Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Battle for Strait 2.0 - 2020-02-15

Raporty z rozegranych scenariuszy i kampanii.
Awatar użytkownika
pepe
Posty: 258
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:24
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Battle for Strait 2.0 - 2020-02-15

#1

Post autor: pepe » 17 lut 2020, 19:59

W sobotę rozegraliśmy bitwę na 6 osób:
BeefySub - Sauro batch III
CornFreeGorn - Perry
Diodo - LA Flt II

vs

Gryfas - Akula imp
CaptainSmoke - Kilo imp
Pepe - Udaloy
Scenariusz wyszedł dość długi bo niemal 3.5 godziny grania.

Po wystartowaniu wszyscy zaczęliśmy zbliżać się do centrum mapy. Gryfas na Akuli nie miał innego wyjścia jak iść z maksymalną prędkością i na ślepo. Za to gracz na Kilo był początkujący (chyba jego pierwsza sesja) i niestety na wiele się nie przydał bo większość czasu spędził na uczeniu się podstaw :)

Po wystartowaniu śmigłowca wzbiłem go na znaczną wysokość i oświetliłem teren radarem. wróg wychodził z północnej zatoki.
strona BLUE próbowała ustawić swój śmigłowiec tak, by zaatakować z wschodniej flanki. Mając pozycje grupy i Perrego postanowiłem jak najszybciej zaatakować.
Gryfas postanowił dołączyć się do ataku.

Pierwsze rakiety nie doszły celu. Dopiero 2 Urany ze śmiglaka podeszły naprawdę blisko. Jeden został zestrzelony, drugi trafił. Rakiety Gryfasa ugodziły za to idące dalej na północy okręty desantowe. Kilo strzelało przez wyspę i wszystkie rakiety uderzyły w ląd. Sam zrobiłem podobny błąd bo ustawiając waypointy do skomasowanego ataku jeden z nich był za blisko wyspy i w efekcie rakieta szurając brzuchem o ziemie, wylądowała nie tam gdzie trzeba :P

Po zniszczeniu Perrego pojawiły się torpedy wrogiego Sauro. Niestety gracz na kilo stracił z grą i w ten sposób utworzyła się spora luka w naszej linii.

Nie moglismy znaleźć tego Sauro - zrzuciłem całą masę sonoboi i nic. Gryfas tez nie mógł go znaleźć. tymczasem okręty desantowe wroga zaczeły zbliżać się do celu. Musiałem wyjść im na spotkanie i pokazać siłę 100 mm działa.

W tym czasie Sauro przedarł sie niezauważony na południe!

Kiedy sam uciekałem przed torpedami jednocześnie niszcząc desantowce wroga, Beefy zaczął polowanie na nasze okręty.

Ostatnie wrogie okręty zdążyły wypuścić poduszkowce desantowe - te jednak jako jednostki szybkie lecz słabo opancerzone udało mi się zdjąć z armaty.
Jakoś w tym czasie lub nieco wcześniej znalazłem i zatopiłem ze śmigłowca zbliżające się z północnego zachody Los Angeles.

Najbliżej był Gryfas i musiał uniknąć kilku ADCAPów. Zaraz po tym wrócił na południe w poszukiwaniu Sauro. Beefy wybił wszystkie nasze okręty desantowe i próbował ukąsić również mojego Udaloya. Jednak ostatecznie Gryfasowi udało się zatopić Sauro. Torpedy z Sauro za topiły jednak i Akulę.


Gra była bardzo długa i mordercza. Każdy z nas nabił po kilka killsów.
Pod koniec nie miałem juz smigłowców ani uzbrojenia przeciw Sauro więc musiałem grać ostrożniej. Jedynie wspomagałem Gryfasa w namierzaniu bandyty.



youtu.be/TQLwhpreP5U
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: Battle for Strait 2.0 - 2020-02-15

#2

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 18 lut 2020, 12:13

Uff 3,5 godziny. To przecież paliwa musiało zabraknąć :||
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

ODPOWIEDZ