Aktywację użytkowników dokonuje tylko Admin
po informacji na Discordzie
Uwaga !!! Google / Gmail blokuje korespondencję z forum

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

War Thunder: Warplanes

Dział rozmów o grze Warthunder

Moderatorzy: PL_CMDR Blue R, PL_Andrev

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#16

Post autor: PL_Qbik » 19 sty 2020, 18:18

A! No nie, to O.K.! To załatwia sprawę. :lol
Dzięki Jacek! :D
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#17

Post autor: PL_Mirko » 19 sty 2020, 18:36

PL_Qbik pisze:
19 sty 2020, 17:51
...
Nie ma na pokładzie jakiegoś przyrządu, który by to załatwił?!
:( :roll:
Na pokładzie mojego wirtualnego samolocika w WT, tym przyrządem są moje oczy plus moje okulary (-2,75 dp) i to załatwia sprawę.
W trakcie walki nie ma czasu na spoglądanie na wys.
Ja jako gracz muszę wzrokowo ocenić wysokość i zdecydować czy da się jeszcze obniżyć lot, aby być mniej widocznym na ciemniejszym tle i niepostrzeżenie wyjść na szóstą przeciwnikowi. I to przy prędkości ponad 400 km/h. Tak samo w nurku (500- 700 km/h), muszę ocenić wzrokowo czy dam radę wyciągnąć nad glebą. I tu przydaje się dodatkowo znajomość właściwości lotnych danej maszyny.
To przychodzi z czasem i nabieraniem doświadczenia w grze.
Film 7 sek. ALT 160 m, jestem na wysokości drzew (młody las). A więc oceniam, że jest to kilka, najwyżej kilkanaście metrów nad ziemią.
Film 6:14 ALT 201 m na pasie startowym. Ale co mi to da i tak przy lądowaniu muszę ocenić sam za pomocą zmysłu wzroku na jakiej jestem wys. i kiedy przyziemić, zwracając jednocześnie uwagę na prędkość podchodzenia do lądowania. To jest kwestia doświadczenia - na początku są rozbicia normalne. Na pocieszenie - WT wiele wybacza i jest to wszystko jednak łatwiejsze, przyjemniejsze niż w takim Il2 czy CloD Blitz - dochodzi ręczne sterowanie silnikiem.
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#18

Post autor: PL_Qbik » 19 sty 2020, 18:57

PL_Mirko pisze:
19 sty 2020, 18:36
...
To przychodzi z czasem i nabieraniem doświadczenia w grze.
Dzięki Mirko.
Myślałem, że w poprzednim poście Jacek mnie wkręca, ale najwyraźniej - mówił serio... :lol
Dzięki Jacek.
Znaczy trzeba będzie potrenować.
:yes
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#19

Post autor: PL_Qbik » 05 lut 2020, 16:16

@PL_Mirko

Cześć Mirko!
W temacie "Odlotowe Opowieści: Zabójcza broń" - post #10 - napisałeś:
Dlatego przy OP AA okrętowej, rozwój drzewka lotniczego pod kątem bitew morskich jest bez sensu. Może kiedyś się to zmieni, ale nie tak szybko, o ile w ogóle...
Jeśli tak, to gdzie w ogóle można sensownie powalczyć tymi wszystkimi wspaniałymi samolotami!?
Myśliwcami - na pewno w bitwach lotniczych.
Ale bombowcami itp. - gdzie? W bitwach lądowych?
A może w ogóle nie ma się co zajmować samolotami innymi niż myśliwskie?
Jakie jest Twoje zdanie?
:?: :idea: :?:
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_CMDR Blue R
Posty: 5501
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: War Thunder: Warplawnes

#20

Post autor: PL_CMDR Blue R » 05 lut 2020, 18:59

Ja tam zrzucam bomby na okręty wroga i jestem zadowolony.

Toż ta Catalinka z opowiadania wracała właśnie z bombardowania. Swordfish "orzeł" też.
Czasami brak taktyki, to jedyna możliwa taktyka....
PL_CMDR Blue R (Finek)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#21

Post autor: PL_Mirko » 05 lut 2020, 21:32

@Qbik
Gra bomberami w WT wbrew pozorom daje niezłe zarobki. Jakieś 2 miesiące temu, na EC SB był spam US B-25, GER Me-264, które praktycznie wygrywały bitwy bombardując bazy, lotniska i naziemki. Zjawiały się na EC SB kilkuosobowe grupy bomberów z RB. Jaki był płacz myśliwców na Forum PL - zdaje się teraz są zmniejszone zarobki bomberów.

A teraz uprzedzam moja prywatna teoria spiskowa :) - w weekend'y podkręcana jest celność snajperów AI na bomberach, co by zdowolić graczy weekend'owych. Zdarzają się bitwy gdy najwięcej zestrzeleń mają gracze na bomberach. Tak gdzieś od popołudnia w piątek strach atakować bombery.

Co kto lubi - ja gram głównie myśliwcami, ale i tak w każdym secie mam bombera lub szturmowca. W bitwie z filmu "PolishSeamen w powietrzu #1", pod jej koniec w swoich He 111 z Janko próbowaliśmy uratować wynik bombardując bazy naziemne (ok 2800 pkt za zniszczenie).
Zdarza się, że podwieszam bombki pod myśliwce (F-6F5 2x 1000 lbs) i atakuję naziemki w bitwach blisko naszych baz.
Niszczenie lotnisk na EC - poradnik na Forum WT PL: Nowa mechanika lotnisk na EC . Lotniska atakujemy z wys. min. 2500 m. - AAA na lotniskach jest perfekcyjnie celna. Na Ardenach mamy lotniska na wys. 600-700 m. więc wspinamy się minimum na 3200m wg HUD'a.

Na rys. masz pokazany mój set EC GER#3, a na mapie cele dla bombera. Nie mam dokładnych danych, ale np. zniszczenie 2 czołgów lub 4 haubic może dać zarobek taki jak za zestrzelenie gracza. :-]
Zadania w EC.jpg
Wreszcie się zebrałem i zmontowałem film z bitwy z tematu "Najlepsze wyniki".
Mapa Ardeny - 5 z 13 zestrzeleń w bitwie trwającej 2 godz. 41 min.
Nielubiany przeze mnie, użyty z ciekawości w bitwie, po długim pobycie w hangarze, GER P-47D-25, spisał się b. ładnie - 11 zestrzeleń.
Plus 2 kill'e Bf'ką 109 F-4 - RNG w tej bitwie był po mojej stronie. Najlepszy dowód 4:55 - zaliczona Cobra, która sama się rozbiła. No, tak nie do końca sama, jednak lekko ją "smyrnąłem" :)
5:56 - krótka seria i P-47 rozpada się... W inny dzień potrzebowałbym kilku ataków, żeby zestrzelić "pancernego" "Dzbanka".
Najwyraźniej "przegiąłem" z fragami w tej właśnie bitwie, bo już następnego dnia horror - gra pokazała mi moje miejsce w szeregu :( Ale na koniec bitwy dostałem na pocieszenie skrzynię z podarkami. @Janko! a nie mówiłem - jak tu nie lubić Gaijin i WT.

Film - Gameplay EC SB Air: (HD 1080, 60 fps, 6:16 min).

youtu.be/e1wFbj0CI7o
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#22

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 06 lut 2020, 13:06

@PL_Mirko, czy Ty używasz zapalającej amunicji ? Tak pięknie się palą Twoje cele.
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#23

Post autor: PL_Qbik » 06 lut 2020, 18:14

Aż miło popatrzeć. Naprawdę.
I przy okazji można się też czegoś nauczyć. Np. zaobserwowałem jak zmieniałeś ustawienie klap. Jeśli dobrze widzę, to pozycja "klapy ustawienie bojowe" w jakiś sposób zmniejsza prędkość i zwiększa zwrotność samolotu. CIEKAWE!

A! i jeszcze chciałem zapytać do czego służy metalowy pręt zakończony kółkiem, znajdujący się wewnątrz kabiny. Wygląda jak celownik, ale tak go nie używasz...
Screenshot_2020-02-06 WAR THUNDER 1 95 (PL) - Gameplay SB Air - Ardeny.png
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#24

Post autor: PL_Mirko » 06 lut 2020, 22:13

PL_Cmd_Jacek pisze:
06 lut 2020, 13:06
@PL_Mirko, czy Ty używasz zapalającej amunicji ? Tak pięknie się palą Twoje cele.
Najczęściej używam w WT amunicji niewidzialnej, tak jak i w tym przypadku. Taśma stealth w P-47 zawiera pociski: AP-I-M8 Armor-piersing incendiary bullet oraz I-M-8 Incendiary bullet. To zrozumiałe, że podpalają.
A dodatkowo ostatnio US półcalówki dostały buf'a, a GER 20-tki nerfa, bo wcześniej bitwy kończyły ogromnymi różnicami punktowym (nawet 100 tys. pkt na korzyść GER vs Alianci). Brakowało graczy do alianckich team'ów. A poza tym napisałem - " RNG w tej bitwie był po mojej stronie".

Filmiki z bitwy nagrywam przy pomocy modułu z GF Experience - ShadowPlay ustawionym na nagrywanie ostatnich 5 minut gry. Częściej naciskam klawisz natychmiastowej powtórki gdy palą się jak pochodnia samoloty - ładnie to wygląda dzięki mojej b. wydajnej grafice.

@Qbik
To jest zwykły celownik, a ja korzystam z celownika kolimaktorowego - to te żółte kółeczko po prawej, wyłączane klawiszem ";" (średnik).
W opcjach mam ustawione celowanie poziome 300 m, pionowe wyłączone.

Co do wykorzystania bomberów w WT:
1. Film z 2015 - JAP B7A2 naval torpedo/ bomber, start z pokładu lotniskowca, zatopione z użyciem torped 2 Ciężkie Krążowniki oraz zestrzelone : [ai] F6F-3 i gracz w Spicie Vc. Okrętowa AA wtedy nie była tak skuteczna ...
Film SB Gameplay, HD 1080, 12:48

youtu.be/Nwn93U25ZSo

2. Film z 2014 - Ju 87 D-5 bombowiec i myśliwiec (2in1). Zniszczone 2 stanowiska artylerii na płd. od Deal (0:30-1:40), w 3 min. zaliczone 4 zestrzelenia (2:50-5:50),
zniszczenie bombami 2 Lekkich Krążowników (8:30-10:50). Chyba kiedyś to było łatwiej, no i najważniejsze - byłem jednak młodszy, lepiej mi to szło :)
PvP: [Operation] Britain, SB Replay (HD 1080, 12:27):

youtu.be/tQbyNuA3WYQ
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Qbik
Posty: 1022
Rejestracja: 30 gru 2019, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: War Thunder: Warplanes

#25

Post autor: PL_Qbik » 07 lut 2020, 19:17

@PL_Mirko
Dzięki za filmy.
WOW!
:bum
Kilo wody pod stopą!
Obrazek

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: War Thunder: Warplanes

#26

Post autor: janko175 » 11 lut 2020, 20:17

Ciekawostka :eek . Ilość zestrzeleń mnie raczej nie dziwi , ale jak był w stanie znaleźć przeciwnika :eek Na czacie padło pytanie jakiego cheata używa?
Załączniki
Niesamowite.jpg
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#27

Post autor: PL_Mirko » 11 lut 2020, 21:47

Facet za ostatni miesiąc ma K/D 2,09, więc jest b. dobry. Jeżeli grał od początku bitwy i graczy w przeciwnej drużynie było mało a uzupełnienie w postaci AI'ków imiennych padało jego łupem ... Jest to możliwe przy jego poziomie, choć rzeczywiście nie jest to proste.

Dodatkowo Gaijin wprowadziło 2 czy 3 miesiące temu zabezpieczenie w postaci Easy Anti-Cheat
Podobno działa bezproblemowo na SB i RB od 4 grudnia. Wcześniej gracze z AntyVirami darmowymi, głównie z Avastem mieli problemy - wywalało z gry.
Jaka jest skuteczność EAC, nie wiem, nie spotkałem żadnych danych na ten temat.

Jeżeli mamy podejrzenia, gracza można raportować w oparciu o powtórkę serwerową Dodatkowe usługi powtórek .
Na podstawie m.in. systemu raportowania co miesiąc jest zablokowanych kilkaset kont. Ostatnio 27 stycznia ze względu na korzystanie z niedozwolonych modyfikacji 675 kont zostało zablokowanych w War Thunder - Przeciwdziałanie niedozwolonym modyfikacjom
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Mirko
Posty: 205
Rejestracja: 29 gru 2019, 0:32

Re: War Thunder: Warplanes

#28

Post autor: PL_Mirko » 15 lut 2020, 0:39

Wspólna bitwa z Jackiem - wygrana do końca nie była pewna. Jacek nieufnie podszedł do US 2 tier, ale wykręcił ładny wynik K/D 2:1. Wreszcie się odblokował - po prostu zgarniał mi fragi sprzed nosa. :piwko:
Niedawno Janko, teraz Jacek. Nie da się ukryć - to właśnie ja przynoszę im szczęście. :P

W tej bitwie pobiłem osobisty rekord asyst - po osiągnięciu 5 zestrzeleń kolejny raz mam wrażenie, że pociski niewidzialne (tym razem w P-36C) okazują się nieistniejące :slabe
shot 2020.02.14 22.14.12.jpg
shot 2020.02.14 22.14.04.jpg
Dodatkowo nagrałem prawie 1 h materiału z bitwy, może coś się zmontuje. Może i Jacek coś zmajstruje - ShadowPlay nagrał mu automatycznie najlepsze momenty.

I następna bitwa, szybka, sporo czasu spędziłem w B-34. Trójka Polaków na pudle, udało mi się wyprzedzić mojego nauczyciela z SB Air :)
shot 2020.02.14 23.34.54.jpg
Dziś nasz dzień lakierowany Internetem, w telefonie tak jak w gnieździe siedzi mózg,
Całe szczęście, że Bóg stworzył był kobietę... Głupie jest życie ale kocham je... (Andrzej Janeczko)

Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator
Posty: 1571
Rejestracja: 24 gru 2019, 20:02
Lokalizacja: Będzin / Ploiesti

Re: War Thunder: Warplanes

#29

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 15 lut 2020, 10:33

Oj rzeczywiście dobrze mi wczoraj poszło. Pociski wchodziły jak w masło :yes .

Dawno nie miałem takiego wyniku - w tym są aż dwa duże bombery.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)


Obrazek

Awatar użytkownika
janko175
Posty: 50
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:53

Re: War Thunder: Warplanes

#30

Post autor: janko175 » 15 lut 2020, 20:58

Moje Gratulacje . :piwko:
Zainspirowany twórczością filmowa Mirka i Jacka ..... :ok: Też w końcu coś skręciłem . :lol

https://youtu.be/MBxUB20nTsU
Nie przejmuj się inni mają się jeszcze gorzej .

ODPOWIEDZ