POLISHSEAMEN Strona Główna POLISHSEAMEN
**** Forum Klanowe PolishSeamen ****

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Zaproszenie

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pamietaj o jednym ADMIN i MOD nie musi sie tlumaczyc
Autor Wiadomość
patimar 

Kraj:
poland

Imię: marek

#1  Wysłany: 17 Marzec 2010, 22:14   Pamietaj o jednym ADMIN i MOD nie musi sie tlumaczyc

Jakby tu zacząć
Jestem raczej biernym użytkownikiem tego forum tzn. głównie czytam posty sporadycznie coś sam naskrobie, i jak do dnia dzisiejszego żadnych zastrzeżeń czy to do adminów czy modów nie miałem.
Dziś w temacie (zresztą słusznie zamkniętym po wlepieniu "użyszkodnikowi" odpowiedniego wyróżnienia) o kontrowersyjnych zabezpieczeniach UBI jeden z adminów napisał "Pamietaj o jednym ADMIN i MOD nie musi sie tlumaczyc z niczego"[b].

Zgodzę się że w nie których nie jest to konieczne ale było by wskazane, bo nie wiem czy zwróciliście uwagę że po wejściu SH5 w szeregi klanu wstąpiło kilku nowych "użyszkodników" i to oni sieją ferment przysparzając ADMINOM i MODOM więcej pracy i to dla nich powinno być kilka słów wyjaśnienia, aby nie popełniali tych samych błędów co pozwoli uniknąć niepotrzebnych dyskusji.

PL_U-96 
GROSSADMIRAL

Kraj:
poland

Imię: PrZeMO
Ulubiona Gra: DW, SH2 vs DC, Imperium Galactica

#2  Wysłany: 17 Marzec 2010, 22:48   

Regulamin pkt. 13 przy rejestracji to za malo??

Byl kiedys post jako ogloszenie na kazdym forum, niestety ktos usunol zobacze kto i za jaja powiesze- doslownie.

Nie bedzie nikt tutaj nikogo nianczyl i kazal czytac regulamin podczas rejestracji zwlaszcza, ze nie jest ukryty, poprostu ludzie nie czytaja bo im sie nie chce, nieznajomosc prawa nie zwalnia od odpowiedzialnosci. Nie bedziemy nikogo z osobna pytali czy wie jaki jest regulamin tego forum. Uzytkownik rejestrujac sie widzi regulamin i skoro kontynuuje rejestracje, zgadza sie na ten regulamin. Wiec nie rozumiem o co chodzi?? Pozatym trzeba uzyc glowy bo myslenie nie boli, ze uzywanie tego forum i jego mechanizmow do propagowania piractwa, czy jak obejsc pewne zabezpieczenia temu nie sluzy.

Niestety, trzeba skonczyc z polityka poblazania i zaczac wyciagac konsekwencje.

patimar 

Kraj:
poland

Imię: marek

#3  Wysłany: 17 Marzec 2010, 23:23   

PL_U-96 napisał/a:
Regulamin pkt. 13

Napisanie choćby czegoś takiego jest już wyjaśnieniem kto będzie zainteresowany sprawdzi.
A pisanie w stylu admin i mod nie musi się tłumaczyć z niczego jest troche nie na miejscu to wygląda tak jakbyś napisał: "ja tu jestem pan i władca a wy szara masa i pocałujcie mnie w ..."
to admin i moderator jest dla użytkownika a nie odwrotnie, (użytkownik bez admina i moda jest dalej użytkownikiem. A admin i moderator bez użytkownika?)

PL_CMDR Blue R 
Kapitan zur See

Kraj:
poland

Imię: Rafał; Finek
Ulubiona Gra: Silent Hunter III

#4  Wysłany: 18 Marzec 2010, 06:45   

Głupie pytanie.
Że admin (szef) to wiadomo.On odpowiada za forum, jego zasady
Ale moderator nie musi się tłumaczyć?
Poza tym w ostrzeżeniu pisze za co jest warn... Chyba, że za szybko czytałem i nie o tym mowa... Ale w temacie DRM chyba poszło w końcu o tego ******, nie?
SH4:kapitan USS S-40, Klasa S, ComSubAsiatic, (XII 41-III 42)
NF: kapitan ORP_Lwica Nala, Graf Zeppelin II

http://finektsc.deviantart.com/
http://pl.youtube.com/profile?user=FinekTSC

PL_fox6 
Kapitan zur See

Kraj:
poland

Imię: Daniel

#5  Wysłany: 18 Marzec 2010, 06:53   

Cytat:
Niestety, trzeba skonczyc z polityka poblazania i zaczac wyciagac konsekwencje.

faszyzm czy komunizm? nie wiem o co chodzi, do tej pory było ok - zdarzały się tylko pojedyńcze incydenty. teraz pojawił się SH5 i ciut wzrósł wskaźnik przestępczości, ale żeby od razu terroryzować członków?

PL_U-96 
GROSSADMIRAL

Kraj:
poland

Imię: PrZeMO
Ulubiona Gra: DW, SH2 vs DC, Imperium Galactica

#6  Wysłany: 18 Marzec 2010, 08:26   

Tak o ****** poszlo:

- ******* to mały programik który "zamienia" wersję shareware programu w pełną wersję niszcząc lub omijając zabezpieczenie; cracki potrafią także "sprawić" aby pełna wersja gry nie żądała płyty podczas jej uruchamiania, lub aby aplikacja udostępniała wszystkie funkcje. Czasem ******* może usuwać nagscreen'y lub limit uruchomień czy okres trial. (UWAGA: SAME CRACKI NIE SĄ NIELEGALNE ALE ICH UŻYWANIE - TAK!). Cracki są jednak czasami przydatne - gdy np. mamy grę, w której ścieżka dźwiękowa nie podoba nam się i wolelibyśmy posłuchać własnej muzyki, wtedy crackujemy grę, wkładamy do CD płytę z ulubioną muzyką i gramy.
Info z I-slownik.pl
--------
Czy trzeba cos wiecej pisac??

Fox jesli wedlug Ciebie to terroryzm to zauwaz ze na 993 userow, tylko 21 ma warny a reszta?? Jakos wedlug mnie nie czuje sie represjonowana ani przez ADMINOW ani przez MODOW, ja rozumiem ze w tej chwili jest duzy naplyw ludzi ze wzgledu na wydanie SH5 i ja tez wiem, ze sa to ludzie ktorzy dzialaja na innych forach internetowych, mozliwe ze tam panuja inne zasady, np. na jednej ze stron i forum polskojezycznym ktore nie dawno sie otwarlo i traktuje o SH5 pisze sie otwarci eo crackach o piratach baaa nawet podaje sie linki do rapida zeby sobie takiego pirata sciagnac.

Posluze sie pewnym powiedzeniem ktore mialo opisywac DOENITZA:

''... prowadzi brutalna wojne ale czysta i honorowa ...'' u NAS reguly sa proste nikt nikogo tutaj nie upomina za wolne wypowiedzi bo jest swoboda jej, ale sa pewne reguly jakich nie powinno sie przekraczac. Kiedys pisalem ze to ze wzgledu ze mozliwe, ze klan dostanie fuche w postaci prac nad polska wersja jezykowa SH5, tak sie nie stalo ale nie oznacza to tez, ze w tej chwili odpuscimy i fox zajmij jakies jasne stanowisko bo raz piszesz o burdelu pirackim nawet poslugujesz sie czerwonym kolorem a raz piszesz co innego.

Odnosnie tlumaczenia itd. dajac WARNA, ADMIN i MOD maja mozliwosc:

- edycji postu i napisania powodu
- przy dodawaniu WARNA pisze zazwyczaj za co i to juz sam zainteresowany wie

Czy trzeba wiecej?? Moze otworzomy DZIAL o tytule TYCH KLIENTOW NIE OBSLUGUJEMY jak to bylo w filmie S. Barei CO MI ZROBISZ JAK MNIE ZLAPIESZ, taki panteon niesfornych userow...

PL_tnnn 
Oberleutnant zur See

Kraj:
poland

Imię: Tomek

#7  Wysłany: 18 Marzec 2010, 13:26   

PL_U-96 napisał/a:
(UWAGA: SAME CRACKI NIE SĄ NIELEGALNE ALE ICH UŻYWANIE - TAK!).

Ja wiem, ze to nieco offtopic ale moze ktos bedzie wiedzial - na jakiej podstawie uzywanie crackow jest uznane za cos nielegalnego (tj. za lamanie prawa) a nie za lamanie warunkow licencji (co lamaniem prawa nie jest)?

A pytam z ciekawosci poniewaz coraz wiecej przenosnych laptopow nie ma juz napedow cd - i co w takiej sytuacji zrobic jak jakies nieszczesne zabezpieczenia wymagaja cdka? Niestety nowe rozwiazanie ubi lepsze nie jest - w Polsce jeszcze w wielu miejscach nie ma hotspotow...

PL_CMDR Blue R 
Kapitan zur See

Kraj:
poland

#8  Wysłany: 18 Marzec 2010, 14:35   

Skoro gadamy o samym. Zadam ci proste pytanie.
W jakim procencie *******, który byłby zamieszczony na forum byłby używany do piracenia gry?
I odpowiedź na to pytanie jest już odpowiedzią, dla którego zgadzam się, że Przemo dał za to warna.
Tak samo nie zdziwiłbym się, gdy w 1 temacie tak jasno 1 user dał do zrozumienia, że używa Pirata, że nie zdziwiłbym się, jakby Przemo dał tej osobie warna. No, ale niżej pisało, że osoba ta kupuje oryginała i chyba tylko to/to, że Przemo nie zauważył uratowało pewnego moderatora przed warnem.

PL_fox6 
Kapitan zur See

Kraj:
poland

Imię: Daniel

#9  Wysłany: 18 Marzec 2010, 14:42   

jakby Przemo dawał warny osobą które mniej lub bardziej wspominały o fakcie że mają nieorginalne wersje gier - to warnów tych było by całkiem sporo.

PL_Andrev 
Konteradmiral

Kraj:
poland

Imię: And

#10  Wysłany: 18 Marzec 2010, 16:04   

PL_CMDR Blue R napisał/a:
Chyba tylko to/to, że Przemo nie zauważył uratowało pewnego moderatora przed warnem.

Według moderatora LINK zawierający "instrukcje" nie niósł żadnych interesujących treści. Ale oczywiście moderator mógł sie mylić.
Z drugiej strony czy za taki link EROTYKA należy się ostrzeżenie?

Ostatnio zmieniony przez PL_Andrev 18 Marzec 2010, 16:06, w całości zmieniany 2 razy  

PL_Matrose 
Korvettenkapitan

Kraj:
poland

Imię: Rafał

#11  Wysłany: 18 Marzec 2010, 17:21   

Tak, bo narobiłeś mi nadziei... Powinieneś od razu bana dostać :||

PL_CMDR Blue R 
Kapitan zur See

Kraj:
poland

#12  Wysłany: 18 Marzec 2010, 17:23   

PL_Andrev napisał/a:
PL_CMDR Blue R napisał/a:
Chyba tylko to/to, że Przemo nie zauważył uratowało pewnego moderatora przed warnem.

Według moderatora LINK zawierający "instrukcje" nie niósł żadnych interesujących treści. Ale oczywiście moderator mógł sie mylić.

Ale, co ma piernik do wiatraka? Chyba, że gadamy o dwóch innych sytuacjach. Akurat tym modem, o którym mówiłem byłem ja.

Odpowiedz do tematu