Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Klasyka RPG - propozycja gry multiplayer

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Klasyka RPG - propozycja gry multiplayer

#1

Post autor: pepe » 07 mar 2020, 13:39

Wiem, że kilka osób z forum poza grami morskimi lubi gatunek RPG.
Baldurs Gate enchanced edition I & II posiadają możliwość gry multiplayer. Sam nigdy nie uczestniczyłem w takiej sesji ale może warto byłoby spróbować?

Trudno powiedzieć, czy taka formuła sprawdzałaby się w dłuższej perspektywie jednak uważam, że moglibyśmy choćby dla samego przetestowania urządzić małą sesyjkę próbną.

Oba Baldury mam na GOG. Testowo włączyłem jedynkę i wybrałem multiplayer i pokazała się lista aktywnych sesji - czyli widać, że to działa. Pytanie czy serwer łączy wersję z steam i gog?


Samą testową rozgrywkę widzę w ten sposób, że przed przystąpieniem osoby zainteresowane tworzą sobie po 1 (lub 2 postaci w zależności od liczby chętnych), którymi chcieliby grać.
Umawiamy się na konkretny dzień i godzinę. Komunikacja głosowa przez discord.

Co Wy na to?


Jeśli wypali to rezerwuję sobie postać barbarzyńcy :-]

Obrazek


EDIT:
(Zmieniłem tytuł wątku)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 23:22 przez pepe, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Wrota Baldura - propozycja gry multiplayer

#2

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 07 mar 2020, 16:21

Jak wrócę z wyjazdu, to możemy sprawdzić.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wrota Baldura - propozycja gry multiplayer

#3

Post autor: pepe » 07 mar 2020, 17:22

Generalnie niekoniecznie musi to być Baldur's Gate - ale wolałbym raczej klasyki.
Zrobię listę posiadanych erpegów z opcją multiplayer i może wybierzemy wspólnie inny tytuł.
Jak wrócę z wyjazdu, to możemy sprawdzić.
Nie ma pośpiechu.

Uzupełnienie:
Klasyki RPG z trybem multiplayer, które posiadam w biblioteczne GOG

1. Baldurs Gate I EE
2. Baldur's Gate II EE
3. Icewind Dale I EE
4. Icewind Dale II
5. Neverwinter Nights Diamond
6. Neverwinter Nights 2 Complete

Jednak najbardziej interesują mnie 4 pierwsze tytuły. Choć NW2 dodane kampanie mogłyby być również interesujące.
Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Klasyka RPG - propozycja gry multiplayer

#4

Post autor: pepe » 16 mar 2020, 23:48

Dzisiaj przetestowaliśmy kilka rozwiązań i najlepiej wypadła gra:

Neverwinter Nights Enhanced Edition
(Aktualnie promocja na GOG - 28,77 zł)

Do tego nie ma problemu z łączeniem wersji GOG (moja) i STEAM (Jacka)

Baldu'rs Gate EE również działał ale doszliśmy do wniosku, że tam kampania wymagałaby dużego zaangażowania - zwłaszcza czasowego.
Neverwinter oferuje sporą ilość modułów, m.in. krótszych scenariuszy na 1-2 posiedzenia. Nie bez znaczenia była równiez łatwość uzyskania połaczenia i brak potrzeby żonglowania modułami. wszystko pobiera się automatycznie w zalezności od tego co wybierze sobie gospodarz sesji.


Każda zainteresowana osoba jest mile widziana. Jest jeszcze sporo czasu by ustalić szczegóły a także odświeżyć sobie (lub dopiero poznać) tego klasyka.

Sesyjka próbna wyglądała bardzo obiecująco. Nie ma to jak przysmażyć NPCetowi tyłek na oczach żywego kompana - nawet jesli ten jest brodatym kurduplem, śmierdzącym kwaśnym potem i jeszcze bardziej skwaśniałym piwskiem. Mój borsuk z trudem tolerował takie atrakcje :D


Myślę, że niewielka, niezobowiązująca odmiana może wzmocnić doznania z klasycznej biblioteczki morskich gier ogrywanych na PolishSeamen. Wszak nawet najfajniejsze gry dobrze sobie czasem dozować bo choćby i najwykwintniejszy obiad podawany codziennie potrafi nudzić.

P.S. i można grać barbarzyńcą!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Klasyka RPG - propozycja gry multiplayer

#5

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 17 mar 2020, 15:26

Zapraszam - zabawa była przednia.

na razie wybraliśmy moduł:
Przechwytywanie.PNG
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1353045242
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Klasyka RPG - propozycja gry multiplayer

#6

Post autor: pepe » 18 mar 2020, 11:23

W Neverwinterach klasa barbarzyńcy nie jest aż tak ciekawie zrobiona jak w Baldurach i Icewindalach :slabe
Trochę posprawdzałem kilka innych wariantów i tu zdaje się, że lepszą dla mnie postacią jest...

Obrazek

Ach, coś mnie ciągnie do tych bardziej dzikich klas.

Btw w Baldurach jeszcze bardziej urzekł mnie Szaman - w sesji MP byłby znakomitym wsparciem w postaci wzywania duchów zwierząt. Niestety w Neverwinterach również brakuje tej cudnej klasy.

:cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:


Gretchen
Druidka krasnoludka (tu już w zbroi łuskowej) - i jej oswojona, gotowa na wszystko pajęczyca Tekla

Obrazek

Generalnie skłaniam sie ku charakterom złym i chaotycznym (poza chaotycznym-złym) ale na potrzeby sesji mogę ostatecznie zagrać postacią neutralną zarówno w aspekcie praworządności jak i moralności :-]

To jak, ktoś poza mną i Jackiem dołączy do przygody w Zapomnianych krainach?
Obrazek

ODPOWIEDZ