POLISHSEAMEN Strona Główna POLISHSEAMEN
**** Forum Klanowe PolishSeamen ****

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Zaproszenie


Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
La Plata Raz Jeszcze
Autor Wiadomość
PL_Daritto 
Kapitan zur See
Kraj:
poland

Imię: Darek
Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 1292
Skąd: Liw

 #1  Wysłany: 23 Grudzień 2011, 14:03   La Plata Raz Jeszcze

Z pamiętnika Daritto "Dartha" Vadera:

Wstał piękny słoneczny dzień. Złote promienie wstającego słońca, radosny śpiew mew i kojąca bryza nie były jednak w stanie poprawić nastroju Komandora Dartha Daritto. Siedząc przed zdobionym biurkiem w swojej wspaniałej kajucie kapitańskiej wpatrywał się niewidzącym wzrokiem w skrawek papieru trzymanego sztywną dłonią. Radiogram z Dowództwa Kiregsmarine nie pozostawiał żadnych złudzeń – to będzie z dużym prawdopodobieństwem jego ostatni dzień na tym ziemskim padole.
„Sytuacja KRYTYCZNA. Blokada portu La Plata potwierdzona. Siły nieprzyjaciela w drodze. Za WSZELKA CENĘ NIE DOPUŚCIĆ DO INTERNOWANIA OKRĘTU. Natychmiast podjąć próbę ucieczki.”
Nie wysili się by określić nawet cóż to za siły skierowała tu Marynarka Jego Królewskiej Mości. Komandor Daritto wiedział, że gdzieś w pobliżu znajdują się dwa krążowniki Royal Navy – i to dobrze mu znane, zarówno ze strony swoich możliwości jak i ze strony dowódców, którzy swoją postawą zamienili te stalowe olbrzymy w piekielne harty.
Gdzieś tam pruł wodę w jego kierunku nie kto inny a sam Tessmonio Clawfinger na swoim jakże groźnym krążowniku HMS Achilles. Tes, bo tak nazywali go marynarze był postrachem wśród dowódców Kriegsmarine. Uparty, znakomicie wyszkolony, nieobliczalny i nie trzymający się sztywnych zasad sławnej Royal Navy był nie lada wyzwaniem nawet w starciu z potężniejszym od niego Admiralem Grafa Spee. A to na pewno nie jeden z psów gończych Tommies…
Drugim, wielce prawdopodobnym przeciwnikiem będzie sam Hunterio Silencer. Nie bez powodu nadano mu przydomek Hunter. Jeśli ten dowódca wyczuje ofiarę nie odpuści do samego końca – swojego, bądź jego… Hunter płynie na…zaraz, zaraz, co to ostatnio donosił wywiad? A, no tak – HMS Ajax. No to już dwa krążowniki.
Dwa krążowniki przeciw pancernikowi. Graf Spee potrafi wiele, ale daleko mu już do pierwszej młodości. Sam stosunek siły ognia jest miażdżący… 6 dział kalibru 280 mm nie może równać się 16tu działom kalibru 152 mm. W tym przypadku musi dojść do wymiany ognia z dwóch burt jednocześnie. Anglicy nie są głupi – wiedzą, że w wymianie salw burtowych przegrają. Mają przewagę szybkości – zaatakują z dwóch burt. Rozniosą starego Admirala na strzępy. Uciekać… Tak, uciekać. To jedyna opcja – przy malutkim łucie szczęścia uda mi się wymknąć! A więc do dzieła.
Mija druga godzina od wyjścia z redy La Plata. Na pokładach pancernika pełna gotowość bojowa. Stanowiska obsadzone, ludzie podekscytowani możliwością walki. Tak, nie powiedziałem im wszystkiego. Oficerowie też nie wiedzą. Wyczekujemy kontaktu bojowego, jednak poza wypatrywaniem do łez w oczach horyzontu nic się nie dzieje. Owszem, przeleciały nad nami w dużej wysokości dwa Swordfish`e, jednak jakimś cudem nie dostrzegły stalowego kolosa. Mimo, że trzymamy się zachodniej strony wybrzeża i pieknej pogody nas nie zauważyły. Czyżby pewność Tommies o mojej klęsce obniżyła ich czujność?? Prowadzę okręt blisko wybrzeża by do minimum zniwelować szanse obejścia mojego pancernika z dwóch burt gdy dojdzie do spotkania z ogarami Króla Jerzego… To jedyna taktyka obronna jaka może przynieść mi szanse przetrwania.
Tak, to musiało się stać. Anglicy dobrze przeanalizowali moje możliwości i prawidłowo ocenili kurs na przechwycenie. Pojawił się pierwszy dym na horyzoncie. Po jego intensywności wiedziałem, że dowódca jednostki nie oszczędza maszyn. Szedł chyba 110% mocy swoich kotłów. Cóż, stanowiłem smaczny kąsek. Zrobiłbym to samo będąc na jego miejscu. Po chwili udało się zidentyfikować jednostkę wroga. To HMS Ajax – a więc los w pierwszej kolejności rzucił mnie na pożarcie Hunterowi. Ale zaraz – jeden okręt? Gdzie reszta? Ilu ich jest? Czyżby Anglicy tak bardzo nie doceniali Grafa Spee i wysłali tylko jeden krążownik…? Nieeee, to na pewno zwiad, albo Hunterio zbyt pogonił maszynistów i wysforował się przed całą grupę która gdzieś tam z tyłu czeka na znak.
Minęło około 10 minut od kontaktu wzrokowego i już z wyciem zaczęły przelatywać pociski kalibru 152 mm. Walą z głównej, ale strasznie niecelnie. Pierwsze dwie salwy krążownika przeniosły o dobry kilometr nad pancernikiem. Otworzyłem ogień burtą. Moi ludzie wiedzieli co robią. Pierwsze trzy salwy „złapały” odległość. Potem doszły celu. Ajax oberwał – najpierw dziób, potem nadbudówki. Kolejne salwy padały już ze zmienną skutecznością. Bitwa morska rozpoczęła się na dobre.
Pierwsza trafiona salwa Ajaxa wstrząsnęła Grafem. Raporty zniszczeń zaczęły spływać strumieniami. Na szczęście nie były groźne. Poza demolowaniem części na pokładach okręt nadal utrzymywał zdolność bojową. Byli też pierwsi zabici. Mat stojący „na oku” został…zdmuchnięty, gdy jeden z pocisków artylerii głównej Ajaxa uderzył w pomost obserwacyjny. Po macie pozostał fragment koszuli i coś, co chyba było nogą…
Na Ajaxie natomiast zaczął szaleć pożar. Już prawie zacząłem się cieszyć gdy nagle cztery ogromne słupy wody wyrosły po lewej burcie pancernika. Skąd? Jak? Kto strzela???
I oto pojawiły się… Kolejne DWA krążowniki. A więc Anglicy przysłali tu trzy groźne jednostki liniowe. Przeprowadziłem szybką analizę sytuacji – Ajax płonął już od dziobu do rufy – znajdował się po mojej prawej burcie. Dwa (na razie nie rozpoznane) krążowniki dochodziły z lewej. A więc osaczenie… Chyba że… TAK! Szybki zwrot na prawą burtę! Zajść Ajaxa od lewej, schować się za jego sylwetką! Ajax praktycznie nie odpowiada już ogniem, to się może udać!
W momencie wykonywania zwrotu cos potężnie wstrząsnęło okrętem. Dało się wręcz wyczuć podniesienie dziobu a po chwili przez podkłady przetoczyła się ogromna eksplozja. Oto dwa ciężkie pociski trafiają Grafa w rufę. Ster zdemolowany, maszyna przecieka, obsługa tylnej wieży głównej martwa. Okręt nie reaguje na zmiany kierunku. Zwalnia.
Wiedziałem już, co to oznacza. TO KONIEC.
Pociski Anglików zaczynają trafiać jeden za drugim. Nie dostaję już raportów o zniszczeniach. Artyleria główna pancernika próbuje jeszcze strzelać – ale mam do dyspozycji jedynie przednią wieżę. Na dodatek uszkodzona obraca się powoli. O celności ognia mogę jedynie pomarzyć. W tym momencie dostaję informację, że Ajax zatonął. "Hunterio, niedługo do Ciebie dołączę" pomyślałem po czym rozkazałem przenieść ogień na zbliżającego się Achillesa.
No tak, Tes…
Teraz pozostało jedynie czekać…

PS> Niejasnym są do teraz poczynania dowódcy trzeciego okrętu biorącego udział w zniszczeniu i zatopieniu Admirala Grafa Spee. Plotki za kuluarowe wskazują na uczestnictwo Komandora Marco "Ramius" Marconiana, jednak póki nie otrzymam pewnych informacji ze sztabu Royal Navy na razie nie mogę tego oficjalnie potwierdzić.
_________________
Baretki zwycięzcy:
KIA KIA KIA KIA KIA
 
     
PL_Hunter_Silent13 
Kapitanleutnant
Kraj:
poland

Imię: Adam
Ulubiona Gra: Aktualnie brak
Pomógł: 5 razy
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 658
Skąd: oni mają tyle tonażu?

 #2  Wysłany: 23 Grudzień 2011, 14:17   

ehh Darek to ja miałem Achillesa a tesu miał Ajaxa.
Ale wymiana ognia była fajna, kiedy next batalia?
_________________
Ford Mondeo Mk III ST220
Wysoko obrotowy silnik DURAtec ST 3.0 V6
226 koni. 7 sekund do setki, ponad 240 km/h maksymalnej prędkości.
Mój ulubieniec ze względu na osiągi i wyposażenie w stosunku do ceny
 
 
     
PL_Daritto 
Kapitan zur See
Kraj:
poland

Imię: Darek
Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 1292
Skąd: Liw

 #3  Wysłany: 23 Grudzień 2011, 15:01   

Spoksik, zaraz się poprosi Moderatora o małą korektę i będzie wszystko w porządeczku. Przepraszam Hunter, coś mi się po prostu pokiełbasiło. Ale fakty jako takie uchwyciłem.

Co do następnej batalii - mi wystarczy sygnał i jestem gotów :)

świetnie się w to gra, prawda? Za każdym razem jest taka sama porcja emocjii i satysfakcji :)
_________________
Baretki zwycięzcy:
KIA KIA KIA KIA KIA
 
     
PL_Hunter_Silent13 
Kapitanleutnant
Kraj:
poland

Imię: Adam
Ulubiona Gra: Aktualnie brak
Pomógł: 5 razy
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 658
Skąd: oni mają tyle tonażu?

 #4  Wysłany: 23 Grudzień 2011, 15:44   

ja mogę nawet dzisiaj grać :p
_________________
Ford Mondeo Mk III ST220
Wysoko obrotowy silnik DURAtec ST 3.0 V6
226 koni. 7 sekund do setki, ponad 240 km/h maksymalnej prędkości.
Mój ulubieniec ze względu na osiągi i wyposażenie w stosunku do ceny
 
 
     
PL_Hrothgar 
Korvettenkapitan
Kraj:
poland

Imię: Sylwester
Wiek: 27
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 814
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski

 #5  Wysłany: 23 Grudzień 2011, 16:02   

Chyba kupie sobie niedługo DC :D A co jeszcze potrzeba?
_________________
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył,
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Ostatnio zmieniony przez PL_Hrothgar 23 Grudzień 2011, 16:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
PL_Daritto 
Kapitan zur See
Kraj:
poland

Imię: Darek
Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 1292
Skąd: Liw

 #6  Wysłany: 23 Grudzień 2011, 16:25   

O tym co i jak instalować opisane dokładnie jest tutaj:
http://forum.polishseamen.pl/viewtopic.php?t=4839

To oczywiście dotyczy zarówno chętnych do prowadzenia działań bojowych na powierzchni, jak i pod powierzchnią.
I jak najbardziej zapraszamy - zapewniam, że mój opis batalii nie jest mocno przekoloryzowany. Takie właśnie emocje ta gra zapewnia :)
_________________
Baretki zwycięzcy:
KIA KIA KIA KIA KIA
 
     
PL_Hrothgar 
Korvettenkapitan
Kraj:
poland

Imię: Sylwester
Wiek: 27
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 814
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski

 #7  Wysłany: 23 Grudzień 2011, 18:05   

Mam mieć samo DC czy też SH2?
_________________
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył,
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
 
     
PL_Hunter_Silent13 
Kapitanleutnant
Kraj:
poland

Imię: Adam
Ulubiona Gra: Aktualnie brak
Pomógł: 5 razy
Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 658
Skąd: oni mają tyle tonażu?

 #8  Wysłany: 23 Grudzień 2011, 18:56   

możesz mieć oby dwa ale jak chcesz ogólnie zagrać z nami to jedna z tych gier Ci starczy
_________________
Ford Mondeo Mk III ST220
Wysoko obrotowy silnik DURAtec ST 3.0 V6
226 koni. 7 sekund do setki, ponad 240 km/h maksymalnej prędkości.
Mój ulubieniec ze względu na osiągi i wyposażenie w stosunku do ceny
 
 
     
PL_tes 
Kapitan zur See

Kraj:
poland

Imię: Marcin
Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 1873
Skąd: Gdańsk/Coventry

 #9  Wysłany: 23 Grudzień 2011, 18:57   

Grali:

- sily Imperum (Germance):

BC Admiral Graf Spee - Dath "Daritto" Vader
U-43 - Arnold von PeCeten

- sily Republiki (Alianci):
HMS Exeter - James "Boolo" Boolean
HMS Achilles - Hunterio "Hunter" Silencer
HMS Ajax- Tessmonio "Tes" Clawfinger
HMS Watchman - Marco "Marco" Polo,


Wyniki koncowe:Krotka relacja z pola bitwy trochu pozniej. Darek dzieki za wspanialy opis. :ok:

123.JPG
Plik ściągnięto 21 raz(y) 56.88 KB

_________________
Audentes fortuna iuvat (Wergiliusz)
Ostatnio zmieniony przez PL_tes 23 Grudzień 2011, 19:15, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
PL_Andrev 
Konteradmiral


Kraj:
poland

Imię: And
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 4364
Skąd: Gůrny Ślůnsk

 #10  Wysłany: 23 Grudzień 2011, 21:25   

To, co w tej grze szczególnie lubię to to, że KAŻDY dowódca cięższego okrętu niż DD robi w portki na wieść o wykrytym w pobliżu okręcie podwodnym przeciwnika...

Ale cóż, komp się nie popisał - ba, nie dał się nawet wykryć, hehehe
:lol

Ostatnio zmieniony przez PL_Andrev 23 Grudzień 2011, 21:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jeszcze raz Kubański Kryzys
PL_Cmd_Jacek Patrole MULTI 3 11 Lipiec 2017, 20:53
PL_olek0849
Brak nowych postów Patrol testowy - Murmańsk raz jeszcze
PL_w_wilk Wykaz Patroli 0 15 Styczeń 2011, 22:40
PL_w_wilk
Brak nowych postów Patrol DW - North Twist jeszcze raz
PL_Cmd_Jacek Patrole MULTI 4 21 Wrzesień 2015, 17:36
PL_Andrev
Brak nowych postów Bitwa u ujścia La Plata (14.XI)
GPS-OFF
PL_Andrev Nasze aktualne patrole 8 20 Listopad 2010, 11:55
PL_Andrev
Brak nowych postów Po raz pierwszy widzę
PL_Hunter_Silent13 Modelarstwo 8 28 Listopad 2010, 18:49
PL_Koval
Brak nowych postów Witam po raz któryś =D
PL_ps-man Moje INTRO 7 1 Luty 2007, 19:32
kapitan six
Brak nowych postów Długość życia w kampanii.... mój pierwszy raz (SH1,2,3,4,5)
PL_CMDR Blue R Ogólnie o Silent Hunter III 6 2 Styczeń 2014, 21:29
PL_CMDR Blue R


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group