Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Atlantic Fleet: HMS Bulldog na wojnie

Opisy naszych rozgrywek.

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5502
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Atlantic Fleet: HMS Bulldog na wojnie

#1

Post autor: PL_CMDR Blue R » 07 kwie 2023, 11:24

00 Tytuł.jpg
Atlantic Fleet
HMS Bulldog na wojnie

Część I: Łamacze blokad



Rok 1939 bitwy o Atlantyk rozpoczął się od patrolowania Atlantyku i poszukiwania Łamaczy Blokad.
1 Atlantyk.jpg

Pewnego deszczowego dnia w ciemności dostrzegliśmy jakiś kształt...
02 Statek.jpg

Oświetlenie flarami ukazało nam naszą ofiarę. Łamacz Blokad nadciąga!
03 Oświetlony.jpg

Samotny, nieuzbrojony frachtowiec, kontra niszczyciel... Co mogło pójść nie tak?
04 Ostrzelany.jpg

Nic!
05 Zdobyty.jpg

W 1939 roku złapaliśmy dwa takie statki. Ale na początku 1940 coś się zmieniło... Zaczęło się niewinnie... Wpadliśmy na łamacza blokad... Ale ten... otworzył do nas ogień!
06 Trzecie spotkanie.jpg

Walka z krążownikiem pomocniczym wymagała bardziej wyrafinowanych taktyk. Na przykład ataku torpedowego
07 Bo torpedy są od tego.jpg

Który dobrze wykonany zapewnia wielki sukces.
08 Zatopienie frachtowca.jpg

I znów wróciliśmy do gnębienia bezbronnych łamaczy...
09 Czwarty.jpg

Jednak w kwietniu 1940, podczas walk pod Norwegią, stało się coś innego. Tym razem natrafiliśmy na równego przeciwnika..
10 Nocne starcie.jpg

Podczas patrolu wpadliśmy na wrogi, patrolujący niszczyciel (torpedowiec). Mój zmysł WT podpowiedział, że jestem na Topce (4.0 vs 3.7)
11 Jak WT 3-7.jpg

Wykonałem zwrot i wykonałem mój niezawodny trik
12 Mój niezawodny trik.jpg

Śmiertelnie niebezpieczny atak torpedowy
13 Torpedy w wodzie.jpg

Który dla małych jednostek jest zabójczy...
14 Bulldog triumfuje.jpg

I tak zakończyłem samotne pływanie. Od tej pory przydzielono mnie do grup (znaczy zebrałem tyle punktów, że dokupiłem do floty lekki krążownik Belfast)(.
15 Wygrana.jpg

A wojna się nie skończyła. Wraz z okupacją Norwegii pojawiła się potrzeba przerwania ruchu między okupowanymi portami, a Norwegią... W maju 1940 eskortowaliśmy HMS Belfast podczas takiego patrolu, gdy wpadliśmy na wrogi konwój.
16 Bitwa.jpg

Krążownik otworzył ogień z dział, podczas gdy my wykonaliśmy nasz "popisowy" trik
17 Moje torpedy i pociski z Belfastu.jpg

Niestety, wrogie niszczyciele uznały, że HMS Bulldog to idealny cel. Kilka pocisków trafiło w okręt, który musiał się wycofać za osłonę krążownika
17 Trafiony Bulldog.jpg

Niemniej jeden z atakujących nadział się na torpedy i został zatopiony (to już trzeci (licząc krążownik pomocniczy) okręt, który HMS Bulldog zatopił atakiem torpedowym)
18 Bulldog mści się.jpg

Kapitan HMS Belfast wydawał się pewny zwycięstwa. 5.3 kontra 4.3?
19 Ostatni Niemiec.jpg

Jednak okazało się, że pociski z niemieckiego niszczyciela dość celnie trafiały w Belfasta.
20 HMS Belfast ma kłopoty.jpg

Który po trafieniu w wyrzutnie torped i kilku dziurach zaczął nabierać przechyłu....
21 Po ataku.jpg

I choć obramowywał przeciwnika, nie był w stanie go trafić...
22 Karaluchy.jpg

Aż wreszcie jedna salwa dosięgła celu... i obróciła cały bieg bitwy....
23 Trafiony.jpg

Jedna salwa złamała ducha Niemców, gdyż każde kolejne trafienie mogło być ich ostatnim. Postawili zasłonę dymną i rzucili się do ucieczki ścigani naszym ogniem...
24 Niszczyciel ucieka.jpg

HMS Belfast nie był w stanie prowadzić pościgu, HMS Bulldog zresztą też, a ryzyko nadziania się na torpedy było zbyt duże... i mogło raz jeszcze obrócić los bitwy...
25 Mapa taktyczna.jpg

Naszym celem został pozbawiony osłony frachtowiec
26 Pościg.jpg

Wolniejszy od nas, nie miał szans na ucieczkę...
27 Bez szans.jpg

I po krótkim pościgu jego los został przypieczętowany
28 Dogoniony.jpg

Ta bitwa nie była dumną dla Royal Navy. Choć zatopiono frachtowiec i jeden niszczyciel, a drugi uszkodzono, to oba okręty Royal Navy poniosły niewspółmiernie duże uszkodzenia. Admiralicja wręcz oczekiwałaby rozniesienia przeciwników. Tymczasem ciężki HMS Belfast (lekki krążownik) jedyne co zrobił, to uszkodził jeden z niszczycieli, samemu będąc uszkodzony...
29 Po bitwie.jpg

Ale to nie koniec wojny. Z upadkiem Francji Bitwa o Atlantyk nabiera rozpędu. Wkrótce po naprawach HMS Bulldog do czasu naprawienia HMS Belfast* dołączono do grupy eskortowej z celem wsparcia kampanii przeciw U-Bootom... Wojna trwa dalej...


Koniec części I


*Tak naprawdę to mógłbym wziąć HMS Belfast na następną misję (jest naprawiany automatycznie), ale skoro przeciwnikiem są tylko U-Booty, to takiego wabika nie potrzebuję
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

ODPOWIEDZ