POLISHSEAMEN Strona Główna POLISHSEAMEN
**** Forum Klanowe PolishSeamen ****

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Zaproszenie

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja zmiany w regulaminie misji rankingowych
Autor Wiadomość
PL_CMDR Blue R 
Kapitan zur See

Kraj:
poland

Imię: Rafał; Finek
Ulubiona Gra: Silent Hunter III

#21  Wysłany: 9 Grudzień 2013, 19:55   

Co do statusu wczoraj, to napisałem w temacie. Plus było kiedyś, że DD krazył nad graczem (ja latałem na obserwatorze). 10 minut do końca, wywaliło go. Wnosił wówczas o przyznanie SURV (do 15 minut do końca można było), bo "ten DD by go nie wykrył przecież, bo on już był cicho i głęboko".... Bo byłes w środku konwoju, wywala cię... I jak teraz uznać ten status? Czy na 100m jesteś całkowicie bezpieczny?
Tworzy się niebezpieczny precedens... Dlatego wolałem anulować patrol, co nie daje mnie, ani U-55 żadnych plusów (i tak mamy zakończone kariery), a unika precedensu.

Bo powiem ci uczciwie. Nawet jakby było DISC SURV LICZONY, ja bym ci go nie dał, bo nie mam podstaw.
Jakbyś był ZA konwojem, to bym bez problemu dał ci SURV, bo i tak już czekałeś na koniec. Tu byłeś (zanim odszedłem chwilę wcześniej) w ataku na flance, a DD, co mnie zatopiły, wracałyby przez twoją pozycję. W tej sytuacji nawet, jakby było to uczciwie i zgodnie z zasadami jest KIA LICZONY.

PL_Lütjens napisał/a:
Czy w takim razie ma sens umieszczanie statków neutralnych w patrolach :? :? :?

Luciak. Sens jest. To, że misja miała schrzanione neutrale (sOnara za nią muszę opieprzyć, bo wstawił neutrale, które w zasadzie pływały pod eskorta i to w miejscu, gdzie powinny być traktowane jako wrogie (w zasięgu wzroku brzegi Wielkiej Brytanii)), nie znaczy, że neutrale nie mają sensu.
Ta misja, jak powiedziałem. Schrzanił sOnar sprawę neutrali. Krążą między eskorta, w miejscu, gdzie obowiązywała totalna wojna podwodna i żaden neutralny kapitan by raczej nie zaglądał (a raczej wiedziałby, że mogą go zatopić).
Neutrale w misji POWINNY NIE MIEĆ PRAWA WEJŚĆ W KONWÓJ I POBLIŻE ESKORTY. Tu zawalił misjonarz.
SH4:kapitan USS S-40, Klasa S, ComSubAsiatic, (XII 41-III 42)
NF: kapitan ORP_Lwica Nala, Graf Zeppelin II

http://finektsc.deviantart.com/
http://pl.youtube.com/profile?user=FinekTSC
Ostatnio zmieniony przez PL_CMDR Blue R 9 Grudzień 2013, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  

sOnar
[Usunięty]
Kommodore

#22  Wysłany: 10 Grudzień 2013, 01:39   

No dobra. Jak misja się nie podobała to nie będę dodawał neutrali...

Chciałem zrobić tzw. RANDOM NEUTRAL TRAFFIC dla klimatu... i wcale nie musiały być chronione Finek.

Nie przesadzaj. Grałem tą misję na test z chłopakami i świetnie się bawiliśmy... a tu 'jedno' KIA i misje sOnar 'a są do d...y...

Jeśli uważacie, że popełniłem jakiś błąd - to się pisze do mnie i tyle. Dlaczego ochrzaniać? Za 'random neutral traffic' który tak samo jest w misjach chociażby Szczura?

Nie przesadzacie? Neutrale nie wołają S.O.S na widok U-boota. Sprawdzone...

Po kolejne - trzeba patrzeć w co się 'wali'. Trochę intuicji. Pływają jak barany przed nitką peryskopu? To chyba prosi się o sprawdzenie narodowości... tego co samo pcha się na celownik...

Pozdrawiam
:papapa:

PL_CMDR Blue R 
Kapitan zur See

Kraj:
poland

#23  Wysłany: 10 Grudzień 2013, 10:00   

Polowałem na ciebie, ale nie spotkałem.
Plus dodam, że u mnie słowo "opieprzyć kogoś", to nie zwyzywać, za coś, a pogadać i wskazać błędy.

Mnie to nie przeszkadzało, bo zawsze podpływam przed atakiem na odległość, gdzie można rozpoznać flagi. Ale jednocześnie jeden z tych frachtowców przy mnie płynął w obecności eskortowca.... Jako doświadczony gracz zobaczyłem, ze po prostu ich trasy przecięły się i po tym, jak 5 minut później okręcik odpłynął, zbliżyłem się. Szwed.

Ale jednocześnie te 5 minut wcześniej cel był jak najbardziej "wrogi". Tylko, jakby gracz go zatopił, to co wtedy? (patrz niżej)
Z neutralami trzeba postępować ostrożnie. Tutaj było trochę za gęsto od statków i jeszcze miejsce.

Ogólnie: Będziesz na Venciaku, to ci pokażę wszystko i powiem, co i jak jest dokładnie.
Ale prawda jest, że akurat w tej misji te neutrale nie udały ci się. Ja rozumiem założenie, ale nie do końca wyszło tak, jak być powinno. Właśnie przez to, że jednostki patrolowe pływały między nimi.

Jedno, co powiem poprawnie. Żaden z nich (neutrali) nie dostał się do konwoju.

Ale jednocześnie były za blisko eskorty. I jeszcze miejsce... Toż prawie brzeg Anglii widać. Powiem ci tak... Ta misja byłaby idealna, gdyby np. u Brzegów Norwegii ją dać! Że wkraczamy w pobliże wód neutralnego wówczas państwa (trzeba dać przed inwazją) i dać ostrzeżenie, że tu trzeba być bardzo ostrożnym!
W zasadzie nawet wtedy można wstawić neutralną jednostkę patrolową..
Mnie misja się podobała, ale wiem, ze gracze, co mają problem z podejściem na 500m i atakiem, mogą mieć kłopot. Bo dla mnie, trzymanie się na dystans i atak, gdy DD odpłynie to normalna. Dla mniej doświadczonych to kłopot, więc strzelą. I co wtedy?

Raz mieliśmy sytuację. Misjonarz wstawił neutrala płynącego równolegle do konwoju, 3-4km od niego... I pech chciał, ze jeden gracz ścigany przez DD uciekał w tamtą stronę... I nagle wokoło neutrala pływają DD. Wtedy od tej strony do grupy doszedł inny gracz. Zobaczył frachtowiec pod eskortą 3 DD. Odpalił celne torpedy z 3-4km.
Autor misji był bezwzględny. "To był neutral".

Problem tutaj to:
a) miejsce akcji, które powoduje, ze eskorta jest wielkim zagrożeniem
b) fakt, ze eskorta potrafi znaleźć się pod neutrale.

To są te błędziki. No, ale nikt nie ustrzelił neutrala.
Dla mnie misja ma potencjał, tylko wymaga lekkich poprawek. Bo ruch handlowy jest....
....
Ola-la-la! Mam pomysł na misję! ;] <przeczytawszy swojego posta i analizując poleciał odpalać edytor i tworzyć misję u brzegów Norwegii>

Cytat:
Nie przesadzaj. Grałem tą misję na test z chłopakami i świetnie się bawiliśmy... a tu 'jedno' KIA i misje sOnar 'a są do d...y...

Akurat ja KIA miałem w konwoju i to nie ma nic do gadania. Popełniłem błąd, zagadałem się z U-55 podczas ucieczki i nie zauważyłem, ze płynę prosto i dostałem bombke w koszyczek.
A narzekajacy na neutrale żył gdy rozłączyło serwer.

Ostatnio zmieniony przez PL_CMDR Blue R 10 Grudzień 2013, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  

sOnar
[Usunięty]
Kommodore

#24  Wysłany: 10 Grudzień 2013, 10:51   

No dobra. Czynniki losowe sprawiły, że misja nie zachowała się jakbym chciał. Nie będę już pisał tego typu misji - choć to był wyjątek :)

Żywię nadzieję, że pozostałe będą Wam się podobać.

Pozdrawiam

PL_CMDR Blue R 
Kapitan zur See

Kraj:
poland

#25  Wysłany: 10 Grudzień 2013, 12:01   

sOnar. Ale nie ma co poddawać się. Nie udało się tym razem, bo niestety, DD szukały graczy i pływały nie tak, jak w symulacji. Ale misja ma potencjał. Mnie się podobała, tylko były te zgrzyty, które lekko z regulaminem się kłóciły. Lekko dopracować tą misję i będzie bardzo dobra.

A misje twoje są bardzo fajne.

sOnar
[Usunięty]
Kommodore

#26  Wysłany: 10 Grudzień 2013, 12:17   

Damy radę. Będzie dobrze. Nie rezygnuję z pisania misji. Pomysł był świeży. Każda misja oferuje coś innego. Przepraszam, że coś nie wyszło :) - nie było to celowe. Staram się by moje misje dawały Wam sporo dobrych wrażeń i zaskakiwały Was.

:piwko:

Odpowiedz do tematu