Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

TIS-100 - programistyczne puzzle

Moderator: PL_CMDR Blue R

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

TIS-100 - programistyczne puzzle

#1

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 26 mar 2020, 15:50

Wciągnęło mnie. Wciągnęło mnie jak nic. Już od zamierzchłych czasów ubiegłego wieku próbowałem programować w kodzie maszynowym. Przepisywałem listingi z Bajtka by moją starą Spektrumnę ożywić. A później zapomniałem wszystko. Wzięło mnie na wspomnienia i stwierdziłem, że nauczę się programowania w Assemblerze.

... hmmm tylko po co ???? dla własnej satysfakcji ?????

aż tu nagle zauważam TIS-100. Gierka która pozwoliła cofnąć się w czasie i zacząć bawić się sprzętem na który nikt nic wcześniej nic nie zaprogramował.

Miałem wreszcie cel. I tak gierka wciągnęła mnie jak rzadko która. Co my tu mamy. Stary uszkodzony komputer, który nie może działać i trzeba go naprawić uzupełniając poszczególne części poprzez odpowiednie zaprogramowywanie. Stosy, akumulator, węzły i kilkanaście instrukcji, bazujących na Asemblerze. Mamy dane wejściowe, które należy zgodnie z zadaniem obrobić, by na wyjściu osiągnąć wzorzec.

Zadania są różne, a zaproponowany kod jest porównywany z innymi graczami. Wiemy jak dobrze zaprogramowaliśmy dany moduł.

Poniżej filmik z sekwencją która dzisiaj zdziałałem.


youtu.be/iB6JEMWF5sI

jest też moduł graficzny.


youtu.be/ZKCzQXxhosE

Szczerze polecam !!!
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TIS-100 - programistyczne puzzle

#2

Post autor: pepe » 26 mar 2020, 16:25

Jak juz zaczniesz widzieć świat jak Neo w Matrixie niezwłocznie zgłoś się do lekarza - byc moze wirus mutuje szybciej niz się tego spodziewamy :D

A tak na serio to ciekawa gra, sam sie jakiś czas temu przymierzałem do zakupu ale chyba moje zdolności programistyczne nie pozwoliłyby mi przejść nawet tutoriala
:yay
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_tes
Posty: 81
Rejestracja: 26 gru 2019, 18:32

Re: TIS-100 - programistyczne puzzle

#3

Post autor: PL_tes » 26 mar 2020, 21:13

Jacek, wynik testu pozytywny - Koronaasemblus - 6 tygodni dodatkowej kwarantanny. :bober :lol

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: TIS-100 - programistyczne puzzle

#4

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 29 mar 2020, 16:49

Jestem coraz bardziej zarażony.

Przede mną kolejne zadanie :bye
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TIS-100 - programistyczne puzzle

#5

Post autor: pepe » 29 mar 2020, 17:01

Ciekawe bo 0 (zera) odcinają poszczególne zestawienia liczb w obrębie których te z IN mają odzwierciedlenie w OUT

Czyli pewnie chodzi tylko o jakis algorytm przestawiania a nie samych modyfikacji w sensie działań arytmetycznych.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: TIS-100 - programistyczne puzzle

#6

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 29 mar 2020, 17:38

Dokładnie trzeba pookładać sekwencję liczb. Ale do dyspozycji są ograniczone komendy i miejsce na kod:
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

ODPOWIEDZ