłoby to nic szczególnego, gdyby nie fakt, że było to ostatnie zatopienie USO przed skonstruowaniem we wszystkich bazach stacji dekodowania transmisji, które pozwalały lepiej poznać wroga. Od tej pory Barracudy nie miały już być wysyłane przeciwko wrogowi, o którym nie wiedziano nic...

725 - Postępy.jpg

Następowała nowa era wojny podwodnej w której Barracudy choć wciąż pozostawały w tyle, mogły być lepiej wykorzystane...


Podsumowanie miesiąca: [do 15 sierpnia]
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 1 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 2 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) -
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - (1 patrol bojowy)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 15 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (24 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (9 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 7,5 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (3 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 5,5 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (13 patroli bojowych)

Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części XII
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5657
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#7

Post autor: PL_CMDR Blue R » 06 lut 2024, 19:06

Część 13 - "Bitwa na Karaibach" - 16-20 sierpień 2040

16 sierpień
14:30
Gdy sensory bazy X-COM Ex.01 wykryły kolejne USO natychmiast przystąpiono do analizy transmisji. Barracuda 07 nie zdążyła opuścić jeszcze doku, gdy potwierdzono, że celem jest krążownik z Tasothami kierujący się ku Karaibom z zadaniem założenia kolonii.

Ku zaskoczeniu wszystkich krążownik poleciał nad Amerykę południową i tam też skierowała się łódź latająca, gdy nad Indiami wykryto kierujący się ku zachodowi statek zaopatrzeniowy. Tutaj też transmisja potwierdziła, że obcy kierują się ku Karaibom.

726 - Uderzenie na Karaiby.jpg

Barracuda 07 przeleciała nad Peru i w miejscu, gdzie na dnie spoczywało wiele resztek wraków obcych dopadła krążownik. Ten okazał się jednak niezwykle zwinnym przeciwnikiem i dopiero ostatnie dwie torpedy D.U.P. posłały go na dno około 16:00

727 - Krążownik zestrzelony.jpg

17:00
Barracuda 07 wracała do bazy, gdy nad Chile wykryto kolejne duże USO transportowe kierujące się ku brzegom Peru, z zadaniem uderzenia na Karaiby. Admirał X-COM aż zaczął zastanawiać się, czy słowo "Karaiby" nie znaczy czegoś więcej w języku obcych, ale nie było czasu na naukowe podejście. Z Bazy X-COM Ex.01 wysłano Barracudę 05, Barracuda 06 opuściła bazę Pearl kierując się naprzeciw, a Tryton 01 ruszył w kierunku rozbitego USO.

728 - Statek zaopatrzeniowy.jpg

17:30
Pół godziny później, gdy USO-69 wlatywało na Atlantyk, USO-70 doleciało pod Peru, znikając z sensorów bazy X-COM Ex.01. Barracudy 05 i 06 ruszyły w tym kierunku, choć miejsce przechwycenia było na skraju zasięgu.

729 - Zniknął.jpg

18:00
Minęło kolejne pół godziny, gdy USO-70 pojawiło się na sensorach, lecąc nad Peru w kierunku Karaibów... Wyglądało to jakby obcy chcieli odciągnąć statki na skraj zasięgu i dopiero ruszyć we właściwym kierunku... Albo coś czekało na nich pod Peru. Barracuda 06 została skierowana na patrol w tym regionie, podczas gdy Barracuda 05 skierowała się w pościg za jednym z zaopatrzeniowych statków obcych...

730 - Bitwa się zaczyna.jpg

19:00
Tymczasem drugie USO przeleciało Atlantyk, wleciało nad Brazylię... i też skierowało się pod Peru. To było zbyt podejrzane. Tymczasem Barracuda 05 przechwyciła USO-70 na północ od Haiti, jednak mimo wystrzelenia 6 torped D.U.P. zdołała tylko uszkodzić wrogi okręt...

731 - Brakło torped.jpg

19:15
Gdy Barracuda 05 wracała do bazy, USO-70 wylądowało na dnie, a USO-69 zniknęło w podejrzanym regionie pod Peru, gdzie wciąż zmierzała Barracuda 06. Admirał nakazał Trytonowi 01 natychmiast skierować się do USO-70 i zdobyć je, zanim obcy naprawią uszkodzenia...

732 - Ogromny znika.jpg

19:30
Barracuda 06 dotarła w pobliże wraku i zaczęła patrolować okolicę. Czy to był punkt zbiorczy dla obcych, gdyż leżał poza zasięgiem sensorów bazy X-COM, czy coś tam znajdywało się? To pytanie zadawali sobie wszyscy. Jednak fakt, że drugie USO po 15 minutach pojawiło się znów nad Peru sugerowało, że pierwsza opcja jest prawdziwa...

733 - Ogromny pojawia się.jpg

20:00
USO-69 dotarło nad Karaiby i zaczęło krążyć po regionie, gdy Barracuda 06 zgłosiła, że musi wracać do bazy z powodu niskiego poziomu paliwa... Jednocześnie przez pół godziny patrolu nic nie zauważono w regionie Peru.

734 - B-6 Wraca.jpg

21:00
USO-69 kręciło się na północ od Haiti, gdy Tryton 01 był już tylko o 30 minut od USO-70. Z Barracudami w których uzupełniano paliwo siły X-COM nie mogły zrobić nic innego, niż czekać...

735 - Brak wolnych okrętów.jpg


21:30
Tryton 01 wylądował nieopodal USO i rozpoczął się szturm. Ze wsparciem kontroli molekularnej wydawało się, że X-COM ma przewagę...

736 - Bitwa się zaczęła.jpg

Jednak jeden Tasoth oddał dwa szczęśliwe strzały, zabijając dwóch aquanatów... Jednym z nich była komandor Tatyana, świeżo awansowana na dowódcę Aquanatów...

737 - Śmierć Tatyany.jpg

Komandor podporucznik Henri Dreyfus przejął dowodzenie i doprowadził szturm do sukcesu. Dowódcą Trytona 01 została awansowana do spotkania komandora podporucznika Maria Aquila (która jako operator MC nie miała żadnego zabitego osobiście obcego), natomiast dowódcą sił szturmowych został porucznik Nikolay Pavlov, który miał na koncie największą ilość zabitych obych...

738 - Zmiany.jpg

22:00
Tryton wrócił do bazy, a tymczasem USO-69 znów skierowało się pod Peru. Po raz drugi z bazy Pearl wysłano Barracudę, gdyż działania obcych wydawały się podejrzane...

739 - Poszukiwania.jpg

17 sierpnia
0:00
Gdy Barracuda 04 zbliżała się do Peru wszystko wskazywało, że USO zniknęło, ale po 30 minutach patrolu na sensorach pojawiło się zaginione USO, opuszczające region, gdzie zatopiono krążownik obcych, kierujące się znów ku Karaibom...

740 - Pojawiam się i znikam.jpg

4:00
USO-69 latało i pływało w tą i z powrotem, jakby nie mogąc się zdecydować. Barracuda 04 wróciła do bazy i o 4:00 admirałowi zameldowano, że Barracuda 07 jest gotowa do akcji. Po raz drugi w tej bitwie Barracuda 07 wypłynęła na morze...

741 - Barracuda 07 atakuje.jpg

4:45
Barracuda dopadła do USO na północ od Haiti w pobliżu miejsca, gdzie zaatakowano wcześniej uszkodzone USO. I tym razem wydarzenia potoczyły się tak samo. Barracuda uszkodziła USO, które wkrótce wylądowało na dnie...

742 - Bitwa.jpg

5:00
Barracuda 07 z braku torped wracała do bazy, więc z Bazy X-COM wysłano Barracudę 05, pomimo niepełnego stanu torped. Oddział Tryton 01 znów ruszył w kierunku wroga, przygotowując się do nocnego szturmu w ciemnych wodach...

743 - Tryton 01 ląduje.jpg

7:00
Podczas tej bitwy komandor Henri Dreyfus po raz ostatni użył karabinu Gaussa, kończąc użycie tej broni przez X-COM. Oddział Tryton 01 odniósł sukces w ataku, osiągając to, czego nie zrobiły Barracudy - powstrzymując budowę bazy

744 - Ostatnie użycie Gaussa i jego sprzedaż.jpg

9:00
Powiększenie stanu osobowego Aquanautów pociągnęło za sobą kolejne awanse. Dowódca oddziałów szturmowych Tryton 0-1 został awansowany do stopnia komandora podporucznika, podobnie jak pozostali operatorzy MC. Coraz głośniej w koszarach mówiono o nowych oddziałach, które wkrótce miały powstać...
A admirał tymczasem nakazał budowę kolejnej bazy na południowym Pacyfiku, która miała pilnować, czy obcy nie pływają pod Peru od południa...
Tymczasem w bazie X-COM znów doszło do problemów z torpedami D.U.P. Oczekiwano na dostawę, a tymczasem pozostawało ich już tylko 5 i zostały przełożone do Barracudy 07.

745 - XCOM się rozszerza.jpg

18 sierpnia
12:30
Gdy sensory bazy X-COM Ex.1 wykryły mały okręt eskortowy obcych, wysłano w jego kierunku Barracudę 07. Gdy opuszczała śluzę potwierdzono, że okrętem kierują Homaroidy, a okręt ma zadanie rozpoznawcze...

746 - Krążownik.jpg

13:30
Barracuda 07 dogoniła USO nad Hiszpanią i śledziła je, aż do zatoki Gwinejskiej, gdzie USO wreszcie zanurkowało... Barracuda odpaliła dwie salwy torped D.U.P. uzyskując jedno trafienie, po czym obcy okręt przyspieszył i zostawił Barracudę z tyłu, która musiała wkrótce zawrócić do bazy z brakiem paliwa i ostatnią torpedą w wyrzutni...

747 - B-5 i ostatni DUP.jpg

22:00
Gdy wieczorem wykryto USO zmierzające na północ nad Afryką, nawet nie podrywano Barracudy. Z jedną torpedą Barracudy nie mogły nic osiągnąć...

748 - USO wraca.jpg

Wreszcie o północy do bazy X-COM Ex.01 dotarła dostawa torped, kończąc kryzysową sytuację.
Tego samego dnia naukowcy przedstawili raport dotyczący zdobytych w bazie komór kriogenicznych w których obcy oczekują na przebudzenie. Najdziwiejszy był jednak fakt, że niektórych z obcych mrożono od ponad 60 milionów lat... Rzucało to nowe światło na historię ludzkości

749 - Kriogenika.jpg

20 sierpnia
2:45
Sensory bazy X-COM Ex.01 znów wykryły krążownik obcych, kierujący się na południowy Atlantyk... zaatakować bazę X-COM? Było to zaskakujące. Czyżby obcy podejrzewali, że mamy tam bazę? Niemniej świeżo uzbrojona Barracuda 05 ruszyła w pościg, tracąc kontakt z USO daleko na południu tuż przed 4:00.

750 - Barracuda 05 na południe.jpg

USO na szczęście zniknęło, gdy Barracuda zbliżała się do obcych i po kilku minutach namierzono USO. Po godzinie pościgu Barracuda zatopiła krążownik obcych, którego wrak jeszcze tego samego dnia zdobył oddział Tryton 01.

751 - Barracuda 05 walczy.jpg

X-COM na Atlantyku wracał do boju, a jak się miało okazać, stoczona bitwa miała niespodziewane konsekwencje...
Podsumowanie miesiąca: [do 20 sierpnia]
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 1 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 3 USO zatopione, 1 USO uszkodzone (6 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 1 USO zatopione, 2 USO uszkodzone (4 patrole bojowe)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 15 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (24 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (10 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 8,5 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (18 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (4 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 6,5 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych)

Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części XIII


=====
Dodano 08.02.2024


Część 14 - "Pokłosie Bitwy" - 21-31 sierpień 2040

21 sierpień
4:00
Sensory bazy X-COM Ex.1 wykryły ogromne USO, które kierowało się nad Ameryką Południową w kierunku Peru z tą samą misją, co kilka dni temu dwa USO zaopatrzeniowe "Budowa bazy na Karaibach". Barracuda 07 została wysłana w pościg, ale zanim dopłynęła do brzegów Ameryki Południowej USO zniknęło... tam, gdzie ostatnio znikały wszystkie...

752 - Barracuda 07 ściga olbrzyma.jpg

5:15
Barracuda 07 doleciała do tego miejsca i zanurzyła się w wodzie, tylko po to, aby USO pojawiło się znów na sensorach, kierując się na Karaiby. Dowództwo X-COM nakazało Barracudzie 07 patrol okolic Peru, podczas gdy śledzenie USO spadło na Barracudę 05.

753 - Olbrzym wraca.jpg

6:00
Gdy uwaga X-COM skupiała się na Karaibach, sensory bazy X-COM 02 wykryły kolejne USO lecące nad Pakistanem, kierujące się na południe... Według transmisji był to krążownik, kierujący się z Homaroidami na zwiad na Morzu Północnym... "Obcy muszą nauczyć się geografii" - pomyślał kapitan Barracudy 03 ruszającej w pościg...

754 - Krążownik dla B-3.jpg

7:30
Barracuda 07 patrolowała okolice Peru, gdy Barracuda 05 zameldowała, że USO wylądowało nieopodal San Juan. Dowództwo natychmiast nakazało wysłać Trytona 01 z rozkazem zdobycia największego dotąd USO.

8:30
W czasie, gdy na Atlantyku trwała obława, Barracuda 03 minęła Afrykę i zbliżała się do Antarktydy. Teraz była to kwestia minut, czy wystarczy paliwa na powrót, jeżeli przechwycą USO*. Operator sensorów przeliczała odległości i wreszcie zameldowała:
-Kapitanie. Musimy zawracać za minutę. Szacowany czas przechwycenia. 20 minut.
Kapitan Barracudy 03 zagryzł zęby i skręcił w stronę bazy meldując:
-Barracuda 03 do bazy. mamy mało paliwa. Wracamy do bazy.

755 - Przechywcenia.jpg
*Xenonauci mają opcję ataku bez paliwa, ale wtedy Interceptor nie wróci do bazy.

9:00
Tryton 01 wylądował obok ogromnego USO i była to wielka bitwa w przejmowanie kontroli. W pewnym momencie obcym udało się przejąć nawet samego komandora Dreyfusa, ale szturm poprowadzony przez pozostałych Aquanautów wyeliminował obcych kontrolerów i największe do tej pory USO zostało zdobyte.

756 - Bitwa o Ogromne USO.jpg

Następne dni mijały na "rutynowych" działaniach. Barracudy polowały na małe USO, Tryton 01 je zdobywał...

757 - B7 do Małego.jpg

Naukowcy analizowali nowe zdobycze, które nie przedstawiały wesoło losu ludzkości, jeżeli przegramy....

758 - Implantery.jpg

Jednak wiele osób dziwiło jedno. Nawet jeżeli Barracuda 03 zatopiła USO na oceanie Indyjskim...

759 - B3 vs Scout.jpg

Wciąż wysyłano do wraku Trytona 01, choć tyle mówiło się o reaktywacji Trytona 02. Za to dowództwo mocno rozbudowywało system baz...

760 - Tryton 01 przyleci i posprząta.jpg

Czasami obcy próbowali uniknąć kontaktu z Barracudami zanurzając się głęboko..

761 - Zbyt głęboko.jpg

Ale z mniejszymi okrętami Barracudy odnosiły sukcesy...

762 - Wynurzył się.jpg

Głównym problemem była jednak prędkość i zasięg Barracud...

763 - Bezskuteczny pościg B5.jpg

Ale ogólnie ludzkość wydawała sie wygrywać bitwę...

764 - X-COM rozwija się.jpg

26 sierpnia
Wreszcie, 26 sierpnia nadeszła oficjalna wiadomość. Tryton 02 będzie reaktywowany z dniem 01.09.2040, a będzie nosił numer 04 (03 nosił anulowany projekt Trytona na Pacyfiku)*

765 - Tryton 04 uruchomiony.jpg
*A naprawdę kupiłem raz zamiast Barracudy Trytona i choć anulowałem go, gra 03 liczy, że miałem.

29 sierpnia
W niedzielę naukowcy podzielili się pełną historią tego, co wyciągnięto z obcych. Pierwsza inwazja miała mieć miejsce 60 milionów lat temu. Wtedy ogromny statek kolonizacyjny dotarł pod ziemię, ale wówczas to słońce stanęło w naszej obronie (choć nas wtedy nie było) i potężny okręt spadł na naszą planetę, kończąc epokę dinozaurów. To nie był meteor, a obcy okręt. T'leth.
Okręt przetrwał upadek i spoczywa na dnie z zamrożonymi obcymi, co jakiś czas budząc część obcych, aby próbowali skontaktować się ze swoimi kuzynami. Czyżby więc poprzednia inwazja była po prostu próbą odzyskania tego, co obcy uważali, że należy do nich?
Niemniej nasz krąg poszukiwań się zmniejszał. Zagrożenie spoczywa... Na Karaibach. Tam gdzie znikała duża część obcych okrętów...

766 - Skąd wzięli się obcy.jpg

0:30
Po północy sensory bazy X-COM Ex.01 wykryły kolejny krążownik zaopatrzeniowy obcych. Wysłano na jego przechwycenie Barracudy 05 i 07, ale gdy te opuszczały śluzę nadszedł drugi meldunek. Obcy zmierzali na Karaiby... zaopatrzyć kolonię.

767 - Zaopatrzenie.jpg

Około 2:00 USO wylądowało w pobliżu Jamajki i wówczas piloci Barracud wykryli wśród wielu wraków leżących na dnie obiekt, którego nie powinno tam być. Coś, co przypominało wieżę. Pod wodą znajdowała się kolonia obcych.

Natychmiast wysłano w kierunku statku obcych Trytona 01, ale zanim ten doleciał pod Jamajkę, USO podniosło się z dna i na pełnej prędkości ominęło Barracudy i pomknęło na Pacyfik...

768 - Kolonia.jpg

Tryton 01 zawrócił do bazy i po przezbrojeniu został skierowany do uderzenia na kolonię obcych, którą zniszczone bez żadnych strat własnych. Był to jednocześnie ostatni atak "starego" Trytona 01.

769 - Atak na kolonię.jpg

W międzyczasie pod Antarktydą sensory bazy X-COM 02 wykryły ogromne USO, które miało zazadanie zaatakować bazę X-COM. Po kilku godzinach krążenia na południu USO skierowało się w stronę Brazylii. Admirała X-COM martwił ten pościg za Trytonem 01, który zniszczył kolonię, ale szczęśliwie obcy zakręcili pod Afrykę...

770 - Duże USO się kręci.jpg

Po raz kolejny potężne USO, uzbrojone tak, ze Barracudy nie miałyby z nim szans pojawiło się 31 sierpnia, krążąc od zatoki Gwinejskiej po środek Atlantyku... Obcy próbowali namierzyć bazę X-COM, ale maskowanie MC i brak reakcji na ich działanie pozwolił ukryć bazę przed atakiem.

771 - Kolejne ogromne przeszukuje wody.jpg

Gdy ogromne USO jeszcze krążyło po Atlantyku w bazie X-COM admirał nawiązał kontakt z Komitetem. Obcy w poprzednim miesiącu wykazali największą aktywność na Karaibach, gdzie nawet udało im się założyć kolonię, która mogła wpływać na Nowy Meksyk i USA, ale z drugiej strony X-COM w o wiele skuteczniejszy sposób działał na tych wodach, zabezpieczając ludzkość przed atakami obcych

772 - Wykresy.jpg

Aktywność obcych została ograniczona po wiosennych sukcesach, natomiast pomimo rosnących wydatków X-COM był w stanie wyjść na bezpieczną prostą finansową...

773 - Finanse stabilne.jpg

W Komitecie Obrony Ziemi wszyscy odetchnęli z ulgą wiedząc, że X-COM skutecznie działa w obronie planety, co wpływało na kolejny wzrost finansowania.

774 - Podsumowanie.jpg

Na pytanie o cel na następny miesiąc, admirał X-COM odpowiedział krótko:
-Chcemy znaleźć T'leth, [podwodne] Miasto Obcych.

775 - Cel ostateczny.jpg

X-COM szykował się do uderzenia w miejsce, gdzie obcych najmocniej zaboli. W serce i źrodło obcnego zagrożenia...Podsumowanie miesiąca:
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 3 USO zatopione (5 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 3 USO zatopione, 1 USO uszkodzone (9 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 3 USO zatopione, 2 USO uszkodzone (8 patroli bojowych)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 17 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (27 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (10 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 8,5 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (21 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (4 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 8,5 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (20 patroli bojowych)

Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części XIV


=====
dodatno 10.02.2024

Część 15 - "Wzrost X-COM 02" - 1-15 wrzesień 2040

1 wrzesień
Jeszcze trwało spotkanie z Komisją, gdy wykryto kolejną aktywność obcych w pobliżu Antarktydy. Najwyraźniej kolejny nadajnik MC chcieli aktywować.

901 - Aktywność.jpg
]


Na misję wysłano Trytona 01, a w międzyczasie Barracudy polowały na patrole obcych. Jeden niewielki okręt podwodny z Kraboludem został zatopiony, ale nie zniszczony na południu. Admirał X-COM uznał, że to idealna okazja na inaugurację Trytona 04.

902 - USO zestrzelone.jpg

Choć komandor podporucznik Maria Aquila oraz porucznik Manuel Cuervo jeszcze nie dostarli do bazy X-COM 02 oddział wyruszył na Atlantyk. I gdy Tryton 01 niszczył kolejny nadajnik Obcych, Tryton 04 odniósł swój pierwszy sukces

903 - Sukcesy i obce porażki.jpg

Niedługo później sytuacja w bazach zaczęła się normować. Zaopatrzenie w torpedy D.U.P w bazie Ex.1 zostało zwiększone, dowódcy Trytona 04 dotarli na ocean Indyjski, a do magazynów wysłano wiele zapasów, które pozwoliły zyskać miejsce w bazach X-COM

904 - Transfery.jpg

Jednocześnie naukowcy rozpracowali, jak działają torpedy samonaprowadzane obcych, zwane "Destruktorami pulsacyjnymi", które wkrótce miały podnieść walkę na nowy poziom... I to nie tylko Trytonów...

905 - Rozrywacz.jpg

6 września
Tego dnia sensory wykryły krążownik obcych zmierzający na morze północne. O 10:00 Barracuda 07 została wysłana w pościg, jednak po 30 minutach utracono kontakt z USO pod Włochami.
Barracuda dotarła tam godzinę później, ale nie odnajdując śladu obcych została skierowana na Morze Bałtyckie.

906 - B7 zaczyna polowanie.jpg

Tu o 12:30 odzyskała kontakt z USO, które w tym czasie dotarło już do Arktyki. Pościg okazał się jednak nieskuteczny, gdyż USO wylądowało na dnie morza...

907 - U-82 umyka Barrakudzie.jpg

O 13:30 bazę X-COM Ex.1 opuścił Tryton 01 z w większości młodszymi aquanautami, gdyż po poprzedniej bitwie jeszcze wielu oficerów leczyło rany. Barracuda 07 pilnowała USO tylko do 15:00, gdyż ze względu na niski poziom paliwa musiała wracać do bazy...

908 - Wymiana.jpg

Rolę Barracudy 07 przejęła 05 i dopilnowała, aby USO nie wystartowało do czasu, aż Tryton 01 przybył na miejsce.

909 - Odzyskanie kontaktu.jpg

7 września
Wieczorem czasu lokalnego sensory bazy X-COM 02 wykryły Ciężki Krążownik obcych zmierzający w strone bazy X-COM 02. Na jego przechwycenie wypuszczono o 11:00 Barracudę 03.

910 - Duży cel.jpg

USO minęło jednak bazę kierując się w kierunku półwyspu Arabskiego, po czym zwolnił kierując się Indiom. Gdy o krążownik przelatywał nad Indiami Barracuda 03 dogoniła krążownik i zaraz po zanurzeniu celu, wodowała zaraz za nim, w szybkim ataku zatapiając wrogie USO.

911 - Upolowany.jpg

W tym samym czasie na Karaibach niedaleko miejsca, gdzie zwykle znikały USO pojawił się obcy krążownik. Barracuda 07 została wysłana w pościg.

912 - B-7 startuje.jpg

USO uciekło na Pacyfik i tam niestety je zgubiono. Było to o tyle zaskakujące, że USO miało kierować się na południowy Atlantyk.

913 - Uciekł.jpg

Choć jak kilka godzin później się okazało, była to prawda, gdy sensory wykryły to USO pod Afryką. Barracuda 05 została wysłana do USO i zatopiła je, gdy pod Indiami Tryton 04 kierował się do wraku USO, gdzie jego dowódczyni miała przedstawić nowy pomysł na walkę...

914 - B5 zatapia eskortowca.jpg

Komandor podporucznik Maria Aquila nie tylko kontrolowała obcych przy pomocy kontroli molekularnej, ale też używając "Destruktora Pulsacyjnego" wspierała ogniem Aquanautów, zabijając aż 7 obcuch w tej bitwie. Po pierwszej krytyce przed admirała, pomysł Marii został zaakceptowany do użycia, a raport z bitwy pokazał, że ta ręczna broń potrafi rozbijać kadłuby okrętów obcych. Dowódca X-COM nakazał opracowanie tej broni także dla Barracud, co miało być pierwszą próbą praktycznego wzmocnienia tych okrętów od początku wojny.

915 - Agresywne MC Trytona 04.jpg

Barracudy bazy Ex.1 nie miały spokoju. Ledwo wróciły do bazy i uzupełniły paliwo, gdy okazywało się, że kolejne małe USO pojawia się na sensorach, tym razem kierując się na Pacyfik z południowego Atlantyku. Minęła jeszcze godzina, nim Barracuda 07 została przygotowana do rejsu...

916 - Takie Maleństwa.jpg

A zaraz później wykryto także kolejny okręt zwiadowczy poruszający się u brzegów Brazylii. W ciągu 2 godzin oba USO zostały zniszczone, a Tryton 01 zabezpieczył kolejny wrak

917 - Dwa maleństwa.jpg

11 września
Tego dnia ukończono pierwszą z wysuniętych baz X-COM, bazę X-COM South położoną na południowym Pacyfiku. Choć sensory miały być gotowe dopiero za kilkanaście dni, admirał X-COM zażądał przygotowania Barracudy dla tej bazy, aby mogła wesprzeć działania X-COM w luce na południowym Pacyfiku

918 - Nowe Barracudy.jpg

Tego samego dnia pod Indiami wykryto kolejny krążownik USO przeciw któremu wysłano Barracudę 03...Mógłby to być "zwykły" rejs na przechwycenie, gdyby nie fakt, że podobnie jak w bazie Ex.01, tak w bazie 02 brakowało obecnie torped i czekano na dostawę... Barracuda 03 opuściła bazę o 5:30 posiadając tylko 1 torpedę D.U.P i 6 torped Ajax, pozostawiając w bazie 1 torpedę Ajax.

919 - Zapowiadała się rutynowa misja.jpg

6:15
350 mil na południowy wschód od Sri Lanki Barracuda zbliżała się do obcego krążownika oznaczonego jako USO-87
-Dystans do USO 8-7 100 000 jardów - zameldowała operatorka sensorów
-Torpeda D.U.P uzbrojona - zameldował operator uzbrojenia, mocno akcentując słowo torpeda.
-90 000 jardów... - zameldowała operatorka i kapitan powiedział do załogi:
-Załoga, podchodzimy na zasięg Ajaxów. Przygotować się na ogień zwrotny!

920 - Zgadnijmy jakich torped brakuje.jpg

Obcy nie zaskoczyli kapitana. Gdy tylko minęli 38 000 jardów, a torpeda D.U.P. dosięgła celu, obcy otworzyli ogień z broni sonicznej. Barracudą zatrzęsło, gdy pierwszy cios trafił w kadłub. Inżynier zameldował:
-Trafili nas. Brak przebicia!
A operatorka sensorów zameldowała:
-35 000 jardów!
Kapitan odpalił torpedę Ajax, jednak ta minęła USO, które strzelało do Barracudy i brakło jej energii na zawrót. Dopiero druga torpeda trafiła w cel. Gdy jednak wystrzelił trzecią torpedę, a Barracuda kolejny raz została trafiona operatorka sensorów zameldowała:
-Obcy okręt podwodny ucieka! - a po chwili dodała - Torpeda Ajax wygasła. Dystans do celu 62 000 jardów.
Kapitan zagryzł zęby. Tą rundę wygrali obcy... Ale tylko dlatego, że uciekali.

921 - USO ucieka.jpg
921 - USO ucieka.jpg (22.22 KiB) Przejrzano 10417 razy

6:30
Przez następny kwadrans kierowali się z prędkością 2400 węzłów, pokonując 600 mil. Byli 700 mil na południe od Sri Lanki, gdy obcy krążownik znów zwolnił i Barracuda zaczęła zbliżać się do obcego okrętu.
-60 000 jardów - zameldowała operatorka sensorów, a kapitan przygotował się na kolejne ataki.

922 - Pościg.jpg

Obcy pierwsi otworzyli ogień haniebnie pudłując, niestety pierwszy Ajax również nie trafił celu. Kapitan walczył z okrętem, starając się jednocześnie unikać ataków sonicznych, jak i odpalać kolejne torpedy. Drugi Ajax trafił w cel i okrętowi została już ostatnia torpeda, tak często pudłowana przez wielu kapitanów*. Ale kapitan nie chciał na to pozwolić. Nie słyszał brzęczka, że torpeda jest gotowa, nie słyszał meldunków. Miał tylko jeden cel. Zatopić USO ostatnią torpedą Barracudy i przedostanią jaką mieli. Nacisnął spust i prowadził torpedę do celu, aż ta trafiła w cel i dopiero zaczął oddalać się, obserwując efekt. Operatorka sensorów zameldowała:
-Obcy okręt zatopiony. Dystans 45 000 jardów.
Kapitan odetchnął i przełączył radio na nadawanie do bazy:
-Baza 0-2, tu Barracuda 0-3. USO-8-7 zatopione. Powtarzam USO-8-7 zatopione!

923 - Ostatnią torpedą.jpg
923 - Ostatnią torpedą.jpg (21.03 KiB) Przejrzano 10417 razy
*Można to nazwać błędem gry, ale odpalając ostatnią torpedę Interceptor/Barracuda zaczyna oddalać się od celu wychodząc z zasięgu broni, zanim ta trafi w cel. Aby uniknać błędu należy przy odpalaniu ostatniej torpedy nakazać okrętowi zbliżać się maksymalnie do celu, a dopiero potem pozwolić mu na oddalenie się.

Tryton 04 został wysłany do tej ciężkiej bitwy. Kapitan Krążownika okazał się groźny nie tylko dla Barracudy, ale również dla Aquanatów. Dwóch zabił przy użyciu kontroli molekularnej, zmuszając przejętych aquanautów do zabicia ich kolegów, a kolejnego aquanautę zabił podczas szturmu jednostki, gdy zasadził się w jednej z "kajut" okrętu. Ostatecznie Tryton 04 odniósł sukces, ale straty były wysokie jak na atak na taki okręt obcych, a na dodatek wrak...

924 - Tastosh, który zabił 2 Aquanautów MC i jednego osobiście.jpg

Tego samego dnia admirał X-COM podjął wreszcie tak długo odkładaną decyzję. Barracuda 04 miała opuścić bazę Pearl i dołączyć do bazy X-COM 02. Utrzymanie 2 Barracud w obszarze, gdzie obcy nie przejawiali aktywności zostało wreszcie zakończone. Jednak admirał nie planował zamiany bazy Pearl w posterunek... Miał do tego inny cel.

925 - Transfer na Ocean Indyjski.jpg

13 września do bazy 02 dotarły wreszcie zarówno nowe torpedy, jak i wzmocnienie, co pozwoliło odzyskać operacyjność bazie X-COM 02.

926 - Odbudowa sił w bazie 02.jpg

14 września
Gdy 9 godzin po przybyciu Barracudy 04 wykryto obcy eskortowiec, w pościg wysłano Barracudę 04. Kapitan okrętu był zachwycony zadaniem. Już 10 razy ścigał USO, ale teraz liczył, że wreszcie nie będzie to działo się na kradzi zasięgu, jak to miało do tej pory, ale w miejscu, gdzie toczyły się ciężkie walki.
Jednak po 30 minutach USO zniknęło z sensorów i przypominało to wcześniejsze patrole...

927 - Kolejne USO.jpg

Kapitanowi polecono udać się na południe od Przylądka Dobrej Nadziei, a z Bazy X-COM Ex.01 wysłano na pomoc Barracudę 07 i to właśnie ona przechwyciła USO. Kapitan Barracudy 04 był zniesmaczony. 11 pościgów i znów obcy mu umknęli. Jakby jakieś fatum spadło na Barracudę...

928 - Przechwycenie.jpg

Gdy Barracudy wracały do bazy, Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) dotarła do bazy X-COM South, gdzie przystąpiono do uzbrojania okrętu. Choć sensory bazy miały być uruchomione dopiero za tydzień, baza X-COM South zaczynała działalność...

929 - Barracuda 08.jpg

15 września
Była noc w bazie X-COM 02, gdy na sensorach wykryto duże USO kierujące się od strony Antarktydy na północ. Natychmiast polecono wysłać obie Barracudy i gdy te opuszczały bazę rozszyfrowano transmisję. Był to okręt klasy Łowca, kierujący się na "rajd po zasoby" na oceanie Indyjskim. Gdy Barracudy rozpędzały się, USO minęło bazę X-COM 02 kierując się ku Morzu Arabskiemu

930 - USO89.jpg

Kapitan Barracudy 04 spoglądał na wyświetlacz. USO było o wiele szybsze od Barracudy i zaczął powoli wątpić, czy jego okręt kiedykolwiek dopadnie jakieś USO. Zastanawiał się nawet jak płynąca milę przed nim Barracuda 03 osiągnęła te 19 zatopionych USO. Wtedy zameldowano, że USO zwolniło, kierując się na wschód. To była okazja na którą czekał.

Dwie Barracudy dopadły USO na południe od Indii rzucając się na nie z użyciem torped D.U.P. Kapitan przygotowywał się po odpaleniu drugiego D.U.P. do opalenia torpedy Ajax, jak czynił to znajdujący się przed nim okręt Barracuda 03, gdy operator sensorów zameldował:
-D.U.P. z trójki trafiła... Nasza D.U.P. trafiła... USO idzie w dół...
Kapitan wstrzymał się z torpedą Ajax, choć był w zasięgu. Czy była potrzebna? Operator sensorów zameldował:
-Obcy okręt podwodny tonie!
Kapitan Barracudy 04 nie chciał najpierw wierzyć. Naprawdę Barracuda 04 wreszcie dopadła USO?
Kapitan barracudy 03 potwierdził to meldując do bazy, że kolejne USO zostało zatopione. Po tylu bezowocnych rejsach Barracuda 04 miała prawo do 0,5 zatopienia USO.

931 - Upolowany.jpg

I nie miało być to ostatnie zatopienie dokonane przez Barracudę 04...


Podsumowanie miesiąca: [1-15 wrzesień 2040]
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 2,5 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 0,5 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 2 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) -
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 2 USO zatopione (4 patrole bojowe)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 19,5 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (30 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 0,5 USO zatopione (12 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 10,5 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (24 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (4 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 10,5 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (24 patrole bojowe)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean)

Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części XV
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1572
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#8

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 06 lut 2024, 19:11

:kawa , szkoda Tatyany
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5657
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#9

Post autor: PL_CMDR Blue R » 13 lut 2024, 19:41

Część 16 - "Wyznaczenie ostatecznej drogi" - 16-30 wrzesień 2040

16 wrzesień
Już wkrótce kapitan Barracudy 04 miał okazję, aby ułamek zamienić na całość. W południe następnego dnia sensory bazy wykryły Ciężki krążownik obcych, który przeskakiwał nad Indonezją na ocean Indyjski

932 - Kolejny cel.jpg

Dwie Barracudy wyruszyły naprzeciw i po 2 salawach torpedami D.U.P. zatopiły okręt, którym zająl się wkrótce Tryton 04, a kapitan Barracudy 04 mógł zapisać dwie połówki USO na swoim koncie.

933 - Kolejny upolowany.jpg

18 września
8,5 miesiąca od ataku na Hyperiona, admirał X-COM uzyskał informacje o źródle zagrożenia. T'leth spoczywa w głębi Sigsbee, a nie jak podejrzewano w Kraterze Chicxulub (gdzie spoczywa inna, nieaktywna częśc okrętu. Wewnątrz tego miasta spoczywa obcy horrowr, tak nikczemny i potężny, że nawet śmierć go nie pokonała... Tak, jeżeli obcy wyznają jakąś religię, to jest nią ten "Wielki Śniący", Ostateczny Obcy...
Obcy szykują się do wynurzenia T'letha, aby cykl reanimacji rozpoczął się. Choć obcy nie żyje, to jednak nie jest martwy i kontroluje molekularnie całą armie obcych. Ta sieć molekularna łączy obych z "tym Jedynym". Genetycznie zmodyfikowane twory ludzko-obce to tylko jego manifestacja.
Choć wielokrotnie ludzkość wspominała o ostatecznym wrogu, okazuje się, że ten ostateczny obcy spoczywał ukryty przez całą historię ludzkości w głębi mórz...
Pozostał tylko 1 problem. Jak dostać się do T'letha? Trzeba będzie pokonać kontrolę molekularną, ale wrak spoczywa tak głęboko, że prowadzą do niego podmorskie korytarze w których ciśnienie zgniecie Trytona.. X-COM potrzebował więc nie tylko lepszych Barracud, ale i lepszego Trytona, jak i pancerzy dla silnych umysłowo aquanautów, aby mogli wygrać tą bitwę.

934 - Tylko jak tam dotrzeć....jpg

W międzyczasie, gdy naukowcy pracowali nad rozwiązaniem problemu, Barracudy walczyły dalej z obcymi...

935 - B7 zatapia kolejnego.jpg

I jedyną ochroną mniejszych okrętów przed Barracudami była ich prędkość oraz głębokość na którą mogli się zanurzyć, która znacznie przekraczała głębokość na której mogły operować Barracudy...

936 - Mały cel, ale za głęboko dla B5.jpg

19 września Barracuda 05 ścigała USO przez cały Atlantyk na głębinie i dopiero przed Ameryką Południową USO dopiero wyskoczyło do przodu, startując w powietrze...

937 - Pościg pod Peru.jpg

Doprowadzając do bitwy pod Peru, gdzie obce okręty zwalniały zawsze po locie...

938 - Pościg pod Peru.jpg

Do wraku wysłano Trytona 01 i była to ostatnia misja w oddziale dowódcy oddziału szturmowego, komandora podporucznika Nikalaia Pavlova. Nie dlatego, że zginął, choć podczas walki został ranny...

939 - Ostatnia misja Pavlova.jpg

Admirał X-COM rozkazał przystąpić do formowania oddziału do ataku na T'leth. W skład tego oddziału mieli wchodzić Aquanauci, którzy odznaczali się dużą siłą kontroli molekularnej oraz odbyli 20 misji lub zabili 20 obych. Miała to być elita elit, ale aby uniknać jej strat, mogli latać na misje już tylko jako operatorzy MC.

940 - Oddział Lewiatan.jpg

Komandor Henri Dreyfus był niezadowolony, gdy otrzymał rozkaz, że on nie będzie brał udziału w operacji Lewiatan. Słabe wyniki w testach MC spowodowały, że admirał X-COM uznał, że wysłanie Henriego to zbyt duże ryzko.

941 - Ktoś kto nie poleci.jpg

Tymczasem naukowcy rozpoczęli pracę nad zbrojami dla oddziału Lewiatan, pierwszym krokiem do przygotowania oddziału do boju...

942 - Pancerze dla Lewiatana.jpg

Jednocześnie do wysuniętych baz X-COM skierowano nowe Barracudy. Były to:
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) w polarnej bazie X-COM North, Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) w bazie X-COM pod Okinawą oraz Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) w bazie X-COM South 2 na południu Atlantyku.

944 - Nowe Barracudy.jpg

23 września pierwszy z nich miał szansę na odniesienie sukcesu. Około 23:30 sensory bazy X-COM Ex.01 wykryły krążownik obcych, który wynurzył się z głębin zatoki Meksykańskiej i ruszył na południowy Atlantyk. Początkowo w pościg wysłano Barracudę 07, jednak gdy USO minęło Brazylię okazało się, że może ono uciec Barracudzie...

945 - USO 93.jpg

Kapitan Barracudy 11 prowadziła swój okręt na północ, odbierając sygnały naprowadzające ich na USO. Barracuda 07 zbliżała się do USO, które zwolniło, jednak powoli zbliżała się do punktu w którym musiała zawrócić z braku paliwa. Niestety, dla Barracudy 11, Barracuda 7 dogoniła i zatopiła USO, zanim Barracudzie 11 udało się zbliżyć...

946 - Pierwsza misja B11.jpg

W tym czasie po raz pierwszy z przesłuchać obcych wyszły dobre wiadomości. Udało się ustalić o co chodzi z "rajdamy po zasoby". Obcy przeszukują zatopione wraki ludzkich statków i samolotów, starając się odzyskać materiały, których nie mogą zdobyć. A więc nie tylko bazy obcych, ale i sam T'leth potrzebował zasobów... Działaniami przeciwko ich okrętom mogliśmy ich przydusić, choć to tylko oddalało zagrożenie...

947 - Obcy też mają problemu z zapasami.jpg

Tymczasem Barracudy wciąż odnosiły sukcesy na Atlantyku, nie pozwalając obcym okrętom na skuteczne działania...

948 - B5 walczy.jpg

Trzymając obce działania w szachu...

949 - B7 też.jpg

29 września
Naukowcy przedstawili raport, który wreszcie zadowolił kapitanów Barracud. W pierwszym wspomniano o najmniejszym USO, które okazało się wolniejsze od Barracud i na dodatek nieuzbrojone (było to USO rozpoznawcze), a na dodatek naukowcy opracowali powiększoną wersję Destruktora Pulsacyjnego. Działo Torped Fali Pulsacyjnej pozwalało strzelać naprowadzanymi torpedami o skuteczności prowadzenia torpedy jeszcze wyższej, niż torpedy D.U.P. a na dodatek udało się uzyskać większą moc oraz większym zasięgiem, niż broń soniczna wszystkich USO, poza drednotem, a nawet z nim Barracudy mogły podjąć walkę.
Natychmiast w bazach rozpoczęto produkcję tej broni oraz torped z planem uzbrojenia pierwszych Barracud już 1 października...

950 - Nowa broń.jpg

Tymczasem, kilkanaście godzin później nieopodal bazy X-COM South 2 wykryto ogromne USO, którym Tastoshe kierowali się na ocean Indyjski z misją uderzeniową. Ponieważ USO było doskonale widoczne na sensorach admirał X-COM śledził jego ruchy przez kilka godzin...

951 - Ogromny między bazami.jpg

Aż do momentu, gdy wylądowało pod Indiami. Tryton 04 został wysłany i o 6:30 wylądował obok USO, gdzie rozgorzała ciężka i krwawa bitwa. Oddział szturmowy X-COM w pierwszym szturmie mostka został odparty i gdy obcy zaczynali kontrolować pozostałych aquanautów komandor podporucznik Maria Aguila wystrzeliła dwie pulsacyjne torpedy. Pierwszą z nich rozbiła "dach" USO, drugą wprowadziła na mostek obych. Po tym ataku pozostali aquanauci odzyskali kontrolę i zdobyli mostek. Niemniej w walce zginął porucznik Manuel Cuervo, jak i utracono 4 innych aquanautów, którzy przechodzili trening MC...

952 - Ciężka misja T4.jpg

30 września szansa na przechwycenie USO stanęła przed Barracudą 09, gdy wykryto obcy okręt pod Islandią. Niestety, USO skierowało się w kierunku Karaibów i to Barracuda 05 dogoniła okręt, który jednak płynął zbyt głęboko, a potem przyspieszył i "skoczył" nad Amerykę Południową...

953 - Pościg.jpg

... i gdy USO zwolniło pod "skoku" u brzegów Peru, cel został zatopiony w ataku Barracudy.

954 - Znów pod Peru.jpg

I gdy admirał X-COM zaczął szykować się do spotkania z Komiteem Obrony Ziemi, gdy z bazy X-COM 02 nadszedł meldunek o wykryciu kolejnego okrętu klasy Łowca, który zmierzał na ocean Indyjski polować na zasoby. Barracudy 03 i 04 opuściły bazę o 19:30 ruszając naprzeciw okrętu....

955 - USO-98.jpg

20:30
Gdy Barracudy ścigały jeszcze USO-98, sensory bazy wykryły kolejne USO (oznaczone jako 99), które kierowało się z tą samą misją, ale od strony Papui. Admirał nakazał Barracudom zająć się celami kolejno.

956 - USO-99.jpg

21:00
Barracudy zbliżyły się do pierwszego USO, gdy tylko na Morzu Arabskim zwolniło, zmieniajac kurs na wschodni...

957 - USO-98 zaatakowane.jpg

W skoordynowanym ataku wystrzeliwując 4 torpedy D.U.P. (oraz jednego niepotrzbnego Ajaxa) udało się zatopić pierwsze USO i skierować okrętu przeciw drugiemu z celów..

958 - USO-98 zatopione.jpg

21:30
Ten jednak prześliznął się pomiędzy Barracudami i ruszył w kierunku Morza Arabskiego, ścigany przez dwie łodzie latające X-COM...

959 - Pościg za USO-99.jpg

22:30
Które po godzinnym pościgu dogoniły USO i w ciężkiej walce w której wystrzelono pozostałe torpedy D.U.P. i zaczęto atakować Ajaxami, również zatopiono drugi z okrętów.

960 - Zatopienei USO-99.jpg

Admirał X-COM mógł więc stanąć w spokoju przed komisją i przedstawić raport z działań. W ciągu ostatnich miesięcy aktywność obcych została znacznie ograniczona i mniejsze sukcesy X-COM wynikały tylko z faktu, że obcy nie przejawiali już takiej aktywności jak miesiąc wcześniej...

961 - Wykresy.jpg

Sukcesy przełożyły się na zwiększenie finansowania X-COM, a Komisja, która latem jeszcze rozważała, czy projekt na sens zaczęła coraz mocniej wierzyć w X-COM, zwłaszcza w USA, które choć podnosiło finansowanie ostrożniej, starało się cały czas utrzymać je wyżej, niż ich dawny stan Alaska. W odróżnieniu od USA Koalicja Azjatycka najmocniej wspierała działania X-COM, zwłaszcza zadowolona z wzmocnienia Barracud na oceanie Indyjskim.

962 - Komisja.jpg

Zapytany o plan na następny miesiąc, admirał mógł powiedzieć, że celem jest przygotowanie pancerzy dla oddziału Lewiatan, a także opracowanie okrętu, którym aquanauci dostaną się do miasta obcych. Jednocześnie też zaznaczył, że chce, aby jak najwięcej Barracud otrzymało działa torped fali pulsacyjnej, dodając, że Barracudy 03 i 05 jako pierwsze zostały uzbrojone w tą broń i spodziewano się wkrótce uzyskać informacje o jej skuteczności bojowej, nie tylko w warunkach laboratoryjnych...

963 - Wprowadzanie uzbrojenia PWT.jpg

Droga do ostatecznego sukcesu została wyznaczona i teraz pozostało tylko go osiągnąć...Podsumowanie miesiąca:
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 4 USO zatopione (5 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 2 USO zatopione (4 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 5 USO zatopione (6 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) -
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 5 USO zatopione (7 patroli bojowych)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - (1 patrol bojowy)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 21 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (32 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 2 USO zatopione (14 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 13,5 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (27 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (4 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 13,5 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (27 patroli bojowych)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - (1 patrol bojowy)

Patrol bojowy to patrol w którym nakazano pościg za USO

Koniec części XVI


====
dodatno 15.02.2024


Część 17 - "Październik: Drednoty...." - 1-8 październik 2040

1 październik
1:00
Jeszcze nie skończyło się spotkanie komisji, a Tryton 04 szykował się do misji zabezpieczenia wraków, gdy z brzegów Australii odebrano sygnał S.O.S. z liniowca zaatakowanego przez obcych. Tryton 04 natychmiast został skierowany do tego zadania, a Tryton 01 miał zabezpieczyć wraki na Morzu Arabskim...

1001 - Atak na statek.jpg

2:30
Ledwo wyleciały Trytony, gdy sensory bazy X-COM South 2 wykryły USO (oznaczone numerem 100) z Aquatoidami kierujące się do ataku na bazę na oceanie Indyjskim. Barracuda 11 została wysłana w pościg, jednak głębokość na której płynęło USO nie pozwalało na atak.

1002 - B11 i U100.jpg

4:00
Tryton 04 doleciał do celu i w ciężkiej walce zdobył liniowiec, choć była to ciężka bitwa.

1003 - Tryton 04 ratuje liniowiec.jpg

5:00
Tymczasem na oceanie Indyjskim sytuacja nie była dobra. USO-100 płynęło cały czas zbyt głęboko i Barracuda 11 musiała wkrótce wracać do bazy, a Barracudy 03 i 04 były przezbrajane. Admirał X-COM polecił Barracudzie 10 z bazy na Okinawie skierować się ku przechwyceniu USO.

1004 - Pościg trwa.jpg

7:00
I ostatecznie to właśnie Barracuda 10 przechwyciła i zniszczyła USO, które wypłynęlo płycej po tym, gdy Barracuda 11 zawróciła..

1005 - 100 USO minęło.jpg

W ciągu dnia oddział Tryton 01 zdobył jeden z wraków, jednak podczas ataku ranny został komandor Henri Dreyfus. Aby zdobyć drugi wrak załoga Trytona 04 musiała ruszyć na drugą misję.

1006 - Ranny w ataku.jpg

21:00
Dzień jednak nie zamierzał się skończyć. O 21:00 sensory bazy X-COM Ex.1 wykryłyt krążownik obcych, kierujący się na Południowy Atlantyk. Z bazy wysłano w pościg Barracudę 05, a jako wsparcie polecono wysłać Barracudę 08 z bazy X-COM South.

1007 - Nowy cel.jpg

Oczywiście wkrótce USO zniknęło w niewielkim obszarze nie poza zasięgiem sensorów na południe od Meksyku...

1008 - Zgubiony.jpg

22:30
Gdy trwały poszukiwania USO-101 na wschodnim Pacyfiku, sensory bazy X-COM South wykryły USO, które przelatywało nad Argentyną, kierując się na południowy Pacyfik. USO-11 dostał drugą tego dnia szansę na swoje pierwsze zatopienie...

1009 - Znaleziony.jpg

Admirał nakazał jednocześnie, aby Barracuda 08 kontynuowała pościg, a Barracudzie 05 nakazał dopilnowanie wraków w pobliżu Peru, aby upewnić się, że krążownik na pewno nie lądował w pobliżu. Tymczasem USO po dotarciu na Atlantyk, znów zmieniło kurs kierując się na północ..

1010 - Pościg.jpg

USO znów wleciało nad ląd, kierując się nad Brazylię, ścigane przez 2 Barracudy. Tuż przed północą stało się wątpliwe, czy Barracudy przechwycą USO zanim braknie im paliwa. Ponieważ Barracuda 05 już musiała wracać do bazy, jako czwartą Barracudę do przechwycenia tego jednego USO wysłano Barracudę 07.

1011 - Powietrzny pościg.jpg
Źle opisane B5 i B7

2 październik
1:00
Barracuda-11 była na skraju zasięgu, gdy USO zbliżało się do brzegów Karaibów, ale jej kapitan była zdeterminowana. Nie po to dostała kolejną szansę, aby skończyć jak Barracuda 08, która choć pierwsza zbliżyła się do USO musiała wracać do bazy.

1:05
Inżynier zameldował:
-Energia na 3 minuty i to naruszając rezerwę!
Operatorka sensorów jednocześnie potwierdzała to, co opisywały cyfry na sensorach. USO lądowało w wodzie, nurkując pod powierzchnię.
-Przygotować okręt do zanurzenia! - rozkazała kapitan i lotem ślizgowym skierowała Barracudę wprost do wody, jedncześnie odbezpieczając torpedy.

1:06
Sensory natychmiast wychwyciły USO, które zwolniło i było w zasięgu torped D.U.P. Kapitan nie czekała na potwierdzenie. Czasu było coraz mniej. Nacisnęła spust i wystrzeliła salwę torped, a potem kolejną. Po drugiej salwie, gdy wyrzutnie były przeładowywane, uzyskano podwójne trafienie i operatorka sensorów zameldowała:
-Obcy okręt zatopiony!
Jednocześnie inżynier zameldował:
-Energia na 100 sekund!
Kapitan pchnęła stery zawracając Barracudę i zameldowała:
-Barracuda 1-1 do dowództwa. USO-1-0-1 zatopione. Barracuda 1-1 ma niski poziom paliwa. Wracamy do bazy.
Sukces został jednak osiągnięty...

1012 - Sukces B11.jpg

Otwierało to drogę do osiągnięcia statusa asa. Już 3 dni później w pobliżu Antarktydy wykryto krążownik obcych kierujący się na południowy Atlantyk...

1013 - B11 rusza w pościg.jpg

Pozwalając kapitan zdobyć drugie zatopienie obcego okrętu i tym razem całkowicie samodzielne...

1014 - Zatopiony cel.jpg

Kolejne dni nie przynosiły wyjątkowych wieści, choć naukowcy odkrywali nowe horrory. Obcy klonowali się, mieszali z ludzkimi ciałami, a nawet mieszali ciała z techniką... Po prostu horror.

1015 - Badania.jpg

6 październik
9:30
Sensory bazy X-COM North późnym popołudniem czasu lokalnego wykryły Drednota obcych, który pojawił się w Arktyce, kierując się do ataku na bazę X-COM na południowym Atlantyku.

1016 - Ogromne USO.jpg

Początkowo admirał (poza postawieniem Trytona 01 w stan gotowości) pozwolił USO kręcić się po Atlantyku, ale gdy o 13:00 obcy zaczęli kręcić się w pobliżu zatoki Gwinejskiej, admirał postanowił zrobić użytek z nowej broni. Bazę X-COM Ex.1 opuścił Tryton 01 oraz dwie Barracudy...

1017 - Patrol obcych.jpg

W ciągu godziny Barracudy 05 i 07 zbliżyły się do USO na środku najcieńszego miejsca Atlantyku. USO zwolniło, jakby czekając na atak...
Barracudy uderzyły z dwóch stron, jednak po wystrzeleniu pierwszej torpedy P.W.T. potężny cios z Drednota prawie strącił na dno Barracudę 07, która natychmiast wycofała się. Barracuda 05 wystrzeliła dwie torpedy P.W.T. i jedną D.U.P., gdy admirał nakazał przerwać atak. Dalszy atak był zbytnim ryzkiem, a admirał liczył, że uszkodzone USO wyląduje...

1018 - Atak Barracud.jpg

Ku niezadowoleniu admirała, USO nie zamierzało lądować, tylko dalej kierowało się to w jedną, to z drugą stronę, jakby szykając czegoś... Czego? Oczywiście bazy Ex.1. Do 21:30 Tryton 01 śledził USO, aż to odpłynęło w kierunku Falklandów i zniknęło w głębinach... Pierwsza próba zestrzelenia Drednota nową bronią zakończyła się niepowodzeniem...

1019 - Tryton 01 śledzi cel.jpg

Następnego dnia wykryto USO w pobliżu Filipin, kierujące się ku oceanowi Indyjskiemu. Barracuda 10, a potem także i 04 zostały skierowane do przechwycenia obcych.

1020 - B10 ma pecha.jpg

Barracuda 10 musiała zawrócić z braku paliwa, a USO zostało przechwycone i zatopione przez Barracudę 04.

1021 - B4 zatapia cel.jpg

Próby znalezienia naszych baz uświadomiły nam, że ochrona MC spełniała swoje zadanie i jeżeli tylko obcy nie będą mieli szczęścia, nie odnajdą baz. Niemniej nie zamierzaliśmy im w tym pomagać... A atak mógł zdarzyć się w każdej chwili...
Jednocześnie proces uzbrania Barracud 3-7 w bronie P.W.T. postępował i już tylko Barracuda 06 czekała na swoją wyrzutnię.

1022 - Przesłuchania o poszukiwaniach bazy obcych.jpg

A tymczasem już 8 października kolejny Drednot kierował się spod Indii w kierunku bazy X-COM Ex.01

1023 - Powrót ogromnego.jpg

Tym razem było jednak groźniej. USO kierowało się prosto na bazę, a Barracuda 07 była w naprawie, więc nawet próba uderzenia na USO była skazana na niepowiedzenie. O 4:24 ogłosozno czerwony alarm...

1024 - Alarm w bazie.jpg

A kilka minut później USO śmignęło dosłownie o kilkanaście mil od pływającej bazy X-COM...

1025 - Ataku nie ma.jpg

Po czym przez kilkanaście godzin patrolowało brzegi Ameryki Południowej. Zagrożenie było chwilowe, jednak nic nie wykluczało, że wreszcie obcym się uda odnaleźć naszą bazę.

1026 - Patroluje na południu.jpg

Trego samego dnia Barracuda 04 przechwyciła kolejne małe USO w pobliżu Bali kończąc ten pełny napięcia dzień...

1027 - Cel dla B4.jpg

i rozpoczynając dziwny okres aktywności obcych...Podsumowanie miesiąca (do 8 października):
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) -
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 2 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) -
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) -
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 1 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 2 USO zatopione (3 patrole bojowe)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 21 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (32 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 4 USO zatopione (16 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 13,5 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (29 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (4 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 13,5 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (29 patroli bojowych)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 1 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) -2 USO zatopione (4 patrole bojowe)


Koniec części XVII====
Dodano 18.02.2024


Część 18 - "Paźdzniernik:... i małe rybki"- 9-31 październik 2040

10 październik
W niedzielę naukowcy zaprezentowali prototyp nowego pancerza dla Aquanautów, używającego wspomnagnia przez generator jonowy i odpornego na ciśnienie jakie spodziewano się w mieście obcych. Dodatkowo naukowcy wspomnieli, że pracują nad jeszcze bardziej zaawansowaną wersją pancerza, w którą zamierzają wyposażyć aquanatów do misji.

1028 - Nowy pancerz.jpg

11 październik
6:45
Tuż po zachodzie słońca nad Hawajami, sensory bazy Pearl wykryły USO zmierzające w kierunku Ameryki. Gdy w pościg ruszała Barracuda 06 rozpoznano cel jako krążownik kierujący się na Karaiby

1029 - Cel dla B6.jpg

7:45
Wkrótce utracono kontakt z USO, ale Barracuda 06 płynęła wciąż do spodziewanego miejsca przechwycenia...

1030 - B6 gubi cel.jpg

8:30
Barracuda 06 zmierzała ku Peru, gdzie zwykle zakręcały USO, gdy otrzymano meldunek, że USO wykryto ponownie na Karaibach. To było zbyt daleko dla Barracudy 06 i dowództwo X-COM wysłało na przechwycenie Barracudę 07, która zatopiła cel.

1031 - Przejęcie.jpg

12 październik
Tego dnia Barracuda 09 miała właszcie szansę na przechwycenie nieprzyjaciela. Sensory wykryły obcych kierujących się na Bałtyk i po godzinnym pościgu USO zostało zniszczone nieopodal Kopenhagi.

1032 - B9 łapie okazję.jpg

Tymczasem naukowcy nie ustawali w pracy. Przedstawiono ostateczny pancerz, w który planowano wyposażyć Aquanautów i przystąpiono do prac nad kopią okrętu podwodnego obcych....

1033 - Postępy prac.jpg

17 październik
Po kilku dniach ciszy obcy powrócili. Tym razem było to Aquatoidy pod Indiami...

1034 - Aquatoidy wracają.jpg

Które szybko zostało zatopione przez Barracudę 03.

1035 - B3 posprzątał.jpg

19 październik
Coraz lepiej poznając strategię i taktykę obych ich działania nabierały sensu i admirał mógł wybierać właściwe cele. Ale wojna nie skończyła się...

1036 - A co robi sondowanie.jpg

11:30
Po wykryciu kolejnego krążownika na przechwycenie została wysłana Barracuda 05, jednak znaczna prędkość obcych wciąż stanowiła główny problem dla załóg Barracud.

1037 - Barracuda 05 rusza w pogoń.jpg

13:30
Po długim pościgu wydawało się, że USO ucieknie i nawet wysłano Barracudę 11, aby przechwyciła cel, ale po 13:35 jednym celnym trafieniem torpedą P.W.T. posłano kolejny okręt obcych na dno...

1038 - Przechwycenie.jpg

Ta misja zapisała się w historii Aquanatów w pewien specyficzny sposób. Otóż podczas niej po raz ostatni oddziały Tryton użyły "przedwojennej broni", jaką była stara wyrzutnia torped, którą wożono od początku wojny na Trytonie 01. Broń obych miała teraz być w 100% bronią Trytonów, do wyeliminowania obcego zagrożenia...

1039 - Ostatnia torpeda Aquanautów.jpg

24 październik
Znów nastąpiło kilka dni spokoju. 24 października w nocy sensory bazy X-COM Okinawa namierzyły eskortowca obcych zmierzających na Morze Południowo-Chińskie. Barrracuda 10 została wysłana na przechwycenie...

1040 - B10 startuje.jpg

Po pewnym czasie stało się wątpliwe, czy Barracuda 10 przechwyci obcych i celem odcięcia im drogi z bazy X-COM South [1] wysłano Barracudę 08, która (obok Barracudy 06) wciąż była dziewicą...

1041 - B8 do odcięcia.jpg

Jednak tym razem Barracuda 08 nie zdążyła nawet zbliżyć się do USO. Obcy, po dotarciu do brzegów Australii zwolnili i zaczęli przeszukiwać dno, gdzie stali się łatwym celem dla Barracudy 10.

1042 - Przechwycony przez B10.jpg

3 godziny później w okolicach Borneo wykryto kolejne USO. Tym razem był to krążownik kierujący się na ocean Indyjski, aby odnaleźć bazę X-COM. Barracuda 03 została wysłana na przechwycenie...

1043 - B3 do Krążownika.jpg

... I po krótkim pościgu dopadnięta pod Indiami.

1044 - Przechwycony.jpg

25 październik
Tego dnia dowództwo X-COM ogłosiło, że program budowy wysuniętych baz X-COM został zakończony. Bazy te wysposażone w sensory, generatory maskowania MC, urządzenia do rozkodowywania transmisji oraz 1 Barracudę miały zapewnić uzupełnienie dla istniejących baz i w pełni spełniały swoją rolę odkąd zaczęły swoją działalność, mimo, że prace na nich wciąż trwały...

1045 - Bazy wysunięte gotowe.jpg
1045 - Bazy wysunięte gotowe.jpg (26.36 KiB) Przejrzano 10209 razy

30 październik
Cisza jaka zapadła na oceanach była zastanawiająca. Czyżby obym brakowało okrętów. X-COM nie zamierzał jednak osiadać na laurach. Naukowcy zakończyli pracę nad nowym okrętem przechwytującym (Projekt Manta), który miał zastąpić Barracudy oraz nad podwodnym systemem uzbrojenia Dyspenser, który miał zastąpić Celakanta.

1046 - Nowe jednostki.jpg

Gdy zapadał wieczór, pojawiło się kolejne USO zmierzające od strony Przylądka Dobrej Nadziei w kierunku oceanu Indyjskiego, aby znaleźć bazę X-COM 02.

1047 - Krążownik dla B4.jpg

Barracuda 04 wyruszyła na przechwycenie, ale szybsze USO minęło Barracudę i ruszyło prosto w kierunku bazy X-COM w której ogłoszono czerwony alarm.

1048 - USO unika Barracudy.jpg

USO minęło bazę w odległości kilkudziesięciu mil, po czym zwolniło. Po chwili Barracuda 04 dogoniła obych i zatopiła ich okręt. Czy baza X-COM 02 nie została wykryta pozostawało zagadką...

1049 - Krążownik zestrzelony.jpg

Do zdobycia wraku wysłano zespół Tryton 04, w którym po raz pierwszy użyto nowych pancerzy. Komandor porucznik Maria Aguila użyła go jako pierwsza, szykując się do misji, w której użycie tego pancerza było niezbędne.

1050 - Nowy pancerz.jpg

Następnego dnia sensory bazy X-COM 01 wykryły kolejny okręt, kierujący się na południe z Morza Północnego. Barracuda 07 w długim pościgu wyeliminowała także i ten okręt.

1051 - Ostatnie USO w miesiącu.jpg

Choć na spotkaniu z Komisja Obrony Ziemi, admirał X-COM musiał zameldować o spadku akcji X-COM, była to dobra wiadomość, a związana była z zanikiem aktywności obcych. I ten fakt wywołał ogromny entuzjazm wśród sponsorów. Choć miesięczny koszt utrzymania baz X-COM wynosił 16 milionów dolarów, to 10 milionów, które dawali sponsorzy (oraz dodatkowe fundusze uzyskiwane za dostarczanie im obcej broni) wystarczały, aby finansowanie X-COM zostało zabezpieczone do końca roku... A nie zapowiadało się, aby bilans X-COM pogorszył się...

1052 - Kasy wystarczy do końca roku.jpg

Zapytany o plan na następny miesiąc admirał odpowiedział, że chce opracować okręt, którym będzie można uderzyć na obce miasto, a w międzyczasie oddziały Tryton miały otrzymać nowe pancerze, a do służby planowano wprowadzić okręt, który byłby w stanie pokonać każde USO, poza największymi drednotami....

Podsumowanie miesiąca :
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 2 USO zatopione (2 patrol bojowy)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 3 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 1 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 2 USO zatopione (4 patrole bojowe)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - 1 USO zatopione (1 patrol bojowy)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 2 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 2 USO zatopione (4 patrole bojowe)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 23 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (34 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 5 USO zatopione (17 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 14,5 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (30 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - (5 patroli bojowych)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 15,5 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (31 patroli bojowych)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - (2 patrole bojowe)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - 1 USO zatopipone (2 patrole bojowe)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 2 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 2 USO zatopione (5 patroli bojowych)


Koniec części XVIII
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5657
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#10

Post autor: PL_CMDR Blue R » 26 lut 2024, 19:57

Część 19 - "Czekając na Mantę" - 1-15 listopad 2040

1 listopad
Jakby oczekiwane, pierwszego listopada odkryto aktywność obcych przy Antarktydzie wskazującą na aktywowanie nadajnika MC. Tryton 01 został wysłany, aby zneutralizować to miejsce, a Tryton 04 został wysłany do spenetrowania wraku USO.

1101 - MC reaktywacja.jpg

Jednocześnie w tym samym czasie sensory bazy X-COM North wykryły malutnie USO kierujące się na południe. Barracuda 09 wystartowała na przechwycenie, ale USO wzbiło się w powietrze przelaując nad Rosją, aż do Morza Czarnego, w którym USO nie zanurkowało, kontynuując lot ku Morzu Śródziemnemu.

1102 - Cel dla B9.jpg

Barracuda 09 śledziła cel aż do Zatoki Gwinejskiej, gdy jednak musiała zawrócić ze względu na niski poziom paliwa. Śledzenie celu przejęła Barracuda-11.

1103 - Brakło paliwa.jpg

USO zanurzyło się na głębinie i pozostawało tam jeszcze przez ponad godzinę, śledzone przez Barracudę-11. Wreszcie o 6:30 USO wynurzyło się płycej, pozwalając Barracudzie na skuteczny atak...

1104 - B11 niszczy cel.jpg

O 12:30 Tryton 01 uderzył na nadajnik MC w ciężkiej walce pokonując obcych. Choć kolejny Aquanauta dołączył do oddziału T'leth, admirał X-COM nabierał wątpliwości, czy zbierze się wystarczająco dużo doświadczonych aquanatów do decydującego uderzenia...

1105 - Krwawa bitwa.jpg

14:30
Gdy wykryto ciężki krążownik obcych, w bazie X-COM Ex.1 zdecydowano o wysłaniu naprzeciw Barracud 05 i 07, jednak krążownik z dużą prędkością ominął Barracudy i skierował się na południe.

1106 - Ciężki krażownik.jpg

USO pędziło na południe z dużą prędkością, aż o 16:00 zdecydowano o wysłaniu do walki także Barracudy 11, jednak o 16:24 USO zawróciło na północ...

1107 - B11 dołącza do pościgu.jpg

...wpadając o 17:10 na dwie Barracudy. Cztery torpedy P.W.T wystarczyły, aby posłać krążownik na dno.

1108 - Przechwycenie.jpg

Po pokonaniu krążownika nastąpiło kilka dni spokoju. Dopiero 5 listopada sensory bazy X-COM South 02 wykryły kolejne USO, eskortowca kierującego się gdzieś na Atlantyk. Barracuda 11, a potem także i 05 ruszyły naprzeciw...

1109 - Nowy cel.jpgI znów, gdy tylko USO zwolniło, Barracudy mogły przystąpić do ataku. W tym wypadku Barracuda 05 odniosła sukces.

1110 - Zatopienie.jpg

Kolejnym USO był krążownik zmierzający na poszukiwanie bazy X-COM 02. Barracuda 03 wyruszyła naprzeciw, ale dopuki przeciwnik poruszał się z prędkością większą od Barracud, ta mogła tylko śledzić cel...

1111 - B3 do krążownika.jpg

Barracuda 03 kontynuowała pościg i zatopiła USO, gdy to zwolniło na terenie przybrzeżnym Koalicji Azjatyckiej...

1112 - Cel zatopiony.jpg

Tego samego dnia także i Barracuda 10 została wyusłana do wykrytego USO, zapisując na swojego konto trzecie USO.

1113 - B10 zatapia cel.jpg

Popołudniem kolejne USO wykryto, gdy "skoczyło" nad Alaską, kierując się na Morze Południowo Chińskie. Mały USO zwiadowczy płynął jednak tak głęboko, że po 4 godzinach śledzenia Barracuda 06 była na skraju paliwa a śledzenie przejmowała Barracuda 10, która zdążyła się przezbroić... Będąc na skraju paliwa Barracuda 06 zaatakowała, uzyskując pierwsze zatopienie USO.

1114 - B6 długo goni i odnosi sukces.jpg

7 listopad
Tego dnia w bazie Pearl położono stępkę pod nowy okręt X-COM. Miała być to pierwsza Manta, okręt nowej klasy oparty o technologię obcych, a zbudowany miał zostać w dwa tygodnie...

1115 - Budowa Manty rusza.jpg

8 listopad
Gdy zapadła noc baza X-COM Okinawa wykryła kolejny okręt zwiadwoczy obcych. Barracuda 10 została wysłana w pościg, ale po 3 godzinach, gdy zbliżali się do Antarktydy, Barracuda 10 musiała zawrócić...

1116 - B10 śledzi USO.jpg

Na przechwycenie obcych wysłano więc Barracudę 08, ostatnią z dziewic wśród Barracud i tego dnia również i ten okręt odniósł sukces.

1117 - B8 zatapia cel.jpg

Znów nasąpiło kilka dni ciszy, gdy znów na oceanie Atlantyckim pojawił się ciężki krążownik. Barracudy 05 i 07 zostały wysłane w pościg, a później także i Barracuda 11 i to właśnie ona celnymi torpedami D.U.P. posłała krążownik na dno, zbliżając się do statusu Asa...

1118 - Ciężki krążownik.jpg

Do zdobycia tego wraku wysłano Trytona 01 i była to jedna z ciężych bitew oddziału od czasu uzyskania kontroli MC. W ciężkiej walce poległa jedna z drużyn Trytona 01, znów oddalając czas, gdy powstanie pełny oddział uderzeniowy złożony z samych weteranów..

1119 - Ciężka bitwa Trytona 01.jpg

13 listopada
Następnego dnia wykryto eskorowiec obcych, który opuścił podwodne miasto i kierował się na południe. Pomimo wysłanioa Barracudy 05, obcy znów wpadli na wysłaną naprzeciw Barracudę 11, która skutecznym atakiem zapewniła sobie miejsce wśród asów Barracud.

1120 - B11 podkrada B5 cel.jpg

15 listopada
Ten dzień wydawał się jak każdy inny. Inżynierowie pracowali, Aquanauci ćwiczyli, a naukowcy zaprezentowali drugi plan okrętu na bazie technologii obcych, który był przeróbką Eskortowca i miał zabrać drużynę do obcego miasta. Niemniej admirał X-COM był sceptyczny, czy jednostka Hammerhead nie jest zbyt mała i polecił kontynuowanie prac...

1121 - Nowe badania.jpg

Tego samego dnia wieczorem wykryto kolejny krążownik obcych przy Australii i w pościg wysłano Barracudy 04 i 10...

1122 - Nowy cel dla dwóch.jpg

Choć oboje byli blisko, zatopienie przypadło Barracudzie 10, która również zbliżała się do statusu Asa.

1123 - B10 zatapia ccel przed B4.jpg

I gdy w dowództwie X-COM wydawało się, że wojna staje się rutyną, obcy wykonali kolejny ruch....
Podsumowanie miesiąca (1-15 listopad 2040):
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 1 USO zatopione (1 patrol bojowy)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 1,5 USO zatopione (4 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - 1 USO zatopione (1 patrol bojowy)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 0,5 USO zatopione (2 patrol bojowy)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - 1 USO zatopione (1 patrol bojowy)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 2 USO zatopione (4 patrole bojowe)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 3 USO zatopione (5 patroli bojowych)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 24 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (35 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 5 USO zatopione (18 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 16 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (34 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - 1 USO zatopione (6 patroli bojowych)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 16 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (33 patrole bojowe)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - 1 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - 1 USO zatopipone (3 patrole bojowe)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 4 USO zatopione (6 patroli bojowych)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 5 USO zatopione (10 patroli bojowych)


Koniec części XIX


========
Dodano 03.03.2024

Część 20 - "Lot Manty" - 16-30 listopad 2040

17 listopad 20:00
Zaczęło się od wychwycenia na sensorach ogromnego USO, które jak udało się określić, planowało zaatakować bazę X-COM 02, kierujące się od Indii w kierunku bazy. Ogłoszono alarm, oddział Tryton 04 przygotował się do obrony, jednak szczęśliwie USO po minięciu Cejlonu zawróciło i zaczęlo przeszukiwać te okolice.

18 listopad 0:00
Admirał X-COM w związku ze zbliżającym się świtem pod Indiami rozkazał Barracudom 03 i 04 przechwycić USO. Świadomy, że ich siła ognia może być za słaba do zatopienia, oddział Tryton 04 miał być w gotowości, aby lądować obok uszkodzonego USO.

Jednocześnie pod Arktyką sensory bazy X-COM North wykryły krążownik obcych zmierzajacy na ocean Atlantycki. Barracuda 09 wyruszyła na łowy...

2:00
Barracudy 03 i 04 zbliżyły sie do USO i ruszyły do ataku. Gdy tylko USO weszło w zasięg torped P.W.T. odpalono torpedy, a wrogi drednot otworzył ogień.
Kapitan Barracudy 03 trzymał na celownoku USO i odpalał kolejną torpedę P.W.T oraz D.U.P., gdy w radio odezwał się kapitan Barracudy 04:
-Oberwaliśmy, Barracuda 04 lekko uszkodzona!
Admirał X-COM rozkazał:
-Barracuda 04, kontynuować atak.
Kapitan Barracudy 03 spoglądał na wskaźnik torped. Pozostały tylko dwie. Operatorka sensorów zameldowała:
-USO trafione.... USO odpowiada ogniem.
Potężne wiązki soniczne mijały Barracudę, gdy wystrzeliwała kolejną torpedę D.U.P. Wtem na sensorach pojawił się jakiś rozbłysk... i Barracuda 04 ziknęła. Operatorka sensorów wykrzyknęła:
-Barracuda 04 zniszczony! Powtarzam! Barracuda 04 zniszczony!
Kapitan spojrzał na wskaźnik. Ostatnia torpeda była przeładowywana, a obecnie wystrzelona trafiła w USO, które nie wyglądało na to, że jest w jakikolwiek sposób uszkodzone.
-Uwaga załoga! Jak wystrzelę ostatnią torpedę uciekamy, gdy tylko trafi! - rozkazał i po wymanewrowaniu kolejnej wiązki wystrzelił torpedę i prowadził ją aż do celu.
-Cel trafiony! - zameldowała operatorka sensorów, a kapitan położył Barracudę w ostry skręt, z trudem unikając głównego uderzenia wiązki USO. Niestety, nie całkowicie i Barracudą zatrzęsło, gdy fala dźwiekowa uderzyła w kadłub. Inżynier zameldował:
-Zostaliśmy trafieni. Brak przebicia kadłuba!
Niewiele brakło, a podzieliliby los Barracudy 04. Kapitan nadał do bazy:
-Brakło torped. Wracamy do bazy. Barracuda 04 zniszczona. USO dalej płynie

Admirał potwierdził odbiór wiadomości i zezwolił na odwrót. Przez kolejne minuty śledził rejs USO, to jednak nie zamierzało lądować. Wciąż nie było wystarczająco uszkodzone.

2:30
Barracuda 03 wracała do bazy, a nic nie wskazywało, aby wrogi okręt zamierzał lądować celem dokonania napraw. Admirał zagryzł usta. Cała operacja i strata okrętu na nic? Ale trafili cel wiele razy. Może brakowało jednego uderzenia? Ale do tego była potrzebna jeszcze jedna Barracuda. I cel był w zasiegu Barracudy z Okinawy
-Baza X-COM Okinawa! Wypuścić Barracudę 10! - rozkazał admirał

1124 - Dwa cele.jpg
Niechcący napisałem w pamięci screena z utraty Barracudy 04


3:15
U brzegów kanału La Manche Barracuda 09 zatopiła krążownik, gdy Barracuda 10 zaczęła zbliżać się do USO, w ciągu kilku minut zbliżając się do Drednota. Barraduda nawet nie weszła w zasięg torped D.U.P., gdy celna wiązka uszkodziła okręt X-COM. Admirał musiał przyznać się do porażki i nakazać odwrót...

1125 - Klęska ma Indyjskim.jpg

5:30
A USO dalej przeszukiwało Ocean Indyjski. O 5:30 przepłynęło z dużą szybkością obok bazy, ale najwyraźniej nie wykryto obecności X-COM. Następnie USO oddaliło się pod Antarktydę i zniknęło.

1126  - Było blisko.jpg

19 listopad
Poranek przyniósł pierwsze dobre wieści. Naukowcy rozpoczęli pracę nad ostateczną wersją okrętu, którym miano uderzyć na miasto obcych. Operacja, jak i okręt miały nosić nazwę Lewiatan.

1127 - Zaczynamy finałowe badanie.jpg

Tego samego dnia wróciło ogromne USO przeszukujące ocean Indyjski. Ponieważ Barracudy 03 i 10 były naprawiane, a poprzedni atak nie dał pozytywnego efektu admirał nakazał czekać.

1128 - A wszystko w naprawie.jpg

Popołudniem sensory bazy X-COM Okinawa wykryły niewielki eskortowiec obcych, ale prace nad Barracudą 10 nie zostały jeszcze zakończone i tylko Barracuda 06 z bazy X-COM Pearl mogła zostać wysłana na przechwycenie...

1129 - Mniejszy na Indyjskim.jpg

Barracuda 06 ścigała USO aż do skraju paliwa, dogadniajac go pod Filipinami, gdzie w długiej walce, w której USO unikneło obu torped P.W.T., udało się je zatopić.

1130 - Na skraju paliwa.jpg

Zaraz po tym sukcesie napłynęły dobre wieści. W bazie X-COM Pearl zakończono prace nad okrętem Manta. Admirał nakazał wycofać z bazy X-COM Ex.01 Barracudę 07, przenosząc załogę do Barracudy 05, a załodze Barracudy 05 oddać dowodzenie nad Mantą, po czym rozkazał wyprodukować drugą Mantę, która miała zastąpić utraconą Barracudę 04.

1131 - Manta 1 gotowa.jpg

20 Listopad
16:00
Ceremonia przyjęcia na służbę Manty 01 dobiegała końca i kapitan wziął na bok swoją załogę i zapytał:
-Co myślicie o naszej nowej rybce?
-To jak przesiaść się ze starego pick-upa do sportowego samochodu. Szkoda, że zautomatyzowano moje stanowisko. Chciałbym kiedyś popłynąć tą rybką - powiedział inżynier, żałujący, że dla niego nie ma miejsca na tym okręcie. Natomiast operatorka sensorów miała inne zastrzeżenia:
-Czy to połączenie molekularne z okrętem jest konieczne? Boję się, czy obcy nie przejmą nad nami kontroli umysłowej.
Kapitan westchnął i powiedział:
-Skoro nad aquanautami nie przejęli, to dlaczego mieliby nad nami? Teraz już żaden obcy okręt nam nie ucieknie!
Inżynier dodał:
-Poza drednotami. Te są jednak szybsze.
I nastała niezręczna cisza. Wciąż na te wielkie okręty nie było antidotum

1132 - Manta 1 na linii.jpg

21 listopad 2040
9:00
I właśnie ogromny okręt obcych był następnym, który wykryto. Wykryto go w bazie X-COM South 2, gdy kierował się na działania przeciw ludzkości na południu Atlantyku. Ponieważ pędził szybko na północ, przeciwko obcym wysłano Barracudę 05 z bazy X-COM Ex.1, aby śledziła cel.

1133 - Wielkolud na południu.jpg

Wkrótce po wykryciu USO wylądowało na dnie, co dawało szanse X-COMowi na atak. Oddział Tryton 01 został wysłany w kierunku USO, jednak wciąż pozostawało pytanie, czy obcy będą tak długo czekać. Barracuda 05 pilnowąła USO do 13:15, gdy musiała zawrócić, aby uzupełnić paliwo.

1134 - Brak paliwa.jpg

14:30
Admirał polecił wysłać naprzeciw Mantę 01, co miało być pierwszą misją nowej załogi. Okręt opuścił dok i szybko mknął na południe, a gdy zaczął się zbliżać do celu wysłano także Barraucdę 11, aby wsparła Mantę ogniem.

1135 - Wymiana.jpg

Obecność okrętów myśliwskich nie była potrzebna. O 16:30 oddział Tryton 01 wylądował i przypiścił atak rozbijając torpedami P.W.T. kadłub okrętu i desantując się używając nowych pancerzy. Choć dwóch Aquanatów zginęło podczas operacji, uderzenie uznano za wielki sukces.

1136 - Szturm.jpg

23 Listopada
Tego dnia X-COM przyjął na stan ostatnią Barracudę. Barracuda, która otrzymała numer 12, miała czasowo zastąpić utraconą Barracudę 04 w bazie X-COM 02. Okręt, ex. HMAS Farncomb, był tylko czasowym rozwiązaniem.

1137 - Ostatnia Barracuda.jpg

25 Listopada
5:00
W bazie X-COM North wykryto kolejny okręt obcych, który szybciej, niż Barracuda pędził w kierunku Morza Północnego. W pościg wysłano Barracudę 09, a z drugiej strony admirał polecił wysłać Mantę 01 i to właśnie ten okręt zbliżył się do USO.

6:00
Obcy okręt płynął głęboko. Głębiej, niż mogły schodzić Barracudy i obcy chyba czuli się bezpiecznie, nie zdając sobie sprawy, że zbliżający się okręt nie jest ich okrętem. Kapitan Manty wystrzelił dwie torpedy P.W.T. i posłał za nimi torpedę D.U.P., gdy operatorka sensorów zameldowała:
-Obcy okręt zatopiony!
Kapitan zakręcił i spoglądając na ogromną prędkość Manty pokiwał wrogą. Atak był prosty, jakby przeciwnik stał w miejscu.
-Baza X-COM 0-1, tu Manta 0-1. Okręt obcych zatopiony - zameldował kapitan, ogłaszając pierwszy sukces Manty.

1138 - Pierwszy sukces Manty.jpg

Gdy Manta wracała do bazy, a Tryton 01 wystartował w kierunku zatopionego pomiędzy Wielką Brytanią, a Islandią USO, sensory wykryły eskortowiec obcych, który wynurzył się z obcego miaasta, kierując się na południowy Pacyfik, aby zdobyć zasoby. Admirał X-COM polecił wysłać Barracudę 07 z Pearl, aby przecięła drogę obcym

1139 - B7 z Pearl.jpg

Gdy USO wpadło w obszar poza zasięgiem Sensorów, Barracuda 07 skierowała się dalej do celu, starając się wykryć USO. Niestety okazało się, że USO minęło już jego pozycję i kierowało się dalej na południe. Barracuda skręciła w pościg, a z bazy X-COM South 01 wysłano na pomoc Barracudę 08 i to ona dopadła USO pod Antarktydą.

1140 - B8 przechwytuje.jpg

14:30
Dzień się jednak nie skończył i na tym USO. Na Południowym Atlantyku pojawił się krażownik szukający bazy X-COM. Wysłana naprzeciw Barracuda 11 dwoma celnymi torpedami D.U.P. przerwała jednak jego misję.

1141 - B11 ma swój cel.jpg

27 listopad
11:30
Sensory bazy X-COM Okinawa wykryły nieopodal Darwin statek zwiadowczy obych płynący na południowy Pacyfik, aby odnaleźć bazę X-COM. W pościg wysłano Barracudę 07, a gdy USO zniknęło na wschód od Australii na pomoc wysłano także Barracudę 08.

1142 - Poszukiwanie maluszka.jpg

13:30
Okręty kierowały się w przeciwnych kierunkach, aby przeszukać jak największy obszar, ale to Barracuda 08 miała lepszą pozycję i odnalazła USO. To płynęło jednak zbyt głęboko, aby móc je zaatakować.

1143 - B8 odnajduje cel.jpg

16:30
Barracuda 08 śledziła cel prawie pod Amerykę Południową, a kapitan jednostki z niepokojem spoglądał na poziom paliwa. Ich jedyną przewagą był fakt, że zbliżali się do bazy, więc nie trzeba było zbyt wiele paliwa na powrót do bazy. Wreszcie, tuż przed 16:30 USO wynurzyło się płycej i Barracuda 08 dwoma torpedami D.U.P. rozerwała obcy okręt.

1144 - Zniszczony na skraju paliwa.jpg

29 Listopad
O 14:30 sensory bazy X-COM South 02 wykryły krążownik obcych, kierujący się na tak bazy X-COM na południowym Atlantyku. Początkowo tylko Barracuda 11 ruszyła w pościg, ale gdy wyszło, że celem może być baza X-COM Ex.01, na pomoc wysłano Barracudę 05 i to ona dopadła obcych u brzegów Brazylii, zatapiając okręt obcych dwima torpedami P.W.T.

1145 - Ostatni w miesiącu.jpg

W tym miesiącu admirał X-COM ze spokojem mógł spotkać się radą. Niska aktywność obcych została utrzymana i pomimo jedynej klęski z bitwą z Drednotem podczas której utracono Barracudę, udało się zdobyć i zniszczyć innego, co pomniejszało siły obcych. Komisja jednogłośnioe podnosiła finansowanie projektu X-COM i jedynym niesmakiem pozostawała negatywna ocena USA, które najsłabiej podnosiło wydatki tak, że nie tylko Koalicja Azjatycka i Alaska płaciły więcej, ale także Kartel Egipski wkładał do projektu więcej, a i Neo Japonia mogła wkrótce mocniej zwiększyć finanse.

1146 - USA spadło na kolejne miejsce.jpg

Niemniej admirał nie przejmował się już tym. Finanse X-COM do końca roku zabezpieczono już miesiąc wcześniej, a plan był jasny. W grudniu planowano opracować i zbudować Lewiatana, aby w rocznicę ataku na Hyperiona móc przeprowadzić kontratak w samo serce nieprzyjaciela...


Podsumowanie miesiąca:
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 1 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - (2 patrole bojowe) - zatopiona 18 listopada 2040
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 2,5 USO zatopione (6 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - 2 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 0,5 USO zatopione (4 patrole bojowe)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - 3 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - 1 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 2 USO zatopione (5 patroli bojowych)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 4 USO zatopione (8 patroli bojowych)
Barracuda 12 (ex-HMAS Farncomb)
Manta 01 - 1 USO zatopione (2 patrole bojowe)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 24 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (36 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 5 USO zatopione (18 patroli bojowych) - zatopiona 18 listopada 2040
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 17 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (37 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - 2 USO zatopione (7 patroli bojowych)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 16 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (35 patroli bojowych)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - 3 USO zatopione (5 patroli bojowych)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - 2 USO zatopipone (5 patroli bojowych)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 4 USO zatopione (7 patroli bojowych)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 6 USO zatopione (13 patroli bojowych)
Barracuda 12 (ex-HMAS Farncomb)
Manta 01 - 1 USO zatopione - (2 patrole bojowe)

Koniec części XX=========
Dodano 10.03.2024

Część 21 - "Bitwa o Morze Północne na Południowym Atlantyku" - 1-12 grudzień 2040

1 grudzień
Grudzień rozpoczął się "standardowo". Obcy chyba wykrywali, że rada spotyka się i kolejny raz próbowali uruchomić nadajnik MC.

1201 - Aktywność obych.jpg

Jednocześnie tego samego dnia wysłali na ocean Indyjski małego zwiadowcę, który miał znaleźć bazę X-COM, ale gdy tylko wyszedł płycej został zniszczony przez Barracudę 06, która tym rejsem bojowym kończyła okres służby na Oceanie Indyjskim.

1202 - Ostatnia misja B6 z B2.jpg

Oddział Tryton 01 w brawurowym ataku znów pokonał obcych przy nadajniku i niektórzy spodziewali się, że miesiąc upłynie na walkach jak poprzedni...

1203 - Aktywność pokonana.jpg

2 grudzień 2040
Drugiego grudnia zakończono budowę drugiej Manty i admirał X-COM nakazał wycofać Barracudę 06 do Pearl, zastępując go Mantą 02 oraz zwrócić Barracudę 12, która stanowiła zastępstwo utraconego okrętu.

1204 - Manta 2 w linii.jpg

Jednocześnie w stoczni Pearl przystąpiono do prac na okrętem Hammerhead, który miał zastąpić Trytona w oddziale Tryton 04.

1205 - Położenie stępki.jpg

5 grudzień 2040
21:40
Gdy sensory bazy X-COM Ex.1 wykryły niewielkie USO, postąpiono tradycyjnie. Barracuda 05 wyruszyła naprzeciw, aby przechwycić USO, gdy tylko wypłynie płycej.

1206 - Pościg przez pół Atlantyku.jpg

22:30
Jednocześnie na Pacyfiku wykryto krążownik obcych, który kierował się na obszar morza Południowo-Chińskiego z misją rozpoznania terenu pod założenie bazy. W pościg za okrętem ruszyła Barracuda 10 z bazy na Okinawie.

1207 - I pacyfiku.jpg

Gdy godzinę później Barracuda zatopiła okręt obcych, dołączając do grona asów podwodnych, sensory wykryły krążownik zaopatrzeniowy, który kierował się spod Arktyki na południe z tą samą misją. Barracudzie 10 nakazano skierować się na przechwycenie, wysyłając naprzeciw obcych także Mantę 02

1208 - Duży do kolonii.jpg

Kapitan Manty 02, weteran z Barracudy 03, jako pierwszy zbliżył się do okrętu. Manta pozwalała mu trzymać się w bezpiecznej odległości dopuki atakował torpedami P.W.T., jednak gdy doszło do zbliżenia i ataku torpedami D.U.P. krążownik obcych odpowiedział ogniem.
Operatorka sensorów przez połącznie molekularne brzmiała jakby mówiła w głowie kapitana:
-USO odpowiada ogniem.... Torpeda D.U.P. trafiła...
Kapitan tymczasem bardziej martwił się tym, że została mu tylko jedna torpeda D.U.P.
Mantą zatrzęsło, gdy fala ultradźwiękowa uderzyła w kadłub. Nie było inżyniera, który by meldował o uszkodzeniach, ale kapitan teraz "widział" Mantę jakby trzecim okiem, wiedząc, że te są tylko powierzchowne. Wystrzelił ostatnią torpedę, która trafiła w cel, ale nie zatopiła go, po czym zawrócił okręt meldując:
-Brak torped, wycofuję się!

1209 - Pierwszy atak M2.jpg

0:45
Tymczasem na Atlantyku, Barracida 05 musiała wycofać się z pościgu z braku paliwa, a pościg przejmowała Barracuda 11.

1210 - Tymczasem na Atlantyku.jpg

A na Morzu Południowo Chińskim Barracuda 10 zbliżyła się do obcego krążownika, wystrzeliła parę torped i po trafieniu oddaliła się... USO wciąż nie zamierzało spadać i na pomoc wysłano Barracudę 03.

1211 - B10 trafia dużego.jpg

1:00
Gdy na Atlantyku Barracuda 11 odzyskała kontakt z USO i kontynuowała pościg...

1212 - Odnaleziono USO.jpg

... zatapiając USO, gdy tylko wynurzyło się płycej...

1213 - Wygrana na południowym Atlantyku.jpg

... Barracuda 03 około 2:00 dopadła obcy krążownik, zatapiając go trzema trafieniami i kończąc długą walkę.

1214 - Wygrana na Morzu Chińskim.jpg

O poranku w bazie X-COM Ex.1 naukowcy przedstawili projekt okrętu Lewiatan, który mógł przewyższyć prędkością wszelkie okręty obcych, zejść tak głęboko jak żaden inny i przewieźć oddział uderzeniowy złożony z 26 aquanautów do obcego miasta.
Admirał nakazał natychmiast przerwać pracę nad Hammerheadem i rozpocząć produkcję tego okrętu, który miał powstać tuż przed nowym rokiem.

Rocznica ataku na Hyperiona została wyznaczona jako data ataku na miasto obcych...

1215 - Projekt Lewiatan Startuje.jpg

Tego samego dnia około 12:00 wykryto kolejny krążownik obcych na południu Atlantyku, który został zatopiony wkrótce przez Barracudę 11.

1216 - B11 do malutkiego.jpg

Jednocześnie naukowcy opracowali większą wyrzutnię torped P.W.T. Ponieważ była zbyt duża, aby ją zamontować na okrętach, admirał nakazał wyposażyć każdą bazę w systemy obrony P.W.T., które miały powstrzymać ewentualny atak.

1217 - Obrona.jpg

8 grudnia 2040
18:30
Gdy sensory bazy X-COM Okinawa wykryły niewielkiego eskortowca obcych szukającego bazy X-COM nikt nie spodziewał się, że najbliższe 24h będą czasem największej bitwy w historii Barracud. Na razie zaczynało się spokojnie z Barracudą 10 ruszającą w pościg.

1218 - Kolejny mały.jpg

USO płynęło głęboko i wreszcie za Marianami wynurzyło się płycej. Barracuda ruszyła do ataku i ku zaskoczeniu admirała, po krótkiej walce kapitan Barracudy zameldował, że musi odpuścić atak z braku torped.
-Barracuda 1-0. - zapytał admirał - Ile torped trafiło w cel?
-Jedna - zameldował kapitan

1219 - Nie zatopiony'.jpg

21:15
W pościg wysłano Barracudę 06 z Pearl, a na wypadek braku paliwa, również Manta 01 ruszyła w pościg, startując o 21:00, ale tuż przed 21:20 Barracuda 06 dopadła USO zatapiając cel, zanim Manta dotarła na Karaiby.

1220 - Upolowany.jpg

22:30
Gdy Manta 01 uzupełniała Zrbit, sensory bazy wykryły pod Grenlandią krążownik obcych, który miał dokonać ataku na jakiś rząd wspierający X-COM w obszarze Morza Północnego. Z Bazy X-COM Ex.01 wysłano naprzeciw Barracudę 05, a bazę X-COM North opuściła Barracudą 09. Ledwo Barracudy zdążyły się rozpędzić, gdy w pobliżu Szetlandów wykryto pancernik obcych, który skierowali tu obcy z tą samą misją...

1221 - Atak na Norwegię.jpg

Admirał X-COM nakazał zmianę rozkazów. Barracuda 05 i Manta 01 miały przechwycić pancernik, który zaczął kierować się na południe i wystartował w powietrze, jakby chciał pokazać swoją obecność nad Saharą. Nie minęło 30 minut, a sensory bazy X-COM South 2 wykryły kolejne USO, tym razem Krążownik Zaopatrzeniowy... Znów obcy mówili o tej samej misji, choć znajdowali się na południu. Admirał czuł, że napina możliwości Barracud i Mant do maksimum, gdy o 23:30 rozkazał start Barracudy 11, która miała zaatakować krążownik...

1222 - Kolejny z południa.jpg

23:60
Gdy Barracuda 05 wystartowała nad Hiszpanię, ścigając kierujący się na południe krążownik, sensory okrętu wykryły kolejny, ogromny okręt obcych, znajdujący się na Morzu Śródziemnym. Sensory Bazy X-COM Ex. 01 skierowano w tą stronę i cel rozpoznano jako Drednota... również działającego z tą samą misją...

1223 - Drednot o dziwnej porze.jpg

9 grudnia 20240
0:30
Pierwszym okrętem X-COM, który zbliżył się do nieprzyjaciela była Barracuda 11. Kapitan okrętu obserowowała krążownik transportowy obcych, jak ten wolno przemierzał ocean, a operatorka sensorów meldowała:
-100 000 jardów... 90 000 jardów.
Barracuda przysąpiła do ataku wystrzeliwując trzy pary torped D.U.P., jednak pomimo kilku trafień, USO utrzymało się w wodzie i kapitan musiała zameldować:
-USO uszkodzone, ale nie zatopione. Wracam do bazy po nowe torpedy.
Admirał wiedział, że zanim Barracuda zostanie na nowo uzbrojona minie za dużo czasu i rozkazał:
-Każcie Mancie 02 startować i kierować się pod Przylądek Dobrej Nadziei.

1224 - Uszkodzenie przez B11.jpg

0:40
W tym samym czasie Manta 01 zbliżyła się do pancernika, który zwolnił, całkiem blisko bazy X-COM South-2, jak i krążownika zaopatrzeniowego. Kapitan Manty poprowadził atak, ale po chwili zameldował:
-Manta 01 uszkodzona! Mamy przeciek w komorze silników jonowych. Wycofuję okręt.
Pomimo kilku trafień, pancernik nadal trzymał się całkiem dobrze....

1225 - Manta 1 uszkodzona.jpg

1:30
W związku z brakiem paliwa w Barracudzie 09, admirał przekierował Barracudę 05 do ataku na krążownik, który dotarł do zatoki Gwinejskiej, zwłaszcza, że szanse na dogonienie pancernika lub "frachtowca" były niewielkie. Rolę zatopienia tych "uszkodzonych" USO przejęła Manta 02. Niespodziewanie o 1:30 sensory bazy X-COM South 2 wykryły kolejnego Drednota... Flota obcych koncentrowała się na południu Atlantyku...

1226 - Starcie w głębinach.jpg

1:45
W ciągu kilkunasti minut okręty X-COM dokonały uderzenia. Barracuda 05 dogoniła krążownik obcych, zatapiając go jedną torpedą P.W.T. Niestety nisko poziom paliwa zmusił okręt do wycofania się. Tymczasem Manta 02 zaatakowała krążownik transportowy. Okręt wytrzymał aż dwa trafienia torpedami P.W.T. i dopiero kolejna torpeda D.U.P. posłała go na dno. Niemniej obcy wciąż posiadali trzy ogromne okręty, które najwyraźniej kończyły koncentrację.

1227 - Barracuda 05 i Manta 02 zatapiają po 1.jpg

2:00
Ostatni atak Manty 02 nastąpił około 2:00 niedaleko brzegów Afryki. Manta zbliżyła się do pancernika trafiając go dwiema torpedami D.U.P., które wydawały się nie robić żadnej szkody obcemu okrętowi. Natomiast tego samego nie można było powiedzieć o Mancie, którą kilkukrotnie trafiły ciosy soniczne z pancernika. O 1:57 kapitan Manty 02 zameldował:
-Brak torped. Manta lekko uszkodzona. Wycofujemy się.
Uderzenie X-COM zakończyło się

1228 - Manta 2 uszkadza pancernik.jpg

3:15
Przez najbliższą godzinę admirał śledził ruchy obcych. Pancernik musiał być uszkodzony, gdyż w odróżnieniu od Drednotów nie skierował się w kierunku Europy. Niemniej nie był tak mocno uszkodzony, aby musiał lądować przez co oddział Tryton mógłby go zdobyć. Admirał rozważał wysłanie naprzeciw Barracudy 03 lub 08, jednak cel był na tyle daleko, że szanse na sukces wydawały się niewielkie.
Wtem z bazy X-COM South 02 napłynął meldunek:
-Wykryto nowy okręt. Oznaczony jako USO-146. Eskorowiec. - a po chwili dodano - Kieruje się na ocean Indyjski, znaleźć bazę X-COM.
Trzymanie w odwiedzie Barracudy 03 okazało się teraz kluczowe.

1229 - Po pierwszej bitwie.jpg

4:30
Gdy pancernik powoli ruszył w kierunku północy, Barracuda 03 ruszyła naprzeciw obcego okrętu, doganiając go w pobliżu Madagaskaru. Eskortowiec był jednak szybszy i Barracuda musiała ruszyć w pościg...

1230 - Pościg na Indyjskim.jpg

5:30
Wreszcie około 5:15 krążownik zwolnił, pozwalając Barracudzie na zbliżenie się. W szybkim ataku obcy okręt został posłany na dno. Niemniej trzy okręty obcych wciąż pływały na Atlantyku. Pancernik zawrócił, znikając z sensorów nieopodal miejsca, gdzie zwykle okręty obcych się wynurzały, co świadczyło, że poniósł uszkodzenia zmuszającego go do przerwania misji, choć pozwalające na bezpieczny powrót do bazy.

1231 - Mały sukces.jpg

7:00
Tego samego nie można było o drednotach, które niczym pawie przemierzały niebo i wody, ukazując, że tą bitwę wygrali obcy. Nie była to jednak klęska X-COM, choć jak miała pokazać przyszłość, bitwa ta niosła za sobą poważne konsekwencje... A fakt, że Manty były wyeliminowane z linii na tydzień (Manta-2) i dwa (Manta-1) nie poprawiał nastrojów.

1232 - Poboje.jpg

11 grudzień
Gdy wieczorem sensory bazy X-COM Ex.1 wykryły kolejnego Drednota obcych szukającego bazy X-COM Ex.1 nie wysłano naprzeciw żadnego okrętu, a tylko postawiono w stan gotowości oddział Tryton 01.

1233 - Ogromny.jpg

Przez całą noc Drednot przeszukiwał ocean...

1234 - Szukają.jpg

Aż wreszcie o świcie odpłynął na południe i zniknął...

1235 - I wreszcie odpłynął.jpg

W całym X-COM wszyscy czuli, że zaczął się wyścig. Obcy byli w stanie pokazać swoją dominację i przeprowadzić działania tak, że X-COM mógł ich tylko szarpać. Tym bardziej operacja Lewiatan, która miała nastąpić za 3 tygodnie stawała sie coraz bardziej nagląca...


Podsumowanie miesiąca (1-12 grudzień 2040):
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 1,4 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 1 USO zatopine (2 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - 2 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) -
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) -
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 1,2 USO zatopione (2 patrole bojowe)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 2,5 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 12 (ex-HMAS Farncomb)
Manta 01 - (1 patrol bojowy)
Manta 02 - 0,9 USO zatopione (2 patrole bojowe)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 25,4 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (38 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 5 USO zatopione (18 patroli bojowych) - zatopiona 18 listopada 2040
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 18 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (39 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - 4 USO zatopione (9 patroli bojowych)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 16 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (35 patroli bojowych)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - 3 USO zatopione (5 patroli bojowych)
Barracuda 09 (Ex-HMS Agincourt) - 2 USO zatopipone (6 patroli bojowych)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 5,2 USO zatopione (9 patroli bojowych)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 8,5 USO zatopione (16 patroli bojowych)
Barracuda 12 (ex-HMAS Farncomb)
Manta 01 - 1 USO zatopione - (3 patrole bojowe)
Manta 02 - 0,9 USO zatopione (2 patrole bojowe)

Koniec części XXI
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5657
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#11

Post autor: PL_CMDR Blue R » 13 mar 2024, 18:19

Część 22 - "Przeciw nowym bazom" - 13-31 grudzień 2040

13 grudzień
Gdy popołudniu pojawił się kolejny ogromny drednot szukający bazy X-COM oddziały ludzkosci nie reagowały.

1236 - kolejny ogromny.jpg

Gdy Drednot kierował się na południowy Atlantyk, pod Kamczatką sensory bazy X-COM Pearl wykryły eskortowca obcych szukających bazy X-COM na Pacyfiku. Z Bazy Pearl wystartowała Barracuda 06.

1237 - Eskortowiec.jpg

Barracuda 06 ścigała USO przez cały Pacyfik, aż musiała zawrócić ze względu na brak paliwa. Pościg przejęła Barracuda 08.

1238 - B6 przerywa pościg.jpg

Po krótkim pościgu, USO wynurzyło się i dwiema salwami torped D.U.P. Barracuda 08 dokonała dzieła zniszczenia, zatapiając obcy okręt.

1239 - zatopienie.jpg

15 grudzień
Rankiem naukowcy pokazali swoje nowe opracowanie technologii obcych. Soniczny oscylator. Broń, która miała zastąpić torpedy D.U.P. na Barracudach. Admirał nakazał bazie X-COM Ex.01 wyprodukować do końca miesiąca wystarczająco dużo tej broni, aby wszystkie okręty X-COM ją posiadały.

1240 - Oscylator Soniczny.jpg

Wieczorem sensory wykryły kolejny statek obcych, zmierzający na południowy Atlantyk. Ten statek zwiadowczy miał rozpoznać teren pod obcą infiltrację.

1241 - Kolejny zwiadowca.jpg

Barracuda 05 śledziła cel przez pół Atlantyku, ale ostatecznie musiała przekazać go Barracudzie 11 i ta tuż przed północą zatopiła wrogi okręt.

1242 - Zwiadowca zatopiony.jpg

Następnego dnia kolejne USO ruszyło na południowy Atlantyk z misją zwiadowczą. Znów w pościg ruszyła Barracuda 05, a Barracuda 11 szykowała się do zmiany na południu.

1243 - Kolejny zwiadowca.jpg

Gdy mijali bazę X-COM Ex.01 do której wracał Tryton 01, admirała zmartwiła bliskość tego przelotu. Czyżby eskortowiec wykrył bazę główną X-COM? Jej utrata mogła odsunąć w czasie misję Lewiatan.

1244 - Tak blisko bazy.jpg

I tym razem, choć Barracuda 11 wystartowała, to jednak Barracuda 05 na skraju zasięgu zaatakowała i zatopiła eskortowca, którego wrak potem spenetrowała ekipa Trytona.

1245 - Zatopiony.jpg

Gdy Barracuda 05 wracała do bazy, sensory wykryły kolejny statek, który opuścił obce miasto. Obcy krążownik kierował się na ocean Spokojny z misją poszukiwania zasobów. Ze względu na naprawy Manty 01, tylko Barracuda 08 mogła ruszyć na przechwycenie...

1246 - Kolejny krążownik.jpg

USO szczęśliwie kierowało się w pobliże bazy X-COM South 1 i gdy tylko zwolniło, Barracuda 08 dopadła obcych, celną salwą torped D.U.P. zapewniając kapitanowi miejsce wśród podwodnych asów.

1247 - Zatopiony na południu.jpg

18 grudzień
Gdy w bazie X-COM 02 kończono szykowanie Manty 02 do powrotu do linii, na Atlantyku sensory bazy X-COM South 02 wykryły eskortowca obcych kierujący się na ocean Indyjski celem ataku na bazę X-COM. Jako pierwszy w pościg wystartowała Barracuda 11.

1248 - Kolejny zwiadowca.jpg

Ponieważ USO kierowało się wprost na bazę X-COM 02 i nawet nie zwalniało, admirał rozkazał świeżo przygotowanej Mancie 02 wyjść naprzeciw. Nowoczesny okręt X-COM bez problemów pokonał zagrożenie, a Tryton 04 szybko rozprawił się z obcymi i zabezpieczył wrak.

1249 - Powrót Manty.jpg

20:00
Wieczorem tego samego dnia sensory bazy X-COM Pearl 01 wykryły krążownik zaopatrzeniowy obcych zmierzający na Morze Południowo-Chińskie z zamiarem założenia tam kolonii. Jako pierwszy naprzeciw została wysłana Barracuda 10 z bazy X-COM Okinawa, a jednocześnie Manta 02 była szykowana do uderzenia...

1250 - Rozwijający kolonię.jpg

20:45
Manta kierowała się pod Filipiny, gdy Barracuda 10 śledziła cel. Jednocześnie Tryton 04 został wysłany pod Papuę, aby w razie lądowania obcych zaatakować ich, zanim uda im się wyładować zaopatrzenie...

1251 - Pościg.jpg

21:00
I wówczas sensory X-COM wykryły kolejny okręt, który poruszał się śladem krążownika. Drednot. Admirał już szykował się na wielką bitwę...

1252 - Drednot na dokładkę.jpg

21:30
Gdy tylko krążownik minął Filipiny, Manta 02 ruszyła do ataku. Wystrzeliwując wszystkie torpedy Manta zdołała tylko uszkodzić krążownik zaopatrzeniowy...Admirał natychmiast rozkazał wysłać na morze także Barracudę 03.

1253 - Atak Manty.jpg

22:30
USO jednak zwolniło. To zaczęło martwić admirała, czy nie zamierza lądować, ale USO wciąż kierowało się pod Indochiny, gdzie godzinę później Barracuda 10 6 torpedami D.U.P. ponownie uszkodziła obcy krążownik. Ten wciąż jednak nie ustępował...

1254 - Atak Barracudy.jpg

23:00
I dopiero atak Barracudy 03 pozwolił celną torpedą P.W.T. na zatopienie krążownika. Po tym sukcesie admirał odwołał jednak Barracudę do bazy, gdyż samotna Barracuda nie mogła nic pomóc w walce z Drednotem.

1255 - Zestrzelony przez B3.jpg

Nie czekając na przybycie posiłków obcych, Tryton 04 wylądował przy wraku USO, natrafiając na "greckie ruiny", jak określili je Aquanauci. W walce zdobyto USO i wyposażenie, co zadowoliło admirała, który uznał, że powstrzymano obcych.

1256 - Ruiny Greckie.jpg

Niestety, gdy Tryton 04 wracał do bazyt okazało się, że nieopodal Indii Wschodnich drednot wylądował, co mogło świadczyć, że i on przewoził zaopatrzenie.

1257 - Gdy Tryton wraca, drednot wylądował.jpg

Szykowanie Trytona 04 do kolejnej misji zajęło 6 godzin, które drednot spędził na dnie. O 9:00 w kierunku USO wysłano Mantę oraz Trytona 04...

1258 - Tryton startuje.jpg

Jednak, gdy tylko okręty X-COM wystartowały, USO również wystartowało odlatując. Admirał nakazał Mancie wrócić do bazy, a Trytonowi dokonać rozpoznania.

1259 - I odleciał.jpg

Rozpoznanie pozwoliło zlokalizować bazę obcych założoną w pobliżu Borneo. Admirał nakazał więc Trytonowi 04 na natychmiastowy atak, zanim obcy umocnią się w bazie.

1260 - T4 odnajduje bazę.jpg

Atak Trytona 04 na bazę był wielkim sukcesem, niszcząc to, czego nie udało się osiągnąć siłom podwodnym.

1261 - Atak T4 na bazę.jpg

20 grudzień
Tego dnia w bazie X-COM Ex.01 zakończono przezbrojenie dwóch pierwszych okrętów w nową broń soniczną. Choć prace nad Mantą 01 wciąż trwały, to jednocześnie proces przezbrajania z przedwojennych torped D.U.P. na oscylatory soniczne rozpoczął się.

1262 - Nowe uzbrojenie.jpg

21 grudzień
Około 10:30 sensory bazy X-COM Ex.01 wykryły krążownik opuszczający miasto obcych i kierujący się, aby zaatakować bazę X-COM na południowym Pacyfiku. Ponieważ prace na Mancie 01 wciąż trwały w pościg wysłano Barracudę 05, a naprzeciw wyszła Barracuda 08, choć wiedziano, że wkrótce kontakt zostanie utracony.

1263 - Kolejne USO.jpg

W międzyczasie na oceanie Indyjskim również wykryto krążownik obcych kierujący się szukać bazy X-COM, ale tutaj Barracuda 03 sprawnie rozprawiła się z zagrożeniem.

1264 - Barracuda 03 bije rekordy.jpg

O 12:00 czasu GMT ścigające obcy krążownik Barracudy odzyskały kontakt. USO nie kierowało się jednak na południe, a dalej trzymało kurs na Australię

1265 - Pościg.jpg

Barracuda 08 kontynuowała pościg, aż pod Nową Zelandię, gdzie udało się przechwycić USO i zatopić w krótkiej walce, zanim Barracudzie brakło energii i musiała wracać.

1266 - Dopadnięty.jpg

I gdy Trytony zajmowały się wrakiem, siły podwodne X-COM zostały wzmocnione powrotem do linii Manty 01.

1267 - Manta 1 wraca do linii.jpg

22 grudzień
Prace nad poprawą uzbrojenia Barracud postępowały, podobnie jak badanie obcej technologii. Złapany podczas jednej z misji aquatoid "medyk" zdradził co też szykują dla nas nowego aquatoidy... A czas Lewiatana zbliżał się...

1268 - Rozwój sił i badań.jpg

28 grudzień
Ten dzień stanowił szczyt rozwoju sił podwodnych X-COM przed operacją Lewiatan. Rano zameldowano o skończeniu prac nad okrętem Lewiatan, a wysunięte Barracudy, które 23 grudnia dostały po 1 działku sonicznym, uzyskały także i drugie.
Tak więc prawie rok po rozpoczęciu operacji przeciw obcym, ostatecznie X-COM zrezygnował z używania torped D.U.P.

1269 - Lewiatan gotowy.jpg

11:00
Gdy sensory bazy X-COM Ex.01 wykryły "Łowcę" opuszczające miasto obcych, aby skierować się na południowy Pacyfik szukać zasobów, nadarzyła się szansa na pierwszy okręt obcych zatopiony bronią soniczną.

1270 - Łowca na łowach.jpg

Zgodnie z oczekiwaniami w pół godziny utracono kontakt z USO, ale kolejne 30 minut później Barracuda 08 wysłana w pościg wykryła USO, które minęło jej pozycję.

1271 - Zgubiony i odnaleziony.jpg

W ciągu 30 kolejnych minut Łowca zwolnił, a Barracuda 08 zbliżyła się na zasięg broni sonicznej i salwami dźwiękowymi zatopiła wrogi okręt.

1272 - Pierwsze zatopienie bronią dźwiękową.jpg

29 grudzień
O 21:00 sensory bazy X-COM 02 wykryły jak pod Indiami wynurzył się kierujący się na zachód krążownik. Gdy Barracuda 03 ruszyła w pościg rozkodowano transmisję i oceniono, że krążownik ten ma dokonać zwiadu na południowym Atlantyku.

1273 - Krążownik.jpg

Barracuda 03 śledziła USO do Morza Czerwonego, gdy przekazała śledzenie Barracudzie 05.

1274 - Pościg nad Afryką.jpg

Barracuda 05 śledziła cel do Atlantyku, a potem poruszała się śladem USO, aż wreszcie obcy okręt zwolnił i tuż przed północą Barracuda 05 zapisała na swoje konto 20 okręt obcych.

1275 - Zatopiony po pościgu.jpg

31 grudzień
USA po raz pierwszy przyniosły X-COMowi coś więcej, niż zmartwienie. Wywiad USA dowiedział się, że pod Norwegią powstała baza obcych i że Norwegia planuje wycofanie się z projektu X-COM. Admirał X-COM mając mniej, niż 24 godziny na działanie polecił Trytonowi 01 uderzyć na bazę wroga. Była to ostatnia operacja Trytona 01 w pełnym składzie, zanim doświadczeni aquanauci mieli udać się na Hawaje, gdzie miała rozpocząć się operacja Lewiatan.

1276 - Atak na bazę.jpg

W ciężkim boju i tak baza została zniszczona, a admirał zaczął szykować się na spotkanie z komisją pełen dobrych wiadomości.

1277 - Baza zniszczona.jpg

Na kilka godzin przed spotkaniem wykryto ostatnie USO tego roku. USO, oznaczone numerem 160 kierowało się na ocean Indyjski szukać bazy X-COM, ale szybki rajd Manty 02 zakończył jego misję.

1278 - Ostatni krążownik tego roku.jpg

Spotkanie z Komisją było owocne, jednak była w nim pewna kropla goryczy. Pomimo najlepszego wyniku X-COM w całym roku, Skandynawowie byli zdania, że obcy tylko na razie sondują nas, a ich jedno uderzenie pokazało, że jak uderzą z pełną siłą, ludzkość nie poradzi sobie i że teraz, gdy osiągamy sukcesy należy rozpocząć rozmowy, a nie wtedy, gdy nas pokonają. Szczęśliwie poza wpływem na Kartel Egipski, który postanowił utrzymać finansowanie na obecnym poziomie, pozostali członkowie rady zwiększyli finansowanie X-COM.

1279 - Podsumowanie roku.jpg

Zapytany o plan na następny miesiąc, admirał odpowiedział, że w ciągu 24 godzin przedstawi komisji plan kontrataku na obcych. Uzyskawszy zgodę nawet nie zająknął się, że zamierza przedstawić komisji raport z ataku na obce miasto T'leth....


Podsumowanie miesiąca:
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 2,6 USO zatopione (5 patroli bojowych)
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 3 USO zatopione (6 patroli bojowych)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - 2 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) -
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - 4 USO zatopione (4 patrole bojowe)
Barracuda 09 (ex-HMS Agincourt) - (1 patrol bojowy)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 1,6 USO zatopione (3 patrole bojowe)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 3,5 USO zatopione (6 patroli bojowych)
Barracuda 12 (ex-HMAS Farncomb)
Manta 01 - (1 patrol bojowy)
Manta 02 - 3,3 USO zatopione (6 patroli bojowych)

Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 26,6 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (41 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 5 USO zatopione (18 patroli bojowych) - zatopiona 18 listopada 2040
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 20 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (43 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - 4 USO zatopione (10 patroli bojowych)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 16 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (35 patroli bojowych)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - 7 USO zatopione (9 patroli bojowych)
Barracuda 09 (ex-HMS Agincourt) - 2 USO zatopione (6 patroli bojowych)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 5,6 USO zatopione (10 patroli bojowych)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 9,5 USO zatopione (19 patroli bojowych)
Barracuda 12 (ex-HMAS Farncomb)
Manta 01 - 1 USO zatopione - (3 patrole bojowe)
Manta 02 - 3,3 USO zatopione (6 patroli bojowych)

Koniec części XXII=======
Dodano 17.03.2024

Część 23 - "Finał" - 1 styczeń 2041

1 styczeń
Gdy członkowie misji Lewiatan wyruszyli do bazy X-COM Pearl, zgodnie z przewidywaniami, obcy uderzyli. Tym razem ich celem ataku był liniowiec płynący z USA do Australii... Na tą misję wysłano Trytona 01

1301 - Atak na statek.jpg

2:00
Jednocześnie oddział Tryton 04, dowodzony przez chorąży Colette Dujardin spenetrował ostatni wrak sprzed decydującej bitwy...

1302 - Tryton 04 działa dalej.jpg

2:30
Na dodatek obcy nie odpuszczali. O 2:30 sensory bazy X-COM Ex.01 wykryły zwiadowcę, który miał wykryć bazę X-COM. Manta 01 została wysłana na przechwycenie, rozrywając jedną torpedą P.W.T. USO zanim to nawet zbliżyło się do bazy. To USO, oznaczone jako 1-6-1 było ostatnim USO przed wielką bitwą...

1303 - Ostatnie USO w grze.jpg

11:30
Tego samego dnia oddział Tryton 01 osiągnął liniowiec, na którym stoczono jedną z cięższych walk. Pozbawieni specjalistów od kontroli MC oddział Tryton 01 stoczył ciężką i krwawą bitwę, podczas której zginęła ponad połowa aquanatów...

1304 - Atak na liniowiec.jpg

Ta bitwa znacznie przetrzebiła oddział w którym pozostało już tylko 3 doświadczonych Aquanatów... w tym komandor Henri Dreyfus, któremu nie było dane stoczyć decydującej bitwy...

1305 - Ostatni weterani Trytona 01.jpg

Nieco lepiej prezentowała się sytuacja Trytona 04, jednak tu też zostało tylko 5 doświadczonych Aquanautów.

1306 - Ostatni weterani Trytona 04.jpg

15:00
Tym razem nie były to jednak tylko straty, a fakt, że 26 najlepszych aquanatów wsiadało właśnie na pokład Lewiatana, aby wyruszyć w najważniejszą misję X-COM.

1307 - Oddział Lewiatan.jpg

Ku zaskoczeniu ekipy dotarcie do samego miasta nie stanowiło problemu...

1308 - Uderzenie.jpg

Także i zdobycie przyczółka okazało się bez problemowe... X-COMowi szło aż za łatwo...

1309 - Level Pierwszy.jpg

I wtedy T'leth zaczął drżeć... Gdy Aquanauci zagłębiali się w głąb miasta, obce miasto wynurzyło się w oceanu, ku przerażeniu admirała X-COM. Wszystkie dostępne okręty miały zbyt małą siłę, aby coś móc zrobić temu kolosowi, który skierował się na Pacyfik...

1310 - T'leth wynurza się.jpg

W tym czasie oddział Lewiatan parł przez obce miasto... Nie licząc dwóch chwilowo zmrożonych, można było powiedzieć, że przebili się przez nie bez strat...

1311 - W głąb miasta.jpg

...osiągając rejon, który wyglądał jak centrum miasta... Świątynia Wielkiego Śniącego...

1312 - Level trzeci.jpg

Oddział przebijał się przez kolejne sale, zabijał strażników, ale końca wciąż nie było widać...

1313 - Straż świątynna.jpg

T'leth tymczasem pokonał Pacyfik i zbliżał się do stolicy Koalicji Azjatyckiej... Dokładnie w momencie, gdy Max Talbot odnalazł salę z sarkofagiem, w którym spoczywał Wielki Śniący... Wraz z dowódczynią Lewiatana, Marią Aquilą zaczęli rozbijać urządzenia, które podtrzymywały Wielkiego Śniącego przy "życiu".

1314 - T'leth pod Azją.jpg

Wreszcie Max Talbot oddzał ostatni strzał soniczny, który rozpoczął reakcję...

1315 - Ostatni cios.jpg

Potężna eksplozja wystrzeliła z sarkofagu, rozrywając miasto i kończąc zarówno wielkie plany obcych... jak i żywot członków Lewiatana...

1316 - Eksplozja.jpg

Potężne obce miasto zaczęło spadać do morza, rycząc łamanym metalem i krzykami mieszkańców... Ostatni sen Wielkiego Śniącego został zakończony. Nie wyśnił upadku ludzkości...

1317 - T'leth wstrząsany eksplozjami.jpg

W jednej chwili potężny wybuch rozerwał T'leth, ostatecznie kończąc zagrożenie dla Ziemi...

1318 - Koniec T'leth i Lewiatana.jpg

24:00
Raport który składał admirał X-COM był tym, czego komisja oczekiwała od początku wojny. Zwycięstwo. Wielki Śniący jest pokonany. Jednak w raporcie znalazła się informacja o ilości poległych w wojnie... w tym cały oddział Lewiatan...

1319 1 na 5 Lewiatana.jpg
1320 2 na 5 Lewiatana.jpg
1321 3 na 5 Lewiatana.jpg
1322 4 na 5 Lewiatana.jpg
1323 5 na 5 Lewiatana.jpg

A także informacja o utraconych Barracudach... których los pozostał jednak skryty w cieniu Aquanautów, pomimo tego, że to one pierwsze stawały do boju...

1324 - Barracuda na dnie.jpg
1324 - Barracuda na dnie.jpg (17.81 KiB) Przejrzano 8001 razy

Nikt jednak nie zdał sobie sprawy, że upadek T'leth na zawsze odmienił oblicze Ziemi... I nie tylko w przenośni...


Podsumowanie całościowe:
Barracuda 01 (ex HMS Unicorn) - 3 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (12 patroli bojowych) - zatopiona 29 kwietnia 2040
Barracuda 02 (ex HMS Anson) - 3 USO zatopione, 0,5 USO uszkodzone (16 patroli bojowych) - zatopiona 05 maja 2040
Barracuda 03 (ex-HMS Agamemnon) - 26,6 USO zatopione, 3 USO uszkodzone (41 patroli bojowych)
Barracuda 04 (ex-HMAS Waller) - 5 USO zatopione (18 patroli bojowych) - zatopiona 18 listopada 2040
Barracuda 05 (ex-HMCS Victoria) - 20 USO zatopione, 1,5 USO uszkodzone (43 patrole bojowe)
Barracuda 06 (ex-HMAS Dechaineux) - 4 USO zatopione (10 patroli bojowych)
Barracuda 07 (ex-HMCS Corner Brook) - 16 USO zatopione, 2,5 USO uszkodzone (35 patroli bojowych)
Barracuda 08 (ex-HMAS Sheean) - 7 USO zatopione (9 patroli bojowych)
Barracuda 09 (ex-HMS Agincourt) - 2 USO zatopipone (6 patroli bojowych)
Barracuda 10 (ex-HMAS Rankin) - 5,6 USO zatopione (10 patroli bojowych)
Barracuda 11 (ex-HMCS Chicoutimi) - 9,5 USO zatopione (19 patroli bojowych)
Barracuda 12 (ex-HMAS Farncomb)
Manta 01 - 2 USO zatopione - (4 patrole bojowe)
Manta 02 - 3,3 USO zatopione (6 patroli bojowych)

Koniec części XXIIIEpilog - Marzec 2084

W ciągu krótkiego czasu po bitwie o T'leth okazało się, że obcym udało się uszkodzić biosferę Ziemi. W konsekwencji ludzkość musiała przenieść się do kilku samowystarczalnych magalopolis, które mogły stać się miejscem zamieszkania ludzkości, podczas gdy ludzkość rozpoczęła eksploatację Marsa.
I w Mega-Primus, pierwszym z takich mega-miast zbudowanych na ruinach Toronto w Kanadzie historia doszła do kolejnego kamienia milowego...

1401 - Mega-Primus (dawniej Toronto).jpg

Gdy opowieści o X-COM i wojnach z obcymi stawały się tylko historiami...

1402 - W końcu w każdej legendzie....jpg

Okazało się, że w każdej historii jest ziarno prawdy...

1403 - Jest ziarno prawdy....jpg

Nadchodził nowy rozdział historii X-COM

1404 - Kontynuacja'.jpg

KONIEC
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

majamas
Posty: 108
Rejestracja: 21 kwie 2020, 15:29

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#12

Post autor: majamas » 25 mar 2024, 18:58

Piękna historia. Szkoda że dzielni żołnierze wszyscy musieli zginąć. Nie przezyl nikt z naocznych świadkow tego co było w środku. Zostały ludziom zapisy z rozmów.
Ciekaw jestem ile z tego dodałes i sam wymysliłes ale podobało mi się. Dzieki i gratulacje, to długa i trudna gra.

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5657
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: X-COM: Terror from the Deep: Barracudy

#13

Post autor: PL_CMDR Blue R » 25 mar 2024, 22:07

Trochę dodałem, ale śmierć Lewiatana... To akurat jest w outrze:


youtu.be/DZnCsiovCnY
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

ODPOWIEDZ