Nowe forum uruchomione. Proszę się rejestrować.

Archiwum forum PolishSeamen - tylko do odczytu

Zapraszamy na serwer głosowy

DISCORD

Raport - Oil for Japan - 2020-01-11

Raporty z rozegranych scenariuszy i kampanii.
Awatar użytkownika
PL_Cmd_Jacek
Administrator

Raport - Oil for Japan - 2020-01-11

Post autor: PL_Cmd_Jacek » 11 sty 2020, 22:08

Zagrany scenariusz, w którym należy ochronić tankowce przed atakiem okrętów podwodnych typu Kilo oraz Sierra.

Płynąłem na Perry przeszukując obszar

udało mi się zlokalizować Kilo. Głownie dzięki temu, że gracz Diodo przeczesywał teren radarem. Zaatakowałem śmigłowcem i

Następnie Pepe odnalazł Sierrę i ją uszkodził. Mimo tego że przeciwnik zestrzelił z ręcznej wyrzutni mój helikopter, to zdążyłem wypuścić topredę

sumarycznie gra zaliczyła mi dwa suby :yes

poniżej link do filmu z gry (by Pepe)

youtu.be/27-_d9-otMA
"Mówię tylko do tych, którzy chcą mnie słuchać. Ci, którzy nie chcą nie obchodzą mnie.
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany ? Ściana i tak zawsze swoje wie" (by Indios Bravos)

Obrazek

Awatar użytkownika
pepe
Kontakt:

Re: Raport - Oil for Japan - 2020-01-11

Post autor: pepe » 12 sty 2020, 14:55

PL_Cmd_Jacek pisze:
11 sty 2020, 22:08
sumarycznie gra zaliczyła mi dwa suby :yes
Ktoś mi tutaj podkradł "killsa" :P

A tak serio to dobrze się stało. Sam wycofałem nieco mój śmigłowiec żeby ponapawać się widokiem krwawiącej Sierry, której nie zwąchała pierwsza torpeda. Przeczuwałem, że się wynurzy i miałem posłać tam SM-1. Jednak brakło mi kilku mil do wejścia w zasięg tych rakiet i musiałem posłać Harpoona. Do tego ostrzegałem, że mam Sierrę na radarze - co oznaczało wynurzenie. Jednak torpeda Jacka była bliżej i to ona dokonała dzieła - dzięki za dobrą współpracę!

Wykrycie Sierry nie było jednoznaczne. Miałem jedynie bardzo słabe 50 Hz na tamtym kierunku, które za szybko zanikało by TMA mogło wypracować odległość. Dlatego wysłałem śmigłowiec by ten sonobojami zlokalizował i zbadał ten namiar. Radar "helo" nie pokazywał w tamtym miejscu żadnego statku więc zachodziło duże prawdopodobieństwo, że na tym kierunku czai się okręt podwodny.

Gra była ciekawa mimo, że to raczej szybki scenariusz na mniejsza liczbę platform.
Obrazek

ODPOWIEDZ